Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem érdemes, legalábbis nekem az ötödik jobban tetszett, mint a negyedik. A csajokat is jobban tudták használni, újra sok geekes poén volt, szóval ha nem is tért vissza a régi útra, szépen halad egy majdnem olyanon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. évad pontosan azért nem tetszett, mert

 

 

a főszereplők már csak kis részben emlékeztettek egy kockára. Howard pl. egy nagyon unalmas karakter lett, ő addig volt érdekes, amíg reménytelenül próbálta felszedni a nőket. Persze Sheldon így is megmentette az évadot. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is ez volt az egyik fő gondom a 4. évaddal, de például Howard kifejezetten nagy teret kapott az ötödik-hatodik évadban. Nem az a szerencsétlen geek, hanem egy másfajta szerencsétlen geek, de én speciel amennyire rühelltem Howardot az első két évadban, annyira megkedveltem az ötödikben, hatodikban. (Ellenben Rajt hihetetlenül megutáltam a hatodik évadra...) Megjegyzem, amivel már abszolúte nem volt semmi gondom, az a hatodik évad (az ötödikben azért voltak még megbicsaklások a visszafelé vezető úton, de a vége már nagyon bejövős volt).

 

Jake-nek mondjuk lehet mindez nem fog feltűnni, mert darálva nézi, úgy azért máshogy hatnak a sorozatok, mint heti egy leosztásban (pl. nálam a Chuck a mostani egybe-darálás után a vége, ha nem is új értelmet kapott, de 100%-ig biztos lettem abban, hogy X visszakapja azt, amit elvett tőle Y, méghozzá azzal kapja vissza, amit Z talált ki, és így máshogy tekintek már a sorozat végére).

 

Sheldon az mindig Sheldon, bár ő is fejlődik. Hamarosan már elmondható lesz róla, hogy ebben a galaxisban van a bolygó, ahol született. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát ja. :D Meglássuk. Amúgy ez a trailer szinte semmit nem árul el, hogy miről fog szólni.

 

Jó hát biztos az egyik fő vonal a csávó halála lesz hogy most egyedül kell nevelni a gyereket, már ha ott lézetik olyan hogy egyedül. És ahogy nézem lesz benne néger zenész, ez is biztos kib-ssza majd a biztosítékot pár embernél. :)

 

Jó, ha majd vége az évadnak biztos ledarálom, de annyira azért nem várom... :D Addig is csendben tiltakozom ellene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a GoT recastok egyelőre kifürkészhetetlenek számomra. Szegény Hegy így is keveset szerepel, és szinte minden jelenetben más játssza már. Daario lecserélését szintén nem értem, az a pofa, aki eddig játszotta egész jól hozta a bravosi tököscsávót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ha a Daariot játszó szinésszel baj lett volna akkor nem kapja meg a szerepet. Ilyen recast nem azért van mert nem voltak elégedettek vele, hanem mert történt valami probléma amit az HBO rendszerit nem tereget ki, úgyhogy csak tippelni lehet. De az biztos, hogy ahhoz nincs köze hogy hogy hozta a figurát. Nem ritka ám ez egyébként a sorozatok világában csak máshol meg lehet lépni, hogy a távozó szinészt kiirják, de itt kötött a történet úgyhogy ez nem oldható meg. Kész csoda, hogy ekkora stáb mellett egyelőre ez az egyetlen komolyabb recast. És még ő is "csak" egy három epizódos figura. Remélem nem igy lesz de mire a végére érünk szerintem fogunk még csúnyábbat is látni. Bár a fő gárda egyelőre úgy tűnik hogy nagyon elkötelezett.

 

A Hegynél meg: igazából ez eddig egy statiszta szerep volt. A második évadban hivatalosan azért nem tért vissza Conan Stevens, mert lelépett Hobbitot forgatni (ugyanakkor a belsősök azt rebesgetik hogy nem ez volt az igazi ok és komoly összezördülése volt a csatornával). Akárhogy is, az biztos, hogy hirtelen egyik pillanatról a másikra elő kellett húzni a kalapból egy új Hegyet úgyhogy a stáb egyik bejáratott emberét Ian Whyte-ot kérték fel, aki már több elmaszkirozott lényt is játszott a sorozatban és megfelelt az alapvető kritériumoknak (sportos, két méter feletti testmagasság). A végeredmény azonban szerintem a második évad egyetlen érdemi hibája: a Hegy egyáltalán nem volt meggyőző.

Szerintem itt eleve számoltak egy újabb cserével és talán ez szólt amellett, hogy a karakter egyáltalán ne is térjen vissza a harmadik évadban és elég ha a többi szereplő párbeszédéből kiderül hogy épp mit csinál. Mivel még csak mellékszereplőnek is erős túlzás lenne hívni ezét szerintem ez nem probléma, pláne, hogy az új Hegy tényleg ígéretesnek néz ki.

Totál OFF, de Arnolddal is van egyébként egy közös fotója :D (Arnold egyébként 188 cm)

Hafthor-Bjornsson-05152013.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Hannibalt. Egyelőre nem tudom hova tenni ezt a

 

filmhez képest a sorozat végén látott fordított helyzetet.

