Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

dalektermi:

 

Simon Pegg? Hol?

 

 

 

 

Bocsi, azt hittem, hogy a fickót, aki körbevezeti a Doktorékat, Simon Pegg játsza, kimaszkírozva. Most látom csak, hogy egy Jason Watkins nevű színész volt az. :facepalm: Minden esetre ez a Watkins olyan, mintha Pegg idős változata lenne.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5/23

Jó rész volt, bár a szokásostól eltérően most, ráadásul jó előre, kitaláltam a tettest. Attól még a vége elég meglepő volt

 

Kate olyan helyzetbe kerülhetne, ha elfogadja az állást, amiből sokkal könnyebben és hatásosabban tudna nyomozni a szenátor után. Meg aztán nagy ügyek, történelemformálás, stb. nézői szempontból sem lenne rossz. Castle-nek pedig nem helyhez kötött a munkája, mehetne vele.

Nagyon kíváncsi vagyok, vajon a készítők meglépik-e azt, hogy áthelyezik más helyszínre a sorozatot. Persze a többiek hiányoznának, de talán nem ártanak egy kis frissítés. Persze ha maradnak, akkor is kell a frissítés.

 

Nekem az volt a furcsa, hogy hip-hop lement a rész. Valahogy baromira rövidnek tűnt, még meg is néztem, nem csaltak-e. :) Amúgy jó volt, erre azért nem számítottam a végén.

 

Szerintem nem fogják meglépni, vagy csak pár rész erejéig, mivel így odalennea csapat. Azért ilyen magas kormányhivatalban Castle nyilván nem dolgozhatna az ügyeken, és azért Espo és Ryan is hozzájárul ahhoz, hogy Kate olyan remek nyomozó.

A másik, hogy Kate karakteréhez nem illene egy a titkosügynökösdi. Eleve hadilábon áll a titkokkal, de ami fontosabb, ő minden ügyet személyesként kezel. Sokszor volt már róla szó a sorozatban, hogy Kate kapcsolatot teremt az áldozatokkal, azok családjával, és személyes tragédiája a motivációs erő, amivel még akkor is felderít egy gyilkosságot, ha egy öltönyös ráparancsol, hogy ne tegye. Az ilyen kormányhivataloknál az ügyek sokkal személytelenebbek, a titoktartás ellehetetleníti a kapcsolatteremtéseket. Ezt a rész is elég jól jelképezte azzal, hogy robotokat hajkurásztak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól olvastam a dokival kapcsolatban, jövő szombatig ki fognak adni egy részletet az 50.ből amiben:

 

Matt és David is benne lesz! :D :D

 

 

Itt pedig a Agents of SHIELD első promója. Úgy nézem az ott Luke Cage. :D Amúgy nem tojtam össze magam a promó láttán, de hát ez még csak az első, és biztos bad ass lesz. Még azt sem bánom ha one man show lesz mert coulson egy állat. :D Már bemelegítették a karaktert a legutóbbi Pókember animációs sorozatban. :D

http://www.youtube.com/watch?v=ySsw-6aetys

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék, ha folytatódna, jó kis sorozat volt, ráadásul elég nyitva hagyott befejezéssel búcsúzott. Az viszont nem hangzik túl biztatóan, hogy meg akarják törni a 24 részes formátumot, mivel így a sorozat egyik leglényegibb részét vágnák haza (a Redemption más tészta). Az meg szerintem egyértelmű, hogy Kiefer nélkül nem 24 a 24.

 

Szerk.: megerősítették, hogy 2014 májusában visszatér a sorozat Kiefer Sutherlanddel, egy 12 részes évaddal (amit remélhetőleg kibővítenek 24-re, ha megfelelő nézettséget produkál). ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt a furcsa, hogy hip-hop lement a rész. Valahogy baromira rövidnek tűnt, még meg is néztem, nem csaltak-e. :) Amúgy jó volt, erre azért nem számítottam a végén.

