Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bomarr:

 

Ezen a trauma dolgon én is sokat gondolkoztam. Viszont szerintem semmin nem változtat, a karaktereket tekintve, hogy megmentették Gallifrey-t, főleg hogy amikor elmentek, nem is volt biztos, és amúgy is elfelejtik amit együtt csináltak, szóval a War Dokinak -bár ő rögtön regenerálódott szóval mégsem - és 10esnek is ugyanúgy megmarad a trauma, hogy végeztek az Időlordokkal. Mert bár nem ölték meg őket, de ugyanúgy eltűntek, csak a hogyanra meg nem emlékeznek max. Egyedül 11es tudhatja hogy valójában mi történt, de az sem biztos, inkább csak amit a kurátor elmondott neki, hogy az Időlordok még kint vannak valahol. Én legalábbis így értelmezem. Hogy semmi nem változott a sztoriban a karakterek szemszögéből, csak mi tudjuk és persze 11es, hogy mi változott. Ettől még nem vessszük el ezt a nézőktől, max ha újranézzük akkor legyintünk, hogy mit sír Tennant, az Lordok kint vannak valahol egy zsebuniverzumban. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

Dzséjt: Ebbe totál igazad van, de valamiért azt hittem, hogy az Idő Lordok és a dalekok lemészárlása az tabu. Én naiv :) Egyébként az Angels take Manhattan kapcsán azt hiszem neki szegezték a kérdést Moffatnak és ő valami olyasmit magyarázott, hogy maga Amy és Rory az anomália és mindegy melyik városban vannak, nem találkozhat velük a Doktor.

Azért fura egyébként ez a "drámaiatlanság" mert közben egy-egy részen belül tök jó drámákat tudnak összehozni, mint amilyen az öreg Amy elhagyása, a Tardis emberi manifesztációjának a megszűnése, vagy Van Gogh múzeumlátogatása stb. viszont nincs átivelő dráma. Ezt most szoknom kell.

 

kudar: Igen én is igy értelmeztem. Ha semmissé tették volna a 9-es és a 10-es rágodását most verném is az asztalt, hogy miféle szentségtelenség. Így ebben a formájában emészthető, de azért emészteni kell

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Five.ish Doctor Reboot: Azt hiszem, ahogy az Adventures in Time and Space, és az évfordulós rész, ez is kötelező a fanoknak. Iszonyú aranyos, fél órás kis sztori, hogyan próbálnak a régi doktorok bekerülni a 50.-be. Peter Davison írta és rendezte, tele humorral és sok sok régi ismerőssel. Nekem nagyon tetszett, és jó volt őket újra látni. Ilyenkor látszik, mennyien kimaradtak, akik - bár itt viccet csináltak belőle - benne szerettek volna lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Bomarr, jól megfogalmaztad, hogy mi a legnagyobb problémám ezzel a sorozattal. :) Valóban az, hogy kénye-kedve szerint változtatgatják a készítők, hogy mi írható felül és mi nem, illetve nincs olyan részen kívüli drámaiság, ami komolyan vehető hosszú távon. Mi van akkor a fix pontokkal?!

 

Egyébként a Dalekok folyamatos újra feltűnése és Rose nálam ugyanez a kategória.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sci-firől beszélünk, ami sokkal inkább fi mint sci! + az elsődleges a szórakoztatás és nem az, hogy tudományosan a helyén legyen a dolog! Másrészről minden történetnek a maga univerzumában kell megállnia a lábán. A DW-ben meg már annyi mindent átírtak az 50 év alatt, hogy nocsak. De zavar ez engem? A legkevésbé sem :P

 

Mindig van valami hatalmasabb, mint amit eddig a leghatalmasabbnak hittünk. A fix pontokat nem lehet megváltoztatni. Ez az egyik legfontosabb szabály. De mit tudtunk meg? Hogy "a Doktor hazudik" és hogy a 'The moment' hatalmasabb, mint a fix pontok!

