Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A nagy durranásokat kár lenne előre elpufogtatni. :(

Szívesen Ody! :fuckoff:

 

Amúgy nekem mindegyik kép tetszik. Ezek jobban felkeltették az érdeklődésemet mint a promeszfoteszok.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó ez az előzetes, de remélem ezt a kamerarángatást most nem fogják teljesen átvenni a BSG-től. Zoom így, zoom úgy.

Amúgy felmerült bennem egy kérdés. :) A jelek számát nem az ékek száma határozza meg? Szóval ha van tíz ilyen ék, akkor max lehet ott tíz jel is akár, melyet használni lehet. Eddig nem is nagyon figyeltem a sorikban a kapukat, hogy hány ékkel rendelkeznek. :P

Dzséjt, valami profi választ várok :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó ez az előzetes, de remélem ezt a kamerarángatást most nem fogják teljesen átvenni a BSG-től. Zoom így, zoom úgy.

Amúgy felmerült bennem egy kérdés. :) A jelek számát nem az ékek száma határozza meg? Szóval ha van tíz ilyen ék, akkor max lehet ott tíz jel is akár, melyet használni lehet. Eddig nem is nagyon figyeltem a sorikban a kapukat, hogy hány ékkel rendelkeznek. :P

Dzséjt, valami profi választ várok :P :P

Khm... minden csillagkapu 9 ékzárral rendelkezik. Hét kell egy galaxison belüli tárcsázáshoz. Ebből hat meghatározza a bolygó térbeli helyzetét, a hetedik pedig a kiindulópontot jelöli (ez utóbbi minden bolygónak egyedi). Nyolc jel kell ahhoz, hogy kitárcsázz egy másik galaxisba. Ilyenkor a hétből egy a galaxist jelöli (ez vagy az első, vagy a hetedik jel a sorban, nem tudni), hét a bolygó térbeli helyzetét, a nyolcadik pedig a kiinduló pont. Ennek használatához is már irdatlan nagy energia kell, amit a kapuk önmagukban már nem tudnak előállítani (a kapuk amúgy a tárcsázóból és a környezetből tudnak energiát felvenni); kivétel, ha extrém helyzet áll elő: a csillagkapura végtelen számú ZPM-et kötnek, vagy egy fekete lyuk közelébe kerül. Viszont, a pegazusi kapuk közül csak az atlantiszi az, ami képes a 8. ékzárat betárcsázni, mert csak az rendelkezik egy vezérlőkristállyal, ami ezt lehetővé teszi (a többiből az Ősök a lidérc fenyegetés hatására eltávolították ezt a kristályt). A tejútbeliek mind tartalmazzák a kristályt.

A kilencedik ékzár (és ez most spoiler; plusz még nem tudok mindent róla, hiszen nem láttam az SGU-t) afféle gyorshívó. Ez felel ahhoz, hogy az egész univerzum bármelyik galaxisának bármelyik bolygójáról visszatérhessen az utazó a Destiny fedélzetére.

Nos, a jelek száma:

A tejútban fellelhető kapukon 38+1 szimbólum van. Harmincnyolc mindegyiken ugyanaz, egy pedig mindegyiken más (a kiindulópont). Galaxison belüli tárcsázás esetén ez 35×34×33×32×31×30 = 1,168,675,200 kombinációt jelenthet. Galaxison kívüli tárcsázás esetén 35×34×33×32×31×30×29 = 33,891,580,800 lehetőség áll rendelkezésünkre. Kilenc ékzáras esetén pedig 35×34×33×32×31×30×29×28 = 948,964,262,400 választásunk van, bár ez ugye csak elmélet, hiszen a Destiny-ből (elvben) csak egy van, egy címmel. Bár az ősöknél sosem lehet tudni :D

A pegazusi kapuk kevesebb szimbólumot tartalmaznak, mint régebbi társaik. Ezeken már csak 35+1 jel van. Vagy azért, mert a Pegazus kisebb galaxis, mint a tejút, és nem volt szükség annyi kapura, vagy az ősök már direkt nem akartak annyi kaput telepíteni (bár feltehető, hogy a végleges számot még egyik kapurendszerrel sem érték el, hiszen ez baromi sok kaput jelentene). A Destiny-n lévő kapu (mely modernebb a tejútbelinél, hiszen már a mi galaxisunk felfedezése után épült, de még nem olyan high-tech, mint a pegazusi rendszer kapui) szintén 35+1 szimbólumot tartalmaz.

Elég profi volt a válasz? :P :P

 

Amúgy, de, ez a fajta kamerakezelés jellemző lesz. Bár nem a BSG-ből vették át, hiszen eleve már a BSG is "átvette" (a Firefly-ban is ez volt a jellemző). Ez is az egyik olyan dolog lesz, amiben eltér a széria az előző két SG sorozattól. Szerintem jól áll neki, legalábbis ennek az öt percnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, elég profi :P , de a jelek számát nem így értettem, de végülis a magyarázatod első felében benne volt a lényeg; kilenc ék van egy kapun. A többi dolgot vágtam :) Kösz.

Profi magyarázatot kértél, akkor azt nem lehet elrendezni egy bekezdésben. Hova gondolsz? :D

Amúgy létezik 8 ékzáras kapu is a sorozatban (néha az SG-1-ban is látni, de a legtöbb az SGA-ban tűnik fel), hála annak, hogy a három animációs cégből egy emberei nem tudtak kilencig számolni, így nyolcat rajzoltak a kapukra (a Midway állomáson pl. mindkét kapu ilyen...). De ez csak egy (rohadt súlyos) baki, hivatalosan minden kapu kilenc ékzáras.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön a Smallville 9. évada! Elképzelhető, hogy ez lesz a sorozat utolsó évada. A sorozatot film zárja majd és nem kizárt, hogy az új rebootolt Superman mozi széria kezdete lesz. És mondjatok búcsút a piros-kék ruhás alsógatyás Supermannek.

Az új Superman így fog kinézni:

ck.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki talált valahol feliratot a Defying Gravity hatodik részéhez? Túl sokat csúszik a fordítás. Már kint van a hetedik rész is. Eddig valahogy rögtön megvoltak a fordítással?

Nincs hozzá felirat, pedig én is nézném már a hetediket is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön a Smallville 9. évada! Elképzelhető, hogy ez lesz a sorozat utolsó évada. A sorozatot film zárja majd és nem kizárt, hogy az új rebootolt Superman mozi széria kezdete lesz. És mondjatok búcsút a piros-kék ruhás alsógatyás Supermannek.

Az új Superman így fog kinézni:

 

Tisztára ilyen Punisheres lett. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg biztos h ez lesz a smallville utolsó évada! :para:

amúgy én már 2 évada nem nézem, ott már nagyon gagyi lett, de ennek az évadnak a bemutatója felkeltette az érdeklődésem, lehet lepörgetem az előző 2őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No kérem elkezdődött a Supernatural 5. évada :)

Jó kezdés, bár a 4. nekem jobban bejött. Azért volt pár WTF benne, de tetszetős. Remélem gyorsan szállnak majd a hetek, mert izgalmas tűnik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdek morcos lenni arra, aki a Defying Gravity feliratát (nem) csinálja. Itt a 8. rész, de még a 6-hoz sincs felirat... :D

Meg nagyon nem akar elkészülni a House 5. évad DVDRiphez sem a felirat. Türelmes jószág vagyok, de ennyire azért nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.