 

Szerintem nem fogják meglépni, vagy csak pár rész erejéig, mivel így odalennea csapat.

 

Nekem sem tűnt hosszú résznek, pörögtek az események és jó rész volt, így aztán nagyon hamar lement. Holnap finálé, remélem, valami ütőset hoztak össze.

 

Hosszú távon valóban nem lenne működőképes, de a pár részest el tudnám képzelni. Mondjuk csak annyira, hogy Kate egy kicsit a szenátora körmére tudjon nézni, vagyis kémkedni. Nem tudom, miért, de ezt a gondolatot még mindig nem vertem ki a fejemből. Na mindegy, szerintem ez a héten kiderül.

 

 

Ha jól olvastam a dokival kapcsolatban, jövő szombatig ki fognak adni egy részletet az 50.ből amiben:

Jöhet :yes:

 

24 újratöltve:

Még inkább jöhet :rock: Szerettem ezt a sorozatot, Sky legújabb infói szerint pedig tényleg lesz. Nekem nem volna gond a kevesebb rész sem, alapkoncepció ide vagy oda. Szerintem már a régi részeknél sem működött tökéletesen. A formánál lényegesebb a tartalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 - Amennyire örülök annak, hogy visszatér az a sorozat, ami megszerettette velem az egész műfajt, legalább annyira nem örülök annak, ahogy visszatér. Azzal, hogy 12 részbe belepakolják a 24 óra eseményeit, elveszik az egésznek az esszenciáját... bár szerintem Joel Surnow nélkül már korábban sem volt az igazi ez a széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 - Amennyire örülök annak, hogy visszatér az a sorozat, ami megszerettette velem az egész műfajt, legalább annyira nem örülök annak, ahogy visszatér. Azzal, hogy 12 részbe belepakolják a 24 óra eseményeit, elveszik az egésznek az esszenciáját... bár szerintem Joel Surnow nélkül már korábban sem volt az igazi ez a széria.

Miért pakolnák bele 12 részbe 24 óra eseményeit? Mivel a sorozat védjegye, hogy valós időben játszódik, ez nehezen jöhetne össze. Gondolom, nem 1 teljes nap lesz az új évad, csak 12 óra (az más kérdés, hogy így a "24", mint cím értelmetlenné válna). De az évadbővítés továbbra is lehetséges opció, volt már rá példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas a lemaradásod a 24-ben? Ilyet ne halljak meg még egyszer senkitől! Akkora alap és kult sorozat, mint HÁZ, neked meg lemaradásod van? :P:) Elég baj!!

 

Tessék pótolni, de nagyon gyorsan! Vagy Jack Bauer szétlövi a térdkalácsodat, majd vizes törülközőt gyömöszöl a le a torkodon a gyomrodba, megvárja, míg elkezded megemészteni, majd egy hirtelen és erős mozdulattal kirántja, a gyomrod egy darabjával együtt, és még lehetne sorolni mit tenne veled ez a gyöngy ember, aki feladta egész életét a hazája védelmében!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért pakolnák bele 12 részbe 24 óra eseményeit? Mivel a sorozat védjegye, hogy valós időben játszódik, ez nehezen jöhetne össze. Gondolom, nem 1 teljes nap lesz az új évad, csak 12 óra (az más kérdés, hogy így a "24", mint cím értelmetlenné válna). De az évadbővítés továbbra is lehetséges opció, volt már rá példa.

Néhány érdekes infó az új, limitált sorozatról. :) A címe 24: Live Another Day lesz, 12 részes lesz és valóban egy nap eseményeit fogja felölelni. Igazából a valós idejű történetmesélés, mint sem a 24 epizód volt a sorozat igazi névjegye. (Tekintve, hogy eredetileg 13 epizódosnak indult annak idején az első évad.) Ezt továbbra is tartani fogják, azonban nem láthatunk minden órát, hanem lesznek majd ugrások. Mondhatni "a nap legfontosabb óráit" láthatjuk majd. :)

 

Kudar: Don't touch Lola! :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ezért többé nem lesz valósidejű, mert ügye az ugrások között nyilván nem órákat kell várni a nézőnek. :) Biztos vagyok benne, hogy végül 24 részes lesz az évad, hiba lenne a sorozat egyik legfőbb névjegyét felrúgni.

