Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Valóban lezárták vele a háborút, amit viszont nem a Starkok kezdtek. Jeoffrey ostobaságának köszönhették, hogy kitört, amikor esztelenül lefejeztette Ned Stark-ot, aki pedig kezébe adta a békés megoldás lehetőségét.

 

 

Igazából a háború még Robert király uralkodása alatt tört ki akkor, amikor a Tully-k nem engedték a Lannister csapatokat átkelni a területükön, hogy kiszabadíthassák Tyriont a Sasfészekből (első évadban mondják, hogy a Hegy moleszterálja a Folyóvidéki falvakat, és ezért küldi el Ned Beric Dondarriont). A Starkok úgymond csak ehhez a háborúhoz csatlakoztak a Joffrey-t támogató Lannisterek ellen.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háború mindenképp kitört volna.

 

 

Hiszen Jofrrey és testvérei fattyú volta szinte nyílt titok volt, így Stannis és Renly előbb-utóbb mindenképp fellépett volna trónkövetelőként. Joffrey meggondolatlan tettével azt érte el, hogy Észak is fellázadt. Azért tört ki a háború, mert nem volt egy stabil, köztiszteletnek örvendő dinasztia, amely szent és érinthetetlen, amelynek elsőségét senki nem kérdőjelezi meg, mert szakrális legitimációja van (sárkányok). A Targaryenek helyzete a leírások alapján nagyon hasonlóak voltak az Árpádokéhoz, ezt karizmatikus hatalomnak hívják.

 

 

Walder Frey:

 

 

Most képzeljük el miét érezhetett az öreg, hogy egy közös együttműködés keretében a lányát sikerrel házasította egy "királlyal", aki aztán ezt egy külhoni "cafkáért" sutba dobja, teljesen megalázva Freyt-, akinek nem egy vazallusa van, akik előtt bizonyítania kell rátermettségét és alkalmasságát. Robb ugyanúgy durván megsértette a hagyományokat ezzel az ostoba és bolond lépéssel. Halált persze ezért nem érdemelt, de gondolhatta volna, hogy királynak lenni kötelességekkel is járt. A megalázott Frey, akin lehet, hogy az egész Hét Királyság röhögött, könnyedén válhatott bosszúállóvá, nem véletlenül.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háború ott vált elkerülhetetlenné, amikor

Lord Baelish meggyilkoltatta Jon Arryn-t. Ha ő és Stannis be tudták volna bizonyítani Robertnek, hogy a gyerekei nem is az övéi, akkor elejét lehetett volna venni a trónharcoknak. Az már más kérdés, hogy Kisujj még tovább gyorsította az eseményeket, hogy egymás ellen uszította a Starkokat és a Lannistereket először Lysa levelével, majd a tőrrel. A háború tulajdonképp az ő machinációinak köszönhetően tört ki

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás, de a háború kitöréséhez sokat hozzátett maga Ned azzal hogy elpostázta Stannisnek, hogy Joffrey és a tesói valójában csak fattyúk, ő meg szétkürtölte egész Westeroson (eddig a pontig ez azért egy elég jól rejtegetett titok volt). Tulajdonképpen az a terv amit Kisujj vázol Nednek az első évad végén szerintem simán müködhetett volna és a háborút is el lehetett volna kerülni. Csak Ned túl becsületes volt a békéhez, Joffrey meg túl idióta ahhoz, hogy kordában tartsa a háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem az csak mézesmadzag volt Ned előtt, egy idő után őt is félreállította volna Kisujj. Neki érdeke, hogy a régi viszonyok, a régi Házak eltűnjenek.

 

 

Ebben én is biztos vagyok, de ezt szerintem inkább politikai kavarással érte volna el, meg pár gyilkossággal, de nem egy kontinensnyi háborúval. Bár fene tudja. Nehéz kiigazodni rajta. Mindenesetre ötös évad spoiler

most úgymond békeidőben is elég jól kapaszkodik felfelé. Kiváncsi vagyok meddig jut majd a tervében és pontosan hogyan is akar király lenni. A sorozatban nagyon úgy tűnik, hogy a következő lépés az lesz hogy a Völgy seregével megtámadja a Boltonokat.

