Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

DW 7. évadzáró

Elolvastam, meglátjuk bő két hét múlva.

 

Castle

A múlt heti rész nem volt annyira nagy szám, a mostani néhol bájos, néhol szép, néhol meg vicces (túl vicces) volt. Ami fura, hogy ez a két epizód fordítva követte volna egymást, és így enyhén szólva van némi képzavar nálam.

 

Egy ilyen majdnem meghal Kate-rész után egy olyan Castle totál hülye-rész jött volna? Vagy ez csak nekem nem stim?

Nagyon fura volt látni a színészeinket ezekkel a különböző frizurákkal és a többi, egy picit túlzásba is vitték. Ami viszont így döbbenet volt számomra, hogy Filion mennyit öregedett ennyi idő alatt (nem csak szimplán súlyosabb lett).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, már forgatják Downton Abbey 4. évadot :)

Ki a kakukktojás nocsak :D:P

Hehe vicces. :D

viszont nem hiszem, legalábbis most még úgy gondolom, hogy nem fogom nézni, a karácsonyi vége miatt. Persze lehet hogy ha már kijött az egész évad mégiscsak ráveszem magam, de azért ezt a cameot megnézném. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozok: amit Nikolaj Coster-Waldau alakított a legutóbbi részben az valami egészen hátborzongató lett.

Ugyan az 5. részt még nem láttam, de csupán az előző részek alapján is a fickó már ott tart nálam megítélésben, ahol a regényben is tartott, annyira jól játszik. Örömmel olvasom, hogy ez még inkább így lesz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5x20 - a szokásos van egy furcsa ügy, amihez Rick kitalál valami eszementséget, ami beigazolódni látszik, de aztán kiderül, hogy mégis csak egy ember áll a háttérben, hogy a legvégén azért egy apró utalással biztosítsák: Rick eszement ötletében volt valóság. Sok ilyen rész volt már, szeretem őket, jópofák tudnak lenni. Mondhatni, ilyen egy átlag Castle epizód.

 

5x21, azaz a valódi 5x22, bár az eredeti tervek szerint is ez lett volna a 21. rész.

 

Castle féltékenységi epizódja. Mivel az évad elején volt egy hasonló epizód Kate-nek is, így számítottam, hogy eljátsszák még idén Beckettel is. Ám míg Rick esetén a dolog vicces volt, és Kate esetében működött, Castle esetében - pláne, amivé a sorozat alatt érett - valahogy nem éreztem, hogy tényleg képes félteni Kate-t egy ilyen piperkőctől. Jól tudja, hogy Beckett ennyire nem felszínes és sokkal határozottabb jellem, mintsem csak úgy megbotoljon. Kate részéről viszont jól működött, a karakterhez illően hárított és a végső elbizonytalanodása - sajnos - ismét megjelent. Eh... ez a csaj...

 

 

5x22, amit a 24. részként forgattak le, és valójában a 21. rész lett volna, csak a valódi merényletek miatt inkább elcsúsztatták.

 

Kellemes klipshow, nehéz helyzetbe került hőseink visszaemlékeznek párosuk legjobb momentumaira. Szeretem az ilyen részeket, pláne, hogy tényleg a legjobb jeleneteket vették elő.

 

Ezután a két rész után tutira mondom, hogy Castle az évad végén megkéri Kate kezét. :D

 

 

Castle

A múlt heti rész nem volt annyira nagy szám, a mostani néhol bájos, néhol szép, néhol meg vicces (túl vicces) volt. Ami fura, hogy ez a két epizód fordítva követte volna egymást, és így enyhén szólva van némi képzavar nálam.

 

Egy ilyen majdnem meghal Kate-rész után egy olyan Castle totál hülye-rész jött volna? Vagy ez csak nekem nem stim?

Nagyon fura volt látni a színészeinket ezekkel a különböző frizurákkal és a többi, egy picit túlzásba is vitték. Ami viszont így döbbenet volt számomra, hogy Filion mennyit öregedett ennyi idő alatt (nem csak szimplán súlyosabb lett).