 

szerk: félreértettem, azt hittem, az adott részen belül lesznek párórás ugrások. Mindenesetre ettől függetlenül reménykedem, hogy 24 epizód lesz végül.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért pakolnák bele 12 részbe 24 óra eseményeit? Mivel a sorozat védjegye, hogy valós időben játszódik, ez nehezen jöhetne össze. Gondolom, nem 1 teljes nap lesz az új évad, csak 12 óra (az más kérdés, hogy így a "24", mint cím értelmetlenné válna). De az évadbővítés továbbra is lehetséges opció, volt már rá példa.

 

Kérdésedre a választ KisKósa úgy gondolom kielégítően megadta. Annyit tennék még hozzá, hogy én azt olvastam, hogy 12 héten át fog majd futni az új széria. Ennél fogva valószínűleg nem is terveznek bővítést.

 

Én is le vagyok maradva vele. :) Asszem talán a harmadik évadnál tarthatok, de már ez is ködös.

 

Nem azért mondom, de nagyon sokat akkor nem vesztettél. Az első három évad volt szerintem a sorozat fénykora, azon kívül még a 4. volt ami egész jól össze volt rakva, de ezek után én (kezdetben még nem annyira markáns) színvonalesést tapasztaltam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésedre a választ KisKósa úgy gondolom kielégítően megadta. Annyit tennék még hozzá, hogy én azt olvastam, hogy 12 héten át fog majd futni az új széria. Ennél fogva valószínűleg nem is terveznek bővítést.

Már elve az epizód szerkesztési módból látszik, hogy nem fogják, ez egy valószínűleg egyszeri alkalom lesz, 12 résszel. Még ha a csatorna úgy határozna, hogy jók a nézettségi adatok és érdemes ebből még többet csinálni, már nem írhatják át az eddig elkészült epizódok és a koncepció struktúráját. Max. esetleg kap egy második évadot. (Milyen szép is lenne! :) )

 

Jómagam az indiai 24-et is várom! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, erről még ezidáig nem is hallottam...

Anil Kapoor, aki Omar Hassant játszotta a nyolcadik évadban, megkapta a 24 jogait és hozzá is látott a sorozat indiai feldolgozásának megvalósításához. Elvileg idén, vagy legkésőbb jövőre lesz a premierje. (Valószínű, hogy inkább idén, talán nyáron, vagy ősszel.) Az indiai filmgyártás háza táján kifejezetten nagy költségvetésű projektnek számít. A főszereplőt Anil Kapoor fogja játszani, mint Jai Singh Rathod, aki az indiai ügynökségnél, a Research and Analysis Wingnél, a RAW-nál dolgozik. Katonai múlttal rendelkező férfi, aki a család és a haza érdekei között vívódik.

 

De ami a legérdekesebb: Kiefer Sutherlandet érdekelné a dolog, hogy egy cameo szerep erejéig megjelenjen a sorozatban, mint Jack Bauer.

 

Arról, hogy lesznek-e tánc és dalbetétek, ami az indiai filmgyártás sava borsa, még nem tudni. Bár szerintem nem lesz.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány érdekes infó az új, limitált sorozatról. :) A címe 24: Live Another Day lesz, 12 részes lesz és valóban egy nap eseményeit fogja felölelni. Igazából a valós idejű történetmesélés, mint sem a 24 epizód volt a sorozat igazi névjegye. (Tekintve, hogy eredetileg 13 epizódosnak indult annak idején az első évad.) Ezt továbbra is tartani fogják, azonban nem láthatunk minden órát, hanem lesznek majd ugrások. Mondhatni "a nap legfontosabb óráit" láthatjuk majd. :)