Nekem egyébként van egy teoriám a későbbi szerepe kapcsán: Craster élő példa volt rá, hogy a Másokkal emberek is le tudnak paktálni. Szerintem ez előkészítése volt annak, hogy még fogunk látni olyanokat akik az invázió megkezdése után lepaktálnak velük és szerintem ez a valaki Kisujj lesz

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, ha szabad ilyet kérdezni, hány éves a gyereked, hogy nézheti a trónok harcát? :) Szerintem jók lehetnek ezek a közös családi sorozatnézések, sokkal hasznosabb, mint eltiltani a gyereket valamitől, mintha az egyházi indexen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Azt olvastam valahol, hogy a forgatáson lesz egy olyan helyszín, amibe a rajongók a Tower of Joyt vélték belelátni. Akkor talán a következő évadban kapunk egy flashbacket (azért lehetne visszatekintés, mert elvileg a torony mintha elpusztul volna - úgy tudom) és megtudhatjuk, hogy ki Jon anyja, vagy legalábbis mi történt ott korábban. Ez abból a szempontból lehetne szerintem érdekes, hogy most akkor mi is lesz Jonnal a továbbiakban, mert ha nem tér vissza semmilyen formában, akkor nincs igazából súlya az ő szempontjából, hogy ki is volt az anyja, viszont ha meg visszatér és ez tényleg egy kardinális pont, akkor meg felvetődhet a kérdés, hogy miért nem a végén derül ez ki (mondjuk szerintem vannak ennél nagyobb rejtélyek is, amiket ellőhetnek majd a későbbi évadban/évadokban). Persze az is nagyon könnyen elképzelhető, hogy nem is lesz egyáltalán ilyen és ez csak egy rajongói teória volt az egész.

Egyébként még kapcsolódva ehhez, illetve ahhoz is kötve amiről lentebb beszélgettetek, amennyiben Jon tényleg félig Targaryen, akkor az is egy jó érv amellett, hogy végig ennyire titkolta mindenki ellőtt a kilétét Ned, (amellett, hogy Robert megölette volna) egy polgárháborút is veszélyeztethetett, tekintve, hogy mintha azt mondták volna, hogy sok ház állt ki a Targaryenek mellett és Jonban egy potenciális örököst láthattak volna. A westerosi politikában is fontos a nagy házak támogatása, ami egy Targaryen örökösnek fontos lehet, erre játszanak majd gondolom Danyék is. Mindenesetre az anyja miatt is, illetve a visszatérésével a westerosi helyzet megkavarásában is szerintem fontos szerepet játszana Jon, ezért túl értékes lenne Martinnak megölni. A korábbi fény ura által bemutatott feltámasztásnál is volt, aki meghalt és így a kislány áldozata is fontos szerepet nyerhetne, amellett, hogy ezzel nem vennék el Stannis tragédiájának az élét sem.

A másokkal kapcsolatban ezt már lehet, hogy kérdeztem, de mintha nem láttunk volna még női white walkert (én legalábbis nem tudok róluk), Craster nyújtotta az utánpótlást, de ettől függetlenül szerintem ez az együttműködés nem egyenlő felek egyezsége volt, hanem inkább olyan "védelmi pénz", hogyha odaadja a gyerekeket, akkor békén hagyják. Emellett a reprodukció szempontjából előnyösek voltak a gyerekek a másoknak is, mivel a sorozatból csak annyit lehet tudni, hogy így gyarapodhatnak. Az mondjuk érdekelne, hogy a Night's Kingnek erősebb mágiája van (ő honnan nyeri speciel) mint ezeknek a Craster által biztosított és átváltoztatott másoknak? Meg mennyire kellettek nekik ezek a gyerekek, belőlük lett annyi plusz "emberük", akikkel megpróbálják most a tél eljöttével elfoglalni Westerost (ha igen, akkor mi a motivációjuk), vagy Craster sarjai nélkül is megindultak volna a télen...? Szerintem Baelish nem számíthatna sok jóra a másoktól, annak viszont örülnék, ha valahogy kapcsolatba kerülnének az emberekkel (a gyilkoláson kívül) és belemehetnénk a mélységébe ennek a frakciónak.

