Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

100%, hogy a helyén van. Az utolsó három részt sehová sem pakolták.

 

A krómokról az előző részben elmondták, hogy micsodák: genetikailag előre megtervezett emberek, szuperokosak, nem hat rájuk semmilyen kábító szer, nem lesznek betegek, stb. Minden benne volt (meg nem utolsó sorban, ez egy olyan sci-fi toposz, amit nem is kell túlmagyarázni). Ezt elég jól kivesézték akkor, most nem is mentek bele ebbe igazán, csak ismételtek, de semmivel sem mondtak többet.

Az, hogy Dorian Rudy-nál lakik, ebben a részben nem kapott fontosságot, nem kell azt minden részben elmondani, pláne nem egy epizóddal az évadzáró előtt.

Kennex és Valerie kapcsolata meg nem igazán jutott előre, hála annak, hogy a sorozat technikailag semmit sem foglalkozott Valerie-vel. Volt egy telefonszámcsere és egyszer együtt nézték a meccset, ennyi. Nem igazán tudtak mit kezdeni ezzel a szállal. Majd ha lesz második évad, ott talán érdemlegesebb események történnek, mondjuk kezdhetnék azzal, hogy Sthalt bevonják az epizódokba. De ez csak májusban derül ki.

 

Szerintem az össze-vissza kavarás zavarta meg itt nagyon a dolgokat, főleg a karakterek terén. :( Jövő héten vagy valamikor a közeljövőben mindenképpen megnézem az évadot újra, immár a jó sorrendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Akkor teljes a kavarodás, na de majd egyszer megnézem sorban is. Tudom, hogy már írtál arról, az elején hogy jönnek egymás után a részek, akkor még nem volt teljes, megtennéd, hogy most leírod sorban az összeset? Csak számokkal :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát úgy kéred, hogy a leadási sorrend számait írjam le kronológiai sorrendben? Bocs, egy kicsit kezdek fáradni, hosszú volt az elmúlt két hét. :)

Az így van:

 

1x01, 1x08, 1x06, 1x10, 1x02, 1x03, 1x04, 1x05, 1x09, 1x07, 1x11, 1x12, 1x13

 

Ezek azok a számok, amik a letöltött epizódokon vannak, vagyis a leadási sorrendet jelölik (a korábbi listámban a kronológiai számukat használtam - megjegyzem, én is alaposan belekavarodtam, mert így még nem kellett összeszednem a sorrendet :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát úgy kéred, hogy a leadási sorrend számait írjam le kronológiai sorrendben? Bocs, egy kicsit kezdek fáradni, hosszú volt az elmúlt két hét. :)

Köszi, bocsánat, hogy nem írtam le egyértelműen, de tökéletesen eltaláltad, mire gondoltam :oops::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strike Back - első évad:

Na megint csak egy remek sorozat, főleg azoknak ajánlom akik már nem bírják ki a 24ig. A főszereplő, legalábbis ebben az évadban, - mert ha jól tudom most valamiért szereplőgárda csere lesz - Richard "Tölgypajzsos Thorin" Armitage és Andrew "TWD Rick Grimes" Lincoln. :D Dupla részekben adják a sztorikat, tehát 6 rész, 3 sztori, másfél órás adagokban, de nem lehet rajtuk unatkozni egy pillanatra sem. Jól ki vannak képezve ott az SASnél és az MI6nél. :D Nincs itt érzelgősség, mert mellébeszélés, csak akció, amibe mint a 24ben is, persze belepofázik a politika is erősen, ami kicsit megnehezíti a dolgokat. Csak ajánlani tudom. 8/10 ez az évad.

sb_banner1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Strike Back - első évad:

Na megint csak egy remek sorozat, főleg azoknak ajánlom akik már nem bírják ki a 24ig.

 

Ez így van, sőt a többi fényében ez még fel is fog értékelődni.

 

Aztán az első évad után az amerikaiak átvették, rebootolták az egészet, teljsen saját képükre formálták - és az már nem ilyen jó. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, sőt a többi fényében ez még fel is fog értékelődni.

 

Aztán az első évad után az amerikaiak átvették, rebootolták az egészet, teljsen saját képükre formálták - és az már nem ilyen jó. :(

Igen akartam is írni, hogy jó kis brit megint, de nem voltam benne biztos, de akkor most már tudom miért.

