Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

(Classic) Doctor Who- Genesis of the Daleks

 

 

Már értem, miért tartják számon sokan ezt a részt a sorozat legjobbjaként. Végre megismerjük a dalekok eredetének történetét, ez már magában remek kezdés, de emellé kapunk még nagyszerű karaktereket, színészi játékokat (kiemelném a Nyder-t és Davrost alakító színészeket) remek párbeszédeket és komoly filozófiai gondolatokat. Eddig ez a legsötétebb tónusú epizód a sorozatban. Terry Nation nagyszerűen mutatta be a totalitárius rendszer, a soviniszta eszmék és a háború abszurditását (a thal rakéta, aminek kilövése után "beköszönt a béke" egyértelmű utalás a Hiroshimára).

 

 

Na ebben teljesen egyezik a véleményünk :) Apropó, a kettővel előtte lévő "Ark in Space" sztori hogy tetszett? Nem tudom milyen sci-fi horrorokat nyujtottak akkoriban a TV-sorozatok, de van egy olyan érzésem hogy eléggé megelőzte a korát. Nekem nagyon bejött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

Az Ark in Space az évad 2. legjobbja szerintem :). A sztorija kicsit Alien-szerű volt (lehet, hogy ez ihlette Ridley Scott-ot? :D ). A kissé nevetséges rovar "effektek" ellenére is eléggé átjött a horror hangulat.

Tetszett, hogy a történet középpontjában igazából nem a Doktor és csapata, hanem az emberi tudatát megőrizni próbáló Noé állt, aki végül az önfeláldozásával igazi tragikus hős lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár lehet, hogy csak véletlen egyezés, de tényleg volt pár hasonlóság az Alien-el. Néha még a kamera-állás is hasonló volt

Mint amikor Sarah Jane kuszik a szűk szervíz-csatornában vagy miben... az nem csak ötletre de kinézetre is olyan mint mikor Bishop tesz ugyanigy az Aliens-ben. Bár igaz egy csőben kuszást nehéz lenne másképp felvenni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a Trónok Harca 2/6, Tyrion továbbra is nagy kedvenc, a pofon amit lekent az valami hatalmas :D

Valóban az volt, rendesen vigyorogtam utána :D

 

Máris kiadták a finálé előzetesét? (Fringe)

 

Ha tippelnem kéne, azt mondanám, Olivia sérül meg halálosan... September is említette, hogy neki meg kell halnia valami célból, és a jövőben sem volt ott a borostyánból kiolvasztott csapattal. :para:

 

 

És Henriettát honnan veszik később? Vagy nem Olivia az anyja? Vagy az a jövő nem ennek a jelennek a folytatása.

 

Castle évadzáró

 

Szuperjó volt :) Innen már valóban nincs visszaút, ha meg igen, akkor a sorozatnak annyi. De ilyet már csak nem csinálnak meg. Nekem is tetszene a magánnyomozós vonulat. Szerintem a következő évadot innen kellene folytatni, mivel most már nem lesz, ami/aki védje Kate-et (ha lehet hinni a zárójelenetnek), és mindenképpen föld alá akarják rakni. Nem hiszem, hogy ez hónapokat venne igénybe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És Henriettát honnan veszik később? Vagy nem Olivia az anyja? Vagy az a jövő nem ennek a jelennek a folytatása.

 

Fringe

 

 

Henriettáról hirtelen meg is feledkeztem. Így viszont épp az ellenkezője tűnik bebiztosítottnak, vagyis Olivia nem halhat meg a lánya születéséig. Szerintem a jelen idővonalnak a jövőjét láthattuk a megfigyelős részben, mert Bell az 1-3. évados idővonalon meghalt, és mondhatni, a "jó" oldalon maradt, míg a mostanin ennek ellenkezője igaz. Ez magyarázná is Walter ridegségét a kézlevágásnál.

Egyébként Peter "No!"-ja nem feltétlen jelenti azt, hogy valaki meg fog halni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 2x6

Jó volt, mint mindig

Kudar

Ha tetszett ahogy Tyrion beszól a királynak akkor a mai részt imádni fogod.

 

És én azért egy kicsit örülök hogy nem lesz több ilyen árnyék "miaszar". Sárkányok még tetszenek, még az élhalottakkal sincs bajom, viszont az a valami már nem volt annyira bejövős.

 

Nekem pont emiatt jött be kevésbé a könyvsorozat. Túl kevés benne a mágia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt feleségének sok SMS-t küldött és sokszor felhívta.... micsoda megátalkodott bünöző ez a Bean.

