Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

De furcsa. Azért jó az Unleashedben, hogy ez lesz az első olyan SW játék, mely nem filmfeldolgozás és az ep1-2-3 karaktereit mozgatja az ő arcukkal (nem mellesleg, a legszebb SW játék, én már csak a videók miatt is végignyomnám, ha tehetném).

 

OFF:

 

Azért volt nekünk egy Clone Wars játékunk még az ep3 előttről, amiben szintén pazar cgi átvezetők voltak:

 

Jedi megbeszélés

 

Anakin vs Dooku

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez milyen játék?Megjelent pc-re is?

 

A neve Clone Wars, sajnos nem jelent meg PC-re. A videók a PS2-es változatból vannak, összesen kb. fél óra CGI-t kaptak a játékosok.

Egyébként a Rogue Squadron 3D és a Battle for Naboo folytatása volt a játék (ugyanolyan grafika / stílus).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A neve Clone Wars, sajnos nem jelent meg PC-re. A videók a PS2-es változatból vannak, összesen kb. fél óra CGI-t kaptak a játékosok.

Egyébként a Rogue Squadron 3D és a Battle for Naboo folytatása volt a játék (ugyanolyan grafika / stílus).

 

 

Köszi.Kár mert jó játéknak tűnik.Sajnos a Force Unleashed is csak konzolon lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Force Unleashed ? Féktelen hatalom

 

Előre kell bocsátanom, hogy nagyon vártam ezt a képregényt és az elvárásaim a művel kapcsolatban maximálisak voltak. Lucasék egy jól bevált sablont követtek, amikor komplett filmes marketing kampányt építet egy játék - képregény - könyv - akciófigura dömping köré. Ez a módszer kitűnően működött 1996-ban, amikor megjelent a Shadows of the Empire ciklus a Star Wars saga EU-s történelmében. Egy tehetséges művészekből álló kreatív csapat kigondolta, vajon mi is történhetett a Birodalom Visszavág és a Jedi Visszatér filmek eseményei közötti időben. És mivel ez a tér nyitva volt hagyva, csakúgy mint az EPIII-IV közötti cirka 30 év, ezért csak a kreativitás szabhatott határt, hogy mi sül ki belőle. A dolog telitalálat lett és a Shadows of the Empire kultikus státuszt vívott ki az SW könyvek és képregények rajongói között. Nem mellékes, hogy a SOTE olyan tökéletes időben jutott el a rajongókhoz, amikor a Star Wars a második aranykorát élte. 95-ben újra elkezdték kiadni a régi trilógia figuráit, kezdték rebesgetni rajongói és filmes körökben, hogy a régi filmeket hamarosan viszontláthatjuk a mozikban új köntösbe bujtatva. Minden adott volt ahhoz, hogy a megfelelő tálalással Lucas új fejezetet nyisson a Star Wars történelmében. Felkérték Steve Perryt, hogy írja meg a regényváltozatot, szerződtették a Fantasy festészet mesterpárosát a Hilldebrandt fivéreket, hogy adják művészetüket egy a történeten alapuló gyűjthető kártya sorozathoz. A Hasbro (kenner) egy teljesen új figura szériával jelentkezett, ami újdonság volt, hiszen addig csak a filmek és a sikertelen Ewoks-Droids rajzfilmsorozatok figuráit jelentették meg.

 

Egyesek az irtózatos marketing hadjárat, utcai plakátok, TV reklámok mögött egy valójában titkon leforgatott SW filmet kezdtek sejteni, aminek a mozis debütálása legnagyobb bánatunkra sosem következett be. A Star Wars popkultúra ide vonatkozó történelmi fejezetébe pedig úgy került be a Shadows of the Empire, mint a film nélküli filmes project?hiszen a valódi filmeket megszégyenítő marketinges kampány övezte az útját.

