Ugrás a kommentre

1x06 - The Eye


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

26 perccel korábban, Wilde írta:

 

Az arckifejezését nézve, ahogy elsétált a bázsiról, abban bármi benne volt, de szerintem nem. Vel azt mondja, mikor felmerül, hogy úgyis megölik a foglyokat hiba működnek együtt, hogy ők nem olyanok, mint a Birodalom és nem tennének ilyet. Ugye most azt nem tudjuk, hogy Cinta hogyan értelmezte azt, amikor odalent elszabadult a pokol, lehet ő azt hitte, hogy nem tartották be az egyezséget és azért kezdődött a lövöldözés, akkor akár le is lőhette a foglyokat, de úgy érzem az már sok lenne. Skeen árulás persze jelezte, hogy itt nem csak makulátlan hősök vanank, de alapvetően a Lázadók jó emberek és egy ilyen tett szerintem nem férne bele ebbe az imidzsbe, hogy az anyukát meg a gyereket ott lemészárolják.

Én is erre gondolok, ez már túl sok lett volna. Cinta lehet, hogy a csapattól való elválás miatt volt szomorú.

 

26 perccel korábban, Wilde írta:

Ez érdekes felvetés, alapvetően azt gondolnám, hogy ez elsősorban a narratíva miatt volt, hogy így a végén átváltottak Luthenre és láthattuk őt örömködni a rész végén, ugye az előző részben ott izgult, hogy mi lett az akcióval és így megmutatták, hogy tudomására jutott a "siker". Mondanám, hogy Velék szivárogtatták ki valamilyen csatornán az információt, ami aztán eljutott a hírekbe, hogy így hirdessék az eredményüket, de abban a helyzetben amiben vannak talán nem az a legjobb, ha bárhogy felhívják magukra a figyelemet.

Az akció súlya is figyelemreméltó, ha már a szenátorok is azt nézik az ülésen. Vajon hogy történhetett a dolog?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerntem a túszok nem haltak meg. Amikor a hajó felszál, mutatják őket, hogy nézik az elrepülését, élve és sértetlenül és Cintát már sehol sem látni. Ha azt akarták volna érzékeltetni, hogy Cinta megölte őket, akkor abban a jelenetben még ott kellett volna lennie, rájuk emelnie a fegyvert vagy valami. De sehol sincs és a túszok láthatóan élnek, ha nem is virulnak.

 

Szerintem annak, hogy az akcióról elterjedt a hír, tehetnek a Lázadók. Nem feltétlen Velék, de szerintem ők leadták a "főnökségnek", nevezzük őket most szövetségi parancsnokságnak (de lehet akár Bail vagy bárki) a hírt, hogy sikerrel jártak, és aztán azok szétkürtölték. A lázadóknak ugyanúgy megvolt a propaganda gépezete, már ekkor is. Ugyanebben az évben Ezra üzenete is szerteszált, részben hála a lázadók propagandagépezetének - pedig a fiú akkor még nem is tudta, hogy vannak más lázadó sejtek is.

A másik lehetőség, hogy a Birodalom olyan narratívával közölte, amiben a lázadók aljas terroristákként lettek feltűntetve. Beszámolhattak a bázis hős parancsnokának még hősibb haláláról, a mérnöki divízió egy megbecsült ezredesének aljas meggyilkolásáról, és arról, hogy a terrorista csapat túszul ejtette a parancsnok feleségét és beteg gyerekét. Ilyen körülmények között a Birodalomnak nem volt más választása, mint a túszok életének megovása érdekében hagyni, hogy a mocskos terroristák megszükjenek a pénzzel, de mindent megtesznek, hogy eme alávaló tolvajok kézre kerüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű epizód volt! Engem a II. világháborús kémes, beszivárgásos filmekre emlékeztetett (mint pl. a Kémek a sasfészekben), tapintani lehetett a feszültséget, és az izgalmaknak nagyon jót tett, hogy Cassian kivételével mindenki másért lehetett izgulni, sőt az egész akció sikeréért is, ami egyáltalán nem volt egyértelmű (na jó, egy kicsit mégis, mert ez Star Wars, ennyire nem szólhat a kudarcról :) ). Korábban Cassianhoz hasonlóan mi sem tudtunk arról semmit, mi is a terv pontosan, azon kívül, hogy a Szem ritka létköri jelensége és az ahhoz kapcsolódó társasági esemény lesz az elterelő akció. A végén kicsit mosolyogtam is rajta, hogy azok a birodalmiak, akik az őslakosokkal együtt nézték lent a jelenséget, nem is vették észre, mi történt bent, egészen addig, amíg meg nem jelentek a vadászgépek és nem kezdték el üldözni a szökevény lázadókat. Vagyis az elterelés kiválóan sikerült.  :)

