Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

DW - A Tizenegyedik Doktor sorsa

 

 

Matt Smith most éjfélkor bejelentette, hogy az idei karácsonyi speciális epizódban valóban átadja valaki másnak a stafétabotot.

 

"Doctor Who has been the most brilliant experience for me as an actor and a bloke, and that largely is down to the cast, crew and fans of the show. I'm incredibly grateful to all the cast and crew who work tirelessly every day, to realise all the elements of the show and deliver Doctor Who to the audience. Many of them have become good friends and I'm incredibly proud of what we have achieved over the last four years.

 

Having Steven Moffat as show runner write such varied, funny, mind bending and brilliant scripts has been one of the greatest and most rewarding challenges of my career. It's been a privilege and a treat to work with Steven, he's a good friend and will continue to shape a brilliant world for the Doctor.

 

The fans of Doctor Who around the world are unlike any other; they dress up, shout louder, know more about the history of the show (and speculate more about the future of the show) in a way that I've never seen before, your dedication is truly remarkable. Thank you so very much for supporting my incarnation of the Time Lord, number Eleven, who I might add is not done yet, I'm back for the 50th anniversary and the Christmas special!

 

It's been an honour to play this part, to follow the legacy of brilliant actors, and helm the TARDIS for a spell with 'the ginger, the nose and the impossible one'. But when ya gotta go, ya gotta go and Trenzalore calls. Thank you guys. Matt."

 

Csak én érzem úgy, hogy még azért maradhatott volna egy kicsit? Úgy értem mind David Tennant és Christopher Eccleston is túl volt már egy-egy grandiózus eseményen a Doktor életében, mikor regenerálódtak, de ilyesmivel a Tizenegyedik még nem találkozott... Na igen, várunk szeretettel 50. évforduló. ;) Én pontosan annyira vagyok szomorú ezzel a hírrel kapcsolatban, mint amennyire boldog. Kíváncsi vagyok milyen lesz az új Doktor! Ez így 50 év után is egy izgalommal teli érzés. Pláne, hogy ez lesz már a Tizenkettedik és egyesek szerint az utolsó Doktor is. Talán most végre vörös haja lesz hősünknek. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1997-ben ment a TNG-vel együtt.

Melyik az 1x16? Nálam a Galielo 7 (Hajótöröttek).

Tényleg, amúgy melyik változatot nézed, a remasteredet?

A hajótöröttek volt az. Hát azt nem tudom, hogy ez melyik verzió, most épp indavideón haladok vele egyesével. De ha elmondod, miről lehet felismerni, meg tudom mondani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hajótöröttek volt az. Hát azt nem tudom, hogy ez melyik verzió, most épp indavideón haladok vele egyesével. De ha elmondod, miről lehet felismerni, meg tudom mondani. :D

Például arról, hogy 1960-as években még nem voltak CG űrjelenetek az epizódokban. ;)

Ha a No man has gon before-ban így nézett ki a felhő:

USS_Enterprise_leaving_galactic_barrier.jpg

nem így:

USS_Enterprise_leaving_galactic_barrier%2C_remastered.jpg

akkor az eredeti változatot nézed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW - A Tizenegyedik Doktor sorsa

Én ma reggel olvastam, és eléggé kiakadtam.

 

Miért kellett ezt ennyire előre bejelenteni, ráadásul a BBC hivatalos oldalán? Olyan jó lett volna, egy váratlan regeneráció. Ráadásul tényleg korai szerintem Smith cseréje. Én örültem volna, ha ő válik az új Tom Bakerré, de sajnos Moffatték máshogy gondolják. Emellett viszont nagyon izgatott is vagyok, mivel ez lesz az első regeneráció, mióta elkezdtem nézni a sorozatot, kíváncsi vagyok ki lesz az új Doktor és főleg, hogy milyen ruhát fog hordani :D . Az viszont bíztató jel, hogy se Moffatt se Jenna nem mennek, így meg lesz az a folytonosság ami a 10 és 11-es között hiányzott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bosszús vagyok a témával kapcsolatban.

 

Nagyon szeretem Matt Smith Doktorát és átkozottul korainak tartom a távozását. Persze valahol érthető, sőt, ha Dorium jóslatát vesszük, a "fall of the eleven" kijelentés valahogy előre is jelzi a dolgot, de akkor is. Nekem Mr. Smith lett A Doktor, és bár esélyes, hogy megkedvelem az utódját, ennyire tuti nem fogom komálni.