 

Ha röviden szeretném feltárni az okait, hogy miért működött 96-ban a SOTE, elsősorban a történetet díjaznám. A szerethető ám velejéig romlott negatív karakterek, a tökéletesen kidolgozott motivációk, az eddig homályos történések kikristályosítása, Darth Vader belső lelki vívódása, viszonya az uralkodóhoz és újonnan felfedezett fiához, Luke útja a Jedivé váláshoz és persze BOBA FETT így csupa nagy betűvel. Annyi szépséget, érdekességet és nem kis adag Star Wars feelinget sűrítettek ebbe a történetbe, akkora ?lelket? adtak neki, hogy kevés az a rajongó aki ne tartaná Xizort, a Black Sun bűnszövetkezetet vagy a történet akármelyik karakterét a Star Wars saga szerves részének. Ráadásul mind a képregény, mind a játék, mind pedig a kitűnő könyv más szemszögből, egymáshoz viszonyítva eltérő történetvezetéssel mutatta be az eseményeket. Szerény véleményem szerint, ez volt Lucas marketinges agytrösztjeinek legnagyobb dobása. Egy csodálatos történet, amelyet elolvashatsz könyvbe, megcsodálhatsz képregénybe és még játszhatsz is vele Nintendo 64-en majd PC-n?és az élmény a történetvezetés apró különbözőségeiből adódóan mindig egy kicsit más, ha egy szóval lehet jellemezni, azt mondanám csodálatos. Így lett megérdemelten a Star Wars éve 1996.

 

2008

 

Lucas marketingesei majmolják a történelmet. Ami bevált 96-ban?az most is működni fog, mert miért is ne. Legyen egy giga játék, meg képregény, aztán könyv meg figura meg amit még el lehet képzelni, és mind különböző aspektusból mutassa be a történet szálait. A könyv ? képregény ? játék története különbözzön egymástól annyira, hogy érdemes legyen egyikről a másikra habzó szájjal váltani, mert ez a tuti recept, és mert egyszer már nagyon jól működött. Mondhatom, roppan eredeti. Bár pénzügyileg a siker garantált, a rajongói megnyilvánulásokból kitűnik, ezúttal elmarad az eufória.

 

Az élmény nagyon friss és nagyon más mint 96-ban és ez nem jó.

Nézzük meg mivel tüzelték természetesen a már jól bevált 96-os recept szerint a rajongókat.

 

Eljött az idő, hogy felfedjük a fátylat mindarról, amit ez idáig a sötétség leple takart, választ adjunk a nagy kérdésre, mi is történt az EPIII-IV közötti időben. Mert bizony ez az időszak sem szürkébb mint a Birodalom és a Jedi között elterülő tér, amit a SOTE tökéletesen kitöltött. És naná, hogy a rajongókat ezer meg ezer kérdés nyugtalanítja álmában.

 

Vajon kipusztultak a Jedik, vajon Vader maga kutatta fel a túlélőket, a lázadást tényleg Garm Bel Iblis és még néhány ?koréliai? szenátor alapította, honnan volt rá pénzük, mikor kezdték meg a hadsereg építését, Obi Wan miért nem jött elő tatooinei rejtekéről, Leia milyen szerepet válalt az eseményekben, mikor fejezték be az első halálcsillagot, mikor kezdték építeni a Birodalmi csillagrombolókat, mi történt a klónokkal, miden rohamosztagos klón vagy már soroznak is, milyen akadémiára akart menni Luke, mi van a Jedi templommal??ezer meg ezer kérdés, talán túl sok is egyszerre, hogy mindet megválaszolják.

 

Készül a játék és jönnek a nyilatkozatok?.ez az, amire mi rajongók vártunk?.most aztán minden kiderül?.a marketinges fejesek nem egy netes interjúban nyilatkoznak a játék fejlesztése közben, hogy bizony ez az ÖSSZEKÖTŐ KAPOCS a két trilógia között.

