Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Kint most annyira forrnak az indulatok, hogy a Times lehozott külön egy cikket arról hogy egy szenátor abbahagyta a jelenet miatt a sorozat nézését, valami olyan szöveggel, hogy a kérdéses politikus azt gondolja amit mindenki más is jelenleg a GoT-ról... :) Érdekes módon a sorozat egyébként egy egészen hasonló jelenettel indult a premiernél (Dany-Drogo) csak ott nem volt ez a sejtetés mint most Alfie arcával. Ezen is látszik hogy néha ijesztőbb az amit a képzeletünkre bíznak.

 

Kiváncsi vagyok mit szólnak majd az emberek

Cersei sétájához

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég képmutató volt az a szenátor - bár lehet ezzel akart politikai tőkét kovácsolni - ezen kijelentésével. Akkor eddig mit nézett/olvasott, mikor kb. Theon kínzásán és kasztrációjától, a vörös nászig (ahol a terhes nőt szúrták le), vagy éppen, ha már Theon, ő mintha megégetett volna két gyereket, de itt ebben az évadban is láthattunk már elevenen elégetést és Joffrey, vagy éppen pont korábban Ramsay szadista "játékait" ne is említsem... ezek után, ha valaki azt mondja, hogy ezt ő már, konkrétan emiatt a jelenet miatt nem nézi tovább azt merő álszentségnek tartom. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol szoktál olvasni a sorozatról külföldi véleményeket? Egy-egy rész után én is szívesen olvasgatnék pár kommentet. :)

Néhány oldal:

 

NeoGaff - Itt olyanok tárgyalnak róla akik nem olvasták a könyveket. Nagyon pörögnek a beszélgetések: csak erről az évadról eddig 147 oldalon keresztül beszéltek.

 

Previously TV forum GoT szekció - Minden résznek van külön könyves és nem könyves topicja, illetve amiben ők egyediek, hogy van egy Unsullied Habitat nevű részlegük. Ide azok írnak, akik a Trónok harca kapcsán csak olyan információkat hajlandóak magukhoz venni, amik a leadott részekben kerültek elő. Nem néznek előzeteseket, nem olvasnak semminek utána, tilos bármit beirni ebbe a szekcióba, ami nem hangzott el a levetített epizódokban.

 

WatchersOnTheWall - Ez a legjobb GoT rajongói oldal. Akkor is érdemes követni amikor a forgatások zajlanak, mert vannak megbizható kémeik a készitők soraiban. Elég komoly közösség gyűlt itt össze és az epizód kritikák alatt általában rengeteg bejegyzés/vélemény születik.

 

Reddit GoT szekció - Mint általában a Reddit oldalakra persze ide is rengeteg vicceskedő, néhol kicsit bugyuta bejegyzés kerül, viszont a részek után itt mint látható van hogy csak egy-egy snittről, jelentről beszélgetnek száz hozzászólásokon keresztül (persze ezek nem mindegyike túl épületes :)), plusz ott vannak a kifejezetten egy-egy teljes epizódnak szentelt részek ahol több ezer bejegyzés születik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy megtörjem a GoT uralmat itt a topicban. :)

 

Flash - vége az első évadnak - Még kicsit nehéz írnom a sorozatról, mert most fejeztem be az évadzárót és még érzelmileg erősen a hatása alatt vagyok. Mikor annó néztem az Arrowt és láttam hogy elindítanak egy spin off Flash sorozatot, hát eléggé kétkedve fogadtam, főleg az első képek láttán, mert nagyon gagyinak tűnt, márpedig a Flash az egyik kedvenc DCs karakterem és nem akartam hogy elrontsák. De nem is így lett! Mert előjöttek az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb sorozatával, és ezt remélhetőleg nem csak én mondom, hanem a díjak amiket nyert közönségszavazáson, illetve hogy ha csak azt nézem hogy hétről hétre ott volt a Sorozatjunkien a hét epizódjaként. Persze lehet ezt semmisnek venni, de nálam csak ráerősített.

Az alapsztori ugye azért eléggé ismert, van Barry Allen, aki egy baleset folytán szupererőre, gyorsaságra tesz szert. Ezzel a képességgel próbál segíteni másokon, és felvenni a harcot a bűnözökkel, illetve a baleset során létrejött többi meta-human-nel. (csúnya bácsik gonosz képességekkel.) A sorozat viszonylag epizódikus, ám mégis van egy átívelő szál, ami gyakran sokkal erősebb az éppen aktuális Villian of the weeknél. Barry anyját gyerekkorában megölték, méghozzá egy olyan erővel bíró személy mint ő maga. Egész életében arra próbált rájönni, hogy mi is történhetett azon az estén, és most talán sikerül neki. Van mellé egy jó kis csapata, ahol külön meg kell említenem Harrison Well dokit, aki a sorozatok történetében az egyik legjobb és legrejtélyesebb karakter lett, még azok számára is, akik ismerik a képregényeket.

Nem mondom hogy nem jó némi kérpegényes ismeret, mert csomó utalás van, amik nem zavarnak ha nem ismered, de jókat lehet mosolyogni az easter egg-eken.