Én nekik szurkolok, remélem elfoglalják az egész világot! :evil:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A következő évadban 90%, hogy lesznek visszaemlékezések, ugyanis a könyvekben (nem egy nagy spoiler, egyik szereplővel kapcsolatban - valószínűleg már az első max a második részben benne lesz)...

Bran szert tesz hasonló képességre,

...emellett casting-olnak gyerekeket is, akik valószínűleg a fiatal Stark gyerekeket és Robertet játsszák majd el.

A könyvben van női Más (legalábbis egy legenda szól róla pont a Night's King-gel kapcsolatban), de mivel ott még ennyit sem tudunk róluk, ezért inkább nem találgatnék a többivel kapcsolatban. Az biztos, hogy attól hogy nem mindegyik Más ér fel az Éjkirállyal, még mindig rettegett ellenfelek, akiket sárkányüveg vagy valyriai acél nélkül nem igazán lehet legyőzni

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégis, így lezárni, a becsület és tisztesség minimum szintjét sem tartva (holott ahová csak nézünk, lovagok vannak, nem holmi gonosztevők) - nekem ezt nem veszi be a gyomrom. Biztos túl romantikus vagyok.

A háború első áldozata a becsület és a tisztesség. Ezekkel ugyanis nem lehet háborút nyerni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wayward Pines

Nagyon jó sorozat volt. Az elején még kellően rejtélyes, lassan jönnek az információk, amelyek inkább összekuszálják a szituációt, semmint segítenének felderíteni, mi folyik a városban. Miután megtudjuk az igazat, mi magunk is vakarhatjuk a fejünket, hogyan lehet ebből jól kijönni, vagyis bár sok mindenre kapunk magyarázatot, mindjárt több kérdés kerül a helyükbe.

 

Mondjuk szerintem nem lehetne megoldani egy ilyen szitut, amit Picher csinált. Eleve óriási pénz kellett ahhoz, hogy ennyi embert hosszú időre "hűvösre" tegyen és őrizzen mindenféle veszteség nélkül. Plusz ott van a sok emberrablás. Oks, tudom, voltak segítői akkor is, mindjárt nyomozóhatósági is, de szerintem így sem megoldható.

Másrészt az sem működőképes, hogy egy elszigetelt helyen létrehozzunk egy várost, miközben körülöttünk az emberiség már nem létezik. Egyszerűen ilyen nem létezhet, nem képes fennmaradni egy ilyen zárt és elzárt közösség.

A nővér amilyen unszimpatikus volt az elején, annyira megkedveltem a végére, ő vált a kedvenc szereplőmmé. Melissa Leo megint remekelt egy szerepben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igeeeeen! :rock::yeah::psycho::clap:

 

Végre, kínok között, hosszan szenvedve kifingott ez a rohadt görény! Öröm volt nézni. Kár, hogy az anyja nem ivott egy kicsit abból a borból.

Csak most meg Tyriont okolják, igaz, bár egyértelmű, hogy ő nem lehetett, de hála istennek, az a büdös k*rva gondolkodásra képtelen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igeeeeen! :rock::yeah::psycho::clap:

 

Végre, kínok között, hosszan szenvedve kifingott ez a rohadt görény! Öröm volt nézni. Kár, hogy az anyja nem ivott egy kicsit abból a borból.

Csak most meg Tyriont okolják, igaz, bár egyértelmű, hogy ő nem lehetett, de hála istennek, az a büdös k*rva gondolkodásra képtelen.