 

És itt jön az első probléma, amikor a kisgyermek szembesül az ajándékkal és kiderül, nem azt kapta amire vágyott. Hiszen hogyan is lehet elmesélni 20 év történését egy számítógépes játékban és a képregényről ne is beszéljünk? A kérdés költői de azért leírom a választ??SEHOGY!

 

Mit kapunk?

 

Eloszlatom a képzelgéseket, bizony a TFU (The Force Unleashed ? Féktelen hatalom) nem hogy 20 de még 2 év történését sem öleli fel. A képregényben leírtak a Yavini csata előtti 2 év zanzásított, végletekig leegyszerűsített történésének sajátos szempontból való szemlélését tárja fel. Ez a sajátos nézőpont pedig Vader tanítványának (vagy annak Proxi nevű robotjának) szemén keresztül valósul meg.

 

SEMMIT nem tudunk meg semmiről. Ami az EPIII-IV között eltelt 20 évet illeti, abból minden továbbra is homályba marad. Az általam fent felsorolt (feltett) számos érdekfeszítő kérdésből az alkotóknak semmit nem sikerül megválaszolniuk. A képregény egy valamirevaló kérdésre nem ad választ, ami egy vérbeli rajongót az elmúlt években az új filmek tükrében érdekelt vagy foglalkoztatott volna.

 

Kapunk helyette egy tanítvány akit Vader kiképez, hogy segítségével döntse meg az uralkodó hatalmát. Kapunk egy tervet mely arra irányul, hogy fel kell hergelni az embereket a Birodalom ellen és ennek legjobb módja, ha valaki, aki történetesen erőhasználó, megmutatja a rabigában sínylődő galaxisnak, hogy a birodalom bár egy bazinagy valami, azért mégsem sebezhetetlen. Így hősünk elindul és felszámol pár üzemet, megöl egy rakás rohamosztagost, beleszeret a pilótájába és a végén megtudja, hogy az egész terv egy átverés, a császár politikai cselszövése, hogy felfedje, ki vagy kik azok a szenátorok, akik hajlandóak a tettek mezejére lépni és képesek lennének fegyveres ellenállást szervezni hatalmának megdöntése érdekében.

 

Ha nem csaptak volna ekkora hajcihőt neki, azt mondanám egyszer fogyasztható képregény. De mivel feltüzelték a rajongókat, hogy most aztán minden jól kiderül, ami eddig homályba volt?.nos ennek tükrében ez a mű egy borzalom. Tessék elolvasni a képregényt és tessék meglepődni, hogy mennyire nem ad választ semmi érdekes dologra. Nagyon sajnálom, mert volt egy tökéletes lehetőség, amivel nem éltek. Ennyit a képregény történeti részéről.

 

Technikai elemzés.

 

A képregény az egy olyan valami, ahol a rajznál kevés dolog fontosabb. Ez már csak egy ilyen médium, aki ismeri, annak nem kell külön bemutatnom a műfaji sajátosságokat.

 

Mivel lehet nagyon elrontani egy képregényt? Mi a legegyszerűbb módja, hogy a kedves olvasót kiábrándítsuk a termékből?

 

Hát az, ha a meglévő történetet, amit eleve egy keménykötésű kiadás formájában tárunk az olvasó elé, három tökéletesen különböző grafikussal rajzoltatjuk meg. És ráadásul tesszük ezt úgy, hogy a kvalitásuk szerint különböző alkotókat úgy válogatjuk össze, hogy legyen a triumvirátusban minimum egy vérprofi, meg egy nagyon szar rajzoló. Na akkor aztán tuti, hogy nem csak a képregény fog hullámozni fejezetenként, hanem az olvasó szeme is megtanul jojózni.

