Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Biztos lesz még Sötét Idők is. De a Semic azt ígérte visszatérnek a Régi Köztársaság Lovagjaira. Zayne története pedig Amerikában sem ért véget. A furcsa az, hogy a Hagyaték áll a SW képregénysorozatok népszerűségi indexének tetején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégicsak a Star Wars világának jövőjéről van szó, nem?

Igen, csak itthon rengeteg negatív véleményt olvastam a Hagyatékról. Amerikában úgy tűnik nem ennyire kiritikusak a rajongók. :lol:

Nekem a A Régi Köztársaság Lovagjai áll az 1. helyen. Aztán jön a Hagyaték, Sötét Idők, Lázadás. Az Inváziót még nem tudom hova sorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak itthon rengeteg negatív véleményt olvastam a Hagyatékról. Amerikában úgy tűnik nem ennyire kiritikusak a rajongók. :D

Nekem a A Régi Köztársaság Lovagjai áll az 1. helyen. Aztán jön a Hagyaték, Sötét Idők, Lázadás. Az Inváziót még nem tudom hova sorolni.

Nálam pillanatnyilag a Sötét Idők vezet, ezért is várom annyira az élőszereplős sorozatot. A Hagyatékkal az a baj, hogy pont az az első pár része sz*r, amivel be kellett volna, hogy fusson. Viszonylag gyenge, ahogy indul. De a "Claws of the Dragon" történetnél olyannyira beindul, hogy az csak na. Fény derült benne arra, hogy ki is valójában Darth Krayt. Amikor levette a maszkját, és megláttam... Nos, fogalmazzunk úgy, hogy padlót fogtam. Szinte majdnem minden ott volt az orrom előtt, a tetkói, a sith neve, mégsem esett le, hogy valójában ki ő.

De most, hogy meghalt a Vektor végén, valahogy kevésbé érdekel a Hagyaték. A KotOR következik a sorban. Most, a "Masks" vett le teljesen a lábamról. Örülnék, ha több ilyen részt is kiadnának, amiben Revanra (Nem, nem rád... :lol: ), és Malakra fókuszálna a történet. És végre kiderülhetne, hogy valóban Lucien lesz-e Darth Sion, avagy sem. Viszont, amit leginkább várni óhajtok a sorozattól... Látni akarom Darth Nihilus arcát! Ha nem mutatják meg (Mert ugyebár a játékban olyan kameraállásból történt, hogy csak Visas láthatta), akkor egy életre megharagszom rájuk, annyi szent.

Az Invasionról annyit, hogy ígéretesnek tűnik. Az NJO könyvekhez sajnos nem volt szerencsém, mert az angoltudásom nem éppen a legjobb. Viszont ez egy remek lehetőség, arra, hogy sokkal jobban megismerjem a Yuuzhan Vong háború történéseit. Meg persze hogy egy csomó harci egységüket bemutassák, mert a könyvekben erre nem igazán volt lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam ismét a mostani két Vektor részt... Hihetetlen, hogy mennyire összefügg a TFU-val. Egyébként Lord Dreypa börtönkamrájában szerintem úgy lehet olyan sokáig ott maradni, ha a berendezés időtorzító mezőt hoz létre. Máshogy nem tudnám elképzelni, hogy Celeste olyan sokáig életben maradjon. Maximum az Erő útján valahogy, hogy stázisba esik, vagy ilyesmi.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pillanatnyilag a Sötét Idők vezet, ezért is várom annyira az élőszereplős sorozatot. A Hagyatékkal az a baj, hogy pont az az első pár része sz*r, amivel be kellett volna, hogy fusson. Viszonylag gyenge, ahogy indul. De a "Claws of the Dragon" történetnél olyannyira beindul, hogy az csak na. Fény derült benne arra, hogy ki is valójában Darth Krayt. Amikor levette a maszkját, és megláttam... Nos, fogalmazzunk úgy, hogy padlót fogtam. Szinte majdnem minden ott volt az orrom előtt, a tetkói, a sith neve, mégsem esett le, hogy valójában ki ő.

