Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szívesen.

Castle 4/16

 

Remek rész volt. Végig azt vártam, hogy Sophia lesz a tégla, és lőn. Még akkor is őt akartam annak, amikor a pasit elkapták, és úgy tűnt, hogy megvan a tégla. Nagyon csalódtam volna, ha nem ő, de így megkaptam, amit kigondoltam :) Attól fogva tartottam tuti biztosnak, ahogy beszélt Gage-dzsel, és kijött a cellából. Na mindegy, ez egy nagyon jó rész volt. A sztori előnyére legyen mondva, tulajdonképpen nem ők mentették meg a világot, mert igazából a CIA-s pasi volt, aki végül is csak tette a dolgát azután is, hogy ráálltak.

 

House

 

Vajon House mit kezd majd fél évig az "asszonnyal"? Jól behúzta őket a csőbe a hivatalnok :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy akinek rossz volt az első évad, vagy az előzmény, utálta a vért és a szexet [...] az miért kínozza magát a folytatással?!?!

Én személy szerint azért, mert bár nevetséges, gagyi és sokszor erőltetett ez a sok vér és szex (amúgy egyiket sem utálom, de azért jobb, ha egy sorozat tudja kezelni), ilyen baromi jó karaktereket, akik ennyire jól vezetik a sztorit (amit bár ismerünk a történelemkönyvekből, mégis sikerül úgy csavarni, hogy az érdekeljen, hogy jutunk oda ahhoz, amit ismerünk), ritkán látni sorozatban. Batiatus simán ott van a "film és sorozattörténelem legnagyobb g*cijei" listámon, közvetlen Darth Sidious és Scorpius (Farscape) után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fűzök túl nagy reményeket a Trónok Harca 2. évadjához. A Királyok Csatája gyengébb lett, mint az első könyv. Sajnos csak a második könyvet adaptálták. Tehát a 10 részből az első 5-6 kissé eseménytelen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fűzök túl nagy reményeket a Trónok Harca 2. évadjához. A Királyok Csatája gyengébb lett, mint az első könyv. Sajnos csak a második könyvet adaptálták. Tehát a 10 részből az első 5-6 kissé eseménytelen lesz.

Igen, mintha az első évad olyan eseménydús lett volna. :D (félreértés ne essék, én imádom!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak addig el is kell jutni valahogyan.

 

Tényleg nagyszerű volt a Castle. Úgy látszik összekapták magukat kicsit. :)

Ennél kicsit kapkodhatnák jobban is. Ha most nem, a következő évadban már mindenképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél kicsit kapkodhatnák jobban is. Ha most nem, a következő évadban már mindenképpen.

Az a baj, hogy az "évad közepi" dupla részek, valamint az évad nyitók és évadzárók mindig jól sikerülnek, csak a köztük lévő maradék húsz rész nem halad sehová. Azok úgy vannak. Nekem ez a legnagyobb (és egyetlen igazi) bajom a Castle-vel. Van évadonként négy rész, amiben fejlődnek, a maradékban meg sehová sem tartanak, minden, ami abban a négy részben történik, következmények nélkül marad.

 

Lásd például az első csókjuk, ami mikor is lett megemlítve legközelebb? Sok-sok résszel később. Nem akarom már unos-untalan a Chuckot ellenpéldának hozni (ezen kívül még a Bonest tudnám hozni, mint hasonló jellegű sorozatot, de az még a Castle-nél is jobban stagnál főszereplők szintjén), de ott az első csók mikor került szóba legközelebb? A következő részben, de még az azutániban is voltak következményei.

 

Jó lenne, ha valami fontos történik akárhol az egyik szereplővel, az a következő részben ne legyen meg nem történt esemény.

 

Ebben az évadban ilyen pl. Beckett kínja a meglövésével. Mikor láttuk azt a pszichológust utoljára? Frász tudja, hát ezért kár volt behozni a sztoriba. Nagyjából két perc erejéig. Azt, hogy hallotta, mit mondott Castle, mikor meglőtték, akár Laney-nek is elmondhatta volna, és az legalább legalább visszahozta volna a sorozatba azt, hogy Laney és Beckett amúgy barátnők. Ami szintén kiveszett valamikor az évadok alatt.