 

Jelen esetben a vérprofi rajzoló Brian Ching, aki a Knights of the Old Republic című SW képregény folyammal vált híressé. Az ő munkája elevenedik meg a TFU képregény első fejezetében a 32. oldalig, onnantól pedig ránk szabadítják a Star Wars ?artistok? középkategóriáját. Ha valaki képregény ?geek? és még adott esetben rajzol is, akkor ez a hullámzás nagyon fogja majd idegesíteni. Ilyen csúnyán megrajzolt Palpatine császárt képregényben még eddig nem sikerült megtapasztalnom. Aztán a 101. oldaltól újra átveszi a stafétát Brian Ching, és ad egy keretet a lezárással, amit megint az ő csodálatos stílusában élhetünk át. Megértem, hogy egy 101 oldalas képregényt nem könnyű megrajzolni, de legalább az editorok hasonló stílusú rajzolókat verbuváltak volna össze. Csak ajánlani tudom hogy lapozzatok az 52.- 53. oldalra és tanulmányozzátok ki Palpatin császár grafikai megjelenését. A röhögés garantáltan nem marad el.

 

Összegzés:

 

BORZALOM amit a két trilógia közötti időszak áthidalására összehordtak itt nekünk egy képregénybe ágyazva. De az, hogy semmilyen lényeges kérdésre nem kapunk választ, az felettébb dühítő. Csak tessék elgondolkodni egy röpke pillanatra, magunkba mélyedni és feltenni azokat a kérdéseket, amikre mindenképpen választ várunk egy olyan műtől, ami célul tűzte ki a majd 20 éves űr kitöltését. Aztán ha megvannak a kérdések, szépen olvassuk el a képregényt, a végén csukjuk be (zárjuk be az ablakot) és morzsoljunk el egy könnyet a gyász jeléül. Mert ami működött 1996-ban a SOTE esetén, az 2008-ban az írói/alkotói kreativitás teljes hiányában nem valósult meg. Kár érte.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan emlegetik az EPIII-IV közötti időszakot az animációs sorozat kapcsán is, hogy inkább abból kellet volna meríteni. Nos ne felejtsétek el, hogy arra ott lesz az élőszereplős cucc!!! Láthatólag kiadta Lucas a parancsot, hogy az az időszak tabu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes vélemény és ez most előhozta azt a csalódottságot amit sok klasszikus trilógián felnövő rajongó érzett amikor megkapta az előzményfilmeket. Mást várt.

 

Amúgy még nem olvastam el a képregényt, csupán "átlapoztam", de az most komoly, hogy benne van az Executor??? Mert ugye Vader hajója az EP IV-ben a Devastator volt. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, te teljesen mást vártál ettől, mint én.

Én azt tudom a Force Unleashed-ről, hogy egy jó játék lesz, ami az ep3-4 között játszódik. Említette itt valaki, hogy ez a Lucas féle canon-nak fog számítani, vagyis ami benne van, az szentírás.

Hát ez egyáltalán nem az, csupán egy érdekesség, nem is csalódtam benne nagyot.

 

Várom, hogy ha kijött a játék, akkor az animációkat összevágva valaki dvd-t csináljon belőle, aztán mehet a 2002-es Clone Wars, a Bounty Hunter, meg a Rebel Assault 2. dvd-k mellé a polcra, mint EU különlegesség ismerős arcokkal.

 

Sajnálom, hogy ennyire csalódtál, sokat beszélgettünk róla, tudtam, mennyire várod, drukkoltam, hogy megfeleljen az elvárásaidnak.

Fene vigye, no majd ha kijött a játék, amire ez az egész felhajtás épül, már más szemmel fogod nézni, arra a helyre rakod magadban, ahová való, és jól szórakozol majd te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a Force Unleashed és a Shadows of the Empire között egy nagy különbség: a Shadow-nál a főproduktum a regény volt, mig az Unleashed-nél egy számitógépes játék. Ez utobbi a demo alapján egyébként finoman szólva is lehengerlő. A képregény egyébként tipikusan az a fajta, amit a Dark Horse produkál, ha pénzt akar látni: sok akció, nagy szörny és társai. Szódával elmegy, bár én nem is vártam mást egy játék képregény-adaptációjától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ez a képregény a játék sztorija is egyben? Vagyis ne olvassam el, ha játék közben akarom a történetet megismerni? Vagy ugyanabban az időben a játék mellé kiegészítő cselekmény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még nem olvastam el a képregényt, csupán "átlapoztam", de az most komoly, hogy benne van az Executor??? Mert ugye Vader hajója az EP IV-ben a Devastator volt. :S