De azt nagyon remélem, hogy a 9-hez hasonlóan ez a Doktor is vigyorogva megy el, vidáman, de mégis drámaian, mint a 10-eske. Valami ötvözet illene hozzá.

És nehogy nő legyen nekem. Vöröshajú lehet, de egy női Dr. Watson után egy női Doktor sok(k) lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Én is korainak tartom MS távozását, még a pocsék részekben is jó volt őt látni Doctorként, hát még a jókban. Egy ilyen remek Doctort tovább kellett volna hagyni élni a szerepben. És most egyelőre tök mindegy, ki/mi jön utána. Azért viszont jelen pillanatban egy csepp könnyet sem hullatnék, ha az útitárs is cserélődne, az évad végére elég sokat zuhant nálam "Clara".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

SZóval akkor idén még lesz sírás. Nekem MS volt, és most is A doktor, és teljesen abban a hitben voltam, hogy még lenyom egy fél évadot, és csak utána lévő karácsonyiban távozik, de akkor így már érthető miért nyirta le a haját. Rettenetesen fogom sajnálom, és bár kíváncsi vagyok kit hoznak a helyére, de akár moff helyére is, számomra már tuti nem lesz ugyanaz. Ettől még inkább várós az 50. és csodás sírós karácsony lesz... bakker. ez most sokkolt.Attól meg nem félek, hogy Moffat olyan érzelmi bombát fog a képünkbe nyomni, hogy még újévkor is megkönnyezzük. :D

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss:

 

Miért zuhant Clara a szemedben? Clara Oswald nekem sem éppen a kedvencem (lényegében semmilyen szerepe sincs az utolsó részt leszámítva, csak úgy van a Doki mellett), pláne Clara Oswin Oswaldhoz képest.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Ami engem zavar, hogy nagyon úgy tűnik: nem volt ez előre eltervezett. Miért jelentették be anno hivatalosan, hogy Matt Smith vállalja a nyolcadik évadot ha egyszer már eleve az volt a terv hogy el fog menni? Nekem nagyon azaz érzésem, hogy akárcsak Ecclestonnál, nem kreatív okok vagyis nem a történet indokolja a váltást, hanem valami külső tényező. Ami azért baj mert így előbb elmegy minthogy véget érne a saját személyes story arc-ja. Nem örülök neki, hogy csak azért mert a DW-ben le lehet cserélni a főszereplőt ennyire sűrűn meg is teszik. Három évad az baromi kevés egy Doktorra, pláne ha az ilyen jól működik.

Egyébként nekem is ő volt A Doctor. Kizárt, hogy a következőt ennyire tudjam szeretni. Viszont ha már választani kell akkor most szerintem jöjjön egy idősebb, olyan 40-es, 50-es főhős. Moffat egyébként is azt mondta, hogy már a 11-esnél is egy idősebb Doktort kerestek csak annyira jó lett Matt meghallgatása, hogy átírták a koncepciót.

 

Arról pedig hogy idő nap előtt elmondták a csattanót: Moffat Amyék távozása kapcsán nyilatkozta, hogy ha rajta múlna akkor egyetlen ilyen színész-kiírás se lenne előre lelőve, de állítólag a színészek ügynökei miatt muszáj előre szólni, hogy nyílt információ legyen, hogy a színész ráér

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: DW De van rá esély. :D Sőt talán hamarabb mint gondolnád. :D

 

Többieknek:

 

Amúgy nem tudom hogyan, mert elég erős lenne, de nem lehetséges hogy Hurt lesz valahogy az új doki? tudom hogy mindennel szembemegy mint amit eddig gondoltunk, hogy ő korábbi doki stb, de elég durva két részen belül két új Dokit is bemutatni a közönségnek. Mert most úgy néz ki ő lesz az 50.ben Aztán egy rész múlva már jön egy újabb? Viszont ha jók a karakterek akkor én nem bánom. De én is jobban bírnám, ha most egy idősebb Doki jönne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss:

 

Miért zuhant Clara a szemedben? Clara Oswald nekem sem éppen a kedvencem (lényegében semmilyen szerepe sincs az utolsó részt leszámítva, csak úgy van a Doki mellett), pláne Clara Oswin Oswaldhoz képest.