 

 

Lassan nekem is meg kéne nézni az új részt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy az "évad közepi" dupla részek, valamint az évad nyitók és évadzárók mindig jól sikerülnek, csak a köztük lévő maradék húsz rész nem halad sehová.

Hát ez az, a maradék rész a több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, kérted, hogy írjak, ha megnéztem az Infernót (a "laikusok" kedvéért ez a Doctor Who 7. évadának 4. része). Most fejeztem be a részt, és igazad volt, tényleg nagyon jó kis sztori volt!

 

Kicsit lassan indult be a cselekmény, de ez betudható a 7 részes formátumnak. Szép lassan megismertük az alaphelyzetet, karaktereket. Stahlman professzor ritka nagy paraszt volt, már az elején reméltem, hogy ő is vukivá változik :D . Igazából akkor indult be az egész, mikor a Doktor átkerült a párhuzamos univerzumba. Nagyon tetszettek az alternatív karakterek, főleg a félszemű Lethbridge-Stewart. Azért az érdekes kérdés, hogy vajon mennyi választja el a "normális" verzióját, attól hogy ilyen legyen, bár az is lehet, hogy csak a karhatalmista rendszer tette ilyenné odaát. A Petra és Sutton között alakuló szerelmi szál is szépen fel volt építve, mindketten jó karakterek voltak.

A radioaktív trutyitól farkasemberré válás nekem nagyon tetszett, mert valahogy annyira Doctor Who-s ötlet volt, és mellette erősen emlékeztetett a Lon Chaney Jr. féle Wolf-Man-re.

A rész végi poén (Doktor nagy sebbel-lobbal távozik a TARDIS-szal, majd két perc múlva visszatér, hogy a szemétdombon landolt) nagyot ütött :D .

Bocsi, hogy csak így összedobáltam ami az eszembe jutott, de most csak ennyire futotta. :)

Amúgy a 3. Doktort így az évad végére megszerettem. Egész más fajta karakter, mint az eddigiek, ő kissé komolyabb (és James Bondosabb), mint az eddigiek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy írtál róla! Nekem is nagyon bejött :)

 

Kellemes meglepetés volt, hogy a Harmadik Doktor nem egy szörny ellen kell felvegye a harcot és a probléma ezúttal sokrétűbb volt. Egyébként én azt vettem magamon észre, hogy szinte minden Doktornál ugyanazt az utat járom be: első részeknél még idegenkedek, nem értem, nosztalgiával gondolok vissza a már megszokottakra, aztán lassan megszeretem az "újat" is. Most az Első Doktornál történet meg ugyanez: először túl öregnek gondoltam, de ahogy haladok -most a második évad elején vagyok: a Dalek invázióval végeztem- egyre szimpatikusabb és tetszik hogy már régen is több volt holmi joviális öreg úrnál. Az hogy néha gyerekesen vonzodik a kalandokhoz, az ahogy büszke a saját zsenialitására... nagyob bírom. És ugyanez a hármasnál: igen, tényleg van benne valami James Bond szerű. Egyébként az egyik legjobb dumát szerintem pont az első sztorijában mondta: mikor megállapitotta, hogy ruganyos az új arca és ez jól jöhet azon a bolygón ahol szemöldökmozgatással kommunikálnak... na itt már sejtettem, hogy nem kell sok idő, hogy megkedveljem :D Erős a gyanú, hogy nincs rossz Doktor... najó ez az elmélet pár nappal ezelőttig állt csak, mert akkor megnéztem egy dalekos történetet a Hetedik Doktorral.... szóval fogalmazzunk úgy, hogy szinte minden Doktor jó a maga módján... :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, te most akkor hogy haladsz? Nemrég azt írtad, hogy a 7. évadtól nézed folyamatosan, de akkor ezt most félbeszakítottad?

(Doctor Who)

 

Amúgy én ismerek olyat akinek a 7. doki a kedvence :D . A legnépszerűtlenebb Doki általában a Colin Baker féle hatodik, aki kissé pszichopata, és néha még öl is :hehe: .

