Ugrás a kommentre

1x06 - The Eye


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

:lol2:

 

"Az aranysárga fémpénz lapokat tartalmazó, tíz szögletű hengerek ránézésre olyan 20 cm átmérőjűek és 60 cm hosszúak. Ez kb. 18,85 liter. Ha műanyagból lennének és vizet tartalmaznának, olyan nehezek lennének, hogy egy ember nem bírná könnyen felemelni és sietve odébb rakni őket, ahogy azt látjuk. Ha alumíniumból lennének (könnyűfém), akkor is kb. 50 kg-ot nyomnának: két ember alig bírná felemelni. Ha aranyból vannak (vagy egy hasonlóan értékes és sűrű fémből), akkor kb. 363,8 kg-ot nyomnak. Tehát négy ember is kevés a felemelésükhöz."

 

Megfogta a rész lényegét. :lol: 

 

Ez melyik okostojás volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemik haldoklás közbeni "Climb!"-ja kicsit olyan volt, mint K2 szintén haldoklás közbeni "Climb!"-ja. Nem lennék meglepve ha szándékos lenne

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 13. - 18:02, Dzséjt írta:

Teljesítette egy haldokló ember utolsó kívánságát. Ez szerintem alap.

Kétlem, hogy Nemik magához tért volna már ott. Ez szerintem Vel spontán reakciója volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kétlem, hogy Nemik magához tért volna már ott. Ez szerintem Vel spontán reakciója volt.

Ez sem lehetetlen, ami viszont nagyon szimpatikus húzás lenne tőle.

Ugyanakkor Nemik megkérhette erre még a sérülése és az eszméletvesztése között, de akár az odaúton is visszanyerhette rövid időre az eszméletét. Vagy az akció megkezdése előtt is megkérhette Velt, hogy ha vele történne valami, akkor adja át a könyvet Andornak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nektek is feltűnt, hogy a törzsfőnök öreg érti a galaktikus nyelvet? :D

Nekem feltűnt. Ahogy rásandít a parancsnokra, miután az lekezelően beszél róluk, az nagyon beszédes. Vártam is, hogy visszaszól a közös nyelven valamit. De nem csak öreg volt, hanem bölcs is. Nem sokat tudtunk meg róla, de nekem szimpatikus volt a vén kecske.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig népeket leigázni főleg terrorral láthattuk a Birodalomtól. Itt most azt is megmutatták, hogyan próbálják pszichológiai hadviseléssel kiirtani belőlük mindazt, ami az identitásukat jelenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre nekem is volt időm megnézni a részt. Nagyszerű volt, eddig a sorozat legjobb epizódja. A meteorzápor gyönyörű volt, nem sok hasonlót láthattunk eddig az SW-ben. Az epizód végig izgalmas és feszült volt, és nagyon hozta azt a hangulatot, ami miatt vártam ezt a sorozatot. A színészi játék nagyon erős volt mindenki részéről, ebben az epizódban különösen remekeltek. A Szenátust hatalmas élmény volt újra látni, még ha rövid időre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Whill írta:

A Szenátust hatalmas élmény volt újra látni, még ha rövid időre is.

Látszott is mennyire izgatja a Szenátust a köznép, azon belül is a közjó. Tojtak magasról Mon Mothma-ra is, meg arra is amit mondani szeretett volna. 

Itt már csak az a "jó", amit a Birodalom képvisel, mutat. VIlágok leigázása, a természeti kincseik kizsákmányolása, mellette az adott világ népének terrorizálása, stb. 

EZ a sorozat RIDEG és zseniális egyszerre! 

