Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Ez elengedhetetlen. Ha ezt mégiscsak kihagynák csak azért, mert Zayne Carrickre összpontosul a történet, akkor nagyot fogok bennük csalódni.

Meg aztán jól jönne a Kotor sorozatnak egy kis Nihilus, Sion, Kreya szerepeltetés egy idő után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg aztán jól jönne a Kotor sorozatnak egy kis Nihilus, Sion, Kreya szerepeltetés egy idő után.

Ezek közül csak egy szerepelt, annak is csak a neve. Haazen épp azon tanakodott, hogy melyik nevet adja a tanítványának, Darth Luzion, vagy Darth Sion? Nos, ha ezek után nem Lucien Draay lesz Sion, (Ami erősen valószínű) akkor ez gyakorlatilag az olvasók hülyítése volt. Viszont Kreia-t minden gond nélkül szerepeltethetnék, elvégre ő volt Revan mestere, és szerintem nem ártana őket néhány közös jelenetben szerepeltetni. Sokkal inkább ezekre a szereplőkre kéne, hogy összpontosuljon a történet, és nem Zayne Carrick-re. Nem arról van szó, hogy nem bírom, vagy ilyesmi, Zayne és csapata (Különösképpen Gryph) nagyon szerethető társaság, de ideje lenne egyre nagyobb teret adni az igazi KotOR-os karaktereknek. A sorozat vége felé látni akarom a Malachor V. csatáját. Amikor Revan személyesen vív meg a nagy Mandalore-al. Itt szerepelhetne Bao-Dur is, elvégre Revan alatt szolgált a háborúban. Jah, és nem beszélve a "Jedi Exile"-ről, aki ugyebár a KotOR 2. főszereplője volt, neki is ott kell lennie, elvégre ő volt abban a csatában Revan és Malak után a legfontosabb ember.

Az utána következő részekben pedig elmesélhetnék, hogy Revan, és Malak hogyan találtak rá a Csillagkohóra, miközben a Mandaloriai haderőket üldözték. És hogy Malak lesz az első, akit elcsábít a sötét oldal, és magával rántja a mesterét is.

Kirajzolódhatna természetesen Darth Sion, és Darth Nihilus kiléte is. Utóbbi esetében rengeteget bosszankodtam, amikor Visas megnézte, de olyan kameraállásból, hogy mi semmit sem láthattunk. A KotOR első részének már több karaktere is feltűnt a sorozatban: Carth Onasi, Saul Karath, Vandar Tokare, Vrook Lamar, Mission Vao, Zhar Lestin, Brejik, Gadon Thek, Zaerdra...

A második részből viszont egyedül a Jedi Tanács tagjai szerepeltek, és azok is csak háttérszereplők voltak, és nem szólalt meg egyikük sem, helyettük Vrook beszélt: Kavar, Atris, Zez-Kai Ell, Lonna Vash

Egy szó, mint száz... Szeretném, ha a sorozat kicsit jobban kötődne a névadójához. Ettől függetlenül a sorozat überf*sza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül csak egy szerepelt, annak is csak a neve. Haazen épp azon tanakodott, hogy melyik nevet adja a tanítványának, Darth Luzion, vagy Darth Sion? Nos, ha ezek után nem Lucien Draay lesz Sion, (Ami erősen valószínű) akkor ez gyakorlatilag az olvasók hülyítése volt. Viszont Kreia-t minden gond nélkül szerepeltethetnék, elvégre ő volt Revan mestere, és szerintem nem ártana őket néhány közös jelenetben szerepeltetni. Sokkal inkább ezekre a szereplőkre kéne, hogy összpontosuljon a történet, és nem Zayne Carrick-re. Nem arról van szó, hogy nem bírom, vagy ilyesmi, Zayne és csapata (Különösképpen Gryph) nagyon szerethető társaság, de ideje lenne egyre nagyobb teret adni az igazi KotOR-os karaktereknek. A sorozat vége felé látni akarom a Malachor V. csatáját. Amikor Revan személyesen vív meg a nagy Mandalore-al. Itt szerepelhetne Bao-Dur is, elvégre Revan alatt szolgált a háborúban. Jah, és nem beszélve a "Jedi Exile"-ről, aki ugyebár a KotOR 2. főszereplője volt, neki is ott kell lennie, elvégre ő volt abban a csatában Revan és Malak után a legfontosabb ember.

Az utána következő részekben pedig elmesélhetnék, hogy Revan, és Malak hogyan találtak rá a Csillagkohóra, miközben a Mandaloriai haderőket üldözték. És hogy Malak lesz az első, akit elcsábít a sötét oldal, és magával rántja a mesterét is.

Kirajzolódhatna természetesen Darth Sion, és Darth Nihilus kiléte is. Utóbbi esetében rengeteget bosszankodtam, amikor Visas megnézte, de olyan kameraállásból, hogy mi semmit sem láthattunk. A KotOR első részének már több karaktere is feltűnt a sorozatban: Carth Onasi, Saul Karath, Vandar Tokare, Vrook Lamar, Mission Vao, Zhar Lestin, Brejik, Gadon Thek, Zaerdra...

