Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

KÖNYVSPOILER

 

Na, őt kb. pont ilyennek képzeltem. Máig sem értem, Danny hogy bírta elviselni férjként. OK, hogy politikai házasság, de akkor is...

Daario-nak pedig határozottan jót tett, hogy másik színész játssza a 4. évadtól. Az előzőről egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy egyáltalán bármilyen személyes varázsa lenne, ami pedig a karakter elengehetetlenül fontos része. Ez a Daario viszont pimasz és sármos egyszerre - pont jó. :)

 

Hú, hát ezt teljesen másként látjuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi gond, azt hiszem, erre mondják, hogy ízlések és pofonok. :)

 

Más:

KÖNYVSPOILER

 

Ugye a GoT-ból kihagyták Viharos Edricket - gondolom egyszerűsítésképpen - ehhez viszont lenne egy kérdésem: a könyvben mi is történik Gendryvel? Mert itt ugye összemosták a sorsát Edrickével, a könyvre viszont már nem emlékszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más:

KÖNYVSPOILER

 

Ugye a GoT-ból kihagyták Viharos Edricket - gondolom egyszerűsítésképpen - ehhez viszont lenne egy kérdésem: a könyvben mi is történik Gendryvel? Mert itt ugye összemosták a sorsát Edrickével, a könyvre viszont már nem emlékszem.

 

 

A Lobogó Nélküli Testvériséggel maradt. Igazából beleszürkült a háttérbe. Nem lepődnék meg ha már semmi különösebb nem történne vele, de persze ennél a sztorinál sose lehet tudni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of SHIELD 1/19

Nini, "Root" a Person of interestből egy teljesen ellentétes szerepben :hehe: Ezt jó volt látni!

 

Szegény Coulson, most már aztán rájár a rúd! Lassan mindenki elfogy mellőle. Remélem, Skye valahogy el tud lavírozni ebben a helyzetben. Vajon May kivel szeretne találkozni? Biztos nem csupán a helyi pletykákat akarja begyűjteni a régi ismerősöktől.

Örülök, hogy végre előkerült a csellista, és nem csak beszélnek róla itt-ott. Pont tegnap néztem meg a The Avengerst, szóval jól összejött ez a két epizód egy napra. Ezek után egy kicsit másképpen nézi az embert azt a jelenetet, ahol Pepper és Phil (keresztneve Ügynök :D) beszélget a lányról :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én elspoilereztem magam, így már tudom, kivel akar May találkozni. Érdekes lesz a jövő heti rész, az fix. (Sőt, én már tudok egy másik spoilert is a fináléból... Hülye Facebook, mindent előre elárul. :angry: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, manapság már nagyon nehéz elkerülni a spoilereket. Mint pár napja említettem, leginkább úgy lehetséges, ha az elvágjuk magunkat a világhálótól... ami sokszor nem kivitelezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az én esetemben ez totálisan kivitelezhetetlen. :( De azért a hivatalos fórumok is csinálhatnák ezt ésszel, például nem egy hónappal az évadzáró előtt kéne publikálniuk az évadzáró egyik jeles eseményét (értem én, hogy marketing, de na). Jó, mondjuk lehet úgy voltak vele, hogy a többi esemény mellett ez majd eltörpül. Mindegy, azért a legfontosabb kérdések még előttem is rejtélyek. :)

 

Micsoda Sky, mi mentette meg őt és Coulsont a haláltól, mi lesz a csapattal, kinyírják-e Wardot?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead a 4. évad után:

Hát be kell vallanom annyira nem nyűgözött le az évad mint azt szerettem volna. Annyi kiírást láttam, hogy mennyire izgi a vége meg stb stb, de szerintem nagyon halvány volt. Persze most leginkább a 3. évadhoz viszonyítok ami iszonyú jó volt végig. Itt az elején volt egy jó szál, ami felvezetőnek jó volt, - mondom okés ez is megvolt, mert tudtam mi jön utána, ami tényleg rohadt jó is lett, de nagyon rövid, majd kezdődött valami egészen új, ami már egyáltalán nem tetszett. Vontatott volt, költségbarát, és néhol teljesen felesleges. Ezt inkább kellett volna 12 részbe besűríteni, és akkor jó lett volna, de még így is a vége elég fura lett, mert a vége badass mozdulaton kívül, igazából nem sok minden történt csak felvezettek jóóóóó hosszan egy szálat a köv évadra, aminek ezek után nagyot kell ütnie. Az évad első fele 8/10, aztán a váltás után 6/10.