 

Amúgy kiváncsi lettem volna, ha nem hal meg 3 ember a csapatból(Cinta-t nem irom, mert ki tudja mi lett vele), akkor is megkisérelte volna elkötni a pénz egy részét az a tetovált fazon? (A nevekkel bajba vagyok, szóval csak tetovált fazonnak hivom.... :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudni mit ígértek Arvelnek. Lehet, hogy csak a pénz miatt csatlakozott a csapathoz, és eleve az volt a terve, hogy egy nagy részét lenyúlja. Ezt valószínűleg már sose tudjuk meg. Sok kérdőjel maradt a fickó után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán, ha mások is életben maradnak, akkor azért nem próbálkozott volna, mert hasonló helyzetben - ha a kölyök akkor is lesérül - többen maradtak volna kint. Andorról tévesen úgy gondolta, olyan mint ő, de szerintem Gornról, Taramynről vagy Cintáról ilyet nem is feltételez, így őket meg sem próbálta volna megkörnyékezni. Azt meg nyilván nem hagyták volna, hogy elvigye a hajót - amit nem is tudott volna, hiszen nem volt pilóta.

Arvelnek itt összejött minden. Teljesen egyedül maradt Andorral, aki vele ellentétben tudta vezetni a hajót és ugyanúgy simlis alak volt, mint ő, ráadásul róla pontosan tudta, hogy a pénzért, nem az elvekért csatlakozott, így 40 millióval motiválható lehet. Elvben. Gyakorlatban máshogy alakult.

 

Amúgy érdekelne, hogy ha Rael nem viszi oda Cassiant, akkor ki vezette volna a hajót? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez megint egy olyan epizód volt, mint a harmadik, ami pontot tett az azt megelőző részek építkezésére és egy látványos, emlékezetes csúcspontban lökte tovább a történetet előre. Mondjuk, amit itt kaptunk az messze felülmúlta az egyébként szintén kiváló harmadik rész színvonalát is. Egyszerűen most ez olyan élmény volt, ami nálam abszolút kiemelkedik az összes eddigi Star Wars sorozat epizódjai közül. Itt írta korábban valaki, hogy ezt tényleg úgy lehetett nézni, hogy nem tudtad, hogy mire számíthatsz, jó persze Cassian itt nem halhat meg, de, hogy mi fog történni ennek az akciónak a végén az teljesen kiszámíthatatlan volt. Bennem végig ott volt egy olyan érzés, hogy itt valami baj lesz, arra nem gondoltam volna, hogy ide futnak ki az események, de úgy éreztem, mintha végig ott lenne a levegőben, hogy innen nem fog mindenki élve kikerülni. Ezzel együtt nem csak a feszültség és a bizonytalanság elegyítése volt, ami ennyire felejthetetlenné tette ezt az epizódot, hanem legalább annyira a színészek, a látvány, a rendezés és az egész, ahogy egyben van, az valami elképesztő. Nagyon tetszik például, ahogy a birodalmiakat kezelték és bemutatták a viszonyukat a helyiekkel. Jayhold Beehaznak volt az a kis jelenete a családjával és már abban is annyi élet volt, pedig eleinte úgy tűnt, hogy ő egy ilyen ügyeletes, szürke gonosz lesz, aki itt éppen szemben áll a hősökkel. Erre kaptunk egy kis családi jelenetet vele, ami hozzám sokkal közelebb hozta ezt a karaktert és emlékezetessé is tette, amikor pl. nem tudta bekapcsolni az övét, vagy ahogy láttuk, hogy miként próbálja a családját irányítani és ő is el akar húzni erről a számukra nem túl barátságos helyről. Így felértékelődnek a fenyegetések is, amelyeket a rablás során hozzávágnak, hogy megölik a családját és tudunk egy rövidke karakterépítő jelenetet is kötni, ehhez az amúgy pusztán tűnékeny akadályt képező figurához.

