Ugrás a kommentre

Tessa Gratton, Justina Ireland: Path of Deceit


kdani20

Ajánlott hozzászólás

Leleplezték a második fázis első YA regényének borítóját. Én személy szerint imádom, tetszik, hogy az alapdesign is változni fog fázisonként. 

image.jpegimage.jpeg

A borítón szerepel egy pantorai Jedi, akit egyelőre csak "Anya" néven ismerünk, illetve egy új everoni karakter, Marda Ro. A történetben visszatérünk a Dalna bolygóra, és megismerkedhetünk egy új csoporttal: Az Üres Kéz ösvényével.

Emellett kaptunk egy koncepciós képet is a titokzatos Marda Roról, aki bár ugyanabba a fajba tartozik, mint Marchion Ro, de mindenben széles ellentéte a Nihil vezérnek. Csendes, nyugodt, összeszedett.

Illetve a SW Show-ban elhangzott, hogy a Celebration alkalmával számíthatunk további leleplezésekre is.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Ody Mandrell said:

Név alapján nem lennék meglepve, ha Marchion Ro ennek a nőnek a leszármazottja lenne.

Tuti, hogy az lesz. A kérdés, hogy a Ro család miért lett olyan amilyen. 

 

2 hours ago, Whill said:

Szép az a kék logó. :)

Nekem is tetszik, bár a sárga is jó. 

 

8 hours ago, kdani20 said:

Az Üres Kéz ösvényével

Nem lennék meglepve ha Krix és Lula szektája belőlük alakult volna ki, mert ők ugye nem engedik az erőhasználatot. Ugyanígy van az Üres Kéz is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Időközben kijött a szinopszis:

 

A KÖZTÁRSASÁG FÉNYKORA VILÁGÁBAN, 150 ÉVVEL AZ ELSŐ FÁZIS ELŐTT, A VÁLTOZÁS ÉRÁJA ÚJ REMÉNYEKET ÉS LEHETŐSÉGEKET HOZ... UGYANAKKOR ÚJ VESZÉLYEKET IS.

 

A Külső Peremvidéken lévő Dalna a Jedik nyomozásának középpontjába kerül egy ellopott Erő műtárgy végett és Zallah Macri, valamint padawanja, Kevmo Zink érkezik a bolygóra, hogy kövessen egy lehetséges kapcsolatot a Dalnán lévő hittérítő csoport, a Nyitott Kéz Útja után. Az Út tagjai úgy hiszik, hogy az Erőnek szabadnak kellene lennie és nem szabadna használnia senkinek, beleértve a Jediket is. Az egyik ilyen hívő nem más, mint Marda Ro, egy fiatal nőszemély aki arról álmodik, hogy elhagyva a Dalnát az Út igéit terjessze az egész Galaxisban.

 

Amikor Marda és Kevmo találkoznak, a kapcsolatuk pillanatnyi csupán és feszült - amíg Marda felnem fedezi, hogy Kevmo egy Jedi. De a férfi olyan kedves és buzgón állítja, hogy szeretne megtudni többet az Útról, hogy Marda elkezdi remélni, talán megtudja győzni a Jedit az igazáról. Amit viszont Marda nem tud, az az, hogy az Út vezetője, egy karizmatikus nő, akit csak az Anyaként emlegetnek, saját bosszút forral, amely nem tud békében együttélni a Jedikkel.

 

A saját hitét követve, Mardának el kell döntenie, hogy az újonnan szerzett barátjának legrosszabb ellenségévé válik-e...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Alább olvasható a jövőhéten megjelenő könyv prológusa, ahol egy kincsvadász a Dalnára érkezik, hogy találkozzon az "Anyával", aki éppen az Erővel kapcsolatban álló tárgyakat keresi.

 

https://www.starwars.com/news/the-high-republic-path-of-deceit-exclusive-excerpt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben már egy review is elérhető a neten. Ebben az alábbi spoilermentes infók vannak:

- Nem olyan nyílt globálisan a történet, mint a Jedik fénye vagy más fázisindító könyvek. Úgy érezte, hogy egy másik könyv jobb lett volna fázisindítónak. (valószínűleg a sokat kavart ide-oda rakások a könyveknél segítettek...)