A Dalek inváziós rész szerintem nagyon jó. A végén a Doktor és Susan búcsúja az egyik legikonikusabb és legszomorúbb jelenete a sorozatnak.

Az első Doktor idejéből a kedvenceim a The Aztecs, a The Romans (ez szerintem neked is tetszeni fog, úgyhogy majd írj, ha megnézted :) ), a The Space Museum, a The Ark és a The Gunfighters voltak.

Egyébként tényleg így van a Doktorokkal, hogy az ember szép lassan mindegyiket megkeresi, de nekem eddig a kedvencem a Patrick Troughton féle második volt. Matt Smith egy csomó mindent átemelt az ő jelleméből, sőt az egyik részben még "idézi" is

http://www.youtube.com/watch?v=voT59CkxIfw

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Classic Doctor Who: Most párhuzamosan nézem a legeslegelejéről, tehát az 1963-as I .évadtól (ezen a szálon a második évadnál tartok), plusz anno belekezdtem a 7. évadtól vagyis a Harmadik Doktortól, ahol szintén folyamatosan haladok. Most a nyolcadik évad Daemons című zárórészénél tartok.

De ezeken kívűl nagy ritkán bele belefogok előrébb lévő részekbe is. Például annyi helyen írták, hogy mekkora alap az 1975-ös Genesis of the Daleks, hogy nem birtam kivárni mig oda eljutok és azt előre megnéztem. És mikor kiderült, hogy tényleg baromi jó kedvem lett egy másik dalekosból is szemezgetni: na igy jutottam 1988-as Remembrance of the Daleks-hez, aminél viszont a Doktor ahogy irtam szerintem irtó gáz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 4x16. Olyan jó, hogy az előző rész végén kitaláltam, mi lesz ennek a "nagy fordulata", de még az epizód kezdését is (pöcre másolták az előző évad dupla részének nyitását). Most vagy én vagyok baromi jó, vagy a Castle írói baromi rosszak. Én az utóbbira tennék... :roll: Amúgy minden hibája ellenére (amik nagy részét összegyűjtötték az első öt percbe) tetszett, csak na...

 

Hova süllyedt az az autó, a Mariana árokba? Nem tudom, milyen mély a New York-i kikötő, de van egy gyanúm arra, hogy egy autó ilyen mélyre még ott sem süllyedhet. Az ötödik percnél már a nyomás konzervet csinált volna belőle. Ráadásul - meg sem lepődtem -, beragad az ajtó (na persze, az ütközés - inkább koccanás - miatt meggyűrődött... aha, és a kocsit körbeölelő óceánnak ehhez semmi köze...), a biztonsági öv szintén (ezek már csak ilyenek), a pisztoly kiesik a tokjából (ami csak akkor lehetséges, ha Beckett zárta rá a csatot, ebben az esetben megérdemel egy nyakon vágást), és a slusszpoén, a Sig Sauer elsül öt percnyi ázás után a víz alatt. Castle meg micsoda, béka? Két percig a víz alatt van, utána meg még természetesen a Titanic mellől fel is tud úszni egy szusszal. És persze, a keszonbetegség tüneteit sem produkálják, mert nyilván azt enyhítve tepertek a felszínre. Komolyan, el tudom nézni a Caslte hülyeségeit, de ez így öt percbe tömörítve baromi hülyén jött ki.

De az írók azért nem aprózták el, tavaly még New York, most már az egész világ sorsa volt Castle és Beckett kezében. Hm... Jövőre mi lesz? UFO támadás? Mert most már nincs hová fokozni, a világot is megmentették.