Azért remélem lesznek még jó részek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen akartam is írni, hogy jó kis brit megint, de nem voltam benne biztos, de akkor most már tudom miért.

Azért remélem lesznek még jó részek. :)

 

Lesznek, persze, csak SOKKAL több lesz benn a fegyverropogás, meg az egyik főszereplő dugási kényszere miatt a szex is (elég gyakran hiteltelen módon). A helyszínek egyébként egész jók - kétszer jönnek hozzánk is, valóban képes megidézni picit a 24-et, de sohanem fog felérni hozzá.

 

Írtam mind a négy évadról, majd olvasd el,a h arra jársz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszus, én még csak a negyedik évadnál járok, itt csak az előképet látom - meg nem nézem, sajnos a hivatalos fotókba így is belefutottam, már tudom, kikért nem kell aggódnom a hátralévő évadokban :) -, de Jack eléggé megöregedett. Az időt nem tudta még lelőni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harcáról volt most a Vainty Fair-nek egy összeállítása. Néhány érdekesség belőle:

-Megint elhangzott, hogy a showrunnerek tavaly felkeresték George R.R. Martint, hogy átbeszéljék pontosan mi fog történni azokban a könyvekben amik még nem jelentek meg. A megbeszélés napokig tartott és karakterről karakterre vették át a későbbi eseményeket

-A showrunnerek szerint nem fog olyan sokáig tartani a sorozat mint ahogy azt a többség gondolná. Hét(!) vagy nyolc évadban gondolkodnak. Tehát az áprilisban induló negyedikkel legalább a sztori felén túl leszünk.

-Martin aki eddig mindig bizakodó volt és abban reménykedett, hogy előbb elkészül a könyvekkel semmint hogy a sorozat utolérje, talán most először nyugtalanítónak nevezte a helyzetet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3-as és 5-s könyvben olyan meglepő fordulatok voltak, hogy nem egyszer felment a vérnyomásom, vagy tágra nyílt szemekkel néztem előre, hogy ezt most mégis hogyan...aztán pár 100 oldallal később képzeletben ráztam a kezem, hogy ejnye Martin te kis cseles, és megnyugtatóan mosolyogva folytattam az olvasást..

 

Na ezek a momentumok talán megszűnnek számomra, amint a sorozat utol éri, és lehagyja a regény ciklust...

Nagyon sajnálom speciel, hogy a sorozattal hamarabb eldőlnek sorsdöntő események, és a könyv már csak amolyan kiegészítő örömforrást fog nyújtani a történtek ismeretében. (mert hát úgyse tudom megállni, hogy nem nézzem meg a maradék 3 évadot mondjuk, és az internet korában valszeg már napok múlva belefutnék egy ordas nagy spoilerbe)

Martin lassúsága miatt a rajongók így pácban vannak.

Olyan izgalmas felhajtás így már nem lesz ,mint egy utolsó Harry Potter kötet megjelenésekor. Nagy kár...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harcáról volt most a Vainty Fair-nek egy összeállítása. Néhány érdekesség belőle:

Köszi az infókat. Tekintve, hogy az eddigiek alapján legalább 2 könyv jön még, kíváncsi vagyok, vajon hogyan fognak beleférni 8, főleg 7 évadba. Ehhez nagyon sokat kellene vágni a 4. évad utáni történésekből még akkor is, ha most esetleg egy-két szál tekintetében átmegyünk a következő könyvekre is.

 

Viszont pont emiatt valszeg óriási hype lesz majd az utolsó évad körül, mert minden néző onnan fogja megtudni a sztori végét.

Ha onnan tudjuk meg a végét, felkelek már hajnalban, hogy lássam :D Jöhet egy jó kis Lost-féle hype, bár én abból annak idején kimaradtam.

 

Person of Interest: meglepő, de remek epizód volt a legutóbbi. Már úgyis hiányoltam egy ideje a visszatekintéseket :)

 

Úgy látom, lehet várni ítéletnapig az Almost human utolsó epizódjának feliratára, azt hiszem, kénytelen vagyok ezt is angollal nézni, pedig nem szerettem volna. Na mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest: meglepő, de remek epizód volt a legutóbbi. Már úgyis hiányoltam egy ideje a visszatekintéseket :)

Szerintem is jó rész. Nekem eleinte kicsit szokatlan volt de Janiék felbukkanása javírott a dolgon.