Benne van, de csak félkész állapotban. Valahogy úgy, mint az ep6-ban a II. Halálcsillag. Vagy még annyi se, ha azt vesszük, hogy az ep4 végéig még nem indulhat el (nem tudom mennyi idővel játszódik ez az ep4 előtt).

 

Hát nem tudom, még nem olvastam el, csak végignéztem. De azért, hogy ez válaszol meg mindent? Ezt várni? Ahogy Ody is írta, arra itt lesz a sorozat. Egy játék képregény adaptációja, aminek fő karakterének még sok köze sincs a kérdésekhez, nehezen tudná elmesélni 19 év történetét (de ezt Zééé, te is leírtad, de ha tudtad, miért vártad?). A Shadow of the Empire-hez való hasonlítás (azon kívül, amit Bomarr is írt) azért sem jó szerintem, mert annak csak pár hetet kellett átölelnie, max egy-két hónapot, míg ennek 19 évet. Ez kevés egyetlen játékra. De ahogy elnéztem, a Lázadók Szövetségének megalakulása tényleg benne van.

Plusz, a SotE-nél is rossz volt a képregény az könyvhöz képest, amire kihegyezték azt a kampányt.

Én inkább a sorozatra bízom (és attól várom el), hogy mesélje el az ep3 és 4 közötti időket, nem egy videójátéktól :)

 

Vajon kipusztultak a Jedik, vajon Vader maga kutatta fel a túlélőket, a lázadást tényleg Garm Bel Iblis és még néhány ?koréliai? szenátor alapította, honnan volt rá pénzük, mikor kezdték meg a hadsereg építését, Obi Wan miért nem jött elő tatooinei rejtekéről, Leia milyen szerepet válalt az eseményekben, mikor fejezték be az első halálcsillagot, mikor kezdték építeni a Birodalmi csillagrombolókat, mi történt a klónokkal, miden rohamosztagos klón vagy már soroznak is, milyen akadémiára akart menni Luke, mi van a Jedi templommal??ezer meg ezer kérdés, talán túl sok is egyszerre, hogy mindet megválaszolják.

Ezekre azért már jó sok EU és a filmek is megadták a választ. A Lázadók Szövetségét tényleg Iblisék alkották, erről vagy öt könyvben volt szó. A pénz egyszerű megválaszolandó, ha azt vesszük, hogy az egyik vezető az alderaani királyi ház tagja volt, és a többi vezető sem éppen az elszegényedettek sorából jött. Obi-Wan azért nem hagyta el a Tatooine-t, mert vigyáznia kellett Luke-ra, egyértelmű a filmben. Leia a Szenátuson belül ténykedet, toborzott, illetve a diplomáciai mentesség leple alatt szabadon ténykedhetett, szállíthatott adatokat, felszereléseket, támogatókat, stb. Az első Halálcsillagot az ep4-ben fejezték be. Az akadémiából és Biggs karakteréből egyértelmű, hogy toborzott emberek is vannak a Birodalomban (a rohamosztagosok között is, pl.: Praji parancsnok), nem csak klónok. A Jedi Templom kérdésével is foglalkozott már pár mű, már 2004 után is. Olyan kérdésekre meg, hogy mikor kezdték el gyártani a Birodalmi csillagrombolókat, szerintem sosem kapunk választ, mint ahogy azt sem tudjuk meg, mikor készültek a Venatorok, hová lettek az Acclamatorok, stb.