De most, hogy meghalt a Vektor végén, valahogy kevésbé érdekel a Hagyaték. A KotOR következik a sorban. Most, a "Masks" vett le teljesen a lábamról. Örülnék, ha több ilyen részt is kiadnának, amiben Revanra (Nem, nem rád... :D ), és Malakra fókuszálna a történet. És végre kiderülhetne, hogy valóban Lucien lesz-e Darth Sion, avagy sem. Viszont, amit leginkább várni óhajtok a sorozattól... Látni akarom Darth Nihilus arcát! Ha nem mutatják meg (Mert ugyebár a játékban olyan kameraállásból történt, hogy csak Visas láthatta), akkor egy életre megharagszom rájuk, annyi szent.

Az Invasionról annyit, hogy ígéretesnek tűnik. Az NJO könyvekhez sajnos nem volt szerencsém, mert az angoltudásom nem éppen a legjobb. Viszont ez egy remek lehetőség, arra, hogy sokkal jobban megismerjem a Yuuzhan Vong háború történéseit. Meg persze hogy egy csomó harci egységüket bemutassák, mert a könyvekben erre nem igazán volt lehetőség.

Lucien mesterről biztos forrásból tudom, hogy nem Sion. Sion állítólag már Exar Kun idejében is harcolt.

 

Nihilus eredetére is jó lenne kitérni, de szerintem az még messze van. Ez a sorozat elég hosszú lehet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam ismét a mostani két Vektor részt... Hihetetlen, hogy mennyire összefügg a TFU-val. Egyébként Lord Dreypa börtönkamrájában szerintem úgy lehet olyan sokáig ott maradni, ha a berendezés időtorzító mezőt hoz létre. Máshogy nem tudnám elképzelni, hogy Celeste olyan sokáig életben maradjon. Maximum az Erő útján valahogy, hogy stázisba esik, vagy ilyesmi.

És lehet, hogy pont ilyen kamrák lesznek majd Kemp Crosscurrent című regényében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucien mesterről biztos forrásból tudom, hogy nem Sion. Sion állítólag már Exar Kun idejében is harcolt.

Csak azért, mert amikor Haazen (Akkorra már persze Darth Hayze) azon gondolkozott, hogy mi legyen a sith neve, akkor két név merült fel benne. Darth Luzion, illetve Darth Sion... Ebből is látszik, hogy a legtöbb sith névnek jelentése van, és nem csak úgy találomra adják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért, mert amikor Haazen (Akkorra már persze Darth Hayze) azon gondolkozott, hogy mi legyen a sith neve, akkor két név merült fel benne. Darth Luzion, illetve Darth Sion... Ebből is látszik, hogy a legtöbb sith névnek jelentése van, és nem csak úgy találomra adják őket.

Igaz, jó lenne tudni melyik Sith név mit jelent? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, jó lenne tudni melyik Sith név mit jelent? :D

Ez Leland Chee blogjának egyik bejegyzésében volt...

 

Darth Plagueis (Plague)

Darth Maul (Maul)

Darth Sidious (Insidious)

Darth Tyranus (Tyranny)

Darth Vader (Invader)

 

Darth Andeddu (???)

Darth Bandon (Abandon)

Darth Bane (Bane)

Darth Cognus (Cognizance)

Darth Desolous (Desolate)

Darth Karnage (Carnage)

Darth Krayt (Krayt Dragon)

Darth Kruhl (Cruel)

Darth Maladi (Malady)

Darth Malak (Malice)

Darth Maleval (Malevolent)

Darth Millenial (Millenial)

Darth Nihilus (Nihilist, Annihilate)

Darth Nihl (Nill, Nihilist)

Darth Phobos (Phobia)

Darth Revan (Revenant, Revanche)

Darth Rivan (Rivan)

Darth Ruin (Ruin)

Darth Ruyn (Ruin)

Darth Sion (Scion)

Darth Stryfe (Strife)

Darth Talon (Talon)

Darth Tenebrous (Tenebrous)

Darth Traya (Betrayer)

Darth Vectivus (Invective)

Darth Wyyrlok (Warlock)

Darth Zannah (???)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Leland Chee blogjának egyik bejegyzésében volt...

