Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

A Falnál történt eseményekről:

 

 

Olvasva a kommenteket, megdöbbentő, mennyi korlátolt elme nézi a sorozatot. Ha valaki csak a vélemények alapján ítélne, azt hihetné, hogy Olly egy pszichopata őrült volt, aki még Joffrey-n is túltesz. Ami vicc.

 

Igazából Jon részéről meglehetősen visszás húzás volt, hogy mielőtt leadta volna a fekete egyenruháját, még kivégezte az összeesküvőket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

A Falnál történt eseményekről:

 

 

Olvasva a kommenteket, megdöbbentő, mennyi korlátolt elme nézi a sorozatot. Ha valaki csak a vélemények alapján ítélne, azt hihetné, hogy Olly egy pszichopata őrült volt, aki még Joffrey-n is túltesz. Ami vicc.

 

Igazából Jon részéről meglehetősen visszás húzás volt, hogy mielőtt leadta volna a fekete egyenruháját, még kivégezte az összeesküvőket.

 

 

A nagy Olly utálatot én se tudom hova tenni, pedig tele van vele a net. Mindenki úgy ujjong a halálának mintha legalábbis Ramsay-t tették volna hűvösre.

Viszont Jon lépése szerintem érthető: egyrészt ennél sokkal kevesebbért is halál jár az Őrségben. Janos Slynt-et csak azért ölte meg mert visszapofázott. A kivégzése előtt hiába próbált a szerencsétlen mindent visszaszívni csak azért is lefejezte. Pedig az semmi ahhoz képest, hogy néhány Őrség tag megölte a Parancsnokot. Visszapofázásért nem de ezért még itt Földön is jó pár helyen kivégzés járna.

 

A másik probléma, hogy Jon gyilkosai egy téveszmében élnek: azt hiszik, hogy az Őrség lényege hogy a vadakat távol tartsák, miközben eredetileg ez a Rend egyáltalán nem ezért jött létre. Thorne azt hiszi, hogy ő aztán baromi hű az Őrséghez, de pont ő munkál a legjobban az eredeti cél ellen, ami a Mások és az élőholt sereg visszaverése lenne. És ehhez most nagyok kellenek a vadak, hisz az Őrség hány tagos is per pillanat? Húsz? Persze a pár ezer vad és Wun Wun sem fogja eldönteni a háborút de ez már egy lépés a jó irányba. Az Őrség apró porszemmé zsugorodott az évezredek alatt a régi szabályok értelmüket vesztették. Aki ezt nem veszi észre az jobb ha meghal, mert különben csak akadályozza a többiek munkáját, ami nem kevesebb mint milliók életének a megmentése.

 

Persze Jon dobhatta volna ezt a feladatot és hagyhatta volna hogy Edd döntse el mi legyen. Csakhogy akkor Edd parancsnoksága rögtön egy olyan tettel kezdődik ami párakban ellenérzést kelthet. Így Jon magára vállalta ezt és hagyja hogy Edd tiszta lappal induljon.

Emellett persze még az is kiderülhet, hogy ez a Jon tényleg picit más, mint ahogy eddig megismertük. Lehet, hogy több benne a bosszúvágy, de ha az embert a saját emberei ölik meg ez érthető

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a régi törvények nem csak a Mások, hanem minden más létforma visszatartására vonatkoznak, amelyek a Faltól északra élnek. Thorne szemszögéből ő csak hű akart lenni az Őrséghez. Szerintem az utolsó szavai teljesen korrektek voltak, és emelt fővel halt meg. Bár rühelltem én is, de bátorságát elismerem.

 

Nyilván bűnt követett el, hogy megölte a parancsnokát, de azt láthatta, hogy az a parancsnok szembe megy azzal, amire az Őrség felesküdött. Persze, mi tudjuk, hogy Jonnak igaza van, de az igazság és a törvény nem mindig van egy oldalon, így Thorne-ékat én nem tudom a Karl-hoz vagy Slyn-thez hasonló figurákkal egy platformra hozni. Itt az elavult hagyomány ütközött a megváltozott helyzettel, valamelyiknek buknia kellett. Thorne és társai húzták a rövidebbet. Igazukban nem kételkedek (mint ahogy Jonnak is meg volt a maga igaza), de ahogy a mondás tartja, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

 