 

Most ez a képregény a játék sztorija is egyben? Vagyis ne olvassam el, ha játék közben akarom a történetet megismerni? Vagy ugyanabban az időben a játék mellé kiegészítő cselekmény?

Nagyvonalakban. Van köztük különbség (főleg a képi dolgokban), de a poénokat lelövi.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Zééé valami olyasmit várt el mint ami az SW Battlefront 2-ben volt. Ott ugye jelen volt a történetmesélés is a küldetések között. Szerintem itt is meg lehetett volna ezt oldani, ám én ettől a játéktól nem vártam ilyesmit. Igaz alkalmas gép híján nem is fogok vele játszani :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elovastam én is a képregényt.Énm nem vártam el tőle azt a mit Zééé.Sehol nem olvastam, hogy ez a képregény mindent meg fog magyarázni.A játékot sem kísértem fokozott figyelemmel mert nincs konzolgépem, csak pc-m amire ugye nem jelenik meg.Úgy fogom fel, hogy egy érdekesség, de teljesen EU-nak.A Gonosz labirintusát inkább elfogadnám az EP3 után történtek elmesélésének.

Szóval a képregény.A story maga nem rossz, de gyerekesnek találom.Főleg a vége felé.Már azt nem tudom elfogadni a filmek ismeretében, hogy Darth Vadernek tanítványa van.Sith mindíg csak kettő lehet, nem hinném, hogy Palpatine beleegyezne, hogy Vadernek tanítványa legyen.A Lázadás megalakulása is annyi marhasággal van tele, hogy néha nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.De szerintem a leggázabb Shaak Ti beleszövése a történetbe.Az EP 3-ban láttuk, hogy szitává lövik.Akármilyen jó Jedi is valaki ezt nem élheti túl.A rajzok nekem tetszettek, nem is vettem észre, hogy két ember csinálta.

 

Van egy olyan érzésem, hogy a sorozatban sem fognak megmagyarázni semmit.A fő karakterek életében nincs olyan változás az ep 3-4 között, ami indokolná a magyarázatot.Igazából nem is bánom.A filmek ismeretében minden ki lehet következtetni.Az EP 4 nyitőszövegéből is sok minden kiderül az elmúlt 20 évről.

Ha jól tudom a sorozat szereplői is civil emberek lesznek és nem lesznek benne Jedik ,Vader és a többi fő karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom a sorozat szereplői is civil emberek lesznek és nem lesznek benne Jedik ,Vader és a többi fő karakter.

:) Hát akkor a sorozat nagy valószínűséggel bukni fog. Észrevételeim szerint az átlagos emberek azért szeretik az SW-t, mert ott vannak a Jedi-ok és az Erő. Enélkül pedig számukra nem lesz igazi Star Wars.

 

On: Nekem Wii-m van, így a demoval nem találkoztam, most töltöm a képregény TFU ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sith mindíg csak kettő lehet, nem hinném, hogy Palpatine beleegyezne, hogy Vadernek tanítványa legyen.

Spoiler:

A képregény szerint Palpatine parancsára tanitotta ki Vader a srácot: eszköznek használták, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból, hogy lássák mennyi ellenfelük van és kik azok. Egyébként az EU-ban elég gyakran fordulnak elő "mellékes Sith tanitványok", mint a Clone Warsban Assaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Hát akkor a sorozat nagy valószínűséggel bukni fog. Észrevételeim szerint az átlagos emberek azért szeretik az SW-t, mert ott vannak a Jedi-ok és az Erő. Enélkül pedig számukra nem lesz igazi Star Wars.

 

Az a SW már egy új generációnak szól. Ahogy a Star Trekeseknél is sokan lemorzsolódtak, amikor bejöttek a képbe Pickardék ("Kirk kapitány rulez!!! :) ), majd a sok mellékág - DS9, Enterprise, stb., nálunk is sokan kiábrándultak a prequelek után. A Clone Wars és az élőszereplős sorozat újabb vízválasztó lesz, sok régi arc már nem tudja befogadni az új megközelítést (CW-nál viccesebb és könnyedebb stílus, élőszereplősnél meg az eddig háttérbe szorult/teljesen ismeretlen karakterek főszereplővé tétele), remélhetőleg mégtöbb új rajongó viszont éppen emiatt fog csatlakozni hozzánk.