- A könyv üteme egy kicsit lassú.

- A karakterek nagyon erősek

- A Nyitott kéz útjának megismerése és a Jedikkel szembeni ideológiai különbség nagyon érdekessé teszi a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 27. - 11:36, Darth Revan9 írta:

Tényleg érdekes, hogy ezzel a Young Adult-tal indítanak. Eddig mindig felnőtt regénnyel indítottak.

Ellenben mind Justina, mind Cavan megerősítették, hogy a YA regények nem kihagyhatóak a második fázisban, mert olyan elemeket hoztak be bennük, amik kihatnak a felnőtt regényekre is. Plusz oka van, hogy YA regény indítja a 2. fázist.

Twitter bejegyzés:

Screenshot_20220930-230054_Chrome.jpg

 

Emellett, ha történetileg nézzük, az első fázis 3. hullámát a gyerekkönyv (Mission to Disaster) nyitotta, mert annak a története a Csillaghullás előtt játszódik. 

Megjelenésben a rengeteg csúszás miatt végül a Csillaghullás utánra került, de az írók is felhívták rá a figyelmet, hogy ettől még azt ajánlják előbb olvasni.

Egy mondat erejéig a Csillaghullás el is spoilerezi a gyermekregény cselekményének végét. 

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már az első fázisnál úgy éreztem, hogy a felnőtt regények, YA regények és a Marvel képregények is kihagyhatatlanok. Ott szerintem érdemes volt követni azt, hogy először egy felnőtt regényt, utána egy YA-ot, majd egy Marvel Köztársaság Fénykor gyűjteményt érdemes kézbe venni és olvasni.

Jedik fénye, Fenyegető sötétség, Félelem nélkül, Viharfellegek, Lopakodó árnyak, A Drengir szíve, A fergeteghajtó, Csillaghullás, Éjféli horizont, Jedi - Egy korszak vége, Árnyak nyomában. Valahogy így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na közben jönnek redditen az olyan felhasználók, akik már megkapták a könyvet és jönnek is róla spoilermentes vélemények. Az egyik ilyen felhasználó az alábbiakat osztotta meg:

- a könyv remek nyitánya a 2. fázisnak.

- a 2. fázis konkrétan azokat az eseményeket fogja elmesélni, amit az első fázisban felvetettek a számunkra.

- a fő helyszín maga Dalna, ami ugye a Mission to Disaster c. middle-grade könyvben tűnt fel elsőnek. Ott megtudtuk, hogy valami történt a bolygón 150 évvel ezelőtt. Most megtudjuk ezt az eseményt.

- van több kapcsolódási pont az első fázissal. Például a HR Adventures-ben felbukkant csoport - akiket ugye Yoda, Lula és a többiek mentenek meg a nihilektől az elején - előzményt kap ebben a történetben.

- a Ro család és ugyanakkor a Leveler (magyarul Rombolónak lett lefordítva úgy hiszem) eredete is kiderül majd a könyvből. Végre megtudjuk, hogy Marchion miért is kezdett háborúba a Jedik ellen.

- kapni fogunk ettől a könyvtől egy irányt, merre is haladunk ebben a fázisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 hours ago, Bence1997 said:

magyarul Rombolónak lett lefordítva úgy hiszem

Jól tudod.:peace:

 

18 hours ago, Bence1997 said:

Például a HR Adventures-ben felbukkant csoport - akiket ugye Yoda, Lula és a többiek mentenek meg a nihilektől az elején - előzményt kap ebben a történetben.

Na ez érdekes lesz :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben Amerikában már megjelent a regény. Egyelőre a prológust és az első 5 fejezetet olvastam el.