 

Erre a választ félig megadtam már fenn, most kicsit részletesebben. Az 5. évadot csak 23 részesre tervezték, ahogy a negyedik évadot is, de elég jól fut a sorozat, így a csatorna az utolsó pillanatban berendelt egy 24. epizódot. Így jött létre az 5x22 Still. A probléma az volt, hogy már készen volt az összes epizód, megvolt a sztori, így hirtelen kellett beékelniük valahová egy epizódot, aminek megírására és leforgatására csak pár napjuk volt. Ezért gondolták úgy, hogy legyen egy ilyen visszaemlékezős, egy (vagyis, három) helyszínes rész (ha megfigyeled, Castle lakása, az őrs és a bombás lakás az összes helyszín, ráadásul ezt a lakást már több epizódban láthattuk, köztük a legelsőben is :)). Így nem kellett új díszletet építeniük, sok statisztát behívniuk, helyszíneket szerezniük, és, negyven percre elég anyagot forgatniuk. Aztán már csak el kellett helyezniük, és úgy gondolták, hogy jó lesz ez egy gyors összefoglalónak, mielőtt rátérnek az évad utolsó sztorivonalára, amiben természetesen újra a Rick-Kate kapcsolat kerül terítékre.

Csak aztán pofára estek, pont ez a bombás rész jött a bistoni robbantások hetében, és a jó ízlés és kegyelet okán megcserélték. Bár őszintén szólva, így azért lehet jobban működik. Az 5x21 vége után egy ilyen epizód inkább kapcsolatuk megerősödését jelenti. Én sorrendben néztem, és tényleg furcsa volt, szóval a sors közbeszólása szerintem jól jött. Így jobb, ebben a sorrendben, ahogy adták. Persze a közbeékelés miatt esetleg az elkövetkezendő részek eseményei emiatt lehet, hogy furán fognak kijönni.

 

Pl.: most is érezhető volt az eredetileg eltervezett sorrendben nézve, hogy eredendően Gates nem fedte fel, hogy tud róluk, pedig az előző epizódban ez megtörtént. Bitangul átjött, hogy nem volt benne az eredeti koncepcióba. Remélem nem lesz a hátralévő két részben még egy "vallomás" Gates részéről.

 

Én általában Beckett hajáról tudom megállítani, hogy hányadik évad megy. :) Mivel anyám a TV-n követi, ott meg minden csatornán más évad fut, nekem annyira nem volt fura ez a clipshow. Ugyanez detto Fillonira, nap mint nap látom az ifjú és az öreg Castle-t is. De az biztos, hogy baromi sokat változott ezalatt az öt év alatt. De mennyit változott a Firefly-hoz képest (vagy a Ryan közlegény megmentéséhez képest, az is múltkor volt a TV-ben, épp kint tettem-vettem, sertepertéltem, amikor ment az a rész. Hát, fel sem ismerném, ha nem tudnám, hogy ő az.).

 

 

 

 

 

...a p*csába, az ablakom előtt cikázott el a villám, infarktust kaptam....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca

 

 

Az elején az a párbaj az egyik legjobb volt, amit ebben a sorozatban láttam. Nikolaj Coster-Waldau pedig tényleg zseniálisan játszott ebben a részben is. A vége is tettszett, Tywin Lannistertől végre azt láttam, amit vártam tőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW prequel a 7. évad fináléjához és egy kép

 

 

Prequel - He Said, She Said: Shot in a dreamlike style and set in a dusty old museum, He Said, She Said will see the Doctor and companion Clara talking directly to camera as they reflect on how little they really know about one another.

 

doctor-who-series-7-finale-ts.jpg

 

Finálé:

 

series-7-finale-clara-doctor.jpg

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a választ félig megadtam már fenn, most kicsit részletesebben. Az 5. évadot csak 23 részesre tervezték, ahogy a negyedik évadot is, de elég jól fut a sorozat, így a csatorna az utolsó pillanatban berendelt egy 24. epizódot. Így jött létre az 5x22 Still.

Köszi az infokat, így már érthető. Eddig azt gondoltam, hogy a robbantás miatt szimplán megcserélték a kettőt, és azt nem, hogy ez volt a plusz, utólag forgatott rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 7x11 Nagyon kellemes kis rész volt.

 

Valszeg ez nálam az lesz ami másodjára jobb üt majd, de így is tetszett. Imádom a Dokit és a kis csapatát, de akkor is Strax for companion. Amúgy ez a sztori hasonlított az Eternity Clock Lizardos szálára, ahol ugyanígy meg akarták mérgezni a világot, voltak ilyen mérgetelenítő kamrák, stb, bár ott maga a Lizard Woman volt az ellenség.:) Mondjuk Mr Sweet kiléte nem volt olyan parás, vagy épp az ellenségé, de jól volt összerakva a történet, tetszett az a kis visszatekintés, hogy a Dokiék hogy kerültek oda, a rengeteg poén, és hát az egész csapatmunka. Ahogy mondta is, remélem még látjuk őket. :)