Kösz, ezeket nem tudtam. Akkor a valós idejű cselekmény, és az 1 évad = 1 nap szerkezet is marad. Ez pozitívum. Viszont a 24 részes formátum is védjegye volt a sorozatnak. Amennyire emlékszem, az írósztrájk után pont azért csúszott majd' egy évet a következő évad premiere, hogy tartani tudják magukat a formációhoz. Azért érdekes, hogy 8 évad és egy film után annyira se bízik a Fox a sorozat sikerében, hogy 24 részt rendeljen be, ha már feltámasztja.

 

Nem azért mondom, de nagyon sokat akkor nem vesztettél. Az első három évad volt szerintem a sorozat fénykora, azon kívül még a 4. volt ami egész jól össze volt rakva, de ezek után én (kezdetben még nem annyira markáns) színvonalesést tapasztaltam...

Elég szubjektív dolog, mi volt a sorozat fénykora, szerintem mindenki ítélje meg maga. Számomra a 2. évad az egyik leggyengébben sikerült. Viszont a 7. mai napig kedvencem (az 5. mellett), számos érdekes újítást vonultatott fel a korábbiakhoz képest, mégis hű maradt önmagához. Vérfrissítésként hatott, amire szüksége volt a sorozatnak, főleg a kissé lapos 6. évad után. A sokat kritizált 8. szezonban se találtam kivetnivalót, egyedül a vége lezáratlansága zavart, de ezt a hírek szerint orvosolni fogják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég nagy a lemaradásom a 24-gyel, valahol a harmadik évad elején akadtam el. :evil::D De ha letudom a Bones lemaradásom (már csak a 8. évad van hátra) és a Spartacus: War of the Damnedet, az kerül sorra. Elölről a végéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x12 - oké, most már összeszedhetnék magukat, mert az évad második fele komoly negatív csúcsokat döntöget. Ez a rész a rossz rendezés, a rossz színészek és a rossz témaválasztás ékes példája lehetne.

 

Ezt szánták a Cybermanok újra félelmetessé tételének? Röhejesebbek, mint valaha! Mitől lettek volna ezek félelmetesek? Hogy le tudják venni a fejüket, meg a kezüket? Meg Superman gyorsak? Hát ez aztán marha jó, nem, mintha ezekre nem lett volna képes az előző generáció is. Oké, a hiperfutás nem volt porondon, de jobb is, marha ciki pillanat volt. Ráadásul azzal, hogy egy halom töketlen katonát tettek be ellenfélnek, totál elpuskázták a Cybermanok minden potenciálját. Ennyi erővel egy halom kakadobáló majom is lehetett volna az ellenfél. Most komolyan attól félelmetesek, hogy le tudnak lőni egy-két össze-vissza rohangáló embert? Zseniális!

A gyerekek is külön szám. A Doktor minden előzetes nélkül fedélzetre veszi őket, aztán meg a kölykök csak rinyálnak. Igaz, a jövőben járnak, kívül kisebb időgéppel száguldoznak, de azért ez "oké". A kis csajt spontán kirúgtam volna a TARDIS-ból, de minimum felpofozom az égbe. Ilyen hülye libát, mint ez. Amikor lehülyézte Clarat, minden erőlködés nélkül a Doctor Who valaha létezett legidiótább és legidegesítőbb szereplőjévé léptette elő magát. Úgy verte le a trónjáról a Mestert, hogy megkedveltem azt a marhát. :)

A katonákat meg inkább hagyjuk, felük a háttérben szaladgáló senki volt, a másik felük meg idióta, távolról sem kedvelhető, de legalább megjegyezhetetlen figura.