 

Az eddigi tapasztalatom a könyvvel kapcsolatban: erősen támaszkodik az első fázis megannyi történetére. Van itt kapcsolódás a middle grade könyvekre (főleg a Mission to Disasterhez van kapcsolat a fő helyszín, Dalna miatt, de más helyek is megemlítődnek), az ifjú IDW képregényekre, de ugyanakkor az Eye of the Storm minire is van egy-két utalás, különösen Marda Ro miatt. És hát a Ro család... na igen, érdekes egy faj, mit mondhatok. A főbb karakterek a könyvnek:

- Marda Ro és unokatestvére, Yarda Ro.

- Kevmo Zink, egy pantorai padawan és a mestere, Zallah Macri.

 

A történet eléggé karakterközpontú, mint amúgy egy ifjúsági YA regény szokott is lenni. Meglátjuk, hogy miképp indul be a történet, mert eddig a tipikus alapozás folyik, ami szerintem nagyon is jót tesz az egésznek. Bár már ezalatt is van 1-2 apró dolog, amely miatt sejtem a történet - és talán a fázis - végét. Annyit mondhatok, hogy szép lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem a könyvet. Össze vagyok zavarodva. Azt hinné az ember, hogy könnyen ki lehet következtetni a könyv végét, de nem, félúton annyira félrement a történet, hogy csak lestem. :D

 

YA könyv létére baromira fontos lesz a későbbiekben. Ismerve az elkövetkezendő történeteket (Marvel képregények, audiobook, Scott YA regénye) nagyon egybefüggő történetet kapunk. Később - talán ma, lehet holnap - jön majd egy bővebb élménybeszámoló, lehetőleg spoilermentesen, spoilerek - ha lesznek - spoilerkapcsoló alatt. :)

 

Alapjáraton annyit, hogy baromira erős kezdés lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Kivégeztem a könyvet. Össze vagyok zavarodva. Azt hinné az ember, hogy könnyen ki lehet következtetni a könyv végét, de nem, félúton annyira félrement a történet, hogy csak lestem. :D

 

YA könyv létére baromira fontos lesz a későbbiekben. Ismerve az elkövetkezendő történeteket (Marvel képregények, audiobook, Scott YA regénye) nagyon egybefüggő történetet kapunk. Később - talán ma, lehet holnap - jön majd egy bővebb élménybeszámoló, lehetőleg spoilermentesen, spoilerek - ha lesznek - spoilerkapcsoló alatt. :)

 

Alapjáraton annyit, hogy baromira erős kezdés lett.

Remélem, továbbra is elegendő lesz az események megértéséhez a felnőtt regények, young adult regények és a Marvel felnőtt képregények ismerete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Darth Revan9 said:

Milyen magyar címet adnátok a könyvnek? A megtévesztés útja, A megtévesztés ösvénye. Esetleg legyen más? Így  nagyon hasonlít James Luceno A megtévesztés leple című regényéhez.

Nekem az A megtévesztés útja tetszik a legjobban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Path of Deceit c. young adult regény Tessa Gratton és a mostmár Köztársaság Fénykora veteránjaként ismert írónő, Justina Ireland közös kollaborációja során keletkezett. A regény a hosszas ide-oda tologatások által végül az első olyan produktum lett, amely a High Republic 2. fázisának nyitódarabjává vált. Mivel legfőképp young adult könyvről beszélhetünk, fellehetne tenni a kérdést, hogy valóban jó ötlet-e egy ilyen könyvvel kezdeni, amely inkább a karakterekre épül, sokkal inkább egy dologra fókuszál. De szerintem éppen ezekenek a dolgoknak köszönhetően nagyon is jó nyitócím lett. De vajon mit is takar a 2. fázis a Köztársaság Fénykorának?

