Ugrás a kommentre

A sorozat témái


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Raymus Antilles fia Colton Antilles. Őt lehet az EP IV. elején látni. A többi jó amit leírtál.

A Wookieepedia szerint Raymus, és Colton Antilles egy és ugyanaz a személy, egyedül az EPIV. regényváltozatában hívják őt Coltonnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepedia szerint Raymus, és Colton Antilles egy és ugyanaz a személy, egyedül az EPIV. regényváltozatában hívják őt Coltonnak. ;)

 

Ez elég érdekes. Tehát az, akit Vader megfojt, és az, akinek Bail odaadja a droidokat, ugyanaz a személy? Akkor valószínű jó a plasztikai sebésze a csávónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet választani. Nálam a regény élvezz elsőbbséget. :P

Hát, nyugodtan... Csak ez azért nem ajánlatos, mert mindenhol máshol Raymusnak hívják. ;) De miért nem lehetne a köztes megoldást választani, hogy három neve van? Raymus Colton Antilles? :P

 

Ez elég érdekes. Tehát az, akit Vader megfojt, és az, akinek Bail odaadja a droidokat, ugyanaz a személy? Akkor valószínű jó a plasztikai sebésze a csávónak.

Nem kellett ahhoz plasztikai sebész... Bőven elég rá az a cirka húsz év, ami a két epizód között eltelt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-nak nem hiszem, hogy szüksége lett volna a két droidra, ezért gondoltam, hogy esetleg visszaadta a lázadóknak a tulajdonjogukat, mert ha belegondolsz, C3PO automatikusan arra ment, amerre a lázadók, nem pedig arra, amerre Luke (EpV - Dagobah/Bespin), de igazából tök mindegy.

R2 mindig Luke-kal volt, tehát őt biztos megtartotta. C-3PO pedig leginkább mindig arra ment, amerre az ár húzta. Viszont szerintem nem véletlen hívta még az ep6-ban is Luke gazdának C Luke-ot :P

 

Konkrétan melyik két Antillesről van szó? Mert én összesen hármat ismerek. Mert ott van Bail Antilles, aki az Alderaan szektor szenátora volt, ő is pályázott az EPI.-ben a főkancellári posztban, Panaka kapitány említi őt. Akkor ugyebár ott van Raymus Antilles aki egy és ugyanaz a személy az EPIII. végén, és az EPIV. elején, akit aztán Darth Vader majd szépen megfojt. Raymus nem más, mint Bail Antilles fia, Breha Antilles testvére, Breha pedig Bail Organa felesége, és egyben Alderaan királynője. A harmadik pedig Wedge Antilles, akinek semmi köze ehhez a családfához, és mellesleg még csak egy taknyos kölyök, elvégre 21 BBY-ben született.

Lucas maga jelentetti ki valamikor az ep3 után (vagy a forgatás alatt, mikor kiderült, hogy ki játsza Raymust), hogy a két Antilles nem ugyanaz. Nem is lehetne, hiszen, ahogy Giskard rávilágított, Colton jó, ha van 30 éves, mikor meghal, míg Raymus már lazán túl lehet a harmadik X-en az ep3-ban (de ha még nincs is, Colton akkor sem 50 körüli)..Itt egy jó kis családfa a Skywalkerek körül, melybe az Antillesek is bekapcsolódnak:

http://img456.imageshack.us/img456/3545/family5ul.jpg

 

Amúgy, hogy írhatod, hogy három Antillest ismersz csak, mikor már a leírásodban is négy van? ;) Amúgy az SW eddig történelmében tizenöt ismert Antilles van, egy ismeretlen, és még egy feltehetően felvette az Antilles nevet, szóval összesen 17 Antilles volt, vagy legalábbis, ennyi lehetett, de 15 biztos:

 

Az Alderaani Antilles család:

Bail Antilles szenátor (felesége ismeretlen, de feltételezhetően ő is felvette az Antilles nevet)

Breha Antilles, Bail lánya

Raymus Antilles, Bail fia és Breha testvére

Deara Antilles, Bail lánya, Raymus és Breha testvére

Ismeretlen Antilles, Bailnek volt egy harmadik lánya is, aki megszülte Corla Metonae-t.