 

De a köv rész várós iszonyúan!!! Talán a legjobban ebben az évadban. (kivéve a finálét.):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7/11

 

Utalás a régi sorozatra:

"I once spent a hell of a long time trying to get a gobby Australian to Heathrow Airport."- A negyedik Doktor utolsó kalandjában ismerkedett meg az ausztrál stewardesszel, Tegan Jovankával, aki épp a Heathrowra tartott, hogy munkába álljon, mikor véletlenül belefutott a Mesterbe. Ezután az 5. Doktor gyakorlatilag minden részben a Heathrowra próbálta eljuttatni Tegant, de valahogy sose jött össze neki.

"Brave heart, Clara"- az 5. Doktor mindig ezt mondta (kb minden részben) Tegannek: "Brave heart Tegan!"

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7x11

 

 

 

Érdekes rész volt. Eléggé... komolytalan. :) Én két jelenetnél kapkodtam a fejemet. Az egyik, mikor Jenny ledobta magáról a felsőjét és ott feszített latexben, a Dokinak meg felállt a... hmfhmr szónikus csavarhúzója :D a másik meg, mikor a végén a banya lezuhant a lépcsőről és a Doktor kiparodizálta a halálát. Ilyen ridegnek ritkán látom a jó öreg Idő Lordunkat. :o Egyébként a rész rendben volt. Főleg az a kis flashback montázs tetszett Clarával és a Doktorral. Mr. Sweet nekem inkább aranyos volt, mintsem ijesztő.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Broadchurch 1.évad - Anglia újra lecsap, ezúttal egy nyomozós drámával, méghozzá David Tennantel a főszerepben, de még találhatunk pár Dokis szereplőt. Imádtam az egész hangulatát, lassú kibontakozását. Mert nem volt egy gyors menetű sorozat, az tény, de mégis lekötött, főleg a részek végi cliffhangerek vitték előre a dolgot.

A történetről csak annyit, hogy megtalálják a Lassexi kisváros parján a 11 éves Danny Latimer holttestét. kisváros, mindenki ismer mindenkit. úgy néz ki senki sem tehette, de mégis mindenki titkolózik. Elég darkos hangulatú, a színészek remekül hozzák a karakterüket szóval nincs panasz semmire.

A finálé is tartogat meglepetéseket, szóval aki szereti a lassú víz partot mos sorozatokat, annak érdemes megnézni, de hozzá kell tenni hogy kőkemény dráma az egész. 7/10

Meet_the_cast_of_Broadchurch.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=tHSvdPM3sLE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Ezzel a Broadchurch-csel már jó ideje szemezek. Már több jó kis drámát láttam David Tennant főszereplésével. Például a Secret Smile-t, a Blackpool-t, Casanova-t és legutóbb a Single Father-t. Szerintem eddig mind közül a Secret Smile és a Single Father volt a legdurvább. Ezekre rá kell kell érezni, csakúgy mint a britek stílusára és humorérzékére. Minden megszokás kérdése, ahogy mondják. :) Azt hiszem hamarosan célba veszem a Broadchurch-öt is. Ez a soundtrack meggyőzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon várós ez az új Doki rész! :D

Itt egy nem spoileres angol leírás Gaiman szájából:

Ja és egy új wallpaper a részhez.

Kíváncsi vagyok mit agyalt ki ez a zseni. :D

 

 

Radio Times:

Neil, could you give us a non-spoilery encapsulation of the story?

Neil Gaiman:

Easily! It just stops at about minute three. The Doctor has been talked by Clara into taking the two kids she looks after, Artie and Angie, for an excursion, a day out, and he decides to take them to Hedgewick’s World, the biggest, best and most wonderful amusement park in the galaxy, a quarter of a million years in the future, because he has a golden ticket and it gets four people in for free, gets you free ice creams and it gets you to the front of any line, which is great because the lines for the Spacey Zoomer can go on for weeks. And that’s where it starts. Unfortunately, it also starts with them discovering that Hedgewick’s World has been closed for several years and there’s almost nobody on it now except for a small army troop on manoeuvres and a mad old showman named Mr Webley who landed his spaceship there after it closed and is now there with a Cyberman that plays chess. That’s where it begins. This is also 1,000 years after the end of the big human/Cyberman war – where we won.

393162_587198391313068_224346533_n.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7*11 - Őrült egy rész volt, de nekem tetszett. Úgy képzelem azért, hogy ez a fekete humorral alaposan felpumpált epizód meg fogja osztani a nézőket.

