Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eheti Walking Deadnek tiszta Dead Set feelingje volt, mindenki egymásnak ugrik. Azért jó hogy Shane végre leállította magát, rájött szerintem hogy nem járja az amit ő művel. Mondjuk farmról már elmozdulhatnának valamerre. Valamint az előzményekről is megtudtunk 1 dolgot.

 

 

Én majd jövő héten írok egy hosszabb értékelést, mert a következő részben súlyos döntést kell hozniuk, ami reményeim szerint az én számízem szerint fog eldőlni.

 

 

Azaz nem ölik meg a srácot. Ha megteszik semmiben nem különböznek a zombiktól és Rick viselkedése már-már nem jó. A családom megmentése érdekében megölök egy ártatlan embert? És elnézte simán mikor Shane bevallotta hogy lábon lőtte Otist? Arra alapozva akarnak ölni hogy a gyerek elárulhatja őket? És ha nem fogja? Egy jövőbeni lehetséges esemény miatt? Mit szólnának hozzá ha ővelük is ezt csinálnák mások? Nem bírók ők. Shane is milyen alapon jelenti ki hogy Otisnak ott volt a vége? Miért nem önmaga maradt ott hogy Otis megmeneküljön? Nagyon rossz fele megy szerintem erkölcsi kérdésekben a sorozat, ha már ilyenek felmerülnek. A túlélőknek össze kéne fogniuk nem egymást ölni.

 

 

Oldie, te nem nézed? Érdemes mert drámaivá fordultak az események.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz a mostani farmos sztori abból a szempontból, hogy súlyos erkölcsi kérdések merültek fel. Sajnos a sztori nem halad és ez nem jelent semmi jót. :S

 

Frenkie. A srác nem volt ártatlan. Rálőtt Rickre korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen!

Castle

 

Szinte szokásos fő szálon nem történik semmi részt kaptunk, annak viszont egész szórakoztató volt. Nekem legalább is tetszett.

 

House

 

Ki is ment a fejemből House családi malőrje, de most aztán kaptunk belőle eleget. Mindenesetre a mamája fiatalkora elég érdekes lehetett :hehe: A legjobb egyébként Wilson beszólás volt (kizárt, hogy közöd legyen ehhez az emberhez :lol: vagy valami hasonló, most szó szerint már nem megy), és mennyire találó volt :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi ... nekem először a Kilencedik volt a kedvenc Doktorom, aztán a Tizedik lett az, akit most nem látsz mert még nincsen róla poszter, nem hittem volna, hogy ez a nyikhaj képű Tizenegyedik is ennyire kedvelhető és szerethető lesz. Igazán nagy pozitív csalódás volt. (Mellesleg a sorozat nézését is melegen ajánlom) ;)

Ha majd a Chuck-ot befejezem, akkor tervezek belekóstolni. Ősztől folytatódik a Dexter, de mellette egy másik sorozat még belefér a heti rendbe. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper! :)

 

Nem tudom mennyire néztél már korábban angol (brit) sorozatot. Érdemes lélekben készülni arra, hogy nagyon nem olyan, mint az amerikai sorozatok (megjegyzem, szerintem néhány aspektusában simán jobb az USA sorozatoknál). Javaslom ne az 1963-as első évadtól kezd, hanem a 2005-ös "újelső" évadtól, a Kilencedik Doktor kalandjaitól. Vagy mint ahogy Simon Zoli (és a húgom is) 2010-2011-es évadok majd a 2005-2009-es évadok. Ez már ízlés dolga... de talán a pontosság miatt érdemesebb a 2005-ös évaddal kezdeni :)

 

Remélem véleményezni is fogod majd! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az ő véleményére lennék/vagyok kíváncsi hanem majd a többi ludus gladiátoréra is. :) Eddig már bebizonyosodott, hogy nem olyan könnyű a felkelés oldalára csábítani őket. A legtöbbjük köszöni szépen elégedett a sorsával; hisz a homokon való becsület elnyerésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire néztél már korábban angol (brit) sorozatot. Érdemes lélekben készülni arra, hogy nagyon nem olyan, mint az amerikai sorozatok (megjegyzem, szerintem néhány aspektusában simán jobb az USA sorozatoknál). Javaslom ne az 1963-as első évadtól kezd, hanem a 2005-ös "újelső" évadtól, a Kilencedik Doktor kalandjaitól. Vagy mint ahogy Simon Zoli (és a húgom is) 2010-2011-es évadok majd a 2005-2009-es évadok. Ez már ízlés dolga... de talán a pontosság miatt érdemesebb a 2005-ös évaddal kezdeni :)

 

Remélem véleményezni is fogod majd! :)

Nem hiszem, hogy zavarna, hogy angol, én még a magyar tévén nőttem fel, ahol mindenféle sorozat (angol, francia, német, csehszlovák :D, és persze amerikai is) ment esténként, és kifejezetten szerettem bennük a változatosságot időben, térben és stílusban. Ezzel nem lesz gond. :)

Vélemény is lesz majd róla, ha jön hozzá ihlet. :) S mivel a lányommal fogjuk nézni, így lehet, hogy tutira megyünk: jöjjön először a 2010-es, aztán majd kiderül hogyan tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyszerű Pildi! Jó döntés a 2010-es (5. évad) is!

