Ugrás a kommentre

Chapter 18: The Mines of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én megemlítettem az írásomban, és szerintem más is. :) Jó volt látni, nagyon nosztalgikus.

Az én fülem Peli megjegyzése ütötte meg,  amikor azt kérdezte Dintől, hogy azért jött, hogy megölje Bobát? :hmm:

 

Imádom Bo-Katant, minden gesztusa ül. Jó nézni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én megemlítettem az írásomban, és szerintem más is. :)

Ó, akkor ez kiment a fejemből. Mondjuk e rész a TBB új epizódja hatása alatt még a saját nevem is kiment a fejemből. :D 

 

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az én fülem Peli megjegyzése ütötte meg,  amikor azt kérdezte Dintől, hogy azért jött, hogy megölje Bobát? :hmm:

Ja, ez fura volt, még tőle is. Bár szerintem nem tudja, hogy milyen viszonyban van Din Bobával.

 

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Imádom Bo-Katant, minden gesztusa ül. Jó nézni. :P

Tényleg szép, formás gesztusai vannak. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Whill írta:

Nem volt még időm visszaolvasni, úgyhogy lehet, hogy volt már erről szó. A droid, ami ellen Mando és Bo Katan harcolt ebben a részben, szerepelt már bármilyen kánon vagy EU műben? Olyan ismerős, de mégis új. :hmm:

Itt jelent meg először. Szerintem azért tűnik ismerősnek, mert sok régi sci-fi egy-egy mumusának jegyeit magán viseli. Az 1988-as Moontrap-ban is volt ilyesmi, de a Chronicles of Riddick-ben is bóklászott ilyesmi, hogy csak két példát említsek:

nHDBkEg.jpg

kQ0bfRz.jpg

 

Amúgy szerintem nagyon cool, mintha a dolog megpróbálta volna asszimilálni Grievoust, de csak ennyire futotta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon bejött, akkor a Riddick miatt lehetett ismerős. :)

Érdekes, hogy az SW-ben is egyre inkább előtérbe kerül az értelmes lények ellen fellázadó mesterséges intelligencia témája. Ráadásul ez a droid nagyon úgy nézett ki, mint ami kifejezetten mandalórikra van specializálva. Sok izgalmas történetet rejthet magában a továbbiakban a téma. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Nekem totál ismeretlen, de jó volna ha kapna valami rövid eredettörténetet, mert nekem kicsit lóg a levegőben. Az érdekelne, hogy mi lehetett, hogy élte túl a tisztogatást meg hasonlók. 

Lehet, hogy később érkezett a bolygóra, szóval nem őshonos. Nekem tetszik a misztikum ami körül lengi, de én is nagyon kíváncsi vagyok a hátterére.

 

19 perccel korábban, Whill írta:

Nekem is nagyon bejött, akkor a Riddick miatt lehetett ismerős. :)

Érdekes, hogy az SW-ben is egyre inkább előtérbe kerül az értelmes lények ellen fellázadó mesterséges intelligencia témája. Ráadásul ez a droid nagyon úgy nézett ki, mint ami kifejezetten mandalórikra van specializálva. Sok izgalmas történetet rejthet magában a továbbiakban a téma. :)

Inkább mondanám cyborg-nak, mert volt benne organikus rész is. Amúgy a témakör tényleg jó, talán egyszer foglalkoznak vele élőszereplős sorozatban vagy filmen is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez egy kiborg volt. Szerintem hasonló "fejlesztések" eredménye, mint amiket Grievous eszközölt magán, vagyis szép fokozatosan lecserélte szinte mindenét kibernetikus pótlékra (valahol a tatooine-i modok az ilyen Grievous-féléknek az első fázisai). Érdekes, hogy Din vére kellett neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt jelenti, hogy szüksége van testnedvekre. Még akkor is, ha minimálisan volt csak organikus. A csövek amik behálozták talán az "erei" lehettek. Fantasztikus lény, elsőre is ütött, de azóta csak felfelé szárnyalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb remek epizódot kaptunk, ami szerencsére gyakori jelző ennél a sorozatnál. Hangulatos és látványos SW-kaland, ami egyben tovább visz minket a Mandalore történelmének útján. A lore ízléses bővítése és a korábbi művekre való visszautalások megint csak megszokott rendszerré váló dolgok - szerencsére. :)

 