Persze ott is voltak WTF momentek, amiken csak néztem, de túl nagy, túl sok körítéssel szerintem.

 

Egy teljes rész Daryllel és a kiscsajjal.bakker. vagy egy teljes rész ahogy carl barangol a házak között míg apja haldoklik. értem hogy kell a karakterfejlődés, de talán ez egy kicsit sok, főleg ha aztán meg kinyírják az illetőt.

a WTFmoment amikor a kis szöszi csaj kinyírta a hugát hogy átváltozzon, aztán lelőtték. Na az nagyon nagyon komoly volt. Az utolsó részben is tetszett a jelenet amikor Rick kiharapta a csávó torkát, aztán lemészárolták a töbieket. Pfff na az volt valami, de kb 8 részen át menetelnek a menedék felé, kb mindenki tudja hogy ennek nem lesz jó vége, túl szép hogy igaz legyen és nem is lett az. Erre jön a mondat, nem tudják kikkel húztak újat. ez tényleg jó volt, de rem ezt be is tartják.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4x04 - Kiváncsi voltam mikor látjuk az első olyan részt ami egy olyan fontos infót lő el, ami az eddig megjelent könyvekben még nem szerepelt (azt ugye tudni hogy Martin szinte mindent elmondott az iróknak a későbbi eseményekről). Azt hittem az ötös évadig kell várni egy ilyenre, de most ezzel a résszel túl vagyunk a tűzkeresztségen. Rendesen le is esett az állam. Délután majd írok róla bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead a 4. évad után:

Hát be kell vallanom annyira nem nyűgözött le az évad mint azt szerettem volna. Annyi kiírást láttam, hogy mennyire izgi a vége meg stb stb, de szerintem nagyon halvány volt.

 

A félévzáró után valóban leült az egész picit, de nekem részben pont ez jött be. Végre mozgásban a csapat... :)

 

Bővebben itt:

 

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t11p431-r2-d2-irasai

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Trónok harca rész zárójelenetéről (akik csak a könyveket olvasták, de nem látták az epizódot azok szerintem ne olvassanak tovább; illetve a találgatásaimba belevettem néhány olyan könyves infót, amik a sztori régmúltját, legendáit írják le)

 

-Egész idáig egy komoly kérdőjel volt, hogy a Mások csak egy sötét pusztító erő képviselői, ami bizonyos időközönként felébred és végigsöpör a kontinensen, vagy pedig egy értelmes fajról van szó. Most kiderült, hogy az utóbbiról van szó. Olyannyira, hogy saját vezető kasztjuk is van. A végén 13 fekete ruhába öltözött alakot látni a távolban.

 

-A végén látható vezérre az HBO szinopszisa Éjkirályként hivatkozik. Ha tényleg ő az, az felvet pár további kérdést. Kérdés, hogy ő-e az az Éjkirály, akiről a legendák szólnak. Azok, amik szerint az Éjjeli Őrség 13-dik parancsnoka egy küldetés során rátalált egy kékszemű feléledt női holttestre, beleszeretett, majd a legnagyobb Fal menti várba az Éjvárba vitte (ennek a romjaiban éjszakáztak az előző évadban Branék). Itt királlyá kiáltotta ki magát, áldozott a Másoknak és csak a Starkok és az akkori Falon Túli király együttvéve tudták legyőzni. Mivel a legendákból nem derül ki, hogy meghalt-e, a rajongók között régóta terjed a teoria, hogy előbb-utobb fel fog tűnni a történetben. Most lehet, hogy ő a Mások (egyik) vezére? Fura az is, hogy az Éjkirály elvileg a 13-dik parancsnok volt és a rész végén pont 13 vezető figura áll a háttérben. Véletlen? Mondjuk ha nem akkor se tudom mit jelenthet.

 

-Craster, aki egész eddig csak egy kis színesítő elemnek tűnt az egyik legfontosabb figurává vált a történetben. Gyakorlatilag ő tette lehetővé, hogy a Mások feltölthessék a soraikat. 99 fiút áldozott már fel - azt hiszem ezt mondja az előző évadban. Mókás, hogy az öreg Mormont a második évadban azt mondja Jonnak, hogy Craster egy szükséges rossz és nekik fontosabb dolgokkal kell törödniük. Most mint kiderült Craster eltüntetése volt az egyik lehető legfontosabb dolog.