Nekem Edd kinevezése is eléggé visszás. Jon már magasan tett a szabályokra. Az új parancsnok megválasztásának metódusa részletesen szabályozva van. Persze lehet, hogy Edd egyelőre csak ideiglenes parancsnok (ahogy Thorne is az volt Mormont és Jon halála utána), és majd a harcostársak megerősítik a bevett eljárás szerint.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az Őrség alapítása ugyan a legendák ködébe veszik így biztosat nem tudni, de amit tudunk az alapján közvetlenül a Mások inváziója után alapult és kifejezetten azért, hogy megakadályozza hogy egy zombi-invázió -újra- kiirtsa fél Westerost. Más emberek cseszegetése nem volt cél. Nem véletlen hogy Sam is rámutat, hogy az esküjük szerint az emberek világát védik, nem pedig más embereket kéne abuzálni (ezt a harmadik évad végén hozza elő amikor Aemon mestert győzködi, hogy Szegfűt ne küldjék el).

 

Thorne beszéde teljesen rendben volt és tényleg emelt fővel távozott, de a halálát ennek ellenére se tudom sajnálni. Akkor talán más lenne a helyzet ha a Mások még mindig legendának számítanának. De már az első évadban láttunk egy élőhalottat a Fekete Várban, a harmadik évad óta pedig a Más és a zombi hordák létezése egyszerűen tény az Őrségnél. Az északi expedíciót a Mások tizedelték meg. A testek égetése bevett gyakorlat lett a Várban, már Jon parancsnoki kinevezése előtt is, vagyis azt hogy fennáll egy közelgő apokalipszis veszélye azt azért hellyel közel elfogadták. És akkor ott van a Hardhome-i mészárlás, amiről Jon mellett szintén pár másik őrség tag is betudott számolni. Na aki ezután is még mindig azzal van elfoglalva hogy pikkel a vadakra és olyan szabályokhoz akar ragaszkodni amiknek jelen pillanatban semmi értelme az részemről nyugodtan mondhat szívhez szóló, tökös beszédet nem fogom sajnálni ha kötélt kap.

 

Mivel pont a tiszteket nyirta ki ezért nem volt egyértelmű, hogy ki lesz az ideiglenes parancsnok. Szerintem teljesen rendben van, hogy Edd-et bizta meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ugye a Fal a megépítése után Westeros északi határa lett, így az azon túl élő emberek a úgymond külön "államokban" élnek a Hét Királyságtól függetlenül (a Targaryenek előtt meg az Északi Királyságtól függetlenül). Mivel a mások több mint 8000 évig lapultak, az Őrség érthető okokból elkezdte védeni az északi területeket a falon túli fosztogatóktól.

Most Thorne, Yarwick és Marsh egyszer sem látta mire képesek igazából a mások, mert egyszer sem hagyták el a Fekete Várat az utóbbi időben, azonban azt látták, hogy mire képesek a vadak, és ők végig őket tartották a legnagyobb veszélynek a birodalom számára. Ilyen szempontból érthető a döntésük, attól még hogy helytelen.

 

Az őrség meg (ugyan nem sokkal, de) több tagból áll, mint amit itt láthattunk, mert Jon már az előző évadban elkezdte szétosztani őket a régen elhagyatott várakba (Slyntnek is az lett a végzete, hogy megtagadott egy ilyen parancsot), és még ott van az Árnyéktorony és a Keleti őrség is, ahol állomásoznak az őrségből. Ezzel nem azt mondom, hogy mindez elég a 300 mérföld hosszú Fal megvédésére, de nem is csak 20-an vannak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ugye a Fal a megépítése után Westeros északi határa lett, így az azon túl élő emberek a úgymond külön "államokban" élnek a Hét Királyságtól függetlenül (a Targaryenek előtt meg az Északi Királyságtól függetlenül). Mivel a mások több mint 8000 évig lapultak, az Őrség érthető okokból elkezdte védeni az északi területeket a falon túli fosztogatóktól.

Most Thorne, Yarwick és Marsh egyszer sem látta mire képesek igazából a mások, mert egyszer sem hagyták el a Fekete Várat az utóbbi időben, azonban azt látták, hogy mire képesek a vadak, és ők végig őket tartották a legnagyobb veszélynek a birodalom számára. Ilyen szempontból érthető a döntésük, attól még hogy helytelen.