 

Rory és Amy vissza hozatalára is simán ki lehetne találni valamit, de azon túl, hogy (számomra!!!) megfelelő magyarázatot kapott távozásuk, ki lettek írva a sorozatból és bumm. Kész, lehet továbblépni. Ez (IS) a DW egyik sajátossága. Matt is el fog menni, ahogy majd valamikor Capaldi is, és ahogy korábban is elmentek az útitársak és a Doktorok. Ezek sokkal inkább "fix pontok" a sorozat életében... hacsak nincs 50. évfordulós rész :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Na de fix pontot most sem írtak át, csak - ahogy a Doktor halálakor - szokás szerint csaltak. :) Mit is mondott Morpheus a szabályokról: a legtöbb megszeghető, ami nem, azt meg lehet kerülni. :D

Én az átívelő dámaiságot - pláne egy olyan sorozatnál, ami alapjáraton epizódikus, csak Moffat hozott be igazán folyamatos sztoriszálat, de még így is inkább epizódikus - annyira nem hiányolok. Szerintem ez a sorozat az évadokra kivetítve inkább a "na most mi lesz" érzést tartja fenn. Bedob egy problémát, és arra megoldást keres, kínál. Ezzel üt nagyot, nem a drámával. Illetve, ezzel és az epizódikus drámákkal.

Erre a legjobb példa szerintem a hatodik évad, ahol végig ugye az lenne a nagy dráma, hogy a Doktor hogyan éli túl a fix halálát. Én legalábbis végig azon izgultam, hogy na, ebből hogyan jön ki. A megoldás pofátlanul kézenfekvő volt végül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Na de fix pontot most sem írtak át, csak - ahogy a Doktor halálakor - szokás szerint csaltak. :) Mit is mondott Morpheus a szabályokról: a legtöbb megszeghető, ami nem, azt meg lehet kerülni. :D

Én az átívelő dámaiságot - pláne egy olyan sorozatnál, ami alapjáraton epizódikus, csak Moffat hozott be igazán folyamatos sztoriszálat, de még így is inkább epizódikus - annyira nem hiányolok. Szerintem ez a sorozat az évadokra kivetítve inkább a "na most mi lesz" érzést tartja fenn. Bedob egy problémát, és arra megoldást keres, kínál. Ezzel üt nagyot, nem a drámával. Illetve, ezzel és az epizódikus drámákkal.

Erre a legjobb példa szerintem a hatodik évad, ahol végig ugye az lenne a nagy dráma, hogy a Doktor hogyan éli túl a fix halálát. Én legalábbis végig azon izgultam, hogy na, ebből hogyan jön ki. A megoldás pofátlanul kézenfekvő volt végül.

 

 

DW

 

Persze, én ezt aláírom, és nem is baj, hogy ilyen a sorozat. Csak így néhol a részen belüli drámaiság hiába csúcsosodik ki, az igazi drámaiság ott kezdődne, amikor egy nagy sztori ívben kerül elő egy jelentős katarzis, és ez itt limitálásra kerül (mint ahogyan egy bármely másik sorozatban sem siratod meg a főszereplő halálát, ha előtte minden részben meghalt, majd feltámadt). De ez nem feltétlenül baj, sőt, legyen ilyen a Doctor Who! Csak én személy szerint jobban szeretem, ha egy nagy sztori ívben is tud dráma lenni, kőbevésett sarokpontokkal, amelyeket nem lehet felülírni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Na de fix pontot most sem írtak át, csak - ahogy a Doktor halálakor - szokás szerint csaltak. :) Mit is mondott Morpheus a szabályokról: a legtöbb megszeghető, ami nem, azt meg lehet kerülni. :D

Én az átívelő dámaiságot - pláne egy olyan sorozatnál, ami alapjáraton epizódikus, csak Moffat hozott be igazán folyamatos sztoriszálat, de még így is inkább epizódikus - annyira nem hiányolok. Szerintem ez a sorozat az évadokra kivetítve inkább a "na most mi lesz" érzést tartja fenn. Bedob egy problémát, és arra megoldást keres, kínál. Ezzel üt nagyot, nem a drámával. Illetve, ezzel és az epizódikus drámákkal.