 

Úgy látom, lehet várni ítéletnapig az Almost human utolsó epizódjának feliratára, azt hiszem, kénytelen vagyok ezt is angollal nézni, pedig nem szerettem volna. Na mindegy.

Az opensubtitlesre tegnap került fel.

 

AH S01E13 felirat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat. Tekintve, hogy az eddigiek alapján legalább 2 könyv jön még, kíváncsi vagyok, vajon hogyan fognak beleférni 8, főleg 7 évadba. Ehhez nagyon sokat kellene vágni a 4. évad utáni történésekből még akkor is, ha most esetleg egy-két szál tekintetében átmegyünk a következő könyvekre is.

KÖNYVSPOILER

 

Nekem az a tippem, hogy az ötös évadban már bele fogunk menni a hatos könyv eseményeibe. Azért gondolom ezt, mert addigra pár főszereplőnek már egyáltalán nem marad saját fejezete. Például:

 

-Brienne - Róla a cimadások/trailerek alapján tudható, hogy már a mostani évad negyedik részében elindul Sansát keresni (ami a Varjak lakomájának az egyik témája). Ő már most kifuthat a megírt fejezetekből. Az is lehet, hogy az évad azzal végződik, hogy Lady Stoneheart felköti. De ez csak tipp.

 

-Bran - Bloodravent már castingolták, tehát ő vagy most vagy az ötödik évad legelejére kifogy a megírt fejezetekből

 

Nekik vagy vadiúj jeleneteket írnak a jövőre érkező évadba vagy belemennek a következő könyvbe. A többi főszereplőnek az ötösre kb. egy évadnyi story arc-ja marad, de van akinek annyi se:

 

-Tyrion - El kell jutnia Pentosból Meereenbe, közben össze kell futnia Jorah-val. Ez maximum egy évadnyi sztori

 

-Daenerys - A sárkányai már most a négyes évadban embert esznek és be kell őket zárni (Sárkányok tánca kontent). Az ötösre ami marad neki: harc a Hárpia Fiaival, esküvő, az aréna jelenet és Drogon "meglovaglása". Ez max egy évadnyi sztori, de csak úgy ha kicsit feltúrbozzák a meereen-i belső harcokat.

 

-Stannis/Boltonok - A Cailin árok elfoglalása már meglesz a negyedik évadban tehát nekik ennyi marad: esküvő az ál-Aryával Deresben, Stannis pedig a hóban menetel a Boltonok felé. Ez egy évad se. Kizárt, hogy működjön, hogy 10 részen keresztül várjuk hogy ezek végre harcoljanak, aztán a 10-es részig nem történik semmi. Szerintem a Deres-i csatát a hatos könyvből behozzák az ötös évadba

 

-Arya - Mivel valoszinüleg már most eljut Braavosba, neki annyi marad, hogy ott képzik egy évadon át. Ez igy azért nem túl izgalmas: vagy saját kútfőből bonyolitják a sztoriját vagy vele is kicsit előremennek a hatos könyvbe

 

-Cersei - A bukástörténete pont egy szép egy évados történet. Az ötös évadot zárhatják a megalázásával Királyvárban, illetve az ötös könyv epilógusával (Varys felbukkanásával és Pycelle + Kevan megölésével)

 

-Jon - Kérdés, hogy a megválasztása már most a négyes évadban meglesz-e. Ha igen, szinte semmi nem marad. Ellenőrzi, hogy van-e elég krumpli az Őrségnek télire egy évadon át? Elképzelni nem tudom mi lesz. De a meggyilkolása (legalábbis annak a kísérlete) valszeg az ötös évad zárása lesz.