 

 

Ha így különválasztom őket, akkor nincs szó zuhanásról, mivel a karácsonyi utáni Clara már nem tud úgy elkápráztatni, mint előtte a nyitóban és a karácsonyiban szereplő Clara. Ahogy írtad, csak úgy van a Doctor mellett. Hogy ez minek köszönhető, arról csak homályos sejtéseim vannak (a színésznő, a színészvezetés és az általa játszott történetek mind együtt, talán). Oswin viszont nagyon a topon volt, akkor még azt gondoltam, hogy újabb remek útitárssal gazdagodik a sorozat.

A többihez. Én is inkább egy idősebb Doctort várok most, de azért inkább egy kicsit idősebbet, 40-45 körül pont megfelelne. Nem írok semmit arra, hogy mennyire fogom kedvelni az új Doctort, mivel egyelőre semmit sem tudni róla. Nekem Tennant Doctora is tetszett, szóval semmit sem zárok ki, de egyelőre MS a Doctor a szememben, de hajlok arra, hogy az is fog maradni. Mindehhez még hozzájön, hogy a kedvenc női karakteremmel (River) annyira jó párost alkottak, hogy piszok nehéz lesz ahhoz hasonlót elérni (a közös történeteikről nem is beszélve). Felőlem Hurt is jöhet, vagy bárki más, de ha idősebb Doctor, akkor talán nem egy ismeretlen fogja játszani. Meglátjuk.

Az én agyam is kattog reggel óta, vajon honnan a fenéből jött ez a hirtelen váltás, hiszen a hírek eddig nem erről szóltak. Az is eszembe jutott már korábban (mivel többször olvastam a találgatásokat azzal kapcsolatban, hogy Smith távozik vagy marad, szóval nem zörög a haraszt... -effektus volt, lehet, hogy a hírekkel ellentétben már tudják, ki fogja játszani az új Doctort), hogy az eddigi hírek előre megbeszélt kamu hírek voltak, viszont akkor meg túl hamar kijött a hivatalos bejelentés. Biztosan úgy van, ahogy Bomarr írja, tudniuk kell előre, hogy a színész már nincs lekötve, de akkor már korábban is jöhetett volna a bejelentés :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon a Karácsonyit leforgatták már vagy még mindig csak az 50.et? Na jó valszeg még nem, de

Ha elkezdik forgatni, akkor már tudni kell ki lesz a köv doki, mert gondolom szokásos módon a végén átváltozik. Engem nem hagy nyugodni, hogy Matt letolta a haját. :D Lehet majd olyan jó kis parókát csinálni neki mint az eredeti haja volt? :)

Viszont tök mind1, hamarosan úgyis neki kell látniuk a karácsonyi forgatásának, aztán úgyis jönnek a hírek, hogy ki lesz az új doki. De én még inkább arra lennék kíváncsi ki lesz az új Showrunner, mert Moffattal elég sokat veszíthetnek, de remélem legalább írónak marad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha így különválasztom őket, akkor nincs szó zuhanásról, mivel a karácsonyi utáni Clara már nem tud úgy elkápráztatni, mint előtte a nyitóban és a karácsonyiban szereplő Clara. Ahogy írtad, csak úgy van a Doctor mellett. Hogy ez minek köszönhető, arról csak homályos sejtéseim vannak (a színésznő, a színészvezetés és az általa játszott történetek mind együtt, talán). Oswin viszont nagyon a topon volt, akkor még azt gondoltam, hogy újabb remek útitárssal gazdagodik a sorozat.

 

 

Szerintem érdemes - sőt, muszáj - különválasztani őket, mert egyrészt, érezhetően más a jellemük (Oswin Oswald egy kissi flúgos, szétszórt, de zseniális észjárású csaj volt; Clara Oswin Oswald egy energikus, merész, felvágott nyelvű csajszi; Clara Oswald pedig álmodozó, de tettre nem kész leányzó), másrészt, a sorozatban konkrétan ki is mondták, hogy a többi Clara nem ő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lok: Én úgy emlékszem azt nyilatkozta addig marad amíg Matt is. Persze lehet rosszul emlékszem, de remélem mert szeretném ha maradna. :)

 

Szerintem rosszul emlékszel. Olyat mondott, hogy szeretné ha Matt minél tovább maradna és sokunknak köztük nekem is az volt a tippem, hogy a Matt Smith és a Moffat éra egybe fog esni, de ilyen ígéret amennyire tudom nem hangzott el