Egyébként hol jársz a Chuck-al? :P

 

Kedvcsináló muzsika a Doktorhoz! :):P

 

 

Geronimo! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: sok sikert a Doktorhoz! ;) Az ötödik évaddal való kezdést csak támogatni tudom, bár azóta már egytől négyig is megnéztem mindent, és most ismétlem az 5-6.-at, hogy egyszer sorban is meglegyen minden. (Meg ismétlem az első négyet is DVD-ről. Szóval lassan és kaotikusan haladok, katyvaszban, amilyen az idő a Doktor szerint. :) )

 

Párszor már meghallgattam az első három és az ötödik évad soundtrackjét. Nagyon jó zenék... Az I Am The Doctor mellett a The Sad Man With A Box, a This Is Gallifrey, a Doomsday és a The Doctor's Theme a kedvenceim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó döntés a 2010-es évad. Az ismeretségi körömben én is igy szoktam ajánlgatni. Bár ez az évad egyfajta újrakezdés én előtte szoktam pár alapozó mondatot mondani, csak hogy ne legyen érthetetlen az indulás. Ha gondolod spoiler mögé leírtam:

 

Lehet, hogy már találkoztál is ezzel itt a fórumon, de azért csak leírom: szóval a főhős egy több száz éves Idő Lord, aki ha megölik képes a regenerálodásra. Ilyenkor minden sejtje újraépül: nemcsak új külseje, de új személyisége is lesz. Csak az emlékei maradnak. Ez a Doktor nevű Idő Lord eddig tizszer regenerálodott és a 2010-es évad első része épp a legutolsó regenerálódás után játszodik, tehát ez a külső a számára is újdonság. A rész elején még picit tart is az újraépülés, ezért viselkedik még magához képest is kicsit furcsán :)

 

Most igy hirtelen azt gondolnám, hogy ennél többet nem is kell mondani. A többit már maga az epizód elég jól fogja magyarázni :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Dexter 6. évadát nézem, végre jó színészekkel Olmos nagy kedvencem volt a BSG-ben, most is remek, Tom Hanks fia szintén jó színész és Mos Def pedig már bizonyított, szóval eddig nálam a legjobb évad. Amúgy rengeteg más sorozatot nézek, kedvenc a Kockafejek, Monty Python és persze a Firefly, animében a Samurai C. és a Elfen Lied ami bejött, ezen kívül más rajzolt dolog nem fogott meg, Jah és persze a Clone Wars! :)

Megnéztem még a Spartacus előzményét és magát a sorozatot is, no meg nekiálltam a TV-ben nyomott cuccoknak is, mint pl. a Dr. House, Szökés, de 1évad után mindegyikre ráuntam. Amit végignéztem és várom a folytatást, az a Hazudj ha tudsz, de csak Tim miatt, remek színész, nagyon jól adja a karaktert!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az I Am The Doctor mellett a The Sad Man With A Box, a This Is Gallifrey, a Doomsday és a The Doctor's Theme a kedvenceim.

 

Ezek egytől egyig kiválóak! Ide sorolnám még a The Futurekind; Vale Decem (+ a jelenetsor hozzá - EPIC!); The New Doctor + a Tizenegyedik felbukkanása jelenet - óriási; Final Days; All the Strange, Strange Creatur; és a 4. évados The Doctor's Theme is fantasztikus! :) ó és lehetne még sorolni! :) De amit még meg kell említenem az az Opening zenéje, na az utánozhatatlan. Főleg a 2010-es évadtól tetszik nagyon!

 

The Doctor's Theme (Series 4)

http://www.youtube.com/watch?v=K8k_66ayixQ

 

Azt hiszem nem kell magyaráznom, hogy miért ez a csengőhang a mobilomon :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam sorolni, hogy ne tűnjön soknak, de akkor listázom, spoiler mögött. :)

 

 

 

1-2. évad

 

The Doctor's Theme - első hallásra beleszerettem ebbe a dallamba. Na és amikor a Parting of the Ways-ben halljuk, pont a legjobb jelenetben... A Doktorhoz mondjuk nem illik, sokkal jobb a Bad Wolf motívumként való használata

Cassandra's Waltz

Father's Day

Hologram

Song for Ten

The Face of Boe

Madame de Pompadour

The Lone Dalek

Doomsday - a hangszerelés megdöbbentően jó, és hozzá Melanie Pappenheim dúdolása...