Erre a legjobb példa szerintem a hatodik évad, ahol végig ugye az lenne a nagy dráma, hogy a Doktor hogyan éli túl a fix halálát. Én legalábbis végig azon izgultam, hogy na, ebből hogyan jön ki. A megoldás pofátlanul kézenfekvő volt végül.

 

 

Riddick-hez csatlakozva, szerintem is jól összefogtad a lényeget. Én még annyit tennék hozzá, hogy a DW-ben amit imádni lehet azaz elképesztő fantáziadússág. Egy jó DW rész végén rendszerint úgy dőlök hátra, hogy nem értem hogy születhet ennyi középszerű blockbuster ha egyszer 45 percbe ennyi ötletet lehet összezsúfolni. És igazából ez a másik kérdés ami engem érdekel: mivel lehet ezt még tetézni? Mivel tudnak még előrukkolni? És eddig hála istennek újra és újra meg tudtak lepni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem engem kérdeztél megosztom veled, amit én tudok, de remélem Bomarrék részletes választ adnak, mert engem is érdekel a dolog.

 

Amennyire tudom Eccleston nem csupán egyetlen évadig lett volna Doktor, sőt! De valamin összekapott Eccleston és a vezetőség (csak nem tudom, hogy a BBC fejesei között volt valakivel élet-halál harca vagy a Doctor Who fejesei közül valakivel?) aztán 'közös megegyezés alapján' Eccleston távozott az első évad után a show-ból. Így ki is írták őt szépen. A sértettség pedig máig megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

 

Bomarr, mesélnél erről a primadonnáskodásról? Nem értem, miért nem akart visszatérni a 9. doktor normálisan?!

 

 

Riddick végülis jól leirta a lényeget. Ez részletesebben:

 

Amikor Ecclestont felkérték anno a Doktor szerepére nagyon örült, hogy egy gyerekmüsorban szerepelhet és hogy valami szokatlant a korábbi szerepeitől eltérőt játszhat. De aztán nagyon hamar megromlott a viszony közte és a stáb között. A pontos okok sose derültek ki, bár Eccleston még levelet is írt a rajongóknak erről, de abból is csak annyi látszik, hogy nem volt elég nagy szabadsága, kemény volt a munkatempó és ez csak feltételezés de valószinüleg az egyik rendező meg is sérthette. Emiatt idő nap előtt lelépett és egy évad után kiirták a sorozatból. Idézet a leveléből:

 

A tisztaság és az idealizmus alapvető vagy eltűnsz. Kell, hogy legyenek elveid, mindegy, hogy milyen kemény a munka. Így ez eléggé nehézzé teszi az egészet. Tudod, könnyű munkát találni, ha nincsen erkölcsöd. Ilyenkor mindent elviselsz. Nyugodtan mondod, hogy „Oké, oké. Ez nem lényeg. A rendező szekálja azt az embert, nem mondok semmit” De, ha az a rendező odamegy hozzád és azt mondja „Szerintem ezt így meg úgy csináld”, akkor azt kell mondani, hogy „Hogy tudnálak tisztelni, ha így viselkedsz?”

Ezért jöttem el. Nem illettem oda, és szerintem örültek, hogy elmentem. A lényeg az, hogy sikeres voltam. Imádtam a szerepem. Imádtam a kapcsolatot a közönséggel, mert eddig mindig csak felnőtteknek játszottam és most hirtelen a fiataloknak.

 

Amikor felmerült, hogy lesz 50-dik évfordulós special, Moffatt azt szerette volna ha az újkori Doktorok, tehát Eccleston, Tennant és Smith lettek volna együtt és el is kezdtek tárgyalni Ecclestonnal. Sokan abban biztak, hogy mivel ő most egy olyan stábbal dolgozna együtt, aminek már köze nincs az első évadhoz, tehát személyes konfliktusok aligha merülhetnek fel, majd beleegyezik a dologba pláne hogy egyszeri alkalomról lenne szó, de Eccleston annyira meg van sértödve a franchise-ra, hogy még ezt se vállalta el. Ami nekem kivülállónak azért tünik röhejnek, mert nem értem hogy ha egy John Hurt-nek ez nem derogál, ha rajta kivül minden más mellék- és főszereplő szinte kuncsorgott azért hogy legalább két villanásra bekerülhessen, akkor neki mi a baja. Ha kérdezték a dologról rendszerint csak cinikus megjegyzéseket tett, például hogy ő inkább majd a 100-dik évfordulós részben fog felbukkanni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez "aranyos".