A második részből viszont egyedül a Jedi Tanács tagjai szerepeltek, és azok is csak háttérszereplők voltak, és nem szólalt meg egyikük sem, helyettük Vrook beszélt: Kavar, Atris, Zez-Kai Ell, Lonna Vash

Egy szó, mint száz... Szeretném, ha a sorozat kicsit jobban kötődne a névadójához. Ettől függetlenül a sorozat überf*sza.

A sorozatot én is nagyon kedvelem. De szerintem odakint még nagyon messze vagyunk ezektől a dolgoktól. Ez a széria még akár több 100 számot is megélhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam az új számot.

 

Spoiler:

Vader jól elhitette a lázadókkal, hogy valami titkos birodalmi fegyver van a bolygón, ahol Celeste és Muur vannak. Luke-ék elég nagy kutyaszorítóba kerültek ott. Celestet teljesen megőrjítette a talizmán. Muur Luke-ra akart átmenni, de Leia lett az áldozat. De csak egy ideig, mert az őrületből magához térő Celeste levette róla és visszacsatolta a nyakára. Végül a rakghoulokkal együtt a lázadók hajójával eltűnt. A Muur talizmán ezek szerint jó alaposan meg fogja hosszabbítani Celeste életét. A történet a Hagyatékban folytatódik. Már alig várom a 9. és a 10. részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor elindult a KotOR-ban a Vektor, akkor nem jött be túlzottan, talán a gagyi rajzok miatt. Azokból legalábbis nem néztem volna ki, hogy egy ilyen fiatal nőről van szó. Mindegy, a lényeg, hogy nem tetszett. A Dark Times-ban indult be igazán. Ott hirtelen akkorát ugrik a történet élvezeti értéke, hogy csak na! Nem beszélve a kis csapatról az Uhumeléről... Rövid idő alatt meg lehet szeretni őket. Szívesebben olvasnék több Dark Times-ot a 2010-ben. Akkor majd valamelyik nap elmegyek az újságoshoz, és megveszem az új számot. Továbbá beugrok még a Libribe, és magammal viszem a Taloraan Széllovasait! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dark Timesból sajnos elég kevés van még. :yes:

Azt hiszem odakint még csak a 14-15. szám körül vannak. De a Dark Times-ra én is kíváncsi vagyok.

Visszatérve a Lázadásra. Sajnos ez már be is fejeződött odakint és pont ezek voltak az utolsó számai. De a mostani történetben ott volt Able is. Kár, hogy aztán hamar el is tüntették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dark Timesból sajnos elég kevés van még. :yes:

Azt hiszem odakint még csak a 14-15. szám körül vannak. De a Dark Times-ra én is kíváncsi vagyok.

Visszatérve a Lázadásra. Sajnos ez már be is fejeződött odakint és pont ezek voltak az utolsó számai. De a mostani történetben ott volt Able is. Kár, hogy aztán hamar el is tüntették.

Ilyen kevés? Akkor az azt jelentené, hogy majdnem két évig egyáltalán nem adtak ki újabb számot. Mi történt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen kevés? Akkor az azt jelentené, hogy majdnem két évig egyáltalán nem adtak ki újabb számot. Mi történt?

Igazság szerint többé kevésbé folyamatosan megy a széria már 2 éve. Csak nem igazán tudják tartani a havi megjelenést. Nemegyszer volt már 4, 5, sőt 6 hónapos szünet is egyes számok között. A TCW képregénysorozat miatt meg tavaly be akarták fejezni, de aztán mégis zöld utat kapott a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én időközben elolvastam az új számot... Hááát... Nem csodálom, hogy befejezték odakinnt a Rebellion-t, mert elég gyengécske volt. Viszont a borító az eddigi legjobb, azt bizony el kell ismerni. Eddig még mindig a Dark Times-os Vektorok viszik a pálmát magasan, mint képi világában, mind történetileg.

És ahogy mondtam, a Taloraan Széllovasait is megvettem. Hát, a képi világán már meg sem lepődtem, továbbra is ugyanolyan nagy sz*r az egész, mintha egy óvodás rajzolta volna. De a történetek egész jók, ezért nem panaszkodom.

Nemrég olvastam újra a Thrawn trilógiát, és elég megmosolyogtató volt látni azt a Desark Fey'lya nevű bothan-t. Talán Borsk Fey'lya egyik rokona lehet.

Ahsoka már túlságosan is főszereplő. Nem mintha eddig nem lett volna az, de most mintha az egész történet kizárólag róla szólt volna, és mindenki más, még Anakin és Obi-Wan is csak mellékszereplői posztot töltöttek be. Viszont ez a rész nem volt olyan jó, mint az első kettő. De legalább Rex klónpáncélja végre kék, nem úgy, mint a Titkos Küldetésben. Szóval, egy kicsit lapos volt. Körülbelül egy mondatban meg lehet fogalmazni.

Spoiler:

"Anakin, Obi-Wan, és Ahsoka diplomáciai küldetésre indulnak a Taloraan bolygóra, ahol Ahsoka véletlenül szeparatista droidokkal fut össze, majd a helyi barbár széllovasok segítségével vívja meg a végső harcot."