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, én erre alapozom az állításomat:

 

Részlet Matt nyilatkozatábó: "Having Steven Moffat as show runner write such varied, funny, mind bending and brilliant scripts has been one of the greatest and most rewarding challenges of my career. It's been a privilege and a treat to work with Steven, he's a good friend and will continue to shape a brilliant world for the Doctor."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Nekem mindig is Tennant volt a Doktor, de a 7. évadra kifejezetten megszerettem Smith-et, anno téli szünetben még egybe daráltam le a sorozatot, számomra érezhető volt, hogy Matt a 7. évadra érett be teljesen, így sajnálom hogy távozik. :(

 

 

Használd a spoilertagot, ha spoilert írsz! - by Dzséjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki írja itt, hogy kinek kicsoda volt "A" Doktor. Nos nekem mindig az aktuális Doktor volt éppen a favorit. Matt óta csak azért csökkent Tennant iránti 'rajongásom' mert a Tennant-fanok viselkedése és véleményei nagyon nem jöttek be (de ez egyéni szoc problémám) Szinte biztos vagyok, hogy ha ténylegesen és nem csak ímmel-ámmal elkezdem végre a klasszikus évadokat tolni, akkor a korábbi Doktorokat is mind egytől egyig meg fogom kedvelni.

 

Mindenesetre ha mindenáron rangsorolni kell 2005-től, akkor:

 

1. Smith

2. Eccleston

3. Tennant (a fent említett dolgok miatt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 9.rész

 

Na ezt nagyon jól megvalósították a készítők. Az egész esküvő lebonyolítása... mekkora dráma... Robb terhes feleségének brutális kivégzésén meglepődtem. Úgy érzem, a készítők még túl akartak tenni a könyves leíráson, és hát... sikerült is nekik. Az Eddard név balszerencsét hoz , ez most már látszik.. Szegény Arya...

 

 

Na majd bővebben Bomarr-ék kifejtik, mert nekem nem megy, akkora dráma volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3*09

 

Én az utolsó negyed óránál már eléggé kivoltam. Pont mint a könyvél: tudtam mi jön, de ez csak még idegörlöbbé tette a mészárlás "előjátékát". Mikor Talisa és Robb elkezdtek egyeztetni a születendő gyerek nevéről, meg Catelyn és Lord Bolton diskuráltak a dagadt Frey asszonyról már annyira izgultam, mintha valami thrillert néznék. Aztán mikor az egyik Frey gyerek becsukta az ajtókat, már egyértelmű volt, hogy most kezdődik...

 

Le a kalappal egyébként a Catelynt alakító Michelle Fairley előtt. Amit az utolsó tíz percben művelt az... ha érdekelnének a díjak, akkor azt mondanám, hogy minimum Emmy alapanyag.

 

Egyelőre ennyit. Bővebben majd később.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, mindenki rákattant a GoT 3/9. részére.

 

Kemény volt úgy is, hogy tudtam, mi fog történni, és hasonlóan halálra izgultam magam rajta. Hiába, akár tudjuk, mi lesz , akár nem, ezt a sorozatot annyira jól összerakták, hogy mozgóképen is várja az ember, nem csak könyvben jó olvasni.

Branék szála helyreállt, végre szétváltak. Gondoltam, hogy még a Fal előtt megtörténik valahogyan, és azt hiszem, így tökéletesen rendben volt. Jon és Dany szála is remekül sikerült, szegények nem tehetnek róla, hogy most kissé homályban marad a sztorijuk, pedig egyik sem unalmas eseményekkel telt minden fordulat nélkül. Pont ellenkezőleg. Egyébiránt örültem annak, hogy erre a részre nem kaptunk több szálat, nagyon rendben volt ennyi történéssel. És fogadni mertem volna arra, hogy a végén csönd lesz a stáblista alatt.

És akkor jöhet az utolsó, levezető epizód. A cím alapján tudom is, mit látnék szívesen a legvégén, csak könyvet olvasóknak:

Nagyon jól mutatna, ha Dany lovagolna a tömegben, és körülötte elkezdenék mondani az Anya szót. Már nem emlékszem, hogyan volt pontosan a könyvben, de akik olvasták, tudják, melyik jelenetre gondolok. Dany megint megkaphatná a záró képsorokat, nem is akárhogyan.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.