Rendezés terén is jól elpuskáztak mindent, amit lehetett, nuku feszültség, idétlen vágás, totális következetlenség. (Hárommillió cyberman nem tud rájönni három lépésre, amikor egy mezei PC ki tudna számolni három X felállásból három lehetséges lépést? De tényleg újra félelmetesek lettek, annyira, mint pár bolyhos nyuszi.)

Ami jó volt a részben, az a Cybermanok új külleme nyaktól lefelé, illetve a Doktor sakkjátszmája. A visszautalások viszont igen bénán lettek beleszőve a sztoriba.

A Cybermanok eddig sem voltak a kedvenceim, ezután még annyira sem lesznek. Érdekes, hogy a dalekok a maguk WC-pumpás, turmixgépes, bosszóró alakjukkal képesek félelmetesek lenni (mit tesz a jó rendezés és forgatókönyv a jó színészekkel -> bár nekik is volt azért bőven lejtmenetük), de a Cybermanokat egyszer sem tudják rendesen használni. Bár ha mondjuk nem a töketlen sereggel egy vidámparkban, vagy a babáját a hátán hordó friss apukával a bevásárlóközpont alatt lenne állandóan a harci érintkezés, és esetleg nem libasorban lépkednének, talán ők is használhatóak lennének.

 

Nagyon remélem, hogy a következő részre összekapják magukat, mert őszintén szólva, eddig ez az évad összességében nem nyűgözött le. Az Asylum of the Daleks, az The Angels Take Manhattan, a The Snowmen a három említésre igazán méltó epizód, a Cold War, a Hide, a The Crimson Horror és a Nightmare in Silver pedig a Mofat éra talán legbénább részei... A maradék öt rész szódával elmegy. Illetve nem, a The Rings of Akhaten a jó epizódok közé tartozik nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad megitélésében nem, de a rész kapcsán totál egyetértek. Ez baromi gáz volt.

 

Edit: Eddig nálam igy néz ki az évad:

 

Szinte tökéletes részek - Asylum of the Daleks, Dinosaurs on a Spaceship, A Town Called Mercy, The Angels Take Manhattan, Snowmen, Bells of Saint John, Hide

 

Simán tök jó részek - The Power of Three, Journey to the Center of the Tardis, Crimson Horror

 

Baromi gyenge részek - Rings of Ankhaten, Cold War, Nightmare in Silver

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anil Kapoor, aki Omar Hassant játszotta a nyolcadik évadban, megkapta a 24 jogait és hozzá is látott a sorozat indiai feldolgozásának megvalósításához.

 

Most esett közbe le, hogy ő volt Vágó István indiai kiadása a Slumdog Millionaire-ben... Egyébként érdekes az ötlet, bár nem hiszem, hogy megnézném azt a sorozatot.

 

Elég szubjektív dolog, mi volt a sorozat fénykora, szerintem mindenki ítélje meg maga. Számomra a 2. évad az egyik leggyengébben sikerült. Viszont a 7. mai napig kedvencem (az 5. mellett), számos érdekes újítást vonultatott fel a korábbiakhoz képest, mégis hű maradt önmagához. Vérfrissítésként hatott, amire szüksége volt a sorozatnak, főleg a kissé lapos 6. évad után. A sokat kritizált 8. szezonban se találtam kivetnivalót, egyedül a vége lezáratlansága zavart, de ezt a hírek szerint orvosolni fogják.

 

Persze szubjektív dolog, ott is volt a hozzászólásomban, hogy szerintem, ami már magában foglalja, hogy ez nem tény, hanem vélemény! A kettő között azért van különbség. A többit spoilerbe teszem, mert mint kiderült sokan nem látták még:

 

 