 

 

 

De hiába nem hagyták el a Várat, akkor is tudták, hogy Jeor-t egy élőhalott megakarta őlni és a saját bajtársaik számoltak be róla hogy mit tudnak a Mások. Persze van értelme annak hogy ragaszkodnak a régi felálláshoz, de csak úgy ha mind begyöpösödött barmok. Ami teljesen reális én nem is az ellen érvelek hogy ne lenne érthető hogy miért tették amit tettek, csak épp az is teljesen rendben van hogy ki lettek végezve. Nélkülük mindenkinek sokkal jobb lesz, de különösen Westeros lakóinak akiknek hamarosan túl kell élniük egy Más inváziót.

Jó hogy nem lesz beáldozva egy kontinensnyi lakosság csak mert Thorne régivágású és nehezen alkalmazkodik az új szituációkhoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Abszolút Bomarral értek egyet. Jon felismerte, hogy amire valójában felesküdtek, az épp ellenkező lépéseket kíván, mint amit az elmúlt évtizedekben (századokban?) tettek. A korlátolt és bosszúszomjas társai ezt nem látták be, és bár megértem, hogy miért ölték meg Jont, de teljesen megérdemelt volt a haláluk.

 

Jon szerintem le akarta zárni a múltat, feltakarítani a "saját mocskát", mielőtt továbbáll, és tehette ezt teljes joggal, mert 1) ő volt a parancsnok, és az árulásért halál jár 2) az életét adta az őrségért, tehát nyugodtan letehette a varjú gúnyát és átadhatta annak, akinek gondolta (ettől még Eddnek egyáltalán nem biztos, hogy sokáig sikerül is megtartania azt).

 

Várható volt az események ilyetén alakulása, de jól nézett ki, más kérdés, hogy szerintem ezzel és Jon nélkül a Fal el fog bukni, szóval kérdés, hogy Jon a fő háború helyett mivel fogja majd tölteni az idejét - gyanítom azután, hogy bevette Derest, mert most csak ez lehet a célja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Várható volt az események ilyetén alakulása, de jól nézett ki, más kérdés, hogy szerintem ezzel és Jon nélkül a Fal el fog bukni, szóval kérdés, hogy Jon a fő háború helyett mivel fogja majd tölteni az idejét - gyanítom azután, hogy bevette Derest, mert most csak ez lehet a célja.

 

 

Egyetértek és csak annyival egészíteném ki, hogy szerintem már Deres bevétele is része lesz a fő háborúnak. A vadak és az Őrség kevés, szükségük van a nemesek seregeire, a Boltonokra azonban nem számithatnak. Jon parancsnokként láthatta hogy a kéréseire mennyire tojtak az északiak. Észak Őrzöjének valaki olyasvalaki kell, aki érdemben foglalkozik a Másokkal. Ha Jon az Őrség tagja marad és hű az esküjéhez akkor nem szólhat bele a királyságok politikájába, de így hogy levetette a feketét teljes gőzzel beszállhat az erőviszonyok átrendezésébe.

 

Plusz szerintem a következő részben Sansa és Jon találkozni fognak és Sansa kitálal majd Ramsay-ról, ami után lesz egy óriási plusz inditék, hogy lerendezzék a Boltonokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

De Jon Snow-ként benyújthat igényt Deresre? Mert oké, hogy úgy tudják, Stark az apja, de ettől még fattyú, és eddig nekem úgy tűnt, hogy azok nem viszik tovább a házukat - ugye Ramsay is azután lett törvényes örökös, hogy Roose Boltonná tette.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

De Jon Snow-ként benyújthat igényt Deresre? Mert oké, hogy úgy tudják, Stark az apja, de ettől még fattyú, és eddig nekem úgy tűnt, hogy azok nem viszik tovább a házukat - ugye Ramsay is azután lett törvényes örökös, hogy Roose Boltonná tette.

