Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sherlock:

 

Lehet ezt ragozni és részben igaz is, és megértem. Nem is kéne a regényhez hasonlítani a sorozatot szerintem. Itt úgy volt az első 6 részben beállítva,hogy bármit meg tud oldalni, és bárkit el tud kapni. és pont erre épült fel az egész, a végén Moriarty csapdájával, hogy Sherlock bárkit elkap. És egészen addig törvényes keretek között. Én csak azt mondom jobban tetszett volna egy olyan rész, ami pont arról szól, hogy tudják ezen módszerek szerint, a Sherlocknál okosabb ellenfelet legyőzni. Én értem, hogy le kellett lőnie, és valszeg mindenki ezt is tette volna, de pont ebben kéne főhősünknek különböznie. :) MInd1, én ettől még imádo a részt, nagyon kemény volt, de az a legvége nekem kicsit gyengus, mint a kapcsoló a bombán. :)

 

És marhára várom a 4. évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock

 

Különbözik, mert senki sem lőtte volna le Magnussent. Még Mycroft sem. Pont ez a lényeg. Sem Mycroft, aki maga a titkosszolgálat, sem Mary, akinek minden oka megvolt rá, sem Wattson, aki sosem ódzkodott a gyilkolástól, sem a hölgy, akit nyíltan megalázott, senki sem tette volna ezt meg, mert nem helyes gyilkolni.

Az meg, hogy törvényes keretek között kapott el mindenkit, azért erősen túlzó. Már a legelső részben bűnrészessé válik a taxis gyilkos meggyilkolásában, akit mellesleg még csak nem is ő kapott el, hanem a taxis maga jelentkezett nála - Sherlock tehetetlenné vált, ugye (ezzel kifüstöltük a "bármit meg tud oldani, bárkit el tud kapni" elméletet). Ráadásul, a taxis le is győzte Sherlockot, mert hős nyomozónk nem tudta meg, hogy melyik volt a mérgezett kapszula, sőt, azt sem tudta kideríteni, hogyan bírja rá az embereket, hogy megöljék magukat, ezt mind a taxis vallotta be, Sherlock csak elment vele csevegni. Vagy éppen Moriarty esetében sem járt el totál törvényesen, mivel szökevény volt éppen akkor. Hát még az a CIA-s ügynök, aki ugye "párszor kipottyant az ablakon".

Nála okosabb ellenfele meg nem volt. Moriarty sem okosabb, legjobb esetben is egyenlőek, de mint kiderült, nem. Sherlock túljárt az eszén. Magnessun sem volt okosabb. Ha az lett volna, megmotoztatja Johnt, vagy eleve nem engedi magához közel Sherlockot (aki nem véletlen kérte meg külön Johnt, hogy hozza magával a pisztolyt - ezt már előre eltervezte, csak nem mint első lehetőség, hanem mint végső megoldás).

Ami meg a bombát illeti, hát igen, hollywoodi filmek hozzászoktattak, hogy a bombákat csak a kék drót elvágásával vagy komplett alkatrészek kitépésével lehet deaktiválni, ráadásul van rajtuk számláló és az még a pontos időt is mutatja. De a valóságban azért (90%-ban) megesik, hogy van off gomb. Ahogy Sherlock mondta is, sok kellemetlenséget okozhat a terroristáknak, ha nincs ilyen. Persze (sajnos) itt is megjelentek a fent említett kalapos marhaságok, de hát köll a dráááámaaaa. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock 3*03 - Imádtam! Más, de legalább olyan jó, mint az előző évad zárója. Nagyon tetszik ez az irányvonal, hogy most már nem csak a fordulatokról meg a vicces beszólásokról, de a karakterekről is szólnak a részek. Ha mostantól ebben a szellemiségben fogják csinálni a sorozatot mint az első és a harmadik rész akkor én vevő leszek rá (a másodikat meg felejtsük el).

 

Ami a végső csavart illeti: ezt szerintem majd a következő rész tükrében lehet igazán értékelni. Hogy milyen irányba az majd eldől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost óta nem tapasztaltam hasonlót, wow! Zseniális feszültség, történetszövés, karakterdráma. Így kell csinálni.

Jajj ne már. :D ÚGy nézném már. :D Amúgy nagybátyámmal elkezdtem nézetni a Lostot, úgy hogy már hosszú évek óta könyörögtem neki. Megnézte az első két évadot viszonylag gyorsan, és tetszett is neki. Majd 3x1, és hirtelen, szó szerint: klisés sz-r lett. Pár résszel később már fos. Próbáltam neki mondani, hogy nézze tovább, meg győzködni, még kicsit össze is vesztünk, tudom ez hülyeség ilyenen, de a Doki mellett a Lost a kedvenc sorozatom, és elég rossz volt hogy hirtelen így elkezdte fikázni. Pedig ezután jöttek volna csak az érdekes dolgok. :D Na mind1, ő szegénysége. :)

 