Röviden ennyi. Lehetett volna jobb is. Viszont amikor Denache tanácsos "sétálni ment a felhők közé", az nagyon tetszett.

A történet tehát eléggé lapos, és sok hasonlóságot mutat az előző rész első pár oldalával. Tehát fölöslegesen elnyújtottak egy sztorit, amit rövidebben is el lehetett volna mesélni. Ehelyett én több érdekes párbeszédet írtam volna bele. Ezúttal csak néhány volt benne.

Nem beszélve a muun Canteval parancsnokról, aki az én szememben egyértelmű ismétlése volt Juhm-nak a Titkos Küldetésből.

Remélem, a Colossus Of Destiny lesz olyan jó, mint az első kettő.

Egyébként az első két részt Henry Gilroy írta, ezt pedig John Ostrander. Érezhető is a különbség.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pókember új számában a levelezési rovatban írták, hogy ha nem fogják többen venni az újságot, akkor megszűnhet akár már jövőre a lap. A Star Wars-ban nem tettek ilyen felhívást, de nem kizárt, hogy az SW-nél is ugyanez a helyzet. Remélem nem fog megszűnni az újság. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

December havi amerikai megjelenések:

 

Dark Times 17. szám: Blue Harvest part 5.

 

The Clone Wars 11. szám: Hero of the Confederacy part 2.

 

Knights of the Old Republic 48. szám: Demon part 2.

 

Legacy 43. szám: Vongspawn.

 

The Clone Wars: The Colossus of Destiny

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
A Baljós Árnyakot nézve eszembe jutott valami. Maulnak ugyebár duplapengés fénykardja van. Ezt nem véletlenül a Exar Kun fegyveréről mintázta Lucas, amit a Jedi Tales képregényekben láthattunk?

Dede... Továbbá Palpatine irodájában van egy dombormű, ami a Nagy Hiperűr Háborúról készült... Az EPIII.-ban lehet látni. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy a Legacy 43. számának a címét Vongspawnról Monsterre módosították. Annak idején a The Wrath Of The Dragonnál játszották el ugyanezt. Előreláthatólag a Monster a Tatooine-hoz hasonlóan négy részes lesz. Betekintést nyerhetünk majd Cade, Syn és Deliah egyik fejvadász akciójába, ahol a Waylandre utaznak, egy olyan bolygóra, ahol a Kol Skywalker által vezett Ossus Projekt balul sült el, és az ott élők mind Yuuzhan Vong szörnyetegekké változtak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy a Legacy 43. számának a címét Vongspawnról Monsterre módosították. Annak idején a The Wrath Of The Dragonnál játszották el ugyanezt. Előreláthatólag a Monster a Tatooine-hoz hasonlóan négy részes lesz. Betekintést nyerhetünk majd Cade, Syn és Deliah egyik fejvadász akciójába, ahol a Waylandre utaznak, egy olyan bolygóra, ahol a Kol Skywalker által vezett Ossus Projekt balul sült el, és az ott élők mind Yuuzhan Vong szörnyetegekké változtak...

Jól hangzik. Kíváncsi vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy r***** sz** hírt kaptam.

Az 50. számmal véget érne a Kotor. :D:D:D:):D:D

Pedig én azt hittem, hogy egészen a Malachor V.-ig fog tartani majd a történet. Hát, tévedtem. Kár érte, de lehet, hogy folytatni fogják, mint a Republic és a Dark Times esetében. Remélem a Legacy nem jut erre a sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én azt hittem, hogy egészen a Malachor V.-ig fog tartani majd a történet. Hát, tévedtem. Kár érte, de lehet, hogy folytatni fogják, mint a Republic és a Dark Times esetében. Remélem a Legacy nem jut erre a sorsra.

Valahol azt olvastam lesz valami helyette ami állítólag nagyon jó lesz. Én is remélem, hogy lesz még valami, mondjuk The Old Republic címen. Legacy is eszembe jutott. Nagyon remélem, hogy nem jut erre a sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Valamelyikőtök nyomon követi mostanság a TCW-s webképregényeket? Mert tavalyi meglehetősen felesleges történeteket felváltotta egy egész jó történet, melynek középpontjában Tyzen Xebec, egy zabrak padawan áll, aki Bolla Ropal tanítványa volt. Elmeséli hogyan élte meg a devaroni rajtaütést, és hogyan viselte mestere halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem. De érdekesnek hangzik.

 

A magyar TCW magazin megy még? És, ha igen hanyadik számnál tartanak? :D

Fogalmam sincs, nem igazán követem nyomon a dolgot. Kérdés, hogy a jedirend.net oldalán még mindig felszkennelik-e a számokat. Szóval, ebben a webképregényben most van egy klón, Ganch parancsnok, aki talán az első olyan TCW-s klón, akinek van bajsza. És ez az apró dolog olyan hihetetlenül jó arcot kölcsönöz neki, hogy az csak na! Igaz, hogy már kevésbé hasonlít Jango Fettre, de nagyon katonás:

 

commanderganch.png

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.