Nem bánom, hogy ismét visszatértünk a Tatooine-ra, mert valamilyen módon mindig egy újabb oldalát tárja fel előttünk ez a kő- és sivataggyolyó, ami egyre nagyobb szó így 46 év után. Ezúttal az utcai siklóversenyekkel és a Boonta esti verseny jelentősségének bemutatásával sikerült extra töltetet adni neki. Plusz Peli és droidokból álló bandája mindig derűs perceket okoz. Imádom, ahogy a kis Pit droidok mindig repülésirányítót játszanak, valahányszor Mando fel-vagy leszáll. :D Peli rafkós (és egyben morálisan megkérdőjelezhető) pénzszerzéséről az Obi-Wan Kenobi ugrott be, ahol a jawák ugyanígy a saját ellopott alkatrészét akarták eladni a Jedi-mesternek. Lehet, hogy az egyik jawa egy randi során említette Pelinek ezt a pénzszerzési trükköt - mert ugye Peli randizott már jawával. :lol: Az átalakított N-1-es még mindig baromi menő gép, nálam simán befér a legjobb SW-vadászok Top 3-asába. R5 visszatérése és kalandra hívása gyorsan rövidre zárta az IG-11 megjavítására tett kísérletet. Az astromech droid óvatos/gyáva viselkedése szép kontrasztot alkot a mindig bátor és harcias R2-val.

 

A Mandalore élőszereplős feltűnése az eddigi minimális flashbackek után, hatalmas feeling volt, még ha ebben az elszomorító formájában is. TCW és Rebels érzelembombák áradata rohant meg az ismerős helyszínek (vagy azokra nagyon hajazó helyszínek) láttán. Tetszik, ahogy Djarin folyamatosan tanítja Grogut: a múltkor a vadászgép és a navigáció, ezúttal a Mandalore-rendszer bolygóinak és holdjainak elhelyezkedése kapcsán. És kifizetődő a dolog, mivel a kicsinek mindkét tudásra egyhamar szüksége is volt. Bár a navigációból R5 is kivette a részét. IG-11 a légkör minőségének felmérése mellett nyilván "bébiszitternek" is kellett volna, hogy egy extra protekció biztosítsa Grogut. Ez és Kuiil programozása késztethette Djarint arra, hogy konkrétan IG-t akarja visszahozni - holott, ahogy az előző résznél is írtam, és itt is kiderült: egy másik droid is képes elvégezni a feladatot, még ha csak részben is. Ettől függetlenül, én nem érzem "feleslegesnek" az előző részbeli szálat. Amúgy is a kaland és a karakterfejlődés a lényeg. Ellenkező esetben a The Bad Batch 2. évadjának sincs eddig túl sok értelme - hiszen a Csapat nem remekelt eddig Cid küldetései kapcsán. :P Mégis volt értelmük, nagyon is. ;) 

 

A birodalmi bombázásoktól kikristályosodó Mandalore kicsit a Christophsisra emlékeztetett. Először felvontam a szemöldököm, hogy Din miért törődött annyira a levegő belélegezhetőségével, ha a sisakja hermetikusan lezárható és még oxigénje is van. :D Gondolom, véges az oxigénkészlete és/vagy Grogut is magával akarta vinni a mélybe. Grogu kellemes meglepetése az epizódnak, ezúttal a szokottnál is aktívabban részt vett az eseményekben. Honnan hova jutottunk: kezdetben Din mentette meg Grogu életét, most a fordítottja történt. Grogu nem mellesleg sokkal ügyesebb lett az Erő-használat terén, már lazán nyomja a szaltókat és lökéseket. Ez szépen reflektál a Luke-nál eltöltött időkre az Ossuson. Plusz a báb futásán is sikerült csiszolni, mert sokkal realisztikusabbnak tűnt mozgása, mint korábban. Grogu függetlensége tehát egyre jobban kibontakozik, ami jó, mert így megújítják és frissen tartják a Djarinnal való dinamikáját. Nem érződik, hogy csak a cukiságfaktor miatt van jelen, akire folyton vigyázni kell és megmenteni őt (persze ez is jelen van), hanem egyre aktívabban kiveszi a részét a cselekményből. A kis lebegő podját is megtanulta egyedül irányítani, ami jó magyarázat egyrészt a technikai fejlődésére, másrészt arra, hogy miért nem repült Din után, amikor elragadta őt az a kiborg. 

 

Din és a Sötétkard akciója remek és látványos jelenet volt, de nem volt nehéz nem észrevettni, hogy Bo-Katan mennyivel stílusosabban és gyakorlottabban forgatta a fegyvert. A Djarinra támadó alamite-ok engem kicsit a Legendák-beli taungokra emlékeztettek, pedig nem olyan szembetűnő a hasonlóság, sőt... :D 

X48ajFG.jpg

Mondjuk a noghrik sem éppen úgy néznek ki a Kánonban, mint a Legendákban. 