Szerkesztve: - Tibur55
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem a leggázabb Shaak Ti beleszövése a történetbe.Az EP 3-ban láttuk, hogy szitává lövik.Akármilyen jó Jedi is valaki ezt nem élheti túl.

 

Nem láttuk. Eredetileg Grievous szúrja hátba, de ezt elvetették, mert más terveik voltak a karakterrel (leforgatták a jelenetet, a dvd extrái között az egyik deleted scene).

Jött a nagy ötlet, hogy a Templom ostrománál Anakin szúrja le. A Making of könyvben van róla pár forgatási kép, beletették a képregénybe is, a filmből viszont ez is kimaradt, így elvileg a "Lucasi univerzumban" (csak a filmek számítanak) nem láttuk meghalni, vagyis elvileg túlélhette az ep3-at.

Úgy látszik az EU szerint túl is élte. A Force Unleashed-et viszont már nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez érdekes.Feluccián nem őt lövik a klónok?Felöülröl mutják egy növény leveleit és körülötte klónok akik tüzelnek a levél alá.Az nem Shaak TI?Lehet, hogy újra meg kéne néznem már az EP 3-mat.Elnézést azt hittem ő az.

 

 

Bomarr:Hát igen a nem teljes angolnyelvtudás.Akkor azt is kicsit félreértelmeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Zééé valami olyasmit várt el mint ami az SW Battlefront 2-ben volt. Ott ugye jelen volt a történetmesélés is a küldetések között. Szerintem itt is meg lehetett volna ezt oldani, ám én ettől a játéktól nem vártam ilyesmit. Igaz alkalmas gép híján nem is fogok vele játszani :)

Na hát a BF2 története egy kalapos hülyeség, olyat én inkább semmitől sem várnék el :) Az 501-es légió egy időben (az ep3 cselekményével párhuzamosan) egyszerre volt jelen a Felucian, a Saleucamin, a Coruscanton és minden egyéb játékbeli helyen, miközben a filmből is és az EU-ból is jól tudni, hogy ez baromira nincs így, ők csak a Templom ostrománál voltak jelen.

De a Force Unleashednek rendes története van, ami nem ütközik a filmekkel. Szóval szerintem biztos nem ezzel volt a gond, hanem csak azzal, hogy nem magyarázott meg minden kérdést, ami felmerült az elmúlt harminc évben. Legalábbis nekem ez jött le az írásából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Most egyébként csak tippelgetek, de lehet, hogy a képregényekben nem olyan "nagyon elpusztíthatatlan", de a képek alapján sokkal keményebb legény, mint a rajzfilmekben. De ha jól tudom Durge már élt körülbelül ezer évvel a Yavini Csata előtt is... Nyilván azért élt el ilyen sokáig, mert a fajának ilyen különleges képessége van, hogy ilyen sokáig él, meg hogy ilyen kegyetlen regenerálódik. Bár a képregényekben ugyanúgy ilyen középkorra emlékeztető szerszámokkal küzd, mint a robbanó parittya, meg ilyesmik. Gondoltam, hogy tud beszélni... És, milyen? Jó a karaktere, vagy csak ilyen jellegtelen személyiség, aki inkább csak pózol a képregény oldalain, és küzd?

Na tóval, Durge azért élt túl ilyen hosszú időt, mert mélyálomban volt. És sebezhetetlenségének sok köze van a páncéljának. És igencsak küzd, és jó a karaktere. Én jobban csípem, mint Ventress-t.

Amúgy, a félbe maradt Köztársaság képregényekben tűnt fel magyar honban. Az ep2-3 között adogatták ki azokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.