 

Maga a heist szerintem baromi jó volt és kifejezetten üdítő volt látni, hogy az a terv, amit most formába öntöttek tényleg egy kidolgozott, prezíc, de ezzel együtt nem hibátlan, így realisztikusnak is ható akció volt. Korábban többször előfordult, hogy Cassian belejavított a tervbe, vagy kimutatta ellenérzéseit a kivitelezhetőséggel kapcsolatban és nekem ez egy kicsit olyan érzetet keltett, hogy azért itt vannak porszemek a gépezetben. Most mégis mikor láttuk, hogy a valóságban is alakot ölt a rablás, akkor egész jól sikerült előremozdítani az akciót. A helyükre kerültek a puzzle darabok, megtudtuk, hogy mi a két csaj szerepe az egészben, láthattuk, hogy mennyire kardinális volt Gorn jelenléte és közben azt is láthattuk, hogy azért itt nem úgy megy minden, mint a mesében. Az első feszültség akkor keletkezett, mikor az ezredes megpróbált közbelépni, de ez még csak egy apró porszem volt csupán a csavarok között és utána mentek tovább terv szerint, bár azt utána a pénz berakodásánál is megemlítették, hogy egy embert már megöltek, nem érdemes hősködni és érződött, hogy van súlya az eseményeknek. 

Gondolom arra nem zámítottak, hogy ott lesz fent az a kommunikációs tiszt, aki véletlenül elkapta az egyik üzenetváltásukat és így meg tudta lepni őket, de ez aztán borított mindent és innentől kezdve tényleg elszabadult a pokol. Gornt egyből lelövik, folyamatson tűz alatt tartják őket, Cassian egyből még be sem tud futni a pilótafülkébe. Itt valami olyan elementáris erejű feszültség szabadult el, hogy tényleg odatapdta a képernyőre mikor néztem, ez egy tömény adrenalin volt ez a szekvencia. Én kifejezetten örültem annak, hogy voltak áldozatok az úgymond jó oldalon is. Ettől érződött valóságosnak az egész. Van Martin Scorsesenek a Taxisofőr című filmje, aminek a végén van egy nagy showdown, ami egyáltalán nem tükrözi a filmes lövöldözések mainstream dinamikáját. Az sokkal káoszosabb, esetlegesebb, de itt is hasonló érzés fogott el, hogy ez nem az a tipikus tűzpárbaj, ahol a hősök érinthetetlenek, mindig célbatalálnak, a rosszak meg persze állandóan mellélőnek. Aztán az is erre erősített rá, ahogy utána Nemiket véletlenül eltalálja az pénzköteg és összepréseli. Már éppen fellélegezhetnénk, hogy túl vagyunk a nehezén és erre le nem vennék a lábukat gázpedálrol, még tovább fokozzák a feszültséget. Az a menekülős jelenet is, te jó ég... ez annyira jól nézett ki, a látvány, meg a zene összjátékaként, hogy sajnálom, hogy ezt moziban, nagy vásznon nem láthattuk, nem a sorozatos formátumra gondolok, nem kellett volna ebből filmet összeheggeszteni, de ezt IMAX-ben nagyon szívesen megnéztem volna.

