Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most néztem meg őket. Szerintem nagyon jók voltak. Olyan Terminator, Walking Dead keverék. :) Jók a szörnyek, bár a mechák valahogy gyengére sikeredtek.

 

Nekem még kis Battle of Los Angeles feeling is volt benne :)

Mechák szerintem nem rosszak, robotokon látszik néha, hogy animált, olyan darabos volt néhol a mozgása némelynek.

 

Tetszett amikor a raktárban lelöttek egy mechát, még élt 1 darabig és ott körülálták, hogy vajon mire gondolhat? Tényleg, mire gondolhatott? :hmm:

 

Szerintem érdemes lesz nézni ezt a sorozatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle

 

 

Eddig pozitív a véleményem a sorozattal kapcsolatban, most járok a S03E04 -nél. Ellenben karakterfejlődés nem igazán van, kicsit egy kaptafára készült részek is bekerültek, plusz néha nagyon kínos, hogy nem tudnak mit kezdeni Beckett és Castle kapcsolatával. Láthatóan nem akarják összehozni őket, így olyan suta az egész. E tekintetben példát vehetnének a Chuck -ról. :)

 

Remélem a harmadik évadban beválalósabbak lesznek ezen a téren is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle

 

 

Eddig pozitív a véleményem a sorozattal kapcsolatban, most járok a S03E04 -nél. Ellenben karakterfejlődés nem igazán van, kicsit egy kaptafára készült részek is bekerültek, plusz néha nagyon kínos, hogy nem tudnak mit kezdeni Beckett és Castle kapcsolatával. Láthatóan nem akarják összehozni őket, így olyan suta az egész. E tekintetben példát vehetnének a Chuck -ról. :)

 

Remélem a harmadik évadban beválalósabbak lesznek ezen a téren is.

 

Nekem is nagyjából ezek a bajaim a Castle-vel, nagyon stagnálnak a karakterek, és a részek sem annyira változatosak. Hál' isten, azért a harmadik évad közepe felé, végére rájöttek az alkotók is, hogy valamerre el kéne indulniuk. De a Chuck tényleg példa lehetne előttük. Csak az a baj, hogy a Bones nyomdokain indultak el (abban a sorozatban hat éve nincs semmi előrelépés... :roll: pedig az is hasonló jellegű sorozat). De remélhetőleg a negyedik évadban már lesznek változások. Komolyak (az évad vége erre enged következtetni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyjából ezek a bajaim a Castle-vel, nagyon stagnálnak a karakterek, és a részek sem annyira változatosak. Hál' isten, azért a harmadik évad közepe felé, végére rájöttek az alkotók is, hogy valamerre el kéne indulniuk. De a Chuck tényleg példa lehetne előttük. Csak az a baj, hogy a Bones nyomdokain indultak el (abban a sorozatban hat éve nincs semmi előrelépés... :roll: pedig az is hasonló jellegű sorozat). De remélhetőleg a negyedik évadban már lesznek változások. Komolyak (az évad vége erre enged következtetni).

Épp ezért nem is jó darálni a Castle -t, mert egy idő után unalmassá válik. Sokkal többet is ki lehetne hozni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "csak" a Retekklubon követem a Castlet és annyi biztos, hogy egykaptafára épül az összes rész. Mondjuk elrötyögök rajta, arra jó. :) Csak az a hányingerkeltő családi idill ne lenne benne, mert az piszkosul idegesít :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "csak" a Retekklubon követem a Castlet és annyi biztos, hogy egykaptafára épül az összes rész.

Én ezért nem szeretem A mentalistát, a CSI-okat, és hasonló nyomozós sorozatokat. Lényegében ugyanaz mindegyik, csak kicsit más köntösben. Meghal valaki, az okosok pedig kinyomozzák, ki a tettes. Az "egyedi" sorozatokra viszont annál inkább vevő vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezért nem szeretem A mentalistát, a CSI-okat, és hasonló nyomozós sorozatokat. Lényegében ugyanaz mindegyik, csak kicsit más köntösben. Meghal valaki, az okosok pedig kinyomozzák, ki a tettes. Az "egyedi" sorozatokra viszont annál inkább vevő vagyok.

