Ugrás a kommentre

A sorozat témái


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én jobban örülnék az ep6-7 közötti sorinak. Az alvilágot a birodalmi idők alatt úgy is meg fogjuk ismerni, mert a Solo film eleve készül és feltételezem hogy a Jabba, Boba Fett és Obi sztorik sem az értelmiségi körökben játszódnának. Persze tudom hogy ezen filmek egyike sincs még hivatalosan bejelentve, de az az érzésem hogy a Boba Fett filmet nem fogom megúszni, a del Toro féle Jabba film meg túl jól hangzik ahhoz hogy veszni hagyják.

A sorozat szempontjából viszont olyan történetre van szükség, ami hosszabb távon is izgalmas és viszonylag kiszámíthatatlan. Ebből a szempontból az Ep6-7 közötti 30 éves űr jó sok játékteret ad. Más kérdés hogy mennyire lehetne megoldani ezt a periódust az ismert szereplők szerepeltetése nélkül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy képzelném el, hogy Rian trilógiája játszódhatna a múltban (jedi-sith háborúk, mandalore -i birodalom stb.), míg az EpIII-IV közötti érában jönne a jövőben még 2-3 film - Kenobi, Boba, csak az olyanokat említve, amiket már korábban ecseteltek sokan :). Az élőszereplős és az új animációs sorozat pedig az EpVI-VII közötti 30 évet venné alapul:

1, az élőszereplős közelebb lenne a 6. részhez, a Jakkui csata utáni helyzetet megnézhetnénk, akár az alvilág szemszögéből.

2, az animációs sorozat - ha 2020 őszén jönne - játszódhatna a Vérvonal környékén (kicsivel előtte, meg utána is természetesen), elmesélné Ben áttérését, Snoke kilétét is kifejtenék bővebben, illetve ugye szép kapocs lenne egyrészt a Vérvonal-EpVII között, meg az új élőszereplős között is akár. 

 

szerk.: amúgy most lehet fura, hogy ezt mondom, de mivan, ha Ezra túléli a Rebelst, és esetleg az élőszereplősben térne vissza, illetve még Ahsoka is megjelenhetne? Ha esetleg a 6. rész után játszódna, akkor még a többieket is viszontláthatnánk, illetve így Ahsoka végre élőszereplős formában is megjelenhetne a vásznon.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Az a baj, hogy az ep.6 és az ep.7 között túl sok minden nem történt.

Hát, ha a nagy képet nézzük, akkor valóban nem, de mint már említettem, a sorozat ráfókuszálhatna az alvilágra, az ottani tevékenységekre roppant kíváncsi vagyok. Mi történt az egyes bűnszervezetekkel a birodalom veszte után? Persze ugye az Új köztársaság első éveit ha jól emlékszem a béke időszakának mondogatják - lehet tudni esetleg, hogy meddig volt vezetői pozícióban Monthma, mint a köztársaság első kancellárja? vagy mije...

Viszont érzésem szerint eme korszakot remekül bemutathatnák az alvilág szemén keresztül. Nem kell nagy eseményekre gondolni, ha egy esetleges alvilági háború egyes bűnözői családokkal karöltve is megfelelne. És természetesen a sorozat eltávolodna a magvilágoktól, és inkább a Vad Űr fele menne el esetleg. 

 

Persze ezek az én gondolataim, egy ilyen sorozatot szívesen megnéznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem animációs sorozat most egy jó ideig nem lesz.

Évekig még biztos nem. De Hidalgo korábban elhintette, hogy Filonival már dolgoznak a következő sorozat dizájnján, amit leghamarabb a következő Celebrationon (2019 tavasz/nyár) fognak bejelenteni. Gondolom, itt nem az élőszereplősre utaltak.

 

1 órával korábban, Bomarr írta:

Az a baj, hogy az ep.6 és az ep.7 között túl sok minden nem történt. Hacsak nem az ep.6 utáni egy évet akarják feldolgozni, ami elvezetett a jakku-i csatához. De ehhez meg kellenének a klasszikus szereplők.