Egyébként biztos van valami jelentősége, hogy gyerekeket változtatnak át. Gondolom egy felnőttből nem lehet teljes értékű Más.

 

-A Mások oltára jégből volt. Ha ez náluk az épitkezéseknél általános akkor komolyan felmerül: ki is építette a Falat (ami mellesleg jégből van)? A legendák szerint Bran az Épitő óriások segítségével, dehát a legendáknak a Trónok harca világában rendszerint a fele se igaz. Mi van ha a Fal nem Északról védi az emberek Királyságát, hanem délről a Másokét? Talán az első 13 védő mind egy-egy Más volt aki az emberektől védte a Birodalmat és az utolsó volt az Éjkirály, akit a rész végén láttunk... oké ez már elég vad teória

 

-Van egy elég régi elméletem arról, hogy a Mások hogy jöttek létre: talán az Erdő Gyermekei -Westeros eredeti lakói, akiket az első emberek szinte teljesen kiirtottak egy évszázadokig tartó háborúban- keltették fel őket bosszúból. Az Erdő Gyermekei óriási varázserővel bírtak: a legendák szerint ők hasították fel a dorne-i félszigetet is. Persze ez elég fantasy klisésen hangzik, viszont most azt láttuk hogy a Mások emberekből lesznek varázslat segítségével. Talán mindig is igy jöttek létre? Talán az Erdő gyermekei változtatták át az első embereket Másokká? Ennél mondjuk remélem valami eredetibb lesz az igazi megoldás

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Trónok harca rész zárójelenetéről (akik csak a könyveket olvasták, de nem látták az epizódot azok szerintem ne olvassanak tovább; illetve a találgatásaimba belevettem néhány olyan könyves infót, amik a sztori régmúltját, legendáit írják le)

 

Csupa érdekes elmélet, ezeket még emésztenem kell. Egyébként nagyon jó fejtegetés Bomarr!

Szenzációs rész volt.

 

És a végén ez a jelenet (amíg nem láttad az epizódot inkább ne klikkelj rá)

Végre ismét a fantasy ösvényét tapostuk!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy azt már lehet tudni, hogy a Got 5. évadától hogyan lesznek feldolgozva a könyvek? Vegyítve a Varjak és a Sárkányok a következő 4 évadra? :)

A Sárkányok és a Varjak feldolgozása már ebben az évadban megkezdődik és valszeg a következő évad végére véget is ér. Ugyan két nagyon hosszú könyvről van szó, de kevés bennük az igazi történés. Ami azt illeti vannak story arc-ok amik normálisan be se fejeződnek és csak fel vannak vezetve ezekben a könyvekben, ami miatt vannak olyan teoriák, hogy a hatos könyvből már az ötödik évad végén is látni fogunk jeleneteket KÖNYVSPOILER

konkrétan vagy a Deres-i vagy a Meereen-i összecsapást

Mondjuk az egyik rendező azt mondta hogy még az ötös évad végéig ki tudják húzni a jelenlegi könyvekkel. Ugyanakkor pont a mostani részből látszik hogy ez nem feltétlenül jelenti hogy néhány fordulat nem lesz lelőve a későbbi könyvekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számos akadálya van annak, hogy nagyon elhúzzák. A dramaturgiai okok mellett -ugye nem szerencsés ha fontosabb szereplők évadokon keresztül nem jutnak egyről a kettőre- a legnyomosabb érv a szinészekkel kötött szerződés, amit a hatodik vagy a hetedik évad után -attól függően milyet kötöttek velük- újra kell tárgyalni.

Még az HBO legsikeresebb sorozata a Sopranos is csak hat évadig tartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számos akadálya van annak, hogy nagyon elhúzzák. A dramaturgiai okok mellett -ugye nem szerencsés ha fontosabb szereplők évadokon keresztül nem jutnak egyről a kettőre- a legnyomosabb érv a szinészekkel kötött szerződés, amit a hatodik vagy a hetedik évad után -attól függően milyet kötöttek velük- újra kell tárgyalni.

Még az HBO legsikeresebb sorozata a Sopranos is csak hat évadig tartott.

Hm... nehezen tudom elképzelni, hogy 6 évadba belesűrítsék az egészet.