Hál' isten, megint bedobták a "Beckett akkor mégsem jön össze Castle-vel, mert..." című sztoriszálat. A ruszki (Mi értelme volt ruszkit csinálni a csajból? Ráadásul teljesen alaptalanul.) csaj bogarat ültetett Beckett fülébe, ez majd biztos előjön az utolsó részben. Érdekes volt Castle apját is bemesélni, már két évada várom, hogy mikor kezdenek el foglalkozni Rick öregével. Arra is fogadni mertem volna, hogy valami nagy kopé, bár azért a CIA-ig nem mentem volna. De most már majdnem biztos vagyok abba, amit a harmadik évad végén vetettem fel: Castle apjának köze van Beckett anyjának halálához. Sőt, tegnap az epizód nézése közben az is felmerült bennem, hogy a titokzatos fickó Castle apja. Ez megmagyarázná, miért védi Beckettet, és így magát Writerboy-t is. És ez tök jó alapot nyújtana egy évad végi újra összeveszésnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyhuzamban lenyomtam a Chuck utolsó 5 részét. Leginkább a záró 2 epizód tetszett, nálam nagyon eltalálták őket! :clap: Izgalmas, humoros, érzelmekkel teli... minden benne volt, amiért anno megszerettem ezt a sorozatot. Remekül bemutatták a fejlődést, ami az 1. évad óta történt a karakterekkel és azt, mennyi minden történt velük az 5 év során. Az érzelmi töltet, amit ez a 2 rész hordozott ütős volt.

Lelkileg pokoli fájdalmas érzés lehetett az, amiben Chuck találta magát az emlékeitől megfosztott Sarah-val. Ahogy én látom, Sarah visszanyerte az emlékeit. Nem rágták a szánkba, mégis, számomra egyértelmű:

1. A Chuck alapból egy "a jó elnyeri méltó jutalmát, a gonosz pedig büntetését" típusú történet, így számomra elképzelhetetlen az, hogy ne happy end-el végződjön, ami Sarah emlékei nélkül sehogy sem teljes.

2. A tengerparton Sarah azért kérhette meg Chuck-ot, hogy mesélje el a történetüket, hogy tisztázza magában a dolgot, miszerint tényleg visszatértek az emlékei, és nem az Intersect kavart be újra.

3. Ugyanennél a jelenetnél Sarah tekintete, az ahogy megszólítja Chuck-ot, majd hogy: "Csókolj meg!" ...önmagáért beszél. :)

4. De említhetném még a Winerlicious-t vagy Irene Demovát Sarah visszatérő emlékei kapcsán.

 

Összességében remek kis sorozat volt, örülök, hogy anno elkezdtem, bár ideje volt a lezárásnak. Szerintem így kerek az egész történet, szükségtelen lett volna tovább húzni. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Castle-t illetően remek az ötlet, amit a végén írtál.

Fringe, a fenébe, hogy most 4 hét szünet jön.

 

Egyébként jó rész volt, de sajnálom, hogy Szeptembert többé nem láthatjuk :( Ha jól vettem ki. Nagyon érdekes volt, amit mesélt, és már ideje is. Olivia esete meg rendesen kavarog.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyhuzamban lenyomtam a Chuck utolsó 5 részét. Leginkább a záró 2 epizód tetszett, nálam nagyon eltalálták őket! :clap: Izgalmas, humoros, érzelmekkel teli... minden benne volt, amiért anno megszerettem ezt a sorozatot. Remekül bemutatták a fejlődést, ami az 1. évad óta történt a karakterekkel és azt, mennyi minden történt velük az 5 év során. Az érzelmi töltet, amit ez a 2 rész hordozott ütős volt.

Lelkileg pokoli fájdalmas érzés lehetett az, amiben Chuck találta magát az emlékeitől megfosztott Sarah-val. Ahogy én látom, Sarah visszanyerte az emlékeit. Nem rágták a szánkba, mégis, számomra egyértelmű:

1. A Chuck alapból egy "a jó elnyeri méltó jutalmát, a gonosz pedig büntetését" típusú történet, így számomra elképzelhetetlen az, hogy ne happy end-el végződjön, ami Sarah emlékei nélkül sehogy sem teljes.

2. A tengerparton Sarah azért kérhette meg Chuck-ot, hogy mesélje el a történetüket, hogy tisztázza magában a dolgot, miszerint tényleg visszatértek az emlékei, és nem az Intersect kavart be újra.