 

 

 

 

Sztem Jon nem fogja benyújtani az igényt Deresre. Ő egy hadvezér lesz egy hős akinek a célja a Mások legyőzése. Deres azért kell hogy stabilizálja Északot ami elősegíti majd a védelmet + Boltonokat kinyirni bosszúból. De miután meglesz Sansa-é lesz Deres. Lehet is látni Sansából idén egy Uralkodónőt gyúrnak és később ez lesz az ő képessége amivel segíteni fogja a védelmet és a háború után Észak Őrzője lesz. Jól látható hogy minden Stark gyereknek meg van/lesz a saját képessége és szerepe majd a háborúban. Egy fajta Stark-Avangers: Bran a varázsló, Jon a hadvezér hős, Arya a Nindzsa gyilkológép, Sansa az Uralkodónő és Rickon majd szurkol nekik ő a kakukk tojás ezért sztem ő idén meghal.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még "szerencse", hogy Arya-nak beszélnie kellett a régi családjáról pont azelőtt a jelenet előtt :P Amúgy ha Rickon nem is, Ninfadóra Osha talán egy-két "casualnak" is felsejlett :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

De Jon Snow-ként benyújthat igényt Deresre? Mert oké, hogy úgy tudják, Stark az apja, de ettől még fattyú, és eddig nekem úgy tűnt, hogy azok nem viszik tovább a házukat - ugye Ramsay is azután lett törvényes örökös, hogy Roose Boltonná tette.

 

 

Valahogy úgy képzelem, ahogy Fulcrum írta, tehát, hogy Jon tanácsadó lesz Észak következő Őrzöje mellett és talán a Stark seregeket is ő viszi harcba.

 

Viszont ha Sansa fog Deresben uralkodni, akkor szerintem az egyik első dolga az lesz hogy megszervezze az északiak délre vonulását. Hiába ővék a legnagyobb királyság, egyben ez a leggyérebben lakott is. Pár tizezer katonát ha ki tudnak állítani és azok jó része meghalt az elmúlt évek háborúiban. Fölösleges önfeláldozás lenne ha a Másokkal Északon harcolnának. Valahogy egyesülniük kéne egy nagyobb déli hadsereggel.

 

Kisujj a trailerben egy havas tájon bóklászott. Erős a gyanú, hogy beszáll a helyi viaskodásba, de ha utána komolyan is veszi a Mások létezését, ő tuti hogy ebből az egész nagy háborúból úgy akar majd kikeveredni hogy ő kerüljön a Vastrónra. Úgyhogy ő szerintem csak akkor veti be a Völgy katonáit ha az feltétlenül muszáj és a győzelem szinte biztos

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Kisujj a trailerben egy havas tájon bóklászott. Erős a gyanú, hogy beszáll a helyi viaskodásba, de ha utána komolyan is veszi a Mások létezését, ő tuti hogy ebből az egész nagy háborúból úgy akar majd kikeveredni hogy ő kerüljön a Vastrónra. Úgyhogy ő szerintem csak akkor veti be a Völgy katonáit ha az feltétlenül muszáj és a győzelem szinte biztos

 

 

Az elképzelhető lenne, hogy a Völgy urai majd tojnak Kisujj fejére? Akár önállósíthatják is magukat, elvégre a halott uruk a Starkok szövetségese volt, és Kisujjért mintha nem rajonganának olyan veszett módon. Ki tudja? Lehetséges, hogy az ő vesztét végül azok fogják okozni, akiknek megölte/ölette a vezetőit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a Völgy urait Lord Royce képviseli, Kisujj meg kiszolgálta őt azzal, hogy a gyámfiúként odaadta neki Robertet. Amúgy is a Völgybeliek ki lehetnek éhezve egy jó harcra, mert az öt király háborújából csak ők maradtak ki eddig. A könyvben ugye volt is róla szó, hogy az urak csatlakoztak volna Robb király seregeihez, csak Lysa Arryn (Kisujj parancsára) megtiltotta nekik (és emiatt majdnem lázadás is tört ki).

 

Annyiban vicces ez a szituáció, hogy anno amiatt tört ki a háború, mert Lysa Arryn foglyul ejtette Tyriont, és Tywin ezért egy sereget akart vezetni a Sasfészek ellen, csakhogy a Folyóvidéken Hoster Tully (Catelyn és Lysa apja, akinek csak a temetését láttuk) nem engedte át őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt, hogy az Agent Carternek nem lesz harmadik évadja az alacsony nézőszámok miatt.. Ez már csak azért is kár, mert a második évad egy elég nagy clifnagerrel zárult, plusz nem bántam volna, ha kapunk egy olyan utolsó évadot, ahol az SSR-ból megalakul a S.H.I.E.L.D.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, én is marha kevésnek éreztem őket egy sorozatra.

 

Viszont így fölöslegesen írták ki őket a S.H.I.E.L.D.-ből, ahol viszont sidekick karakterként jól működtek.