 

Darth Plagueis (Plague)

Darth Maul (Maul)

Darth Sidious (Insidious)

Darth Tyranus (Tyranny)

Darth Vader (Invader)

 

Darth Andeddu (???)

Darth Bandon (Abandon)

Darth Bane (Bane)

Darth Cognus (Cognizance)

Darth Desolous (Desolate)

Darth Karnage (Carnage)

Darth Krayt (Krayt Dragon)

Darth Kruhl (Cruel)

Darth Maladi (Malady)

Darth Malak (Malice)

Darth Maleval (Malevolent)

Darth Millenial (Millenial)

Darth Nihilus (Nihilist, Annihilate)

Darth Nihl (Nill, Nihilist)

Darth Phobos (Phobia)

Darth Revan (Revenant, Revanche)

Darth Rivan (Rivan)

Darth Ruin (Ruin)

Darth Ruyn (Ruin)

Darth Sion (Scion)

Darth Stryfe (Strife)

Darth Talon (Talon)

Darth Tenebrous (Tenebrous)

Darth Traya (Betrayer)

Darth Vectivus (Invective)

Darth Wyyrlok (Warlock)

Darth Zannah (???)

Érdekes. Köszi.

 

A Darth szó pedig tudtommal a rakata dar'tah sóból ered, melynek jelentése: aki legyőzte a halált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Köszi.

 

A Darth szó pedig tudtommal a rakata dar'tah sóból ered, melynek jelentése: aki legyőzte a halált.

Elméletileg Darth Andeddu volt az, aki először használta.

A lenti listámat még kiegészíteném annyival, hogy: Darth Luzion (Illusion)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Darth Andeddu. Azért kíváncsi lennék, hogyan kapta azt a nevet.

Gondolom valamilyen úton kapcsolatba lépett a Rakatákkal, és ők akasztották rá ezt a jelzőt. Mert ő ténylegesen legyőzte a halált. És életben maradt... Nagyon sokáig. De végül a Hagyatékban Darth Wyyrlok kinyírta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Zannah magyarázata: Zannah Darth Bane tanítványa volt, és a Zannah a lány eredeti neve, de kisgyerekként csak Rain-nek hívták. Mikor Bane rátalált, hagyta el a Rain nevet, melyben Bane a gyermeki ártatlanság hátrahagyását látta, így a Zannah maradhatott Sith-név is. (forrás: Path of Destruction)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Zannah magyarázata: Zannah Darth Bane tanítványa volt, és a Zannah a lány eredeti neve, de kisgyerekként csak Rain-nek hívták. Mikor Bane rátalált, hagyta el a Rain nevet, melyben Bane a gyermeki ártatlanság hátrahagyását látta, így a Zannah maradhatott Sith-név is. (forrás: Path of Destruction)

Köszi... Újabb hasznos infó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom valamilyen úton kapcsolatba lépett a Rakatákkal, és ők akasztották rá ezt a jelzőt. Mert ő ténylegesen legyőzte a halált. És életben maradt... Nagyon sokáig. De végül a Hagyatékban Darth Wyyrlok kinyírta.

Tényleg ez történhetett. Azért azt a Wyyrlock vs. Andeddu párbajt megnéztem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg ez történhetett. Azért azt a Wyyrlock vs. Andeddu párbajt megnéztem volna.