 

A második fázis 150 évvel az első fázis előtt veszi fel a fonalat, szóval mondhatjuk, hogy az ebben a könyvben történtek jelenleg a legkorábban történt események. Míg az első fázis egy békés rendszer drasztikus átfordulását mutatta be a nihilek színrelépése által, ez a fázis sokkal inkább arról szól, amit az ember elsőként elgondolt erről az éráról: béke van, ugyanakkor a Külső Peremvidék még csak most kezd kiteljesedni a Magvilágok millióinak, a Köztársaságnak Útkereső csapatai vannak, akik bolygóról bolygóra haladnak, hogy megvizsgálják a Peremvidék minden egyes zegzugát. A jedik itt tényleg mondhatni cowboyként vannak jelen, feltűnnek, ha baj van, illetve elkezdődik az a kezdeményezés, hogy ahol érdemes letelepedni, ott különböző templomokat létesítenek, ahol egyfajta központ alakul ki, itt később jedik tudnak megpihenni, ezáltal is elkerülve az utazást vissza a Magvilágokba. A kommunikáció is problematikás egy kicsit, hiszen különböző droidok állnak az Útkereső csapatok rendelkezésére, hogy sikeresen tudjanak kommunikálni a “belvilággal”.

 

Starlight még nincs, a főkancellárnak - jelen esetben ugye kettőnek - még a Nagy Tervek se jelennek meg a szemei előtt. De a terjeszkedés, a hiperűrutak kutatása jelenleg virágkorát éri, a San Tekkák és a Graf família ekkorra már kiépítette a hírnevét.

 

Szóval igen, merőben másféle galaxisba csobbanunk, ugyanakkor a helyzet nem annyira más. A jedik például ugyancsak hasonlóan gondolkodnak.

De még mielőtt belekezdenék eme könyv tartalmainak boncolgatásába, biztosra veszem, hogy felvetődik a kérdés: jó, de vajon miért is térünk vissza 150 évvel korábbra? A kérdésre a válasz összetett és bonyolult - valamint nem is rövid - de tömören összefoglalva: mindaz, amit az első fázisban elhintettek számunkra (legyen szó a könyvekről, képregényekről, stb.), valamint bizonyos események megemlítése bizony visszaköszön ebben a fázisban. Csak egy-két példát említsek:

  • Vajon mi a közös a HRA Trymant IV-en lévő szektája és a Nyitott Kéz Ösvényében?
  • A Ro család és ezzel együtt az Everini faj miképp jut el a nihilekig?
  • Miért is van kapcsolat a Nyitott Kéz Ösvénye és a késői nihil szervezet között?
  • Mi is történt a Dalnán 150 évvel korábban?
  • Mi is a Jedik félelme?
  • Miért fontos Jedha?
  • Mi is a Bánat Éjszakája? (angolul Night of Sorrow)

Minderre minden bizonnyal választ fogunk kapni. És néhány dolog kezdete pont ebben a könyvben kezdődik, a Path of Deceitben.

 

A történet akkor kezdődik, amikor olyan tárgyak kezdenek el eltűnni, amik az Erővel állnak kapcsolatban. Pont egy ilyen “műkincs” veszik el és a nyomok a Dalnára vezetik hőseinket, nevezetesen a pantorai Kevmo Zinket és mesterét, Zallah Macrit. A kettejük párosa meglehetősen egyedire sikerült, különösen Kevmo karaktere, aki egy érdekes világnézettel, felfogással tanulja a Jediséget. Kevmo egy jólelkű fiatal srác, aki mindig vidám és boldogságot kisugárzó természetével egyszerűen megkedvelteti magát az olvasóval. Természete kihat a körülötte lévő kapcsolataira is. Mestere is egy nagyon érdekes figura, habár róla nem sokat tudunk meg a könyv során. De például nem rest megvitatni olyan “kellemetlen” témákat is a padawanjával, mint pl. az érzések kinyilvánítása.