 

Pedig baromira érződik, hogy a Háborús Doktor eredetileg a 9. Doktor lehetett. Jelleme igencsak hasonlít rá, ráadásul Rose alakját veszi fel a Momentum, aki egyértelműen a 9. Doktorhoz kapcsolható. Ha csak általánosságban akart volna valakit mímelni a Doktor jövőjéből, akkor akár jöhetett volna Martha, Donna vagy Amy is.

Meg kicsit hülyén is fest, hogy az Időháború a téma, de van egy regenerációs lyuk a szereplők között, és pont az hiányzik, akinél - "közvetlen leszármazottjaként" a Háborús Doktornak - még friss a trauma.

Mondjuk az is igaz, hogy a Rose-ban, amikor tükörbe néz és kiszól a füleire, az azt sugallja, hogy ő is nemrég esett át a regeneráción, vagyis a háború után "született". Gondolom ezért is volt az az elképzelés, hogy a 8. Doktor harcolt a háborúban. Viszont, ha Paul McGannt megtudták győzni egy hat perces epizódra, miért nem maradt ez a koncepció? Hogy a 8. Doktor lóg velük és veszi ki részét a háborúból? Mivel a 8. Doktor amúgy is rejtély volt - nem is emlékszem, hogy utaltak volna rá a sorozat folyamán -, az is ütött volna, ha a The Name of the Doctor végén ő fordul meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Egyébként még egy dolog jutott eszembe az 50. évforduló kapcsán. Én nagy Tennant rajongó vagyok, de ez a rész számomra megmutatta, hogy Smith jobban hozza a Doktor karakterét. Egyszerűen azzal az apró nüansszal jobb, amivel a zsenik többek a szimplán "okos" embereknél. Smith ugyanis zseniális Doktor, és ez most először Tennanthoz képest, relatív értelemben is világossá vált előttem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Egyébként még egy dolog jutott eszembe az 50. évforduló kapcsán. Én nagy Tennant rajongó vagyok, de ez a rész számomra megmutatta, hogy Smith jobban hozza a Doktor karakterét. Egyszerűen azzal az apró nüansszal jobb, amivel a zsenik többek a szimplán "okos" embereknél. Smith ugyanis zseniális Doktor, és ez most először Tennanthoz képest, relatív értelemben is világossá vált előttem.

 

DW

 

Abszolút egyetértek. Szerettem Tennant-ot, nagyon, és most is egy élmény volt, ahogy visszatért a hosszú kabátjában (jól írta Bomarr, mintha le sem tette volna ezt a szerepet). Azonban Smith egyszerűen utánozhatatlanul jó, lehengerlően játszik, még azokat az epizódokat is élvezetessé teszi, amelyek egyébként a gyengébb kategóriába tartoznának a többihez képest. Számomra ő a Doktor. :) Elég nehezen tudom nélküle elképzelni a sorozatot jelenleg...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 50th

 

 

A jobb részek közül való volt, bár az elején rezgett a léc. Nekem még mindig túl meredek és megszokhatatlan, hogy pl. egy 16 századi ember két perc alatt simán beveszi, hogy vannak űrlények... Ezek a jelenetek mindig a paródia kereteit súrolják (de keményen). Ezt leszámítva a Doktorok feltűnésével két legyet ütöttek egycsapásra. Tisztelegtek az évforduló előtt és célt adtak az aktuális Doktornak. A rajongóknál természetesen szem nem maradt szárazon. Én azt mondom: "kérem a következőt"

 

 

Clara megmondta:

 