The Impossible Planet

Love Don't Roam

Doctor Who Theme Series 2 - itt már van benne egy új motívum, ami az első évadban nem volt.

 

3. évad

 

All the strange, strange creatures :) - ez az akciódallam egyszerű, de nagyszerű

Martha's Theme

Boe - zseniális

Mr Smith and Joan - ennek a duplának nagyon jó a zenéje (és a sztori is óriási, az egyik kedvencem)

Just Scarecrows To War

The Doctor Forever

Blink

The Runaway Bride

Yana - AZ akciótéma

This is Gallifrey - az egyik legjobb soundtrack, amit valaha hallottam

Martha Triumphant

The Stowaway

 

A 4. évad és a speciálok nincsenek meg, de a Song of Captivity and Freedom és a Vale Decem nagy kedvencek. A Doctor's Theme sem rossz. :)

 

5. évad

 

Doctor Who XI

Down To Earth

The Sun's Gone Wibbly

Zero

I Am The Doctor

The Mad Man With a Box

Amy in The TARDIS - érződik benne a varázslat, amikor először lépünk be az új TARDIS-ba. Ezt a színészek és az operatőr is tökéletesen érzékeltetik.

Amy's Theme - a karakterhez szerintem nem illik, de azért jó

Victory of The Daleks

The Vampires of Venice

With Love, Vincent

Adrift in the TARDIS

A Useful Striker

Words Win Wars

A River of Tears

The Sad Man With A Box

You and Me, Amy

I Remember You

Onwards

 

A 6. nincs meg.

Röviden ennyi. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 1. évad zenéje mikor először néztem a sorozatot nem győzött meg, de később már jobban figyeltem rá. Most is azt mondom, hogy az eddigi "leggyengébb" zeneileg az 1. évad, de valóban akadnak kiemelkedő darabok.

 

Igen, egyébként remek felsorolás, ezen zenék javából állítottam össze egy válogatást, amit az autóban szoktam hallgatni! :D

 

6. évadból a kedvencem (akkor menjen spoiler mögé)

 

 

Nagyon jót tett neki az elektromos basszusgitár behozatala. :)

 

Torchwood - Jack témája (bár ez a spin-off zenéje, ráadásnak berakom) :D

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doctor Who-t sohasem kezdték újra a szó szoros értelmében!... A sorozat 1963-ban indult és 1989-ig folyamatosan ment, "elfogyasztva" több írót és rendezőt valamint színészt (ez idő alatt összesen hét Doktor kalandjait figyelhette és követhette a nagyérdemű). 1996-ban az amerikaiakkal együtt egy tv filmmel igyekeztek újra feléleszteni a sorozatot (a Nyolcadik Doktor kalandja látható a filmen) ám ez nem járt sikerrel, de a '96-os film is folytatása volt a korábbiaknak és nem újrakezdése. 2005-ben a BBC-nél összeállt egy stáb, akiknek sikerült újra beindítani a sorozatot, ami szintén nem újrakezdés volt, hanem folytatás (a '96-os film és az azt megelőző évadok folytatása)!!! Ez a stáb készítette a sorozatot 2005-től 2010-ig Russell T Davies vezényletével, ők ezalatt az idő alatt a Kilencedik és a Tizedik Doktor történetét mutatták be egy összefüggő történetsodorban, majd 2010-től Steven Moffat (2005-2010 körül is közreműködött néhány epizódnál, mint író) vette át a sorozat irányítását és a fő írói szerepet és itt lépett színre a Tizenegyedik Doktor és vele együtt egy új útitárs és új történeti szál, aminek egy igen erős aspektusa a 2009-es évadról jött át. Tehát hétköznapi értelemben nem beszélhetünk újrakezdésről. Mi mikor erről beszélünk speciális értelemben emlegetjük. A Doctor Who egyébként is egy speciális és egyedi sorozat, a világon nincs még egy ilyen.

 

A Doctor Who azért (is) egyedi, mert folyamatosan képes megújulni. De ez nem lenne lehetséges színészcsere, stábcsere, stb nélkül. De ezek a dolgok ennek a sorozatnak már a védjegyeivé váltak! (nem csoda, hiszen zseniálisan oldják meg mindig a nagyobb váltásokat/változásokat!)

 

Bomarr-t idézném, de inkább elrejtem, nehogy olyat írjak le vagy fedjek fel, amit más nem szeretne olvasni:

 

 

"a főhős egy több száz éves Idő Lord, aki ha megölik képes a regenerálodásra. Ilyenkor minden sejtje újraépül: nemcsak új külseje, de új személyisége is lesz. Csak az emlékei maradnak. Ez a Doktor nevű Idő Lord eddig tizszer regenerálodott és a 2010-es évad első része épp a legutolsó regenerálódás után játszodik, tehát ez a külső a számára is újdonság."