Sons of Anarchy - 6. évad

Hát ez a sorozat még mindig ott van a toppon. Szerintem komolyabb dráma mint a Breaking Bad. Ennek minden egyes része olyan csavarokat, olyan akciókat és poénokat tartalmaz, hogy élvezet nézni. Nem kell az évadzáróig várni egy igazán komoly eseményre, és mint mindig, senki sincs biztonságban. Sutter az egyik legjobb író ebből a szempontból. És még mindig ő írja magának a legdurvább szerepet a sorozatban. :D Jövőre jön az utolsó évad, és félek, igazán félek hogy miket tartogatnak Kurt Sutter ezeknek a motoros fiúknak. Érdekes, ez is olyan mint a Dexter. SZinte mindenki rossz fiú, gyilkos a csapatban, méhgis drukkolunk nekik. Hát én remélem hogy megússzák a köv évadot is. Főleg a börtöntől, de inkább élve! :) 9/10

sons_of_anarchy_promo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost óta nem tapasztaltam hasonlót, wow! Zseniális feszültség, történetszövés, karakterdráma. Így kell csinálni.

 

Ezt nagyon jó volt olvasni. Még nem kezdtem el a 3. évadot de ezek szerint még jobb lesz, mint az eddigiek. A LOST felemlegetése pedig nálam felér egy örömmámorral.

 

...a Doki mellett a Lost a kedvenc sorozatom..

 

Dettó! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a képeket :)

Ezt nagyon jó volt olvasni. Még nem kezdtem el a 3. évadot de ezek szerint még jobb lesz, mint az eddigiek.

Nem azt mondanám, hogy jobb, mint az eddigiek (egy hajszállal mégis), de eddig panaszra nem lehet okunk. Az említett kép epizód meg abszolút megérdemlik a remek jelzőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sleepy Hollow - 1. évad.

Nagyon bejött ez a sorozat. Akinek tetszik a Supernatural, az ezt is imádni fogja. Azt nem mondom biztosra, hogy annak is, aki a filmet szerette, mert annyira sok köze nincs a kettőnek egymáshoz, de azoknak is érdemes bepróbálni. A 13 rész alatt talán csak egynél, a 2.nál éreztem, hogy egy picit gyengébb lenne mint a többi, de azon kívül végig, humoros, misztikus, és tele remek szörnyekkel, amik részről részre érkeztek. Persze akadtak remek mellékszereplők is, mint John Cho, de fontosabb inkább John Noble, akit szuper volt újra látni a képernyőn, főleg egy ilyen jelentős karakter személyében. Leírom spoilermentesen, hogy miről is szól a sorozat nagy vonalakban. Kb az első részből írok dolgokat.

 

Ichabod Crane feléled a jelenben, és vele együtt a fejetlen lovas is, akit a helyi rendőrség egyik tajgjával, Abbie Millsel próbálnak megállítani. Közben kiderül, hogy a lovas egy nagyobb sakk játszmának csak egy bábúja a jó és a gonosz közti harcban. Egy sokkal hatalmasabb lény irányít a háttérből és küldi az újabb lényeket, hogy visszatérhessen és elhozhassa a világvégét.

 

Érdemes megnézni, mert szórakoztató nagyon, nincs benne nagyon holt idő amin unatkozni lehetne, és csak 13 rész az egész. 8/10 volt ez az évad, és olyan finálét kaptunk, hogy csak kapkodtam a fejem. Nem tudom mi lesz itt a köv évadban, de csúnya dolgok elé nézünk. :)

sleepy-hollow-banner.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudod, hogy elindult a The Following S2?

Igen tudtam, de nem biztos hogy nézem tovább vagy ha mégis akkor inkább darálva mert a vége, utolsó 1-2 rész, de leginkább a finálé elég nagy csalódás lett. Ebből lehetett volna egy tökéletes évadot csinálni aztán kész, de nem, inkább folytatják.

 

Most tényleg visszatér Purefoy mikor felrobbant a mólón? Nyilván. Ki mást tudnának behozni a helyére. Meg ez a volt barátnős cliffhanger is erőltetett volt. Annyira bírtam purefoyt, mint ellenség, de a végére totál szétcsúszott a semmi miatt. Viszont VAlorie Curry annyira gyönyörű, hogy lehet miatta nézem tovább. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a képeket :)

 

Nem azt mondanám, hogy jobb, mint az eddigiek (egy hajszállal mégis), de eddig panaszra nem lehet okunk. Az említett kép epizód meg abszolút megérdemlik a remek jelzőket.

Miss:

 

 

Neked a Carter halálás részben nem jött egy kicsit semmiből Joss és John között a csók és a bensőséges jelenetek? Nekem egyedül ez volt fura...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sleepy Hollow - 1. évad.

Kellemesen szórakoztató fantasy, én is nézem, de az évadzárót még nem láttam.

 

Miss:

 

 

Neked a Carter halálás részben nem jött egy kicsit semmiből Joss és John között a csók és a bensőséges jelenetek? Nekem egyedül ez volt fura...