 

Hasonló volt a reakcióm :D

Joffrey az első, aki halálának végre lehetett örülni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT- a háború kitörésével kapcsolatban

 

Igazatok van, nagyon átgondolatlanul írtam, amit írtam, hogy Ned lefejezése indította el a háborút. Sokkal szövevényesebb ez az egész. Lord Baelish szerepéről benne pedig hajlamos vagyok elfeledkezni, pedig kétségtelenül ő a legnagyobb játékos a játszmában.

 

 

Pildi, ha szabad ilyet kérdezni, hány éves a gyereked, hogy nézheti a trónok harcát? :) Szerintem jók lehetnek ezek a közös családi sorozatnézések, sokkal hasznosabb, mint eltiltani a gyereket valamitől, mintha az egyházi indexen lenne.

16 és fél éves. Nem mondom, hogy örülök, amiért látja a kegyetlen részleteket, de közben az egész történet olyan jó, hogy nem volt szívem letiltani róla. És együtt nézni sokkal élvezetesebb. :) Persze mi még csak a harmadik évad elején járunk,

épp csak Jaime kezét vágták le, és Theon kínzása még csak épp elkezdődött,

szóval a brutális java még hátra van, de már ezek is elég rosszul érintették.

 

 

A háború első áldozata a becsület és a tisztesség. Ezekkel ugyanis nem lehet háborút nyerni. ;)

Remélem, nincs igazad, bár egyelőre még így áll a dolog valóban,

(ehhez kapcsolódik az egész eposz egyik legjobb idézete Jorah Mormont-tól: "Rhaegar vitézül küzdött, Rhaegar nemesen küzdött, Rhaegar becsülettel küzdött, Rhaegar meghalt."), de én ezt mélységesen fájlalom, és remélem, nem ez lesz a vége. Nem véletlen, hogy azoknak drukkolok, akik néha csellel csinálnak dolgokat, de alapvetően mindig tisztességgel járnak el bármilyen helyzetben - Jonnak, Dany-nek és Tyrionnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Viszont én most már kétszer is meggondolnám a helyükbe, hogy esküvőt szervezzenek. Elég sokszor hullik el valaki rajtuk.

Vagy, ahogy a Robin Hood, a fuszeklik fejedelmében mondta a helytartó: "mire leszáll az éj, lesz egy esküvőnk vagy egy akasztásunk. Mindegy, lényeg, hogy buli legyen."

Meg annak a királynak helyében sem lennék, aki nőül kéri még egyszer Margarey-t. Egyik király férje sem volt hosszú életű. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igeeeeen! :rock::yeah::psycho::clap:

 

Végre, kínok között, hosszan szenvedve kifingott ez a rohadt görény! Öröm volt nézni. Kár, hogy az anyja nem ivott egy kicsit abból a borból.

Csak most meg Tyriont okolják, igaz, bár egyértelmű, hogy ő nem lehetett, de hála istennek, az a büdös k*rva gondolkodásra képtelen.

 

Nekem ennél a résznél érdekes volt a reakcióm

 

Annyira nem tudtam elhinni, hogy Joffrey meghal, hogy a jelenet nagy részénél csak az járt a fejemben, hogy úgyis túléli, aztán mikor már nagyon fuldoklott megfordult a fejemben, hogy meghal, de nem tudtam elhinni. Akkora egy rohadék, hogy biztos voltam benne, hogy valamilyen módon megússza, ezért a nagy öröm is elmaradt, csak néztem, hogy most mi van? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem hiányzik, mert mint karakter, jó volt, imádtam gyűlölni. :D

 

 

Ramsay-től pl. kiráz a hideg, minden jeleneténél szorongok, azt vettem észre. Joffrey-n jól szórakoztam alkalmanként. Jó hogy ők ketten soha nem találkoztak. :D

 

 