Szerintem ezért is esélyesebb, hogy az animációs sorozat fog az Ep6-7 között játszódni, az élőszereplős pedig új karakterekkel foglalkozik majd. Animációval bármelyik karakter életre kelthető, így megoldható lenne pl. Leia, vagy a fiatalabb Luke, Han, Ben, stb.

 

Bőven lenne miről mesélni, ami érdekes lehet: 

 

- Hatalmi harcok a Birodalomban az endori csata után

- A Birodalom bukásának hatása a Galaxisra

- A Palpatine által elrendelt bolygó "tisztító" hadműveletek bemutatása

- Luke Jedi Rendjének megalapítása (növendékek felkutatása, oktatásuk), Ben Solo kezdeti évei

- Az Új Köztársaság kikiáltása, a Szenátus feltámasztása

- Út a jakkui csatához: a Birodalom maradékának szétforgácsolódása

- Az Első Rend létrehozása, hadseregük felépítése

- Politikai belviszályok az Új Köztársaságban

- Az új Jedi Rend és Ben Solo bukása

- Snoke képbe kerülése

 

Anno (3 éve) volt egy pletyka, hogy 3 vagy 4 évados lesz a Rebels, aztán érkezik egy új animációs sorozat, ami az Ep6-7 között játszódik. Az első fele már beigazolódott és a második is sanszos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Sky írta:

Évekig még biztos nem. De Hidalgo korábban elhintette, hogy Filonival már dolgoznak a következő sorozat dizájnján, amit leghamarabb a következő Celebrationon (2019 tavasz/nyár) fognak bejelenteni. Gondolom, itt nem az élőszereplősre utaltak.

Pedig simán meglehet. Lehet, hogy Filoni lesz a showrunner? Az azért ütne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig simán meglehet. Lehet, hogy Filoni lesz a showrunner? Az azért ütne. 

Filoni remekül bejött az animációs sorozatok terén, de rábízni az élőszereplőst szerintem majdnem ugyanaz a hiba lenne, mint amikor annak a két jó embernek adták a Solo film rendezési lehetőségét a Lego Movie sikerén felbuzdulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért is? Filoni már bizonyított, ráadásul én őt tekintem Lucas utódjának. Remélem neki adják. 

Mert teljesen más egy élőszereplős nagy költségvetésű sorozat showrunnerének lenni, mint egy animációs sorozatot irányítani. Remélem, hogy Filonit fontos konzultáns pozícióba ültetik, de nem ő lesz a showrunner, hanem valaki, akinek nagyobb tapasztalata van ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volna egy ep6-ep7 közötti sorozat, de sajnos kivitelezhetetlen. Abban kötelező lenne a nagy 3-as szereplése, de sajnos ők már nem tudnak összeállni :( Ha Carrie még élne, akkor még csak-csak, de akkor is túl korosak hozzá

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék neki, ha Filoni valamelyest kapcsolatban lenne a sorozattal - mégha nem is showrunner lenne -  de akár egy Pablo -hoz hasonló úgymond konzultáns szerepkört eltudnék neki képzelni. Ha természetesen az EpVI-VII között játszódna. (khm... Ezra - ha túléli a Rebelst persze - Ahsoka, stb.)

 

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Jó volna egy ep6-ep7 közötti sorozat, de sajnos kivitelezhetetlen. Abban kötelező lenne a nagy 3-as szereplése, de sajnos ők már nem tudnak összeállni :( 

Ha lenne egy ilyen sorozat, akkor miért lenne kötelező a nagy 3 -as szereplése? Ha tegyük fel mondjuk az alvilágra - és azon belül is új karakterekre fókuszálna a történet, és a nagy, gigantikus események csak hallásból történnének, akkor már meg is lenne oldva. De az alvilágon kívül is lehetne több dolgot felsorolni, ami nem kapcsolódna a trióhoz, vagy éppen a nagy történésekhez. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Yoda József írta:

Jó volna egy ep6-ep7 közötti sorozat, de sajnos kivitelezhetetlen. Abban kötelező lenne a nagy 3-as szereplése, de sajnos ők már nem tudnak összeállni :( Ha Carrie még élne, akkor még csak-csak, de akkor is túl korosak hozzá

Szerintem éppen ezért a 6-7 között inkább egy animációs sorozat fog futni. Abban Luke, Leia és Han is visszatérhet akármilyen idősen, mert azért Hamill és Ford kora is már eléggé kizárja azt, hogy mondjuk egy az ep6 után pár évvel játszódó sztoriban tűnjenek fel (filmben még csak-csak megfizethető egy visszafiatalítás, de tévében azért az húzós lenne).

 

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha lenne egy ilyen sorozat, akkor miért lenne kötelező a nagy 3 -as szereplése? Ha tegyük fel mondjuk az alvilágra - és azon belül is új karakterekre fókuszálna a történet, és a nagy, gigantikus események csak hallásból történnének, akkor már meg is lenne oldva. De az alvilágon kívül is lehetne több dolgot felsorolni, ami nem kapcsolódna a trióhoz, vagy éppen a nagy történésekhez. :) 

Azért ha elindul egy sorozat egy olyan érában, ami előtt és után is van egy trilógia, az a minimum, hogy eljátssza az összekötő szerepet. Abból a harminc évből, ami az ep6 és 7 között van, szinte semmit sem tudunk és egy sorozat ezt a semmit megtöltheti tartalommal, de ehhez olykor-olykor be kéne ugrania ismerős arcoknak, mert ők viszik tovább azokat a dolgokat, amikre kíváncsiak vagyunk: a Jedi Rend sorsa és a Köztársaság felemelkedése. Az ep6 és 7 között egy, az alvilággal foglalkozó sorozat engem nem tudna érdekelni, mert ebben a korszakban nem az az érdekes. Az Utóhatás könyvek első része is ezért uncsi számomra, mert részben foglalkozik azzal, ami érdekes ebben az érában. A politika, a háború és a Jedi Rend lehet érdekes, ezt viszont ugyan nem lehetetlen, de nagyon nehéz lenne a már ismert szereplők, így Luke, Leia és Han bevonása nélkül összehozni.

 

Szerintem egy ilyen sorozat viszont nyugodtan mehetne a régi időkbe, 1000 évvel ezelőttre. Ott nagyon szabadon lehetne garázdálkodni mindennel, és arra, hogy felzárkóztassák az érát a jelenlegihez, egy tévésorozat remek lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért ha elindul egy sorozat egy olyan érában, ami előtt és után is van egy trilógia, az a minimum, hogy eljátssza az összekötő szerepet.

Erre ott lenne az animációs sorozat. :)

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Abból a harminc évből, ami az ep6 és 7 között van, szinte semmit sem tudunk és egy sorozat ezt a semmit megtöltheti tartalommal, de ehhez olykor-olykor be kéne ugrania ismerős arcoknak, mert ők viszik tovább azokat a dolgokat, amikre kíváncsiak vagyunk: a Jedi Rend sorsa és a Köztársaság felemelkedése.

Ezt az animációs sorozat is elintézheti, hiszen mint fentebb írtad is, behozhatnák az ismerős karaktereket - Luke, aki az általa megteremtett Jedi rend alapjait lerakja, Leia, aki a köztársaságban - vagy, ha az animációs sorozat inkább a Vérvonal után játszódna akkor az Ellenállás élén lenne. 

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az ep6 és 7 között egy, az alvilággal foglalkozó sorozat engem nem tudna érdekelni, mert ebben a korszakban nem az az érdekes.

Lehet, hogy téged nem, de mondjuk engemet igen, meg lehet pár ember, aki ezt a részét különösen a birodalom bukása után szívesen nézné. De mint már írtam, ez csak egy ötlet, az alvilág helyett lehet más is a sztori, de annak nem kell feltétlenül szólnia a trió szerepléséről - cameojáról - vagy a nagyok játszmájáról. 