 

Biztos kellett neki a kedvenc sütije receptje :D Volt nője meg kapcsolja ki a telefont ha zavarja, vagy irányítsa át inaktív számra.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bőségesen. :) Ha jól rémlik, pont onnan kezd végre valami lenni.

No megvolt! A vége az zseniális volt! Az utolsó részben több történt, mint az addigi évadban összesen. És húúúúú mi lesz itt! Amúgy meg mondtam már, hogy utálom a cylonokat? :D

 

 

Kicsit sántít ez az "el se tudja képzelni" szöveg az összeesküvőkről. Egy Prison break után már nem lehet újat mutatni. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig most csak egy Raptor pilóta szerepelt. :) De hát tudjuk, a Galactica végül a Földön kötött ki, most már tudjuk, mi lett a legénységgel. :D

 

Szerintem ezt az összeesküvést már annyira összekeverték, hogy a készítők sem tudnák kibogózni. Pláne, hogy félévadonként egy rész foglalkozik vele, így mire újra szóba jön, már a kutya sem emlékszik rá. Ha megfeszülök sem tudnám megmondani, hogy a Castle képernyőjén látható arcok melyik részben, évadban mit csináltak, mi a jelentőségük. Egyedül Montgomery gyilkosát ismertem föl.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, azért álljunk má' meg! Mi az ,hogy a Trónok harcában több csonkolás és d*gás van mint a Spartacusban? :lol: PLÁGIUM!!!!!!! :lol:

Marha jól nyomják, még ha olykor követhetetlenek is a karakterek. :) Ez a 13 tanácsnok meg "Káát" , nagyon hangulatos belépőre sikeredett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig most csak egy Raptor pilóta szerepelt. :)

De ő is cylon volt nem?

 

 

Engem már az érdekel mi lesz ezután? Most, hogy végre Rick és Kate összejöttek, hatalmas melodrámák várhatók. :) Amúgy a jelenet amiben egymásra találnak nagyon jó lett. :love: Nagyon jó nő ez a Katika! :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem volt Cylon. Csake gy Cylont vett feleségül. Meg a lánya félig Cylon volt. De Helo maga ember volt.

 

 

Hát igen, ez most a "merre tovább" klasszikus esete. Én tudnám értékelni, hogy ha Kate nem menne vissza a rendőrségre vagy valamit beújítanának, már az összejövetelen túl is. Bár már ez önmagában sok lehetőséget ad a jövőbeli helyzeteknek. Csak még mindig bennem van a félsz, hogy végül megint reset lesz. :para:

Az a jelenet tényleg remek volt. Méltó egy olyan pillanathoz, amit négy éve várt az ember. De előtte az Alexis monológ is nagyon tetszett.

 

Akárhogy is, izgalmas lesz az ötödik évad. Amit amúgy tegnap hivatalosan is berendeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Remek rész/évadzáró volt. Ha Bell nem tűnik el, és nem volna ott az a jövőbeli rész, akkor egész jó befejezése lett volna az egész sorozatnak :) Biztos azért csinálták így, hogy ha nem lesz több, akkor se legyen rossz vége (kivéve a jövőbeli részt, de azt félre is lehet rakni).

Walter agyán biztos piszok gyorsan átfutott, hogy ha lelövi Oliviát, akkor sincs veszve minden (most már minden citromos sütiről ez a sorozat fog eszembe jutni :D). A megoldás maga eszembe jutott, de inkább az, hogy Olivia magát lövi le, nem az, hogy Walter lesz a tettes.

Egyébiránt úgy tűnik, hogy a Peter törlése utáni állapot marad. És nem is olyan fura, hogy pont Olivia emlékezett vissza mindenre, ami azelőtt történt, simán betudható a cortexifannak ez is, regenerálás és miegymás. Főleg, hogy amíg nem "aktiválták", addig semmi nem ugrott be neki, csak utána. A Megfigyelőnek igaza lesz, mert Olivia így is meghal a jövőbeli rész alapján (most Bell nem éppen pozitívan gondolhat vissza rá, ha meg Bell talán egy új energiaforrást, újra kezdhetné a világok összeomlasztását, bosszúból Oliviát kiiktathatná, habár nem teljesen ő rúgta fel a tervét), viszont nagyon nem szeretném, ha végleges állapot volna Olivia halála. Á... majd meglátjuk jövőre :)

 

Mellékesen ugyan, de az ókorban is volt szőrtelenítés és hajvágás, csak nem valószínű, hogy gladiátorok esetében törődtek ezzel (kivéve, ha római matrónáknak is kölcsönözték őket) :hehe:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.