Ugrás a kommentre

Chapter 18: The Mines of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem itt főleg az lehetett, hogy a Birodalom  sokkal nagyobb erővel bírt, és mivel a Lázadók Szövetségével még nem álltak nyílt háborúban, meg is volt a forrásuk ennek bevetésére. És mivel a mandalore, harcos kultúra révén nagyobb fenyegetés lehetett a háború előtti hónapokban, mint a földműves lothaliak, így komolyabban is vették eme bolygó lázadását. Márpedig, ha megjelent egy flottányi Imperial I-es az égen, az több százezer rohamosztagost, több száz TIE-t és még ki tudja mit jelent. Talán még egy egységes Mandalore sem tudott volna sokáig ellenállni ennek, hát még egy megtépázott, szétszakadozott Mandalore. De talán még így is elég sokáig ellenálltak és elég nagy veszteségeket okoztak, és végül emiatt mondott le a Birodalom a bolygó visszafoglalásáról, és inkább kiirtotta a népet, ezzel letudva a gondot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat egyik legjobb része. Már legalább tízszer láttam.

 

Legalább annyira Grogu része is, mint Bo-Katané. Most látszik igazán mi értelme volt a Luke-nál eltöltött időnek. Sokat fejlődött a kölyök, kezd kibontakozni a személyisége. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Rixon is most mondta, hogy süllyedt. Meg is néztem. Legyen. De akkor is csak most fogadom el magyarázatra, mert, nem így tűnt nekem. Olyan sokáig merül utána jet pack rásegítéssel Bo, hogy nem értem hogy ért a fenékre Din annyi idő alatt, mert Bo szinte azonnal utána ugrott. 1 másodpercet ha várt. 

Igen itt volt egy kis megbicsaklás, mert Din valószínűtlenül gyorsan süllyedt. Épp az a baj, hogy Bo szinte azonnal utána ugrott és akkor már sehol se volt Djarin. Pedig a nőn még hátirakéta is volt.... 

 

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Persze az a tény, ha mythosaur vitte volna le, akkor nem valószínű, hogy "szó" nélkül engedte volna felhozni. Nem tekintette âldozatnak a fürdőzőket, mert akkor legkésőbb ezen rész elején kimászott volna utánuk. Mondjuk én erre számítottam. Így viszont a visszatérése lehet, hogy az évadzáró nagy jelenete lesz csak. 

Attól függ merre haladunk, és milyen gyorsan. Az se kizárt, hogy a következő évadban tűnik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Süllyedt? Na ez meglep. 4x láttam a részt, de nekem végig olyan mintha elkapná valami. És nagyon hamar nagyon mélyre kerül. Na ez újra lesz nézve. 

Igen, gyorsan szinte zuhan, mintha nem lenne vízellenállás, mert  Bo gyorsan megy utána és nem látszik sehol a vízben.

Nem tudja jól tudja rekonstruálni a történést, ahogy mi sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na igen, ez a rész már sokkal erősebb volt mind hangulatát, mind történetét tekintve! :clap: Sikerült Mandalornak egy rendkívül egyedi hangulatot teremteni, amely egyszerre tűnik rejtélyesnek, bukottnak, letűntnek, futurisztikusnak és apokaliptikusnak. Nagyon eltalálták. A rész egyik fénypontja volt a bogárszemű lény volt, ami - szemben az előző részben látott önmaga karikatúrájaként szolgáló zöldsörénynek - valóban félelmetesre sikeredett, és megállt bennem még a sz*r is, mikor elkezdte leszívni Din vérét. :o 

 

Előkerült a sötét kard is, és az A betűs lények azokkal a zöld szemekkel nagyon rémisztő ellenfelek voltak. Tovább erősítették a bolygó egyedi hangulatát. Szintén megemlíteném Grogu fejlődését: egyedül visszatalált a hajóhoz, Bo Katanhoz, és segítséget tudott kérni tőle. Ami kevésbé tetszett az a droidos kitérő: R5-öt választotta Din annak ellenére, hogy az előző részben még meg volt róla győződve, hogy neki IG kell, majd elvitt magával egy IG-vel szöges ellentétben álló, darabokra eső, reszkető droidot. :lol: Hát ezt nem sikerült túl jól megírni.

 

Annál inkább Bo Katan karakterét. Full rejtély a csaj. Sokszor elárulhatta volna Dint ehhez képest habozás nélkül elindult, hogy segítsen rajta (azt hittem a kardra pályázik) majd utána ugrott a mélybe. Valami egyértelműen szövődik közöttük, és alig várom, hogy lássam, hogy hova fog kifutni a dolog. Élvezet nézni a nőt akció közben, és a hátsója sem utolsó. :D 

 

A Boontha Eve megemlítése pedig csak hab volt a tortán! Csak így tovább!

 

2023. 03. 08. - 20:01, Ody Mandrell írta:

Könnyed jelenetekkel kezdtünk, ami nem is csoda hisz amiben Peli néni szerepel, azon biztos jókat lehet mosolyogni. :D Megint átvert egy kuncsaftot, de ezen kár is lenne fennakadni hisz ismerjük. Érdekesebb volt, hogy belecsöppentünk a Bunta Esti ünnepségbe, amit utcai versenyekkel és tűzijátékokkal ünnepeltek. Jó kis utalás volt az EPI-re. :) 

ÉS az Obi sorozatra is jó utalás volt, ahol a jawa Kenobit húzta le ezzel a trükkel. :D 

 

2023. 03. 12. - 15:11, Ody Mandrell írta:

Tehát pár óráig a cyborg volt a Mandalore nép vezetője? :D 

Tökéletesen illene a bolygó jelenlegi állapotához. :lol:

 

2023. 03. 12. - 15:59, Dzséjt írta:

akkor Bo-Katan olyan mesével állhatna elő, amilyennel csak akar.

Egy ilyen pont megfelelne és nem is lenne unikális hazugság az SW berkeiben. :lol: 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

R5-öt választotta Din annak ellenére, hogy az előző részben még meg volt róla győződve, hogy neki IG kell, majd elvitt magával egy IG-vel szöges ellentétben álló, darabokra eső, reszkető droidot.

Eleve azért ment oda, hogy IG-11 -hez alkatrészt szrezzen. Pelinél és a Jawáinál eddig minden ritka és régi alkatrész megtalálható volt. Viszont itt most ez nem sikerült, szóval ha ló nincs jó a szamár is alapon mehetett R5. :) Koncepció szinten lehetne felvetni a kérdést, hogy mi szükség volt IG-11 behozatalára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Koncepció szinten lehetne felvetni a kérdést, hogy mi szükség volt IG-11 behozatalára?

El lehetett rángatni Dint Nevarróra és be lehetett mutatni a Kalóznemzetet, ami tudjuk, végül hová vezetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.