 

Továbbra is nagyon jók a karakterek, a mellékszereplők ugyanúgy, mint a csapat tagjai. Az pedig külön tetszett, hogy Skeen árulása miatt Cassian is úgy lép le, hogy nem innen vezet egyenes útja a lázadás felé, hanem lesz benne még egy-két kitérő. Nagyon karakter azonos volt, ahogy pont olyan gyorsan döntve lőtte le Skeent, mint ahogy az első részben a járőrt - mert úgy érezte, nincs más megoldás. Tuti, hogy ilyen esetben nem lehet büntetlenül nemet mondani - s ezt pontosan tudta, mert ismeri az alvilágot.

 

Velt amúgy egészen megkedveltem mostanra. Nem volt a leggyakorlottabb vezető, de szerintem Cassianban megsejtett valamit, ami miatt odaadta neki Nemik Kiáltványát. Én is azt a nézetet osztom, hogy nem a srác óhaja volt, hanem Vel érezte azt, hogy talán ez kell ahhoz, hogy Andort végül megnyerjék a Felkelők számára, ha nem most, akkor majd idővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Pildi írta:

Tuti, hogy ilyen esetben nem lehet büntetlenül nemet mondani - s ezt pontosan tudta, mert ismeri az alvilágot.

Igen, ez innen már nagyon ingoványos lett volna. Amennyiben nemet mond Skeennek, úgy biztosan szerez magának egy ellenséget aki az életére tör. A fickót csak a pénz érdekelte. Esélyes, hogy mindenkit kinyírt volna és lelép a lóvéval.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, ez innen már nagyon ingoványos lett volna. Amennyiben nemet mond Skeennek, úgy biztosan szerez magának egy ellenséget aki az életére tör. A fickót csak a pénz érdekelte. Esélyes, hogy mindenkit kinyírt volna és lelép a lóvéval.

Amúgy milyen durva belegondolni: Cassiannak csak ki kéne nyírni a végén Velt és a dokit, és egyedül dönt 80 millió kreditről. Láttuk pár perccel korábban, hogy a gyilkolás nem okoz számára problémát. Ilyen körülmények között nem tudom, hányan tudnának ellenállni egy ekkora kísértésnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy milyen durva belegondolni: Cassiannak csak ki kéne nyírni a végén Velt és a dokit, és egyedül dönt 80 millió kreditről. Láttuk pár perccel korábban, hogy a gyilkolás nem okoz számára problémát. Ilyen körülmények között nem tudom, hányan tudnának ellenállni egy ekkora kísértésnek. 

Biztos kevesen. De az nagyon más tészta lett volna. Így gyakorlatilag önvédelemből tette, úgy meg tiszta rablás lett volna a saját bajtársaitól. Semmivel sem lett volna jobb, mint Skeen.

 

Ez is annyira jó, hogy nincs a szánkba rágva, de minden másnál jobban megrajzolja, kicsoda is Cassian Andor.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Donát írta:

a gyilkolás nem okoz számára problémát

Szerintem nagyon is okoz. :) Mindig látszott rajta ezekben az esetekben, hogy rosszul van attól amit tett, de egyszerűen nem volt választása. Ráadásul a Morlana One-on baleset volt, nem is gyilkosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem nagyon is okoz. :) Mindig látszott rajta ezekben az esetekben, hogy rosszul van attól amit tett, de egyszerűen nem volt választása. Ráadásul a Morlana One-on baleset volt, nem is gyilkosság.

Úgy értettem, hogy képes rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Felemás érzéseket keltett az epizód. Volt, hogy pergett a cselekmény, feszült volt minden, volt, hogy elült és kissé untam. Karis halálát sajnáltam.

A lázadók itt eléggé terrorista ábrázolást kaptak, e miatt is nem tudtam kedvelni őket. Talán azért, mert, Beehaz családja is túsz lett. Féltem, hogy a gyerek és az anya is meghal, nem érdemelték volna meg. Emiatt kevésbé tetszett a történet végkifejlete. Cassian gyorsan elintézte az árulót. Végre mutatták a Birodalmi Szenátust, de sajnos elég kevés ideig. Közepesnél valamivel jobb, de a jó szintjét ez sem éri el. Talán a túl sötét ábrázolás, és a kissé frusztrált, elkeserítő hangulat miatt is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.