Olyanból meg egyre kevesebb van. A miniszériák erre jó példák. Ott tapasztalható leginkább egy ív, mely A pontból kiindulva eléri a B pontot. És általában nem fullad unalomba az egész.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezért nem szeretem A mentalistát, a CSI-okat, és hasonló nyomozós sorozatokat. Lényegében ugyanaz mindegyik, csak kicsit más köntösben. Meghal valaki, az okosok pedig kinyomozzák, ki a tettes. Az "egyedi" sorozatokra viszont annál inkább vevő vagyok.

Mondjuk azért a Mentalistát összevetni a CSI-jal elég nagy merészség. Oké, mindkettő nyomozós, de az egyik az esetekre, a másik a karakterekre épül (jellemzően egy karakter köré, aki egyben a címszereplő: Castle, Chuck, a Mentalista, Bones). A Mentalistában vagy a Castle-ben nem az esetek a lényegesek (a Castle-ben kifejezetten érdektelenek egyes esetek), hanem a szereplők. Szóval inkább sorolhatóak az olyan szériák mellé, mint a Dr. House. A Mentalistában ráadásul átívelő sztori is van (hol van ilyen a CSI-ban), fejlődnek a karakterek is. Elvben a Castle-ben is akad ilyesmi, de ott nagyon hányaveti. Mondjuk én ezért szeretem a Chuckot, mert ott sikerült a sztorit összehozni a karakterekkel, és még a töltelék részek is érdekesek tudnak lenni.

Na meg, ezek a sorozatok alapvetően a könnyed mókázásra épülnek (ami a CSI-ról szintén nem lehet elmondani). A CSI-ok lélektelen sorozatok. Jobb az NCIS ebben a kategóriában, mert annak van lelke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6-7:

Jesszusom már... :D

 

Hát ez a sori most már megcseszheti, főleg hogy ledarálhatnám...hát megint milyen vége volt már. Szegény Starkot így átb-szni, mikor felülhetett volna a vastrónra. Neeeem lesz ennek jó vége, főleg hogy jönnek a lovasok is. Most már remélem jönnek és végigmennek a 7 királyságon, de leginkább a lenistereken. Habár fura hogy ennyire félnek tőlük, amikor ők 40ezren vannak és lenister papnák csak a fél serege 30ezer. Na hát az 6. rész végén meg...omg mien szép kis aranykoronát kapott "szegény" Targarian. Hát most már komolyan nem tudom elképzelni mi lesz itt a maradék 3 részben, pedig úgy hallom a 9-10. ver mindent. :D Én csak abban reménykedem, hogy lesz sárkány a végén. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azért a Mentalistát összevetni a CSI-jal elég nagy merészség. Oké, mindkettő nyomozós, de az egyik az esetekre, a másik a karakterekre épül

Ezért írtam, hogy lényegében ugyanaz (nyomozás) csak más köntösben (esetek, karakterek). Ott a CSI. Oké, legyen egy helyszínelős sorozat. De minek ebből még 3 ugyanilyen? (annyi a difi, hogy mások a szereplők és a helyszínek) De ugyanez a gondom a Gyilkos elmékkel, ami már szintén kapott egy spin-off-ot.

Számomra sokkal érdekesebb az, hogy egy vagy több évad ölel fel egy átfogó történetet, a szereplők eljutnak A-ból B-be, ugyanakkor vannak könnyed kis "pihenők", "töltelék" részek is (Chuck, Supernatural, Fringe, 24).

Persze azt is megértem, akik az 1 részes sztorikat szeretik. Így nem gond, ha kihagy az ember 1 vagy több részt, bármikor újra be tud kapcsolódni (CSI-ok, Vészhelyzet, stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért írtam, hogy lényegében ugyanaz (nyomozás) csak más köntösben (esetek, karakterek). Ott a CSI. Oké, legyen egy helyszínelős sorozat. De minek ebből még 3 ugyanilyen? (annyi a difi, hogy mások a szereplők és a helyszínek) De ugyanez a gondom a Gyilkos elmékkel, ami már szintén kapott egy spin-off-ot.