 

 

 

Vagyis "új" Doktortok, új útitársak, új történeti szálak és bizony sokszor új írók és új stáb váltogatta egymást, de pont ezzel érték el azt, hogy a világ leg egyedibb sorozatává tegyék ezt az angol CSODÁT, ami teljesen megérdemelten tart Guinness Rekordot, és rendelkezik díjak tömkelegével. És annak ellenére, hogy ennyi színész és stáb dolgozott már a majd 50 év alatt ezen a sorozaton mégis egységes tudott maradni és az egész tulajdonképpen egy nagy giga-sztori. :)

 

Csak pontosításként. A 'Doctor Who' nem a karakter neve, hanem a sorozat címe, arra utal, hogy nem tudják/tudjuk kicsoda is ez a Doktor valójában. A Doktor a karakter "neve" és nem titulusa vagy rangja, éppen ezért nem kell rövidíteni, mert ez ebben az esetben egy tulajdonnév.

 

A Doctor Who a BBC televíziós csatorna tulajdona és mindig is ők készítették.

 

Egy rajongó által készített kiváló videó, ami a majd 50 éves sorozatot "foglalja össze" eleveníti fel a régi évadok és az újak pillanatait elsősorban a Doktorra koncentrálva!

Frenkie ezt direkt neked raktam be (bár pár hónapja betettem már, de ez annyira király, hogy megéri újra betenni)

http://www.youtube.com/watch?v=d941hp6VKgw

 

Tudnám még részletezni :P :P .. csak már fáradt vagyok! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kezdik újra a Dr, Who-kat? Kezdték a 60-as években majd 2005-ben és ezek szerint 2010-ben is. Mi az oka?

 

A 26. évad után már nem volt annyira sikeres a sorozat, ezért 1989-ben leállították. Itt a 7. Doktorig mentek az események.

1996-ba próbálták folytatni a sorozatot egy mozifilmmel, de nem jött össze. Ez volt a 8. Doktor.

2005-ben ismét megpróbálták feltámasztani a Doctor Who-t, ami ezúttal sikerült. Itt a 9. Doktorral kezdtek.

A 2010-es évad nem igazán újrakezdés, csak új Doktor, új TARDIS és új szereplők. Illetve nem sűrűn térnek vissza a korábbi évadok szereplői.

 

Látom megelőztél xD Am nem Steven Moffat akar lenni az a David Moffat? :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, hát persze, csak késő van és valahogy összevegyült az agyamban DAVID Tennant és Steven MOFFAT neve... köszi, hogy szóltál, javítom! :):D: P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rá kell érezni, lassan ízlelgetni. Aki USA sorozatokon 'szocializálódott', annak nem megy egykönnyen az "átállás" a brit stílusra. Nekem sem ment egyből. Bomarr és kudar mondták, hogy milyen király meg kezdjem el tuti tetszene, hát elkezdtem. 2005-ös "első" évad a Kilencedik Doktorral. Sokáig nem értettem, hogy mi ebben olyan hú de fantasztikus. B - jellegű trükkök, extra alacsony költségvetés, a stílus és az atmoszféra nagyon elütött a megszokott USA sorozatokétól. De mivel ez a két jóember annyira mondta, hogy király, és annak ellenére, hogy elsőre baromira nem nyűgözött le folytattam (nem nagy cucc, 1 évad 13 részes + ha van akkor special epizód - általában karácsonyi különkiadás - szóval nem vészes hosszúságra egy évad.) De az első évad 2. fele, főleg a vége már kifejezetten érdekes volt. ekkorra már kezdtem megszokni az angol stílust, a karaktereket, az atmoszférát és azon kaptam magam, hogy kifejezetten tetszik, amit látok. A 2. de főleg a 3. évadtól már nem volt megállás, menthetetlenül rabja lettem, ami 4. évad végére abszolút biztossá vált... de az 5-6 (főleg a 6. évadra) gigamega fanná váltam. És ÁLLÍTOM, hogy amit a 6. évadban láttunk az már LOST SZÍVONAL (nálam a LOST non plus ultra és abszolút a sorozatok királya, de ha a Doktor így folytatja, akkor a LOST csak második lesz, és ez óriási dolog. Nem hittem volna, hogy a LOST-ot bármi is letaszítaná trónjáról nálam, pláne egy kis költségvetésű 50 éves brit sci-fi, de hát úgy tűnik ez egyre inkább bekövetkezni látszik... jelenleg még együtt ülnek a trónon) :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.