És talán pont e miatt nem tudom azt mondani (és nyilván azért sem, mert a Lecter filmeket már évek óta újranézem alkalomadtán) hogy maradéktalanul élveztem a sorozatot. Mads Mikkelsen jól hozta a karaktert szerintem, nem olyan jól, mint Hopkins, de mindenképpen szót érdemel az alakítása. Természetesen Hugh Dancy is dicséretet érdemel, mindenki kedvenc Morpheusáról nem is beszélve :) (és még említhetnék néhány nevet)

 

Mindenesetre

 

Hannibalt még sosem rühelltem ennyire, mint itt, ebben a sorozatban. Ez már nem is olyan, mint a LOST-ban Ben, volt mikor kifejezetten rokonszenves volt, máskor meg utálatos. Itt szinte csak negatív érzéseket váltott ki belőlem a karaktere, a színész rendben volt, inkább a karakter viselkedése. Ezt művelni Willel csak azért, mert "kíváncsi volt" pfff. Persze lehet, hogy én néztem felületesen a sorozatot és nem értettem meg mindent, amit kellett volna. Bár azt már az elején sejtettem, hogy az álombéli fekete szarvas Hannibal lesz.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick ezt fejtsd ki hogy mit nem értesz vagy miért nem tetszik a cliffhanger. Mert szerintem zseniális lett.

És igen, kicsit komplikáltabb szerintem ezt a sztori annál, hogy

Lecter kíváncsi volt és azért tesztelte Willt. Én nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Lecterben nincs itt egy ilyen meghasadt személyiség, ahol az egyik kísérletezni akar rajta, míg a másik meg van győződve, hogy segíteni fog ezzel. Persze nehéz ezt így állítani, miközben végig jéghideg profiként működik, aki már az elejétől fogva azt tervezi, hogy Willre keni a gyilkosságokat, ha esetleg hozzá kerülnének közel. Ez egy jó kis báb játszma, és Will most benne van Lecter hálójában. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötlet jó volt, csak ütközik a filmekkel.

El tudom képzelni, hogy akkor vett ilyen fordulatot a történet, amikor kiderült, hogy berendelték a következő évadot. Vagyis ha nincs következő, mehet a hagyományos befejezés. Szerintem nem kell azzal foglalkozni, hogy eltérnek egymástól, nem zavaró. Egy könyves sztori/karakterei másfajta adaptálását láthatjuk sorozatként, amire sokszor volt már példa a filmtörténelemben. Elég csak gyerekkori kedvenc könyvemre, a Monte Cristora gondolni, amit számtalanszor feldolgoztak, és idiótábbnál idiótább módosításokkal és befejezésekkel vitték vászonra/képernyőre. Olyanokkal, amelyeknek közük nincs az eredeti történethez, ráadásnak ezen sorozat esetében még nem tudjuk, hogy végül hogyan alakul az idők folyamán, valamint mivel fejezik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudom képzelni, hogy akkor vett ilyen fordulatot a történet, amikor kiderült, hogy berendelték a következő évadot.

Nem, végig így akarták, mert azt nyilatkozták, hogy akkor is folytatódott volna a sorozat, ha az adó nem rendeli be a folytatást. Szerencsére ez nem így történet. :) De szerintem ez a csavar a végén semmivel nem ellenkezik ami a filmet érinti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vörös sárkányban (ha jól emlékszem) Will első alkalommal jár (mikor meglátogatja Lectert) Chilton elmebeteg bűnözők osztályán, Lecter elfogása után több évvel!! Oké, részletkérdés, de nekem akkor is a regények és a filmek a kiinduló pont és az alap, az eredeti kánon. (SW esetében is az abszolút alap - nálam - a 6 film, a TCW csak utána jön).

 

Egyébként a tegnapi beírásom óta kicsit utána olvastam a sorozatnak és itt térnék rá arra, amit Bomarr is írt, hogy a sorozat végig venné a Lecter sztorit (kivéve a kezdetek). Tehát ami még lesz: a Vörös Sárkány közvetlen előzménye, a Vörös sárkány cselekménye, a Bárányok hallgatnak cselekménye illetve a Hannibal cselekménye. (Amire már azt mondtam, hogy oké, ha ezt megcsinálják, akkor arra biza én rohadt kíváncsi leszek, ugyanis természetes, hogy a sorozat általi változtatások útján haladnak tovább és dolgozzák fel a regényeket, amire borzasztóan kíváncsi vagyok. Remélem nem kap kaszát a sorozat, mielőtt még végig vinnék a teljes sztorit.)

 

De ha ezt valóban végig viszik, az az első évadban látott változtatások miatt már alsóbb szintű történet lesz (az ÉN szememben), mint az eredeti sztori, ami nem jelenti azt, hogy rosszabb is lesz... majd meglátjuk.

 

Kíváncsian várom a folytatást.

 

Esetleg valami hír, hogy mikor kezdik?

 

Van egy hasonló sorozat, ami állítólag szintén jó, a Bates Hotel, ami a Psycho előzményét mutatja be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a kezdetektől hét évad a terv és a teljes Hannibál sztorin végigmennénk ez alatt, tehát ha lesznek rá nézők akkor a Vörös Sárkány, A bárányok hallgatnak és a Hannibál története is bekerül a sorozatba.

Köszi, ezt jó tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.