 

De speciel én azon mikor Mr. Sweet-et a vak lány szétveri a botjával hangosan felnevettem (pláne hogy elötte a Doktor hozva a szokásos humánus formáját bejelenti hogy visszaviszik a jura korba).

Tetszett az is, hogy megbontották a részek szokásos felépítését. Azt ugyan előre tudtam, hogy a Doktor később fog beugrani, de ahogy behozták az rendesen meglepett, ahogy a visszaemlékezős jelenetsor is, ami szerintem ritka jól lett megrendezve.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7/11

 

A visszaemlékezés ritka jó volt, viszont én azok közé tartozom, akinek összességében nem tetszett az epizód túlzottan. Van ilyen is.

 

 

GoT mai, nem is tudom, hányadik rész volt. Szerintem hozta, amit kell.

 

A legjobb a végén a két főbajkeverő beszélgetése volt, de Tywin sem volt semmi, ahogy megzsarolta az öreglányt. Szegény "lány" (nevekkel bajban vagyok) :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT mai, nem is tudom, hányadik rész volt. Szerintem hozta, amit kell.

 

A legjobb a végén a két főbajkeverő beszélgetése volt, de Tywin sem volt semmi, ahogy megzsarolta az öreglányt. Szegény "lány" (nevekkel bajban vagyok) :(

 

Szerintem is. Nem ütött akkorát mint az előző kettő, de jól késziti elő a terepet a fináléra.

 

 

-Nagyon tetszett a végén Kisujj monologja. Megkockáztatom, hogy ez volt a legjobb jelenete az egész sorozatban. Sok szó esett már arról, hogy milyen veszélyes ember, de eddig inkább tűnt egy nagyot akaró nimandnak. Most viszont uralta a vásznat/képernyőt.

-Ros halála meglepő volt, pláne azután, hogy ebben az évadban kezdték igazán felépíteni a karakterét. De érzésem szerint pont jókor írták ki: miután a Varys-Kisujj párharc frontvonalára került lehetett tudni, hogy előbb-utóbb valaki ki fogja nyírni. Igy viszont annyira előre hozták a halálát hogy a távozása még meglepetésként tudott hatni.

-Végre Havas Jon szála kezd gatyába rázódni. Ygrittel most nagyon aranyosak voltak, a mászás elötti párbeszédük különösen tetszett. Tormund ugyan még mindig nem kap elég teret, de mintha már ő is jobb lenne. Maga a mászás egyébként baromi jól meg lett oldva, az utolsó snitt pedig szerintem gyönyörű lett. Pláne azután, hogy hallottuk a két kavarógépet akiknek Westeros inkább egy óriási sakktábla... jó látni utána hogy milyen szép tud lenni ez a vidék önmagában.

-Ezt gondolom kevesen fogják osztani, de szerintem Theon szála is remek. Ez volt az első rész, hogy láttuk milyen is pontosan Theon vallatója. Iwan Rheon pedig baromi jól hozza a figurát. Azért gondolom a könyvet nem ismerőknek elég frusztráló lehet, hogy ez a szál alig halad előre, de szerintem ha a Trónokat egy nagy 90 órás eposzként kezeljük, akkor ezek a jelenetek nagyonis fontosak. Majd később kiderül miért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 3. évad:

Nagyon jó évad volt a tizedik Dokival. :)

Eleinte hiányzott Rose, de hamar megkedveltük Martha-t is, az epizódok pedig egészen egységesen jók voltak, szemben az előző két évaddal, ahol azért voltak "gázos" részek. :D

Ami pedig David Tennant-ot illeti: ő jött, látott és győzött. :) Nagyon megszerettük a fickót, és annak ellenére, hogy nemrég még azt írtam, Matt Smith az igazi, most kicsit meginogtam eme véleményemben. A lányom pedig igazi DW rajongóvá vált általa. :)

Mellékelem ennek bizonyságául a legújabb művét :):

 

p1060312mgkisebb.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom, 50. évforduló van és minden részre tucatnyi klasszikus DW-s utalás van...

a Doki is klasszikus hacukát öltött, a TARDIS is klasszikus belsőt kapott, a történetekbe visszacitálnak klasszikus ellenségeket, még az opening title is klasszikus újragondolást kaptt.

Háááát... Igen, kezdenek kifogyni az ötletekből. Az csak véletlen, hogy ez a sok utalás így az 50. évforduló tájékán van, biztos nem megemlékezés. :evil::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.