Szerintem azért volt a sorozat fénykora az első három évad, mert itt szinte mindent ellőttek és kiaknáztak, ami ebben a koncepcióban rejlett! Ezek után rengeteg önismétlést és klisét láthattunk, illetve voltak számomra inkonzisztensen ható lépések (pl. az 5. évad is, ahol kivették az addig felépített és megszeretett karaktereket, majd olyanokkal töltötték fel a szériát, akik vagy nem rendelkeztek kellő potenciállal - ezért ki is írták őket hamarosan, vagy megpróbálták átszabni valakire a régiek közül, szinte az összes karakternek megvan az korábbi "alteregója", akik alapvető személyiségjegyeikben szinte ugyanolyanok, mint a régiek, aki még tartogatott volna magában némi izgalmat azt meg kivették az egyenletből - lsd. Edgar). Én nem azt mondom, hogy nem lehetett volna ebből még valami újat kihozni, de ez nekem a képernyőn nem igazán jött le. Mindig ugyanaz a körforgás ment, a hasonló fenyegetésekkel, a téglákkal és Jack halott társaival. A 6. évad tényleg elég lapos lett, Jack családi ügyei meg nálam elég nagy negatívumként jelentek meg, csakúgy mint Wayne Palmer "lezárása", ami szintén nagy fekete pont. Ezek után megpróbáltak újítani, de igazán szembetűnő változásnak nem nevezném egyiket se. Renee-ben volt potenciál és hellyel közel jól is kezelték, de Tony vissza hozatala miatt nálam ez az évad is mínuszos. Az még egy dolog volt, hogy Jack érinthetetlen (ha ő meg hal, akkor nem folytatódhat a sorozat), bár nála is voltak azért igen érdekes dolog mondjuk a drogos stroy, vagy a szívleállítása utáni akciók, hogy a 6. évad elejét már ne is említsem (azt hiszem ott volt az, hogy teljesen megtörten hozzák haza, utána pár órával később már olyan fickós, mint új korában). Ezt még elfogadom, mert mint tudjuk Jack Bauer úgy játssza az orosz rulettet, hogy teletölti a tárat és mégis mindig ő nyer. :P Viszont mikor Tony-t is vissza hozták, az már nagyon nem volt kóser (hasonlóan a TCW-s Maul effektushoz). Az utolsó évad vége, meg eléggé emlékeztetett, a 4. évad végére... Igazából borzalmasnak nem mondanám ezeket az évadokat és részeket, egyszerűen inkább csak ötlettelennek...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról, hogy lesznek-e tánc és dalbetétek, ami az indiai filmgyártás sava borsa, még nem tudni. Bár szerintem nem lesz.

Majd elmennek színházba is akció közben, és akkor lesz :evil:

 

 

A katonákat meg inkább hagyjuk, felük a háttérben szaladgáló senki volt, a másik felük meg idióta, távolról sem kedvelhető, de legalább megjegyezhetetlen figura.

Jaj, ezen most muszáj volt nagyon nevetnem :) Egyébként így, hogy leírtad a problémákat, simán beraktam a nem túl jól sikerült epizódok közé.

 

GoT is volt tegnap:

 

Megint kaptunk annyi remek párbeszédet, hogy hajajj! Jonnak kifejezetten jól áll ez a love storys oldal, nagyon bájosak voltak Ygritte-tel, Jamie megint fantasztikus volt, és persze Margaery olyan Sansa mellett, mint mondjuk Győzike Einstein mellett. De legalább végre elismerte a csaj, hogy mennyire h*lye. Dany pedig Dany :D

Akik végigolvasták a 3. könyvet:

 

Szerintem Robb felesége is megy a többik után a másvilágra, különben miért tartana velük. Nagyobb lesz a dráma így.

Szerintetek a lánc, amit Tyrion adott Shae-nek, az a lánc lesz? Mivel a sorozatban a segítőnek jelvénye van.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT is volt tegnap:

 

Akik végigolvasták a 3. könyvet:

 

Szerintem Robb felesége is megy a többik után a másvilágra, különben miért tartana velük. Nagyobb lesz a dráma így.

Szerintetek a lánc, amit Tyrion adott Shae-nek, az a lánc lesz? Mivel a sorozatban a segítőnek jelvénye van.