Amire még kitérnék itt az címben is szereplő "Szem". Egyrészt varázslatos volt ez a jelenség, ahogy kinézett az így TV-n keresztül is lélegzetelállító volt, de emellett én úgy érzem, hogy a szimbolikus jelentősége is figyelemreméltó volt. Ha megnézzük, akkor az az áhitat, a meghatottság és az a kicsinység érzés, ami minden ilyen galaktikus léptékű természeti "csoda" alkalmával elfogja az embert és megmutatja, hogy mennyire aprók és jelentéktelenek vagyunk, azokhoz az elérhetetlen erőkhöz képest, ami a világegyetemet mozgatja, ez remekül tükröződik az arcokon. Mind a birodalmi katonák, mind a dhani nép jelenlévő zarándokai egy pillanatra összetartoznak ebben az érzésben és ez egy számomra kifejezetten megható pillanat volt, közben meg ott volt az a káosz, ami elszabadult a pénz bepakolása közben a bázison belül, ami egy olyan elegyet keltett, amit semmihez sem tudnék hasonlítani. Visszatérve még a Szemre, ebben nekem ott volt az is, hogy a Birodalom, ami egy technokrata monstrum, hogyan próbálja erodálni ezt a természeti népet, amelyik sokkal régebb óta él itt és lehet, hogy a felszínen ez egy primitívebb kultúrának tűnik, mint a galaxist az uralma alá hajtó szuperhatalom, de vannak olyan erőhatások, amelyet ők sem tudnak kontrollálni, ami a Lázadásra is érvényes. A dhani civilizáció és a Szem egy sokkal örökérvényűbb jelenség, mint a Birodalom múlandó csillogása és tekintbevéve, hogy hogyan beszélnek róluk a birodalmiak, puszta izomerőként, terelgethető jószágkánt kezelik őket (ez egyébként összhangban van azzal is, amit Cassian mond Nemiknek a rész elején a Birodalomról), így egy olyan kontextusba helyezi az eseményeket a Szem, ami az egész Lázadást éltető üzenetként értelmezhető... van remény, vannak hatalmasabb erők is az elnyomó zsarnoknál!

 

Természetesen a rész csúcsjelenete az egyértelműen Skeen lelövése volt. Azt hittem, hogy már egy kicsit lecsillapodnak a kedélyek és végre fellélegezhetünk, erre bedobnak egy ilyet a végére. Azért nem gondolom, hogy ez egy teszt lett volna, mert teljesen ad-hoc szituáció volt, amiben találták magukat azzal, hogy a lövöldözés során meghalt két ember és egy harmadik még meg is sérült. Szerintem ezt nem lehett megtervezni előre, hogy akkor majd így próbálják meg Cassiant próba elé állítani. Amikor kérdezi Cassian, hogy hova menjenek, akkor Skeen az aki erőlteti az orvost és megpróbálja érzelmileg kompromittálni Velt, hogy ő képes lenne feláldozni Nemiket. Szóval én úgy látom, hogy Skeenben ott volt kezdettől fogva az árulás magja, nem feltétlenül készült arra, hogy elárulja őket, de amikor adódott egy lehetőség rögtön képes volt lecsapni rá, mikor megtalálta az előző részben a kristályt az is inkább ahhoz járult hozzá, hogy Cassianban ő egy potenciális szövetségest talált, aki ugyanúgy nem elkötelezett az ügyhöz, mint ő. Cassianon látszik a hitetlenkedés, amikor hallgatja Skeent és az utolsó csepp talán az volt, mikor azt ecsetelte, hogy ők ugyanolyanok. Nagyszerű volt, ahogy Cassian lelőtte őt és ettől olyan jó ez a karakter, aki nem egy morális hős, nem filozofál, hanem cselekszik. Ezek után nem tudom, hogy hogyan lehetett volna életbenhagyni Skeent, félő lett volna, hogy ő lövi le, vagy megpróbálja Cassiant bemártani Velnél... nem bíztak benne és érthető okokból ő sem bízott bennük, sőt ő csak azért volt itt, mert Luthen így intézte, de neki nem az ügye még a Lázadás. Ettől még elsőre meghökkentő volt, hogy csak így se szó se beszéd előrántja pisztolyt és megöli a csávót, akiről pár perce még azt gondoltuk a társuk, viszont az tökéletesn lejött, hogy Cassian nem egy rossz ember és nem áruló! Érdekes lesz az utóélete ennek a cselekdetnek, de biztos vagyok benne, hogy mind Vel, mind Luthen össze tudja majd rakni a részleteket.