 

-Jaime - Azután, hogy elhagyja Királyvárt az egyetlen érdekes ami történik vele, az a dumcsija a Feketehallal meg egy darab cliffhanger Lady Stoneheart-al

 

-Sansa - A hideg miatt elhagyják a Sasfészket meg Kisujj kicsit kikupálja és megcsillantja elötte, hogy akár Deres örököse is lehet még. Ez is elég karcsú egy teljes évadhoz

 

Azt előre jelezték a showrunnerek, hogy fontosabb új karakterek-szálak is kimaradnak majd az ötös évadtól (mert egy TV-sorozat ennyi fő és mellékszereplőt nem bír már el). Tipp: szerintem Myrcella megkoronázását nem fogjuk látni, mivel egyébként sincs szinte semmi hatása a cselekményre. Dorne-t lehet, hogy egyáltalán nem látjuk az ötös évadban.

Ugyanez a Vas-szigeteken: szerintem a Kingsmoot-ról csak hallani fogunk, de nem fogjuk látni. Majd lehet, hogy értesülünk, hogy az egyik Greyjoy az új király meg esetleg követjük Victarion hajókázását. Csak ennek is úgy van értelme, ha a hatos könyvből behozzák a meereen-i ostromot. Mert TV-s szempontból hogy veszi ki magát, hogy van egy főszereplő, aki egy évadon keresztül hajókázik és az évad végére nem ér oda a célpontjához?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre..valami mozgolódás űrhajós sci-fi sorozat fronton...

 

Frederick Pohl méltán népszerű, Hugo-, Nebula-, Locus-, és John W. Campbell-díjas regénysorozatából, az Átjáró-ból tévésorozat készülhet, írja a Deadline.

 

gateway-770x472.jpg

Az Átjáró egy ősi, elveszett faj, a hícsik hagyatéka: egy űrállomás, ami tele van kisebb-nagyobb űrhajókkal. Ezek javarésze működőképes állapotban van, de a használatuk egy nagyon kockázatos szerencsejáték. Mivel a működésük technológiai alapjait az emberiség nem képes megfejteni, ezért az űrhajósok csak a célállomásokat tudják beállítani rajtuk – ám hogy ezek pontosan hol vannak, és mennyi ideig tart az út, senki sem tudja előre. Így lehetséges, hogy teljesen érdektelen helyre jutnak a legénység tagjai, vagy épp egy halálosan veszélyes helyre – ha egyáltalán túlélik az utazást, hiszen annak időtartama sem ismert előre, így lehet, hogy félúton kifogynak az ellátmányból.

 

A regény főszereplője Robinette Broadhead, aki a Földön megnyeri a lottót – ám a pénzéből nem luxuséletet kezd, hanem arra költi, hogy eljusson az Átjáróra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az opensubtitlesre tegnap került fel.

 

AH S01E13 felirat

Köszi!! Ezt az oldalt nem igazán követem, ezért maradtam le róla :oops:

 

KÖNYVSPOILER

 

Nekem is van egy olyan megérzésem, hogy most már keveredni fognak az évadok. Egyrészt a 4-5-ös könyveket egyébként is muszáj keverni, másrészt, úgysem túl lényeges az időrend az egymással nem igazán találkozó szálak esetében, ezért lehet őket tologatni ide-oda. Némelyik eddig fontosabb szál (pl. Arya) jóval kevesebb teret kapott, és az sem a képernyőn jól mutató izgalomról szól, tehát variálhatóak.

Nekem is az a tippem, hogy a királyválasztás és Dorne nem igazán fog szerepelni, sőt szerintem teljesen kimarad a dorne-i herceg útja Danyhoz. Victarion hajókázásának is leginkább akkor van értelme, ha később (ami még nem jelent meg könyvben) lesz valamilyen fontosabb szerepe, különben abszolút mellékvágány. Persze ezt a készítők tudják, szóval biztosan eldöntötték már, hogy kell-e a sorozatba.

Végigolvasva és összegezve a két következő könyv eseményeit, derül ki igazán, mennyire terjengősre sikerültek. Megvan a maguk hangulata, stb. de sokat lehet rövidíteni rajtuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!! Ezt az oldalt nem igazán követem, ezért maradtam le róla :oops:

Szívesen! Én legtöbbször onnan szedem a feliratokat.

Amúgy a múlt heti is klassz rész lett. Az aktuális bűnügy izgis meg a lelkizgetés is bejött. Jani és Dori kapcsolata pedig jobban elmélyült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.