 

 

Hála a magasságosnak, nem lesz Beckett nélküli Castle. A nyolcadik évaddal vége a sorozatnak. A készítők amúgy két befejezést forgattak az utolsó részhez, az egyiket lezárásként, a másikat, ha folytatták volna Beckett nélkül. De remélem, nem olyan lesz, hogy az egyik szereplő meghal, vagy visszatérnek az alaphelyzethez, mert az ilyen befejezésektől már hülyét tudok kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála a magasságosnak, nem lesz Beckett nélküli Castle. A nyolcadik évaddal vége a sorozatnak.

Jobb lesz így befejezni. Attól még sajnálom, hogy vége - sőt, már csak a finálé van hátra a sorozatból -, a karaktereket kedveltem, elnéztem volna még őket egy darabig.

Agent Carter esetében szintén. Két szerethető limonádé sorozat ér véget, amelyeket néztem és szerettem. Maradnak a "komolyabb" darabok.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eldőlt, hogy az Agent Carternek nem lesz harmadik évadja az alacsony nézőszámok miatt.. Ez már csak azért is kár, mert a második évad egy elég nagy clifnagerrel zárult, plusz nem bántam volna, ha kapunk egy olyan utolsó évadot, ahol az SSR-ból megalakul a S.H.I.E.L.D.

 

 

Akkor ezek szerint ezt sem érdemes elkezdeni. Hisz a cliffhangert nem fogják lezárni.Na ezért nem kezdek el nézni egyetlen sorozatot sem induláskor, mert megszeretném, aztán pénzügyi okokra hivatkozva meszelnék, én meg ott állnák hoppon, hogy akkor mi lesz a vége. Kéne itt valami fairség hogyha egy sorozatot kaszálnak is azért zárják már le. Az Emberi Tényező is megbukott még jó hogy nem kezdtem el nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot akkor akár meg is nézheted (úgyis az a jobban sikerült), mert egy pörgős, vicces és könnyed szuperhős sorozat egy olyan korban, amihez amúgyis ritkán nyúlnak tv-s keretek között. Ráadásul a lezárása viszonylag kerek egészet alkot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezért nem kezdek el nézni egyetlen sorozatot sem induláskor, mert megszeretném, aztán pénzügyi okokra hivatkozva meszelnék, én meg ott állnák hoppon, hogy akkor mi lesz a vége. Kéne itt valami fairség hogyha egy sorozatot kaszálnak is azért zárják már le.

Ha nem nézted a Person of Interestet -nem emlékszem, hogy nézted volna -, akkor azt kezd el, 5 évad, és mos fejezik be. Szerintem egy kiváló sorozat, érdemes lenne nézned. Ha gondolod, majd mesélek róla. A mostani évad előtt már tudták, hogy nem lesz több, szóval szerintem normálisan befejezik.

 

Nekem is bejön. A gép rendesen feladta a leckét Harry-éknek.

Ajaj, nem is kicsit. Kicsit tartottam attól, hogy hogyan tovább a 4. évad után, de eddig nagyon tetszik az irány.

 

Még ha az első részben kicsit mulatságos is volt, ahogy a metróban szórakoztak a tűzzel, és a többi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint ezt sem érdemes elkezdeni. Hisz a cliffhangert nem fogják lezárni.Na ezért nem kezdek el nézni egyetlen sorozatot sem induláskor, mert megszeretném, aztán pénzügyi okokra hivatkozva meszelnék, én meg ott állnák hoppon, hogy akkor mi lesz a vége. Kéne itt valami fairség hogyha egy sorozatot kaszálnak is azért zárják már le. Az Emberi Tényező is megbukott még jó hogy nem kezdtem el nézni.

Más sorozatnál mondhatnánk, hogy ezzel ennyi, de ez az MCU univerzum része, így nagyon valószínű, hogy idővel megkapja a lezárást. Sőt, hát meg is kapta, voltaképpen már előbb, minthogy egyáltalán elindult a sorozat, hiszen az azonos című One Shot kisfilm pont azt meséli el, hogy kerül Carter a S.H.I.E.L.D.-hez. És mivel maga az univerzum még fut, rengeteg lehetőség lesz arra is, hogy a cliffhangert feloldják. Az Agents of S.H.I.E.L.D. és az Agent Carter között volt már crossover, szóval nem lennék meglepve, ha a dolgok végül ott oldódnának meg. Vagy egy másik sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.