 

A folytatásban mindenképpen egy nyugisabb epizódra számítok, amit még kiemelnék az Mon Mothma és a Szenátus, hihetetlen érzés volt újra látni azt az ikonikus helyiséget, ezúttal némileg más dizájnnal, de nagyon várom, hogy újabb coruscanti jeleneteket kapjunk a szenátorral. A rész befejezése, meg keserédes volt, mert egyrészt ott volt ez a pozitív fellélegzés Luthennel, de közben mi tudjuk, hogy nagyon nem úgy ment az akció, ahogy kellett volna, milyen áldozatok voltak és azt is láthattuk, hogy a birodalmiak is elkezdtek mozgolódni... most már csak Syril Karn becsatlakozására várok az eseményekbe, hogy ő hogyan fog szerepet kapni ebben, ő az egyik kedvencem. Szerintem sokszor írtuk már ezt az elmúlt évek content dömpingje kapcsán, de egy ilyen rész után főleg igaz, baromi jó most Star Wars rajongónak lenni és őszintén mondom, hogy én nem gondoltam volna, hogy az Andor tényleg ennyire jó... de az!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Wilde írta:

de emellett én úgy érzem, hogy a szimbolikus jelentősége is figyelemreméltó volt. Ha megnézzük, akkor az az áhitat, a meghatottság és az a kicsinység érzés, ami minden ilyen galaktikus léptékű természeti "csoda" alkalmával elfogja az embert és megmutatja, hogy mennyire aprók és jelentéktelenek vagyunk, azokhoz az elérhetetlen erőkhöz képest, ami a világegyetemet mozgatja, ez remekül tükröződik az arcokon. Mind a birodalmi katonák, mind a dhani nép jelenlévő zarándokai egy pillanatra összetartoznak ebben az érzésben és ez egy számomra kifejezetten megható pillanat volt

Ez eddig bennem nem tudatosult, pedig olyan kozmikus csoda volt ez, ami az egyszerű embereket mélyen megérintette. Mi pedig már annyi olyan dolgot láttunk ennek a galaxisnak a spirituális titkaiból, amit ezek az egyszerű halandók elképzelni se tudnának. :)

 

Van még egy dolog ami szöget ütött a fejembe. Miként járhatta be a holonetet ilyen gyorsan a rablás híre? Az ilyen fiaskókat inkább eltusolni szokta a Birodalom, semmit közhírré tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 17. - 20:19, Ody Mandrell írta:

Szerintetek Cinta kinyírta a parancsnok családját? 

 

Az arckifejezését nézve, ahogy elsétált a bázsiról, abban bármi benne volt, de szerintem nem. Vel azt mondja, mikor felmerül, hogy úgyis megölik a foglyokat hiba működnek együtt, hogy ők nem olyanok, mint a Birodalom és nem tennének ilyet. Ugye most azt nem tudjuk, hogy Cinta hogyan értelmezte azt, amikor odalent elszabadult a pokol, lehet ő azt hitte, hogy nem tartották be az egyezséget és azért kezdődött a lövöldözés, akkor akár le is lőhette a foglyokat, de úgy érzem az már sok lenne. Skeen árulás persze jelezte, hogy itt nem csak makulátlan hősök vanank, de alapvetően a Lázadók jó emberek és egy ilyen tett szerintem nem férne bele ebbe az imidzsbe, hogy az anyukát meg a gyereket ott lemészárolják.

 

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Van még egy dolog ami szöget ütött a fejembe. Miként járhatta be a holonetet ilyen gyorsan a rablás híre? Az ilyen fiaskókat inkább eltusolni szokta a Birodalom, semmit közhírré tenni. 

 

Ez érdekes felvetés, alapvetően azt gondolnám, hogy ez elsősorban a narratíva miatt volt, hogy így a végén átváltottak Luthenre és láthattuk őt örömködni a rész végén, ugye az előző részben ott izgult, hogy mi lett az akcióval és így megmutatták, hogy tudomására jutott a "siker". Mondanám, hogy Velék szivárogtatták ki valamilyen csatornán az információt, ami aztán eljutott a hírekbe, hogy így hirdessék az eredményüket, de abban a helyzetben amiben vannak talán nem az a legjobb, ha bárhogy felhívják magukra a figyelemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.