Aztán persze ott van az anyasorozat és a sok sok átugró karakter akik nem tudnak megülni Starling City-ben. Jó a két sorozat összekapcsolása, nekem tetszik, bár nem tudom mennyire lehet zavaró úgy nézni a Flasht, hogy nem ismered az Arrowt. Mindenesetre teljsen külön is megállja a helyét természetesen. :)

Aztán persze ott a rengeteg geek beszólás, amin mindig jókat lehet mosolyogni.

Szépen építkezik és a végén nagyot robban. Tele van rejtéllyel amiket nagyon sokat lehet gondolkozni, ezt külön szerettem benne.

Amitől még féltem az a CGI, mivel nem egy nagy költségvetésű sorozat, de szuperjó volt, néha még néztem is, hogy wow, mennyire jó.

Az évadzáró meg...a cliffhanger...hát olyan érzelmes volt amire nem számítottam, és eléggé megkönnyeztem. Zseniális volt már aki szereti az ilyet. :)

Sikeresen felvezettek az utsó résszel egy újabb spin off sorozatot, a Legends of Tomorrowt, szóval most már 3 sorozatot kell párhuzamosan nézni. :D

10/10es számomra, élveztem és vártam minden egyes részét, és alig várom a folytatást!

Villám sebességgel jöjjön!!! :)

the-flash_banner.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash - vége az első évadnak

Így az 1. évad után, nekem is meglepő módon bejön ez a sorozat, kellemes csalódásra sikerült. :) Emlékszem, az elején még elképzelni nem tudtam, hogy lehet az Arrow-ban lefektetett, kezdetben "reálisabb" alapokból kiindulva, értelmesen beadni egy többszörös hangsebességgel rohangáló srác ötletét. :D De többek közt az általad leírtak miatt is működik a dolog.

Az elején adott egy megoldásra váró rejtély, amit fokozatosan, érdekesen bontanak ki. Adottak a motivált, érdekes és kedvelhető karakterek. A heti sztorik és a főszál egyaránt kellően érdekes, ötletes és szórakoztató egyveleget alkotnak, hol a maguk sajátos, humoros módján, hol pedig drámaibbra véve a figurát. A crossoverek izgalmas hangulatot teremtenek, és a képregényes utalásokat is ügyesen adagolják.

A CW eleve egy "szegényebb" csatorna, így engem sokszor megdöbbentett, mennyire élvezhető CGI-t tudtak a részekbe pakolni. A finálé hozta, amit elvártam, bár az "Out of Time" egy hangyányival jobban tetszett. Szép lassan, szerencsére a legtöbb kérdésre magyarázatot kaptunk. Igaz, továbbra sem 100%-ig világos az időutazás és párhuzamos világok így-úgy kapcsolódó rendszere, de ebbe most inkább nem megyek bele, mert megfájdul a fejem. :P A cliffhanger szinte borítékolható volt, így természetesen nagyon várom a 2. évadot. Ahogy a Legends of Tomorrow-t is, amire már most szép kis utalások voltak a végén. Hosszabbat sajnos most nincs energiám pötyögni (pedig bőven lenne mit!). Talán majd sort kerítek rá.

 

Az Arrow 3. évadja már kevésbé nyerte el a tetszésem. A fröcsögő kritikákat túlzásnak érzem, de az 1-2. évadot sajnos nálam is alulmúlja. Az évad felvezetése túl lassú, hosszadalmas. A főellenség karakteréből sokkal többet ki lehetett volna hozni. A titkolózásoktól időnként falra másztam, némely karakter motivációja pedig a mai napig nem nyert sok értelmet. Az évad közepén lévő cliffhanger magyarázatával egyáltalán nem vagyok elégedett. A múltbeli visszatekintéseknek szinte semmi értelmét nem láttam, főleg, hogy a jelenben lazán elspoilereznek a múltban még függőben lévő dolgokat. Az új képregénykarakterek megjelenése/felemelkedése nagyjából rendben volt. Az utolsó pár részre sikerült feldobni az évadot, de szerintem így se közelíti meg a Flash szintjét. Kicsit olyan érzésem támadt, hogy idén inkább a Flash-re koncentráltak a készítők, míg a már "bejáratott" Arrow-val megpróbáltak kihúzni egy évet. Az akciójelenetek továbbra is jók és kreatívak, még akkor is, ha olykor a fizikát és logikát meghazudtolóak tudnak lenni - de mivel ez mégis csak egy képregénysorozat, nyilván nem a realitás a legfőbb szempont. Az évadra az "egynek elment" és a "középszerű" jelzőket tudnám írni. Egyáltalán nem érdektelen és élvezhetetlen, de az 1-2. évad varázsát valahogy nem éreztem benne. Bízom egy erős 4. évadban, így várom a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrownak még csak a 14. részénél tartok,de eddig csak két igazán jó rész volt a 8-9. A többi nagyon langyos, és érdektelen. Semmi jó ellenfél, és a részek nagy százaléka csak sírás és értelmetlen drámázás. Mintha az lenne idén az átívelő szál. Mindenki fél, meg meg akarja védeni a másikat és hazudik - már most nagyon sok nekem, pedig ezzel az ellenféllel akkor évadot lehetett volna összehozni h csak na. Majd ha a végére értem írok róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Csak én hiányoltam az esküvőről ágyba vitelt, vagy akár csak a megemlítését?