3. Ugyanennél a jelenetnél Sarah tekintete, az ahogy megszólítja Chuck-ot, majd hogy: "Csókolj meg!" ...önmagáért beszél. :)

4. De említhetném még a Winerlicious-t vagy Irene Demovát Sarah visszatérő emlékei kapcsán.

 

Összességében remek kis sorozat volt, örülök, hogy anno elkezdtem, bár ideje volt a lezárásnak. Szerintem így kerek az egész történet, szükségtelen lett volna tovább húzni. :peace:

Pontosan ugyanezek a gondolatok merültek fel bennem is korábban. :D Örülök, hogy tetszett a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

 

Az az Arénás jelenet Atyaúristen mekkora volt már! A kétkedőknek innentől szájzár. :P Akartak arénás-gladiátoros jelenetet...megkapták. Dialógusok mint egy Shakespeare műben, sz*rkavarás dögivel, egy rossz szó nem érheti a karakterkidolgozást.....A világ legjobb kosztümös drámája a Spartacus. PONT. :P:clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Látom Te se vagy elfogult. :D

Egy csöppet sem. :D De tényleg hatalmas oltások vannak benne. :) Olyan jól meg tudják fogalmazni az egymás iránt érzelmeiket akár jó, akár rossz, hogy öröm hallgatni. :)

 

 

Más.

http://www.youtube.com/watch?v=cNLc5Nf9YxA

Jó lesz ez. Jó lesz ez. :) Lassan elkezdem elölről megnézni, mert elég rég volt már.:)

 

Amúgy a Camelot folytatásáról tud valaki valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

 

Az az Arénás jelenet Atyaúristen mekkora volt már! A kétkedőknek innentől szájzár. :P Akartak arénás-gladiátoros jelenetet...megkapták. Dialógusok mint egy Shakespeare műben, sz*rkavarás dögivel, egy rossz szó nem érheti a karakterkidolgozást.....A világ legjobb kosztümös drámája a Spartacus. PONT. :P:clap:

 

 

Tök jó hogy ilyen gyorsak a felirattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

Iszonyú jó rész volt az utolsó 20 percben fokozatosan adagolták a feszültséget.

 

A nyomorult rómaiak megkapták amit megérdemeltek. Gannicus visszatérte kicsit fura, megmondom őszintén az elején azt hittem hogy Spartacussal megbeszélték az egészet, Felszabadul és visszamegy harcolni, ráadásul megölné a barátait? A terv tök jó volt Lucretia hiába várta Crixus halálát. Glaber felesége meg egyre hülyébb a hatalomért. Varianus nem gondol abba bele hogy egy ilyen nő simán otthagyja Rómában egy nála nagyobb halért? Glaber nagyon jól csinálta hogy kinyírta a szöszi apját én is megtettem volna. Megfenyeget hogy kivágnak a szenátusból majd arra kér hogy mentsem meg? De jó volt látni Llithyia csalódott arcát férje karjaiban. Rájöttem hogy neki nem is halál jár hanem veszítsen el minden hatalmat, sőt adják majd el rabszolgának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus

 

Iszonyú jó rész volt az utolsó 20 percben fokozatosan adagolták a feszültséget.

 

A nyomorult rómaiak megkapták amit megérdemeltek. Gannicus visszatérte kicsit fura, megmondom őszintén az elején azt hittem hogy Spartacussal megbeszélték az egészet, Felszabadul és visszamegy harcolni, ráadásul megölné a barátait? A terv tök jó volt Lucretia hiába várta Crixus halálát. Glaber felesége meg egyre hülyébb a hatalomért. Varianus nem gondol abba bele hogy egy ilyen nő simán otthagyja Rómában egy nála nagyobb halért? Glaber nagyon jól csinálta hogy kinyírta a szöszi apját én is megtettem volna. Megfenyeget hogy kivágnak a szenátusból majd arra kér hogy mentsem meg? De jó volt látni Llithyia csalódott arcát férje karjaiban. Rájöttem hogy neki nem is halál jár hanem veszítsen el minden hatalmat, sőt adják majd el rabszolgának.

 

Gannicus becsületes harcot akart. Ezt mondja is Spartacusnak amikor az a római álruhában őrt áll a kapunál. Inkább az ő keze által halljanak meg szeretetben, mint más valaki által gyűlöletből. Furcsa ezt így olvasni, de van benne valami.Glaber megmutatta, hogy tökös ember ő, nem engedi felbontatni a házasságát. :D Istenem, milyen intrikákat zúdítottak ránk. Azok az arcok... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.