A harcos (The War Doctor), a hős (10. Doctor), és A Doctor (11. Doctor)! Nagyon egyetértek a csajjal! :)

7 mp -et kellett korrigálni, hogy jó legyen. Onnantól már nem volt baj.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy érdekes látni, ahogy a történelem megismétli önmagát a DW háza táján. Anno a 20. évfordulós résznél, a The Five Doctorsnál Tom Baker "primadonnáskodott" és nem vállalta a szereplést, annak ellenére, hogy ő volt a legnépszerűbb Doktor. Mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy ezt az akkori producer, John-Nathan Turner baromi bénán kezelte: egy korábbi felvételt rakott be a Negyedik Doktorról, és odamontírozott egy Time vortexet (amúgy a Fiveish Doctors Rebootba ugyanezt a jelentet rakták be mikor telefonon hívják Davisonék Bakert, hangosan fel is röhögtem, mikor megláttam :lol: ), ami elnyeli őt, így magyarázták meg a hiányát. A történetben betöltött szerepét pedig úgy pótolták, hogy behozták az Első Doktort. Azt azonban tudni kell, hogy William Hartnell ekkor már nem élt, így egy másik színészt, Richard Hurndallt bérelték fel a szerepre :facepalm: . A dolog külön pikantériája, hogy JNT úgy próbálta leplezni a Negyedik Doktor hiányát, hogy a promó fotókon a többi Doktor mellé berakott egy Negyedik Doktor viaszbábot.

Sarah-Jane-and-the-Five-Doctors.jpg

Szóval azt hiszem, mi még viszonylag jól jártunk ezzel a semmiből előrángatott Doktorral, mintha teszem azt egy Eccleston hasonmást tolnak a képünbe :D .

(Bár azt még mindig nem értem, miért nem a kézenfekvő megoldást, McGann szerepeltetését választották)

 

Kíváncsi vagyok, a következő évfordulónál ki lesz a primadonna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtörve kicsit a DW-lázat, megnéztem az Almost Human első három részét. Remek kis sorozatnak ígérkezik így első látásra. Karl Urban remek, Michael Ealy-vel jó párost alkotnak (az első részben még nem is annyira, de a másodiktól kezdve érezhetően oldottabb a hangulat, kezdenek összecsiszolódni), Minka Kelly meg gyönyörű. :) Mindemellett laza a sorozat, sok humor és könnyed akciók, némi Blade Runner hangulattal (bár ez inkább az első részre volt jellemző).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boardwalk Empire 4. évad

 

Én is kicsit megtöröm a DW-folyamot, és remélem, más is nézte rajtam kívül ezt az évadot itt a fórumon. :) Elöljáróban annyit mindenképp leszögeznék, hogy jobban tetszett mint a 3. évad, és nálam színvonalában még a 2. évadot is megközelítette. :)

 

 

 

Pedig ki gondolta volna, hogy Gyp Rosettit, mint főgonoszt felül lehet múlni. Igaz, az új rosszarcú egészen más típus, már-már a kulturált és nyugodt típus megjelenítése Valentine Narcisse személyében. Nagyon bejött a stílusa, de örültem volna, ha a végén kinyiffan. Tetszettek a történelmi utalások is Marcus Garvey-val és a pánafrikanista eszmével kapcsolatban (a csávó egész Afrika császárának nevezte ki magát, de magán a kontinensen soha sem járt :hehe: ). Narcisse valódi pszichopata volt, aki ügyesen tudott lavírozni a maffiafőnökök között. Szegény Chalky-t nagyon sajnáltam, nem érdemelte meg, hogy saját lányát előtte lőjék agyon. :(

 