 

KÖNYVSPOILER

A Sárkányok Tánca végén még igazán el sem kezdődött a Tél, és hol van még a várva várt Sárkányok kontra Mások harc? Vagy a Fény istene kontra Sötétség istene?

Szerintem legjobb esetben is 8-9 évad alatt lehetne érdemben lezárni a sorozatot, ha egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A készitők (David Weiss és David Benioff) most 7-8 évadot mondanak, de ehhez hozzá kell tenni, hogy a befejező évadot sok esetben direkt trükkösen értelmezik és széthúzzák olyannyira, hogy az majdnem két évadot tesz ki (igy ki lehet kerülni hogy a később csatlakozott szinészekkel újra kelljen tárgyalni a szerződést).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a vasemberes szálra kíváncsi leszek, hogyan lesz megoldva, mert eddig talán ott vannak a legnagyobb változások a könyvhöz képest. Nem lennék meglepve, ha a Hínárhajút, Victariont és Euront teljesen kihagynák a történetből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, de nagyon nem talált meg. :(

Én nemsokára kezdem - megint - mert az első annyira nem tetszett, de annyi kritika volt hogy HÚHA, hogy gondoltam újra nekiállok, de most meg egyre többen mondjuk ismerősök hogy lassú és vontatott és nem annyira fordulatos mint kéne. Meglássuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nemsokára kezdem - megint - mert az első annyira nem tetszett, de annyi kritika volt hogy HÚHA, hogy gondoltam újra nekiállok, de most meg egyre többen mondjuk ismerősök hogy lassú és vontatott és nem annyira fordulatos mint kéne. Meglássuk.

Az ájuldozás mondjuk a tapasztalataim szerint főleg annak köszönhető, hogy a sorozatot inkább csak azok követték végig, akiknek már az elejétől tetszett a téma. A fórumokban az első részeket még sokan savazták, a többség pedig a későbbi részekre már le is lécelt. Ha nem tetszett az első rész szerintem fölösleges erőltetni: ilyen lesz végig.

 

Én speciel imádtam. Rég láttam ennyire jót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ájuldozás mondjuk a tapasztalataim szerint főleg annak köszönhető, hogy a sorozatot inkább csak azok követték végig, akiknek már az elejétől tetszett a téma. A fórumokban az első részeket még sokan savazták, a többség pedig a későbbi részekre már le is lécelt. Ha nem tetszett az első rész szerintem fölösleges erőltetni: ilyen lesz végig.

 

Én speciel imádtam. Rég láttam ennyire jót.

Lehet nem fogom erőltetni, de egy két rész erejéig adok neki még egy esélyt. Csak kb az első résznél is az volt az érzésem, hogy a Hannibálban egy részben van annyi, mint itt egy évadban lesz. Most inkább azért hasonlítom a Hhoz, mert a brutális gyilkosságok, meg nyomozás, stb miatt. Mostanában túl sok svéd sorozatot láttam, és már annyira elegem van a lassú nyomozgatós sorozatokból, hogy csak na. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Trónok harca rész zárójelenetéről

Tetszetős teóriák, még a vadabb fele is.

 

Ami azt illeti vannak story arc-ok amik normálisan be se fejeződnek és csak fel vannak vezetve ezekben a könyvekben, ami miatt vannak olyan teoriák, hogy a hatos könyvből már az ötödik évad végén is látni fogunk jeleneteket

KÖNYVSPOILER

 

Ezen egy kicsit sem csodálkoznék, ugyanis elég sok szál félbemaradt az 5. könyv végén, ha jól emlékszem (azt hiszem, újra kellene olvasnom a könyveket :oops: ), nem csak az említett kettő. Túl sok félbehagyott sztori volna az évad végén, és az képernyőn nem mutat jól.

 

 

Nekem is bejött a True Detective, nagyon jól összerakott sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a The Walking Dead-et.

 

Öcsém, bakker! Hogy miért nem érdekelt ez engem korábban? Valami állati jó!

 

 

Régen utáltam karakter annyira, mint most a Kormányzót.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a The Walking Dead-et.

 

Öcsém, bakker! Hogy miért nem érdekelt ez engem korábban? Valami állati jó!

 

 

Régen utáltam karakter annyira, mint most a Kormányzót.

 

 

5. évadig pedig elolvashatod a képregényt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.