 

GoT

 

Szerintem ez egy déli hagyomány, amire akkor kerül sor ha legalább az egyik fél déli/a Hetet tiszteli. Az egész ceremónia hangsúlyosan eltért mindentől amit eddig láttunk

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Szerintem ez egy déli hagyomány, amire akkor kerül sor ha legalább az egyik fél déli/a Hetet tiszteli. Az egész ceremónia hangsúlyosan eltért mindentől amit eddig láttunk

 

 

Csak azért, mert könyvben Jayne-t "megkopasztották", ráadásul a sorozatban is többször elhangzott, hogy ez egy szokás. Bár tény, hogy az epizód végi jelenet nem lett volna fele ilyen hatásos sem, ha nem Ramsay tépi le Sansa ruháját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Csak azért, mert könyvben Jayne-t "megkopasztották", ráadásul a sorozatban is többször elhangzott, hogy ez egy szokás. Bár tény, hogy az epizód végi jelenet nem lett volna fele ilyen hatásos sem, ha nem Ramsay tépi le Sansa ruháját.

 

 

Igen de a sorozat és a könyv kánonja nem feltétlenül egyezik (például a sorozat kánonban nincs II. Jaehaerys Targaryen király, az Őrült királynak ugyanis V. Aegon itt az apja és nem a nagyapja). Egyébként igen, valószinüleg praktikus/filmes okai voltak. Eleve ha levetkőztetik őket akkor az törvényellenes lehetett volna pár országban. Ha jól tudom Amerikában tilos fiatalkorú karaktert meztelenül mutatni, függetlenül attól hogy a karaktert játszó szinésznő/szinész hány éves. Legalábbis az 1997-es Lolitából emiatt vágni kellett az amerikai bemutatóhoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT könyves kérdés

 

Újranéztem az elmúlt 3 részt, és eszembe jutott, hogy meg akartam kérdezni:

 

 

Nem rémlik, de miután Rhaegar Targaryen elrabolta Ned húgát, Lyanna Starkot, mi történt a lánnyal? Persze, nyilván meghalt, de miképpen?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT könyves kérdés

 

Újranéztem az elmúlt 3 részt, és eszembe jutott, hogy meg akartam kérdezni:

 

 

Nem rémlik, de miután Rhaegar Targaryen elrabolta Ned húgát, Lyanna Starkot, mi történt a lánnyal? Persze, nyilván meghalt, de miképpen?

 

 

Ezt direkt tartják homályban. A legnépszerűbb fan teória szerint azért, mert Lyanna abba halt bele amikor Havas Jonnak életet adott. Aztán mikor Ned rátalált Dorne-ban a Tower of Joy-ban (már nem emlékszem hogy lett ez magyarra fordítva... Öröm tornya?) megeskette, hogy felneveli a gyereket és titokban tartja a kilétét (hisz a Targaryeneket, beleértve az újszülőtteket is közel mind lemészárolták).

Bár ez egyelőre csak egy feltételezés gyanúsan sok minden támasztja alá

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wayward Pines(és ez is egy x-akta):

Shyamalan mozis csetlés botlásai után végre valami érdekesbe kezdett.

 

Bár én aki most éli újra az X-aktákat, elképedek a sorozaton, hogy ez mennyi mindent érintett sci-fi, horror, thriller, vigjáték! szinten is.

(időhurok, testcsere, vámpírizmus, vérfarkasok, invázió-naná!, szuper képességek, kémfilm, isten/sátán, okkultizmus, zombik varázslók, sorozatgyilkosok...áhh végtelen.)

Ez a sorozat a kissé elrugaszkodott dolgok alfája és omegája.. Lehet hogy ez evidens, bocs, de én annak idején nem láttam mindet, és most újraélve kronológiában az egészet megdöbbentett a nagysága!

 

Szóval wayward Pines-ra is megvan a megfelelő epizód, de egy ilyen story talán valóban többet érdemel.

Jó szereplőkkel jól nyúltak egy ilyen témához, részemről ajánlom mindenkinek, mert ez egy jó kezdés!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első két részt már letöltöttem, csak még nem néztem meg. A 9. epizódot Antal Nimród rendezte, és Shyamalan nagyon áradozott róla, az az epizód a 10 részes sorozat csúcspontja.

 

Nocsak! köszi az infót..Várjuk! Szerintem tetszeni a fog az első kettő!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Remélem, nem olyan, mint a film, mert az nagyon nem tetszett.

 

 

Ugyan nekem tetszett a mozifilm is, de arra Terry Gilliam stílusa erősen rányomta a bélyegét. Ez jóval populárisabb, kalandosabb, emészthetőbb, szórakozatóbb.

 

Lehet, kultgyalázás (ismét), de szerintem jobb. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.