Nucky sokkal szimpatikusabb karakter volt, mint az előző évadban, ahol szinte már rühelltem. Rájött, hogy akkor volt a legboldogabb, amikor még kisstílű gengszter volt Atlantic City határain belül. Margaret már nem volt mellette (aki szerencsére most alig bukkant fel az évadban), és még Eddie-t is elveszítette, akinek halálát nagyon sajnáltam. :( Hiányozni fog az öreg a remek akcentusával, de a bekapott golyó után már nem volt a régi. A sorozat másik főrohadéka egyértelműen az újonnan létrejövő FBI nyomozója, Knox volt, akinek tenyérbemászó stílusa már a legelső résztől irritált, és reménykedtem a halálában. Eddie után Eli-t próbálta beszervezni (mindig szegény öcs szokott szívni, ezt már megfigyeltem :D), a végére szerencsére kudarcot vallott és látványos halált halt. Itt mindenképp meg kell említenem Eli fiát, Will-t, aki nyomorult és szánalmas problémáival kis híján romba döntötte az egész Thompson-birodalmat, ráadásul egy pillanatra sem érzett bűntudatot, amiért szerencsétlen lakótársa vitte el a balhét. Méltó utód lesz, mondhatom...

 

A Gillian-szál rémunalmas volt, remélem ezt az irritáló nőt többé nem látjuk. Richard földi szenvedése véget ért, nagyon sajnáltam a fickót, pedig már közel volt a boldogsághoz. :(

 

Alapvetően ez már az az időszak, amikor a sok helyen kialakult alvilági birodalmak összefonódnak, ezt a floridai üzletnél jól meg lehet állapítani. Sajnos a new yorkiaknak most lényegesen kevesebb szerep jutott, A zseniálisan alakított Masseria nem sokszor bukkant fel, de Lansky-ra és főleg Lucianóra is meglehetősen kevés játékszerep jutott. :( Nucky új nőjét nagyon nem bírtam, valahogy annyira nem a társaságba illő.

 

Ezzel párhuzamosan Chicagóban is folytak az események, ahol Al Capone fokozatosan átvette a hatalmat. Van Aldent én ebben az évadban kedveltem meg, szinte ő ölte meg a legtöbb embert a szezonban. :D O'Banion halála látványos volt, de gyanítom, hogy ezzel a Nortshide bandának még nincs vége. Az évad végére a megmerényelt Torrio visszavonult az aktív maffiózóskodástól. A sorozat nem mondta ki, de remekül éreztette, hogy Capone áll az ellene való sikertelen merénylet mögött. Nagyon jó húzás volt, hogy ezt nem egyértelműsítették és a hivatalos álláspontot hangoztatták, miszerint a Nortside tette, de voltak jelek, amely arra enged következtetni, hogy először Torrio próbálta kicsinálni egyre magasabbra jutó beosztottját, majd fordítva. Az 5. évadban, Chicagóban elszabadul a pokol. :)

 

 

 

Összességében még egyszer, nagyon tetszett, ha sorrendbe kéne állítani az évadokat, akkor 1, 2, 4, 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picit megtöröm a Doctor Who-lázat megtörőket :). Befutott hozzám a Doctor Who hetedik évad Blu-raye. Villámértékelés:

 

Kép: Ahogy az egy 2012/2013-ban forgatott Tv sorozattól elvárható, meseszépen néz ki. Nem tudom hogy azért mert most jobb kamerákat használtak mint korábban vagy más okból, de kicsit mintha még élesebb és tisztább is lenne az előző két évadnál.

 

Hang: Eddig mintha füldugóval néztem volna a részeket. A robbanások elementáris erejűek. Olyan nüanszokat lehet kihallani amik a netes 720p-s verziókból mintha teljesen hiányoztak volna.

 

Extrák: Na itt már nem ennyire fényes a kép. Sajnos évadról évadra egyre kevesebb az extra, ami elsősorban a BBC szerencsétlenkedésének köszönhető, ugyanis a kiváló werk-film sorozatukat a Confidentialt pont a hetedik évad indulása elött lőtték le, így sokkal kevesebb anyagból tudtak válogatni. Emiatt mindegy egyes részhez csupán egy 4-5 perces dokufilmecske jár (amik egyébként a netről is szabadon elérhetőek). Hála istennek legalább a rövidségűek ellenére igyekeztek tartalmasak lenni és viszonylag érdekes dolgokat mutatnak (pl. dalek kezelők betanítása,

Clara kiválasztása

stb.). Azt viszont már elképzelni se tudom mivel magyarázható, hogy az audiokommentárok is egyre kopnak. Az ötödik évadnál még video kommentár is volt és nem csak hallani, de egy kis sarokban nézni is lehetett hogy mint reagálnak a szinészek/rendezők/írók az adott epizód jeleneteire. Itt meg össz-vissz négy audikommentár van.