Na jó, de ez megint egy másik történet, amihez se a Castle-nek, se a Bones-nak (na jó, ebből elvben lesz majd spin-off), se a Mentalistának nincs köze. Az, hogy mind nyomozós, és? Én tudok egy csomó űrhajós-űrháborús sorozatot is, de isten mentsen attól, hogy összevessem a TCW-t a Stargate-tel, a Babylon 5-tel vagy a klasszikus Battlestar Galacticáfval. Pedig mindegyik űrhajós, csak kicsit más köntösben. Persze ezekben is vannak hasonlóságok, de épp elég nagy köztük a difi ahhoz, hogy ne vessük össze őket. Ugyanez igaz a CSI-ra, Chuckra, Castle-re, stb-re. Annak meg, hogy van spin-off-ja, nem sok köze van ahhoz, hogy miről szól. Két azonos szériának is lehet homlokegyenest más témája (lásd: Stargate SG-1-SGU, Star Trek TNG-DS9, Babylon 5-Crusade).

Amúgy, CSI-ból azért kellett egy Miami is, mert a böszme karaktereket le kellett váltani valami coolabbra. :) A New Yorkira meg azért volt szükség, mert a böszme és a cool karaktereket össze kellett mixelni. Így mindenki találhat magának valakit, akit kedvelhet. Horatio Cane rulezz! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"DeKnight, a Spartacus-sorozat producere szerint a folytatásban, mely alcíme A bosszú, gigantikus jeleneteket láthatnak a nézők. Az Assignment X megkeresésére elmondta, hogy mikor a Spartacus-on dolgoztak, mindig megpróbálták a legtöbbet kihozni minden helyzetből. "A második évad Javarészt ugyanazt az érzetet kelti majd, mint az előző széria, viszont a sztorik sokkal-sokkal jobbak" - reklámozta produkcióját DeKnight.

 

A producer jelezte, hogy a legtöbb karakter megmarad, leszámítva a távozó Andy Whitfieldet (aki abszolút főszereplő volt), akinek helyébe Liam McIntyre lép. A producer reméli, hogy McIntyre másfajta ábrázolást fog adni a harcosnak. "Értelemszerűen több szempontból szokatlan lesz a karakter a színészcsere miatt, de a személyisége ugyanaz marad" - nyilatkozta."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezért nem is jó darálni a Castle -t, mert egy idő után unalmassá válik. Sokkal többet is ki lehetne hozni belőle.

Az első évadot egyben megnéztem, és nem találtam unalmasnak egy idő után sem :) Az esetek nem annyira lényegesek, ellenben Rick Castle karaktere rém vicces és éppen ezért szórakoztató nézni (az őt játszó színészről nem is beszélve, aki egyetlen kedvenc sorozatszínészem :D, na jó, pár Lostos fickót is csípek, de azoknak még kapaszkodniuk kellene felfelé).

 

GoT 6-7:

Jesszusom már... :D

Ej... milyen érdekes az ilyen véleményeket olvasni annak tükrében, hogy én már láttam a maradék részeket :evil:

 

Horatio Cane rulezz! :rock:

Húgomék is ezt a fazont bírják :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot egyben megnéztem, és nem találtam unalmasnak egy idő után sem :) Az esetek nem annyira lényegesek, ellenben Rick Castle karaktere rém vicces és éppen ezért szórakoztató nézni (az őt játszó színészről nem is beszélve, aki egyetlen kedvenc sorozatszínészem :D, na jó, pár Lostos fickót is csípek, de azoknak még kapaszkodniuk kellene felfelé).

Az első évad után nekem se volt fátrasztó, főleg mert az 12 résues volt. De most, a harmadik évad elején már kicsit uncsi. Remélem hamarosan feldobják valamivel. Bár most volt az a sorozatgyilkosos rész, az üdítő volt mert végre újítottak egy kicsit a történetvezetésen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.