Colton Antilles, Raymus fia (Raymus felesége szintén ismeretlen)

 

A Corelliai Antilles család:

Jagged Antilles

Zena Antilles, Jagged felesége, aki a házasság után szintén felvette az Antilles nevet

Wedge Antilles, Jagged és Zena fia

Syal Antilles (Fel), Wedge húga (Wedge felesége, Iella Wessiri nem vette fel az Antilles nevet)

Syal Antilles, Wedge lánya

Myri Antilles, Wedge lánya, Syal húga

 

Máshonnan származott Antillesek:

Jon Antilles, Jedi lovag volt a klón háborúk idején, pár hónappal a Geonosis után halt meg

Dr. Corellia Antilles, xenoarcheológus, az Új Köztársaság idején vállt híressé

Antilles, a teljes neve ismeretlen, de a Mere ellenállók (kalózbanda) tagja volt a klón háborúk idején, jelen volt a Geonosisnál

Barzur Antilles, egy bűnöző

 

A Wookieepedia szerint Raymus, és Colton Antilles egy és ugyanaz a személy, egyedül az EPIV. regényváltozatában hívják őt Coltonnak. :P

A wookie téved (nem ebben az egy dologban, bár jó összeállítás, van benne egy pár baromság, pl.: ez is az :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
A 3. részben Bail világosan mondja Antillesnek, hogy viselje gondját a droidoknak, és törölje R2 memóriáját.

 

Mármint C-3PO memóriáját. Artué elvileg sosem volt még törölve. Így belegondolva tudhat egyet s mást...:D

Egy EU-s írás szerint Artu megmutatja Luke-nak azt a felvételt, amikor Vader fojtogatja Padmét és harcol Obi-Wannal a Mustafar-on...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint C-3PO memóriáját. Artué elvileg sosem volt még törölve. Így belegondolva tudhat egyet s mást...;)

Egy EU-s írás szerint Artu megmutatja Luke-nak azt a felvételt, amikor Vader fojtogatja Padmét és harcol Obi-Wannal a Mustafar-on...

Igaz, de csak véletlen elírás történt, ami a vita hevében senkinek nem is tűnt fel, hiszen itt mindenki tudja, mi az igazság. :)

 

Az EU-s történet pedig szerintem maximum akkor hihető, ha az Endor-i csata után játszódik. Ha előbb megtudja, Luke aligha lett volna ennyire megbocsátó az apjával szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint C-3PO memóriáját. Artué elvileg sosem volt még törölve. Így belegondolva tudhat egyet s mást...:)

Egy EU-s írás szerint Artu megmutatja Luke-nak azt a felvételt, amikor Vader fojtogatja Padmét és harcol Obi-Wannal a Mustafar-on...

Ez melyik EU-s sztoriban volt? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Yavini csata után 35 évvel volt, és nem a fojtogatást játszotta le (ott sem volt, hogyan tudta volna felvenni?). Két felvételt talált Luke R2 memóriájában, plusz egy évvel később előkerült egy harmadik is. Az egyiken Anakin és Padmé beszélget arról, hogy Anakin látta álmában a lányt meghalni (ep3, teraszos jelenet). A másikban Obi-Wan beszélget Padméval Anakinról (valószínűleg az ep3 azon törölt jelenete lehet, amiben Obi-Wan meglátogatta Padmét). A felvételeket alderaani technológiával kódolták és R2-nak tilos volt Luke és Leia előtt lejátszania. A harmadik az ikrek születése és Padmé halálának a felvétele a Polis Massán. Ez amúgy a Dark Nest I: The Joiner King című könyvben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Yavini csata után 35 évvel volt, és nem a fojtogatást játszotta le (ott sem volt, hogyan tudta volna felvenni?). Két felvételt talált Luke R2 memóriájában, plusz egy évvel később előkerült egy harmadik is. Az egyiken Anakin és Padmé beszélget arról, hogy Anakin látta álmában a lányt meghalni (ep3, teraszos jelenet). A másikban Obi-Wan beszélget Padméval Anakinról (valószínűleg az ep3 azon törölt jelenete lehet, amiben Obi-Wan meglátogatta Padmét). A felvételeket alderaani technológiával kódolták és R2-nak tilos volt Luke és Leia előtt lejátszania. A harmadik az ikrek születése és Padmé halálának a felvétele a Polis Massán. Ez amúgy a Dark Nest I: The Joiner King című könyvben van.