 

Velük szemben ott van a Nyitott Kéz Ösvénye, akik egy olyan felekezetet testesítenek meg, akik nagyon, de nagyon érdekes kapcsolatban állnak az Erővel. Vezetőjük nem más, mint magát az “Anyának” hívó hölgyemény, valamint van neki egy jobbkeze is, akit “hírnök”-nek neveznek a szektán belül. Maga az Ösvény nézete roppantul érdekessé teszi őket. Ők, csakúgy mint a jedik, szolgálják az Erőt, viszont itt a hasonlóságnak vége is szakad, hiszen a gyülekezet úgy vallja, az Erőnek mindenképpen szabadnak kell lennie, nem szabad kötöttségek közé taszítani, uralkodni rajta, mint azt az ő szemükben a jedik teszik. Az Anya - akinek van persze neve is, a könyvből kiderül elég hamar - bár nem sokat szerepel a könyvben, azonban jelenléte áthatja az egész felekezetet. Van 1-2 meglepő információ vele kapcsolatban, aminél meglepődtem. Jobbkeze, a Hírnök is fontos karakter, valamint az egész családja fontos szerepet töltenek be a történetben. Az egyik katartikus pillanat pont hozzájuk tartozik.

 

Az Ösvény gondolom ismerős lehet sokatoknak, hiszen az első fázisban Marchion Ro és a nihilek előszeretettel alkalmazták az Ösvény adta előnyöket. Valamint aki emlékszik Marchion és Kufa beszélgetésére az Ösvényről… nos, remélem értitek a jelentőségét ennek a szektának. Minden innen indul el, ami majd az első fázisban fog kiteljesedni.

 

Ebben a társulatban kapjuk meg tulajdonképpen ennek a fázisnak a főszereplőjét, Marda Ro személyében. Miért írok főszereplőt? Mert valamilyen tekintetben az első fázisnak is egy Ro a legfontosabb szereplője, Marchion képében. Marda pedig egy igazán érdekes karakter. Miért?

 

Mert szöges ellentéte annak, amilyen Marchion. Mindketten az Everini fajba tartoznak, mégis, míg Marchion egy kvázi bosszúhadjáratot hív a jedik ellen, addig ebben a történetben Marda egy jólelkű Everini, aki hisz az Ösvényben. Egy másik Everini is feltűnik a történetben, Yana Ro, aki Marda kuzinja. Míg Marda elég korán kerül az Ösvényhez, addig Yana átélt egy kicsit abból az időből, amíg “száműzöttként” keringtek a Galaxis peremvidékén. Kettejük kapcsolata igazán testvéries, mindkettő támogatja egymást, ugyanakkor minden rokonságban vannak viszályok. Itt is kapunk mindkettőből egy kicsikét.

Yana és Marda együtt indítják el mindazt az eseménysorozatot, amit mi majd később látunk majd megelevenedni. Míg előbbi inkább harcosabb alkat, utóbbit, hasonlóan mint Kevmo, a jótett vezérli. És mint minden történetnél, úgy itt is egy találkozás miatt kezd el a történet bonyolódni.

 

Ugyanis Kevmo és Marda találkozása indítja el a kataklizmát. Mindkettő hisz a saját ítélőképességében, a saját igazában - amit természetesen a saját rendjük által tanultak -, de a történet során mindketten próba elé állnak. Hogy miről is van szó? A két karakter világnézete, felfogása, értékrendje összetalálkozik, amiből mint a pantorainak, mind az everininek nem csak tanulnia kell, hanem egyben megmérettetik egymást. Kevmo gyermekkora óta a Jedik családjába tartozik, az ő eszméik alapján látja a világot olyannak, amilyen, de ugyanakkor hajlamos nyitott is maradni, befogadni mindazt a tudást, amit ő úgy érez, hogy érdekes és megfontolandó. Ellentéte Marda, akit szintén fiatalkora óta egy szektához bilincselték. Az ő szemeik által vizsgálja a Galaxist és az Ösvény törvényei szerint áll kapcsolatban az Erővel. Mindkét karakter a saját igazát próbálja meg bizonyítani a könyv során, amely nagyon érdekfeszítő jeleneteket hoz az olvasó elé.