 

 

Dehogynem! Nekem is fura volt, csak elfelejtettem lentebb megemlíteni. Nem sok jele volt a köztük lévő szikrának. Max. annyi utalás történt, hogy az egyik néha beugró exmentett nő időnként cukkolta Johnt Carterrel. De azt ugye ki vette komolyan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen tudtam, de nem biztos hogy nézem tovább vagy ha mégis akkor inkább darálva mert a vége, utolsó 1-2 rész, de leginkább a finálé elég nagy csalódás lett. Ebből lehetett volna egy tökéletes évadot csinálni aztán kész, de nem, inkább folytatják.

 

Most tényleg visszatér Purefoy mikor felrobbant a mólón? Nyilván. Ki mást tudnának behozni a helyére. Meg ez a volt barátnős cliffhanger is erőltetett volt. Annyira bírtam purefoyt, mint ellenség, de a végére totál szétcsúszott a semmi miatt. Viszont VAlorie Curry annyira gyönyörű, hogy lehet miatta nézem tovább. :D

 

 

Pedig hogy dicsérted hogy olyan mint a 24 meg nagyon izgalmas. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig hogy dicsérted hogy olyan mint a 24 meg nagyon izgalmas. :D

Totál igaz. Úgy is gondoltam, ezért írtam, hogy le kellett volna zárni. Vannak sorozatok amik jobb ha csak egy évadot élnek meg, de akkor az maradandó és tökéletes. Ez is ilyen lehetett volna, de a vége sajnos nagy csalódás lett, pont ezért mert még le akarnak húzni róla még egy bőrt. És ki tudja még mennyit, és így kaptunk egy olyan gyenge finálét, és cliffhangert hogy rossz volt nézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd írj róla ha már láttad, mert nagyon ütős a vége, de igazából az egész rész is. :)

Kb. ennyit szóltam hozzá, miután este megnéztem: an*átok!!

 

Rendesen meglepődtem, még ha számítottam is a gyerek feltűnésére. De nem így!

Másrészt az elejétől fogva arra számítottam, hogy végül a két tanú közül a csaj fogja feladni a pasit, nem pedig a pasi a csajt. Végül félig bejött, mert ő vállalta, hogy ott marad, de azért Crane elég hamar beleegyezett :roll: Remélem, már az elején tudták az írók, hogyan másznak majd ki ebből a kulimászból, és nem most törik a fejüket rajta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igen, nekem is leesett az állam. :D

 

Remélem Walter még lesz benne többet is, és mostantól nem csak mint War fog szerepleni. De mindenki elég szorult helyzetben van szóval remélem lesz rá valami jó kis megoldás, mert a rendőrfőnököt letartoztatják Abbie huga karambolozott, Abbie a purgatóriumban van, Crane a föld alatt és a feleségét meg elvitte a fejetlen lovas...hát, nem túl rózsás a helyzet. :D

 

 

Kis Sherlock videó, ha be szeretnétek állni a "csapatába" :D

http://www.youtube.com/watch?v=KgPtzajEbos

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igen, nekem is leesett az állam. :D

 

Remélem Walter még lesz benne többet is, és mostantól nem csak mint War fog szerepleni. De mindenki elég szorult helyzetben van szóval remélem lesz rá valami jó kis megoldás, mert a rendőrfőnököt letartoztatják Abbie huga karambolozott, Abbie a purgatóriumban van, Crane a föld alatt és a feleségét meg elvitte a fejetlen lovas...hát, nem túl rózsás a helyzet. :D

 

Kis Sherlock videó, ha be szeretnétek állni a "csapatába" :D

 

Enyhén fogalmaztál a helyzetről :D

Egyébiránt szerintem a két testvér fogja valahogy megoldani a helyzetet, purgatórium ide vagy oda. Valószínűleg Moloch azért akarja az egyiket, mert ketten együtt egy piszok erős párost alkotnak, amit veszélyesnek tart, vagy ilyesmi.... Vagy valaki külsős fog segíteni, aki eddig még nem szerepelt.

 

Nagyon jó kis videó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde Sleepy:

 

Én is azt gondolom, hogy hoznak be új szereplőt, aki majd legalább az egyiket megmenti és onnan kezdődhet a többiek kiszabadítása, mert ez így elég esélytelen. Hacsak nem egy Sherlockos fordulattal már tudtak mindent előre és Katherina már védővarázst nyomott Ichabodra. :D :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg:

Inkább a 3. doki ölözékére hasonlít kicsit, amit nem is bánok főleg hogy azt mondták badass lesz és ő az volt. remélem itt is láthatunk majd egy két kung fu mozdulatot. :D :D AMúgy nekem bejön, jó lesz mozgásban is látni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg:

Inkább a 3. doki ölözékére hasonlít kicsit, amit nem is bánok főleg hogy azt mondták badass lesz és ő az volt. remélem itt is láthatunk majd egy két kung fu mozdulatot. :D :D AMúgy nekem bejön, jó lesz mozgásban is látni. :D

 

 

 

Szerintem meg Jon Pertwee-re. :D Love it! (bár egy sálat, vagy fejfedőt még elbírna szerintem)

 

Még csak 2. Dokinál járok szóval nem tudom összehasonlítani :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.