 

Én is csak a wookiepédián olvastam, ami ritkán a legmegbízhatóbb. De azért az furcsa, hogy Artunak lassan 70 éve nem törölték a memóriáját, mégis van még benne "szabad hely".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Yavini csata után 35 évvel volt, és nem a fojtogatást játszotta le (ott sem volt, hogyan tudta volna felvenni?). Két felvételt talált Luke R2 memóriájában, plusz egy évvel később előkerült egy harmadik is. Az egyiken Anakin és Padmé beszélget arról, hogy Anakin látta álmában a lányt meghalni (ep3, teraszos jelenet). A másikban Obi-Wan beszélget Padméval Anakinról (valószínűleg az ep3 azon törölt jelenete lehet, amiben Obi-Wan meglátogatta Padmét). A felvételeket alderaani technológiával kódolták és R2-nak tilos volt Luke és Leia előtt lejátszania. A harmadik az ikrek születése és Padmé halálának a felvétele a Polis Massán. Ez amúgy a Dark Nest I: The Joiner King című könyvben van.
Jaj, az hogy Artu ott sem volt a fojtogatásnál, már fel sem merült bennem, mert leragadtam az érzelmi részénél, pedig hát tényleg... ;) Egyébként érdemes lenne végignézni egyszer Artu memóriáját. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, az hogy Artu ott sem volt a fojtogatásnál, már fel sem merült bennem, mert leragadtam az érzelmi részénél, pedig hát tényleg... :) Egyébként érdemes lenne végignézni egyszer Artu memóriáját. :)
Már végig néztük. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Yavini csata után 35 évvel volt, és nem a fojtogatást játszotta le (ott sem volt, hogyan tudta volna felvenni?). Két felvételt talált Luke R2 memóriájában, plusz egy évvel később előkerült egy harmadik is. Az egyiken Anakin és Padmé beszélget arról, hogy Anakin látta álmában a lányt meghalni (ep3, teraszos jelenet). A másikban Obi-Wan beszélget Padméval Anakinról (valószínűleg az ep3 azon törölt jelenete lehet, amiben Obi-Wan meglátogatta Padmét). A felvételeket alderaani technológiával kódolták és R2-nak tilos volt Luke és Leia előtt lejátszania. A harmadik az ikrek születése és Padmé halálának a felvétele a Polis Massán. Ez amúgy a Dark Nest I: The Joiner King című könyvben van.

 

Megjött a kedvem a könyv elolvasásához. :hmm:

 

Én is csak a wookiepédián olvastam, ami ritkán a legmegbízhatóbb. De azért az furcsa, hogy Artunak lassan 70 éve nem törölték a memóriáját, mégis van még benne "szabad hely".

 

Biztos mindig bővítették a memóriáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lenne értelmetlen egy sorozat az Ep III és IV közötti történésekről!

A The Force Unleashed sztorija is nagyon tetszett nekem , és ott még nagyon sok kaknázatlan lehetőség van!Sőt , akár Vader tanítványáról is szólhatna a sorozat !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lenne értelmetlen egy sorozat az Ep III és IV közötti történésekről!

A The Force Unleashed sztorija is nagyon tetszett nekem , és ott még nagyon sok kaknázatlan lehetőség van!Sőt , akár Vader tanítványáról is szólhatna a sorozat !

Üdv! Jó a neved. :hmm: Egyébként Lucasék már lenyilatkozták, hogy az EPIII és IV között játszódik majd a sorozat, szóval ezt szerintem vehetjük készpénznek. A többit jótékony homály fedi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lenne értelmetlen egy sorozat az Ep III és IV közötti történésekről!

A The Force Unleashed sztorija is nagyon tetszett nekem , és ott még nagyon sok kaknázatlan lehetőség van!Sőt , akár Vader tanítványáról is szólhatna a sorozat !

Jó lenne, de legutóbb azt mondták, hogy a sorozatban mellékszereplők lesznek középpontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha studiófelvételekről lesz szó, akkor szerintem pörögni fog a forgatás. Pár hónap alatt bőven felvehetnek egy évadot. Az utómunkálatok a problémássabbak.
Köszi. Na akkor már ezt is tudjuk. Bár egy SW -nél mindig is az utó munka jelentette a több időt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kiváncsi leszek hogy fogják vegyítení a két trilógia hangulatát , de szerintem inkább az eredeti trilógiára fog hasonlítani!
Valószínűleg így lesz. De mivel ez TV sorozat, lehet, hogy egyikre se fog hajazni. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.