 

 

Nem tudom hányadik könyves spoiler, de

 

a könyvben nem kapták el az igazi Jeyne Westerling-et, hanem csak egy hasonmását, tehát lehet, hogy Martin még akar vele

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd elmennek színházba is akció közben, és akkor lesz :evil:

Ha így bele vannak építve a történetbe és a környezetbe, akkor csak nyugodtan pakolják tele vele, de azt ne csinálják, hogy egyszer csak átmegy musicalbe az egész. :D A végén azért robban fel egy atombomba, mert az "indiai Jack Bauer" épp ropta a táncot... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többit spoilerbe teszem, mert mint kiderült sokan nem látták még:

 

 

Szerintem azért volt a sorozat fénykora az első három évad, mert itt szinte mindent ellőttek és kiaknáztak, ami ebben a koncepcióban rejlett! Ezek után rengeteg önismétlést és klisét láthattunk, illetve voltak számomra inkonzisztensen ható lépések (pl. az 5. évad is, ahol kivették az addig felépített és megszeretett karaktereket, majd olyanokkal töltötték fel a szériát, akik vagy nem rendelkeztek kellő potenciállal - ezért ki is írták őket hamarosan, vagy megpróbálták átszabni valakire a régiek közül, szinte az összes karakternek megvan az korábbi "alteregója", akik alapvető személyiségjegyeikben szinte ugyanolyanok, mint a régiek, aki még tartogatott volna magában némi izgalmat azt meg kivették az egyenletből - lsd. Edgar). Én nem azt mondom, hogy nem lehetett volna ebből még valami újat kihozni, de ez nekem a képernyőn nem igazán jött le. Mindig ugyanaz a körforgás ment, a hasonló fenyegetésekkel, a téglákkal és Jack halott társaival. A 6. évad tényleg elég lapos lett, Jack családi ügyei meg nálam elég nagy negatívumként jelentek meg, csakúgy mint Wayne Palmer "lezárása", ami szintén nagy fekete pont. Ezek után megpróbáltak újítani, de igazán szembetűnő változásnak nem nevezném egyiket se. Renee-ben volt potenciál és hellyel közel jól is kezelték, de Tony vissza hozatala miatt nálam ez az évad is mínuszos. Az még egy dolog volt, hogy Jack érinthetetlen (ha ő meg hal, akkor nem folytatódhat a sorozat), bár nála is voltak azért igen érdekes dolog mondjuk a drogos stroy, vagy a szívleállítása utáni akciók, hogy a 6. évad elejét már ne is említsem (azt hiszem ott volt az, hogy teljesen megtörten hozzák haza, utána pár órával később már olyan fickós, mint új korában). Ezt még elfogadom, mert mint tudjuk Jack Bauer úgy játssza az orosz rulettet, hogy teletölti a tárat és mégis mindig ő nyer. :P Viszont mikor Tony-t is vissza hozták, az már nagyon nem volt kóser (hasonlóan a TCW-s Maul effektushoz). Az utolsó évad vége, meg eléggé emlékeztetett, a 4. évad végére... Igazából borzalmasnak nem mondanám ezeket az évadokat és részeket, egyszerűen inkább csak ötlettelennek...

 

 

 

Szerintem ennyi rész után nem meglepő, ha a sorozat helyenként az önismétlés csapdájába esett. Én kimondottan örültem annak, hogy a főbb szereplőket is ki merték (ny)írni. Így Jacken kívül mindenkiért izgulnia kellett a nézőnek, senkinek nem volt életbiztosítása. Ráadásul vérfrissítés szempontjából se rossz, ha folyamatosan cserélődik, frissül a szereplőgárda. A 7. évad már azzal üdítően indított, hogy végre el merték hagyni Los Angelest, de számomra a Tony-s fordulat is inkább érdekes, semmint erőltetett, vagy klisés volt... azok után, amiket Jack túlélt, Tony még mindig a kispályás mezőnyben játszik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.