Félig meddig OFF (de mind2 Disney): ott van a Disney másik aranytojást tojó tyúkocskája, a Marvel, ahol a Netflix -en futó sorozatok ugyanúgy beletartoznak az MCU -ba, ám a sorozatokban csak hallunk dolgokat, hogy mik történtek a filmekben - itt főleg inkább a Shield az (tudom, hogy ABC -n megy), ami jobban kapcsolódik hozzájuk, de attól még nem kellenek a filmes szereplők. 

Itt is meglehetne oldani egy ilyesmit, de mintmár említettem, az alvilágon kívül van több sztori is, amit elmesélhetnek. :) 

 

Viszont egy régmúltban játszódó sorozatnak is nagyon örülnék, ha az kapcsolatban lenne mondjuk Rian trilógiájával - ha kiderülne esetleg, hogy azok is a régmúltban játszódnának.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
2017. 11. 11. - 12:38, Bence1997 írta:

Én úgy képzelném el, hogy Rian trilógiája játszódhatna a múltban (jedi-sith háborúk, mandalore -i birodalom stb.), míg az EpIII-IV közötti érában jönne a jövőben még 2-3 film - Kenobi, Boba, csak az olyanokat említve, amiket már korábban ecseteltek sokan :). Az élőszereplős és az új animációs sorozat pedig az EpVI-VII közötti 30 évet venné alapul:

1, az élőszereplős közelebb lenne a 6. részhez, a Jakkui csata utáni helyzetet megnézhetnénk, akár az alvilág szemszögéből.

2, az animációs sorozat - ha 2020 őszén jönne - játszódhatna a Vérvonal környékén (kicsivel előtte, meg utána is természetesen), elmesélné Ben áttérését, Snoke kilétét is kifejtenék bővebben, illetve ugye szép kapocs lenne egyrészt a Vérvonal-EpVII között, meg az új élőszereplős között is akár. 

 

na, azt hiszem valamennyire igazam lett. 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
  • 1 évvel később...

  

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez azért is érdekes, mert amikor a Mandalorit először elkezdték beharangozni akkor mondták, hogy Filoni olyan szinten kidolgozta a mandalori történelmet hogy abból mi még csak a jéghegy csúcsát láttuk. Neki házak, családfák is fel vannak irva a jegyzetei között ha jól rémlik. Szóval elvileg ő ebben nagyon benne van. Ezért sem gondolnám, hogy ez pongyolaság lenne. Filoni kapcsán vannak kritikáim, de ami interjúkat láttam vele azok alapján tényleg egy két lábon járó SW lexikon az ürge. Ha valakinek neki tudnia kell a kapcsolatot a mandaloriak és a jedik között. 

Ezért is fura ez a látványos ellentmondás, de nem zárnám ki, hogy mi még nem látjuk a teljes képet és ahogy kibontakozik a sztori úgy majd lesz értelme.

És ehhez még hozzájön Jon Favreau személye, aki szintén nagyon szívén viseli a mandalore-aiaikat, és hát ő volt Pre Vizsla hangja, így olyan párbeszédeket mondott fel, amiben a karaktere Obi-Wan Kenobival vagy Darth Maullal beszélgetett. Szóval szerint ő is tisztában van a mandi és a Jedik kapcsolatával. Kétlem, hogy elfelejtette ezt pár év alatt. :)

Éppen ezért nem én sem tartom inkonzisztenciának vagy pongyolaságnak, szerintem csak hiányzik még a kirakós pár darabkája. Például a sokat emlegetett Great Purge-ről sem tudjuk, hogy micsoda vagy mikor történt. Tippre én azt mondanám, hogy talán ez lehetett az az esemény, amit Sabine említett, hogy az ő találmányaival a Birodalom mészárlást hajtott végre a mandalore-aiak között. Ráadásul, mivel az a Duchess nevű, kifejezetten a beskart támadó fegyver miatt volt, így passzol azzal is, hogy a Birodalom akkor megszerezte a beskart, mert a mandik kénytelenek voltak megválni tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.