Pildi: Akkor már talán nem is annyira fiatal a GOT-hoz. :) Bár igaz, a Trónok harcában korra való tekintet nélkül előfordulhatnak durva jelenetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem hiányzik, mert mint karakter, jó volt, imádtam gyűlölni. :D

 

 

Ramsay-től pl. kiráz a hideg, minden jeleneténél szorongok, azt vettem észre. Joffrey-n jól szórakoztam alkalmanként. Jó hogy ők ketten soha nem találkoztak. :D

 

 

Pildi: Akkor már talán nem is annyira fiatal a GOT-hoz. :) Bár igaz, a Trónok harcában korra való tekintet nélkül előfordulhatnak durva jelenetek.

Hát, néhány jelenet még nekem is durva. Pl. az alábbi jelenetet én sem bírtam megnézni: 4. évados spoiler

a Hegy és a Vipera párbajának vége már túlment a tűrőképességem határán.

Na ha majd odaérünk, ott csukott szemeket fogok tőle is kérni. De ennyi kompromisszum még belefér szerintem. :)

 

Ramsay

 

Szerintem ő a legnagyobb pszichopata a sorozatban - és az egyik legjobb alakítás. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, csak tippre, nálad a top 5 GoT karakter a következő?

 

Tyrion Lannister

Bronn a zsoldos

Jammie Lannister

Viharban született Daenerys Targaryen aka Khaleesi :)

Arya Stark/Sándor a Véreb a nyerő páros :D

 

futottak kategória:Ser Jorah Mormont, Hodor , Kisujj a fondorlatos politikus aki kuplerájt vezet :D

 

 

Mennyit sikerült eltalálnom? :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha, GoT 5x06...

 

Jofrey Lannister jegyeseként kezdeni és bevégezni Ramsey Bolton férjeként. az egyikből a másikba vezető útról meg inkább ne beszéljünk, mert nyílik az ember zsebében a bicska. Kevesebbért is lettek már öngyilkosok... Szegény Sansa... :( Az élet szán neki valami jót, mondjuk egy szívbe hatoló kardpenge képében, vagy be kell érje egy eleve nyúzással, égetéssel? Mert lassan a halál kegyes lenne neki, de szegényről el tudom hinni, hogy még a halál is kib*szna vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kasztálták a Banshee-t... :( IDIÓTÁK!

A csatorna legnézettebb sorozata volt. És mostanában a legjobb akció sorozat. Igazi hiánypótló. Remélem valaki felkapja még és folytatják mert ha nem akkor ez a maradék 8 rész lesz a vége. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha, GoT 5x06...

 

Jofrey Lannister jegyeseként kezdeni és bevégezni Ramsey Bolton férjeként. az egyikből a másikba vezető útról meg inkább ne beszéljünk, mert nyílik az ember zsebében a bicska. Kevesebbért is lettek már öngyilkosok... Szegény Sansa... :( Az élet szán neki valami jót, mondjuk egy szívbe hatoló kardpenge képében, vagy be kell érje egy eleve nyúzással, égetéssel? Mert lassan a halál kegyes lenne neki, de szegényről el tudom hinni, hogy még a halál is kib*szna vele.

 

 

Szerintem Sansa még a halált is túlélné. Remélem, végül valami pozitívval fog befejeződni a pályafutása, még ha most nem is tűnik éppen lehetségesnek, mindenesetre drukkolok neki, egészen megkedveltem a csajt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forog már Stephen King időutazós sci-fije, a 11/22/63 J.J. Abrams felügyeletével. Nagyon várom.

Vissza jövőbe (főhősünk rácsodálkozik az 50-es évek világára, és belekavar a tér idő kontínumba párhuzam) és a legjobb pszicho thrillerek keveréke lesz minden bizonnyal a sorozat. Vajon sikerül főhősünknek(James Franco) megváltoztatni a történelmet azzal, hogy megakadályozza a Kennedy gyilkosságot? A könyv nagybetűs élmény volt.

CLHDB_BWwAAyDlu.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.