Nem is volt igazi párbaj, mert Andeddunak még fénykardja sem volt, csupán egy jogara. Inkább csak pusztán az Erővel gyilkolták egymást. De ha meg akarod nézni, akkor le lehet tölteni angolul. Egyébként ez a rész egy fontos mérföldkő, mert itt talál meg Wyyrlok bizonyos tekercseket, amiben szó esik a Muur Talizmánról. Tehát Andeddu valamikor még a Nagy Hiperűr Háború eseményei előtt tűnt fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is volt igazi párbaj, mert Andeddunak még fénykardja sem volt, csupán egy jogara. Inkább csak pusztán az Erővel gyilkolták egymást. De ha meg akarod nézni, akkor le lehet tölteni angolul. Egyébként ez a rész egy fontos mérföldkő, mert itt talál meg Wyyrlok bizonyos tekercseket, amiben szó esik a Muur Talizmánról. Tehát Andeddu valamikor még a Nagy Hiperűr Háború eseményei előtt tűnt fel.

Remélem azért kiadják magyarul is. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Path of Destructionban sok hasznos infó van még. Az könyvet úgy várom, mint a Messiást. Jó lenne, ha jövőre már belekezdenének a Bane trilógiába. :lol:

 

Bizony, a PoD egyik legjobb, amit valaha olvastam! Bane karaktere, a Sith-ek, mint Brotherhood of Darkness, a hangulat... igazán remek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, a PoD egyik legjobb, amit valaha olvastam! Bane karaktere, a Sith-ek, mint Brotherhood of Darkness, a hangulat... igazán remek!

Nem hiába, hisz Karpyshyn mester írta. :lol: A Kotor 1 történetét is ő találta ki.

Szerintem a folytatások: a Rule os Two és a Dinasty of Evil is nagyok lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Colossus Of Destinyről tudja valaki, hogy meg fog-e jelenni magyarul? Mert Amerikában még nem jelent meg, az Egmont pedig nemrég dobta piacra a harmadik kötetet. És ha esetleg az Egmont úgy dönt, hogy a TCW már nem "menő", akkor kétséges a magyar verzió megjelenése.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Colossus Of Destinyről tudja valaki, hogy meg fog-e jelenni magyarul? Mert Amerikában még nem jelent meg, az Egmont pedig nemrég dobta piacra a harmadik kötetet. És ha esetleg az Egmont úgy dönt, hogy a TCW már nem "menő", akkor kétséges a magyar verzió megjelenése.

Én úgy tudom az Egmont olyan szerződésben van, amely kötelezi őket minden TCW-s gyermekkönyv megjelentetésére. Szerintem ez a képregénysorozat is ebbe a kategóriába tartozik. Talán megvárják a második évad kezdetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Novemberi amerikai megjelenések.

 

Spoiler:

Invasion 5. szám.

A vong invázió egyre jobban terjed a Galaxisban. Finn Galfridian herceget a Yavinon Luke Skywalker részesíti Jedi kiképzésben. Finn vezetni akarja a népét és túlélni a háborút. Családjának többi tagjai a túlélésért küzdenek. Finn anyja és húga a vongok biogenetikai szörnyetegei ellen küzdenek. Apja Caled az ellenállást vezeti az Artoriason. Végül Finn is megérkezik segítséggel.

 

Purge: Seconds to die.

A 66-os parancs után a megmaradt túlélő Jedi rejtőzködik, hogy túlélje a borzalmakat. De nem mindenki. Sha Koonnak, Plo Koon unokahúgának épphogy csak sikerült elmenekülni a Templomból. Teli van kérdésekkel a Sötét Oldallal kapcsolatban. Sha Koon nem fog bujkálni. Talál más módot, hogy folytassa Jedi tanulmányait. És ez pont Darth Vader és az Uralkodó útjába vezeti.

 

The Clone Wars 10. szám. Hero of the Confederacy 1. rész

A Konföderációnak egyre újabb és fejlettebb hajói kerülnek ki egy bolygó gyáraiból, mely a semlegességét hírdette a Klónháborúban. Obi-van és Anakin a Valaharira utazik, hogy tárgyaljon az uralkodóval, de egy váratlan fordulat miatt, lehet, hogy a tárgyalás háborúba torkollik.