 

A kritikák lassú történetről beszéltek. Megerősítem: nem egy akcióorientált könyv, ami pont az előnyére válik a könyvnek. Az a maroknyi akció pont elég feszültséget ad, viszont a többnyire beszélgetős részeknek is van annyira feszültséget generáló hatásuk, ami arra ösztökéli az olvasót, hogy lapozza tovább a regényt.

 

Utalások vannak más művekre - például megemlítik Jedhát, vagy az Eiram és E’ronoh közti háborút, ami ugye a Convergence alapfelállása lesz - valamint az első fázisnak is remek alapozást ad. Továbbá a könyv vége eléggé erősen azt sugallja számunkra, hogy merre is tartunk e fázis során. A NYCC-on Michael Siglain ki is emelte, hogy a 2. fázis sokkal kisebb periódust fog felölelni időintervallum tekintetében. Nem is csoda a két hullám.

 

A mellék és főbb mellékszereplők is jók voltak, ugyanakkor ebben a könyvben a világépítés, mint olyan, nemigazán történik, de ha tippelnem kéne, akkor a Convergence sokkal inkább arra fog épülni.

 

Összességében nagyon jól szórakoztam a könyvön. Az utolsó néhány fejezet elolvasása igazán ledöbbentett és ezek után ha újraolvasom az első fázis könyveit és képregényiet - csak hogy egy-két említést mondjak: High Republic Adventures első története és a Viharfellegek könyv - akkor máris látok kapcsolatot e könyv és a fentebb megemlített művek között, ezzel teljesen más szemmel is közelítem meg őket. A folytatást pedig alig várom. Ez a könyv tényleg a megtévesztés útja volt, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a bosszú útja is ilyen izgalmas lesz-e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Milyen magyar címet adnátok a könyvnek? A megtévesztés útja, A megtévesztés ösvénye. Esetleg legyen más? Így  nagyon hasonlít James Luceno A megtévesztés leple című regényéhez.

Szerintem lényegtelen, hogy most hasonlít Luceno egyik könyvének címére. Emlékszem, korábban hasonló helyzet állt fenn a Thrawn: Treason c. könyvnél. Ott is végül Árulás lett a végső cím.

 

A megtévesztés útja és a megtévesztés ösvénye mind nagyon jól hangzó címek és a történetre is reflektálnak. Remélem amikor jön a könyv, e két cím közül választanak és ne úgy lássam meg a polcokon, hogy "Tévhit". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Milyen magyar címet adnátok a könyvnek? A megtévesztés útja, A megtévesztés ösvénye. Esetleg legyen más? Így  nagyon hasonlít James Luceno A megtévesztés leple című regényéhez.

A megtévesztés ösvénye szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Milyen magyar címet adnátok a könyvnek? A megtévesztés útja, A megtévesztés ösvénye.

Mindenképp a kettő közül valamelyik. A megtévesztés útja szerintem jobban cseng, de A megtévesztés ösvénye is jó. Ha szavazni kell, én az elsőre voksolok.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy a címbeli Path meg a regényben felbukkanó szekta nevében lévő Path szó nincs-e kapcsolatban. Mert ha igen, akkor mindkettőt ugyanúgy kell fordítani. De ezt @Bence1997 tudná megválaszolni talán.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A címet igazából lehet A megtévesztés útjaként valamint A megtévesztés ösvényeként is fordítani. Mind a kettő megfelelő lehet. Előbbit lehet úgy érteni, hogy a könyv egyik főszereplője a megtévesztés útját járja azáltal, hogy a szekta tagja. Ugyanakkor ha az utóbbit nézem, a jelentés kvázi ugyanaz, esetleg úgy is lehetne értelmezni, hogy maga a Nyitott Kéz Ösvénye/Útja a megtévesztés módszerét alkalmazza, főleg az Erőhöz való kapcsolatukat értve ez alatt.

 

Bármelyik fordítás jöhet, ha esetleg szavazásra lesz bocsájtva, kíváncsi vagyok, hogy melyik nyerne. Csak könyörgöm ne menjünk el más irányba és facsarjuk ki az amúgy roppantul egyértelmű címet. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.