Kész szerencse, hogy annyi kisfilm meg prequel készül. Legalább ezeket felpakolták full HD-ben, ami azért is különösen hasznos, mert én eddig például az Asylum of the Daleks előfilmjét csak szétcsúszótt pixeles verzióban találtam a neten. De nem mondtak le arról a jó szokásukról se, hogy kifejezetten a Blu-ray lemezhez is készitenek kisfilmeket. Itt most három ilyen került fel és egész jópofák (az egyikben például utalnak rá, hogy mint törli ki magát a Doktor egy óriási adatbázisból).

Mindezek mellett három 45 perces dokumentumfilm is van a lemezeken, de sajnos ezek csak visszafogottan érdekesek. Az egyik a Doctor Who amerikai sikereiről szól, a második a sorozat tudományos oldaláról, a harmadik pedig általában a Doktor útitársairól. Inkább néztem volna hosszabb werkfilmeket. Igazából mindhármat kenterbe veri az a mindössze 10 perces kisfilm amiben a Doctor Who Comic Conos fogadtatását mutatták be.

 

Bár a kiadvány minősége jó messze van mondjuk a Hobbittól, de a nagy átlaghoz képest azért ez így is egy elég szép kis pakk lett és hál istennek a korábbi tervekkel ellentétben az évadrészek mellé nem csak a Snowmen, de a "The Doctor, the Widow and the Wardrobe" is bekerült, így azt nem kellett külön megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boardwalk Empire 4. évad

 

Én is kicsit megtöröm a DW-folyamot, és remélem, más is nézte rajtam kívül ezt az évadot itt a fórumon. :)

Én néztem hetente, csak valahogy sose került szóba, aztán leszakadtam az erről való írásról.

 

Nekem ez az évad van a sor végén. Az első felében nagyon zavart, hogy korábban viszonylag kapcsolatban álló karaktereket önálló utakon látunk, ezzel sok lett az egymás mellett futó, de egymáshoz közenincs szál. Nudky déli kóborlásai sem jöttek be annyira. A kicsit érdekesebb chicagoi szál pedig mellékszál, kevésbé érdekelt, mint Nucky ügyeskedései. Van Alden még mindig nagy arc, remélem, legalább ő képben marad, még ha az egész alvilág átköltözik is a túlvilágra. Mekkora poén volt, hogy ő érkezett Eli-ért :D

Gillian végre megkapta, amit érdemelt, elég nehéz volt néha nézni a szenvelgéseit. A Margaret-Rothstein intermezzo viszont külön tetszett, tudtak értelmeset kezdeni a képből kikerült nővel.

Narcisse borzasztó ellen' volt. Knox-nak is voltak piszok húzásai, de azért egy kicsit sajnáltam, mert végeredményben igaza volt, de a kollégái jogtalanul semmibe vették. Eddie halála nálam kiverte a biztosítékot, és most a végén Richardé pláne! Vajon mi a fenének kellett az íróknak a lányt lelövetni? :roll: Szegény Richard! Duplán is! Chalky szála a legvégére olyan semmilyen lett, most akkor unalmas semmittevéssel tölti majd a napjait?

Sajnálom, hogy több karakter is kikerült a sorozatból ebben az évadban, őket már nem láthatjuk a következőben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, érdemes lenne felregisztrálnod a MicroBit torrent oldalra, ha még nem tetted, egy srác feltöltötte a Tremors sorozat első 8 részét szinkronosan. Igaz, kockaképernyős, de nincs rajta csatorna logó. Csak eddig tudta feltölteni, mert eddig van meg neki. Mégiscsak több, mint a semmi! :) Gondoltam szólok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.