 

A Régi Köztársaság Lovagjai 47. szám. Demon 1. rész.

Malak Demagolt, a mandalóriai kutatót a coruscanti bíróságra viszi. Malak reméykedik benne, hogy végre elítélik. Eközben Zayne és csapata olyan dologra bukkannak, ami veszélyeztetni fogja egyikőjük életét.

 

Hagyaték 42. szám. Divided Loyalties.

A Galaktikus Szövetség és Roan Fel Birodalma szövetséget köta Sith Birodalom ellen. Egy maroknyi Jedi is csatlakozik hozzájuk, akik felhagynak a rejtőzködéssel. A Zsiványkommandó új tagját letsztelik egy csatában. Áruló van a Szövetségben. Egy Birodalmi Lovag és egy Jedi Lovag titkos küldetésre megy. Darth Krayt halálának következményeivel minden félnek szembe kell néznie.

 

A Birodalom árnyai képregény egy kötetben.

 

A Thrawn trilógia képregényváltozatai egy kötetben.

 

Adventurers: Luke Skywalker and the Treasure of the Dragonsnakes.

Luke-nek a Birodalom visszavág eseményei alatt a Dagobah-n szembe kell néznie egy félelmetes sárkánykígyóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy nézem, Malak egyre komolyabb szerepet tölt be a KotOR képregényekben, viszont Revan karakterét továbbra is csak ritkán, indokolt esetekben veszik elő.

Ami pedig a Hagyatékot illeti... Végre megszületett a szövetség Roan Fel, és a GFFA maradványai között. Sőt, még a Jedik is melléjük álltak. Most már komoly ellenfélnek fognak bizonyulni a birodalom szemében. De ha Darth Krayt halála kitudódik, akkor káosz várható a Sith rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy nézem, Malak egyre komolyabb szerepet tölt be a KotOR képregényekben, viszont Revan karakterét továbbra is csak ritkán, indokolt esetekben veszik elő.

Ami pedig a Hagyatékot illeti... Végre megszületett a szövetség Roan Fel, és a GFFA maradványai között. Sőt, még a Jedik is melléjük álltak. Most már komoly ellenfélnek fognak bizonyulni a birodalom szemében. De ha Darth Krayt halála kitudódik, akkor káosz várható a Sith rendben.

És milyen kár, hogy a magyar kiadás ennyit kihagyott a Hagyatékból. :D Lehet, hogy a Vektor végén se fogja érteni mindenki, hogy mi miért történik.

Malak sok szerepeltetésének nagyon örülök. Talán még lesz olyan sztori, ami Malak és Revan átállásával fog foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen kár, hogy a magyar kiadás ennyit kihagyott a Hagyatékból. :D Lehet, hogy a Vektor végén se fogja érteni mindenki, hogy mi miért történik.

Jóval egyértelműbb lesz, mint a KotOR esetében. Mindössze annyit kell tudni, hogy a Vektort megelőző részben Darth Wyyrlok, hogy megmentse mesterét a biztos haláltól a Prakith-ra utazik, ahol Darth Andeddu erődje található. Az erődben meg is találja Darth Andeddu koporsóját, aki az Erő révén elszívja a szolgái életenergiáit, így életre kell. Megküzd Darth Wyyrlokkal, de alulmarad, és Wyyrlok végleg elintézi. Az erődből pedig magával vitt rengeteg ősi Sith tekercset, melyek között ráakad a Muur Talizmánra.

Malak sok szerepeltetésének nagyon örülök. Talán még lesz olyan sztori, ami Malak és Revan átállásával fog foglalkozni.

Ez elengedhetetlen. Ha ezt mégiscsak kihagynák csak azért, mert Zayne Carrickre összpontosul a történet, akkor nagyot fogok bennük csalódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.