 

Bo-Katan kellemes meglepetés volt. Pedig az előző részben úgy tűnt, hogy nagyon apatikusan áll már ehhez az egész Mandalore témához a megannyi balszerencse és negatív élmény után. Djarint is elhajtani készült, amikor landolt az N-1-es a Kalevalán. Remélhetően, további pozitív irányba fejlődik majd a karaktere a mandalori népcsoport egyesítése kapcsán. Bo kapcsán is milyen durva a kontraszt az egykori és mostani énje között: amikor először megismertem a TCW-ben, kifejezetten negatív figuraként könyveltem el. Hiszen a Carlac-en részt vett ártatlan falusiak terrorizálásában a "pasija" oldalán, a béke helyett az erőszak híve volt, és még Ahsoka fenekére is rácsapott. :P Ellenben most, gyakorlatilag első szóra ugrott, és Din iránti ellenérzéseit félretéve, a segítségére indult. Ez nekem azt bizonyítja, hogy még mindig megvan benne a kellő elszántság és bajtársiasság, ami a mandalori kultúrát jellemzi. És bár vezetőnek Din ideálisabbnak tűnik, a Sötétkardnak szerintem Bo-Katannál lenne a helye. Egyrészt, ő nem küzd a fegyver ellen, (ami Djarinról nem mondható el a mozdulatai alapján, a Fegyverkovács TBoBF-beli tanításai ellenére), másrészt, bebizonyíthatná, hogy annak idején is jogosan birtokolta a fegyvert, amikor Sabine neki ajándékozta. Persze ebben az esetben elméletileg ő lenne a nép vezetője. Bo-Katan és Din Djarin számára ugyanúgy fontos a népük jövője, így jelenleg inkább szövetségesekként és leendő barátokként tudom elképzelni őket, mintsem ellenségekként, akik a Sötétkard - és a Mandalore feletti uralom miatt marakodnak. Főleg, hogy Bo már kifejezte az uralkodni vágyás iránti közönyösségét. Bo-Katan kapcsán nagyon tetszett még, amikor a Jedikkel való együttműködésről és barátságról beszélt. Azonnal beugrottak az ominózus események Obi-Wannal, Kanannel, Ezrával és utóbbi kapcsán Ahsokával is. Remélem, Din, Bo és a Fegyverkovács végül mind közös nevezőre jutnak, és a viharos múlt ellenére közös alapokra helyezik majd a népük több évezredes történelmének jövőjét.

 

Ez a mandalori hagyomány - a Megtisztulás megint csak egy érdekes kérdés. Mi a pontos menete? Mikor számít hivatalosnak? Pusztán ugyanúgy meg kell "keresztelkedni", mint lelencként (csakhogy kimondottan a Mandalore bányái alatti vizekben), és máris semmissé válik minden bűn és vétek, ami a Krédóval szemben történt? Mert tényleg: mi a bizonyíték arra, hogy Din valóban megmártózott az Élő Vizekben, elmondta a szövegét, megbánta amit tett - hogy levette a sisakját - és a többi. Ennyi erővel elég lenne odamennie a Fegyverkovácshoz azzal a dumával, hogy "Megtisztultam, újra mandalori vagyok. Ez az igaz út." - és a csaj nem tudná megcáfolni. :D 

 

A pókdroidban lévő kiborg érdekes ellenség volt, de remélem, több is kiderül róla a következő részben, mert egyelőre eléggé lóg a levegőben a szála. Mi a története? Mit keresett a bányákban? Mi a célja? Nekem úgy tűnt, hogy táplálékként csapolta le az arra tévedő mandók vérét (az a rengeteg beskar sisak elég durva volt), amivel azt a minimális szerves részét akarta táplálni, ami a géphalom mögött rejtőzött. Din is hasonló sorsra jutott volna, hogy Grogu és Bo-Katan nem mentik meg az életét. Érdekes, egyedi, és fenyegető kis dög volt, annyi biztos.

 

A mythosaur létezését eddig is borítékoltam (az utalások Kuiil, majd a Fegyverkovács részéről), de a tényleges feltűnésére nem számítottam. Legalábbis nem mostanában. Innentől fogva viszont biztosra veszem, hogy Din meg fogja ülni a szépséget, amivel megkérdőjelezhetetlen jelét adja igaz mandalori mivoltának, megváltást nyer az Őrség Gyermekei körében, és talán még a nép vezetője is lesz, a Sötétkardtól függetlenül. A vízbe rántásnál nekem is úgy tűnt, hogy valami lerántotta Dint, túl hirtelen tűnt el ahhoz, hogy ne így legyen. Viszont a mythosaur csak később ébredt fel, így szerintem egy kisebb vízi lény lehetett. Minden esetre Bo másodszor is megmentette Din életét. Ha így viselkedik a nő azokkal, akikért nincs oda, mit tesz azokkal, akiket kedvel? :P Maga a mythosaur úgy tűnik, hogy többé-kevésbé hasonlítani fog a Legendák-beli megfelelőjére.

 

C1BjeDU.jpg 

A jelenet közben meg se fordult a fejemben, hogy ez már a rész vége, néztem volna még... gyorsan elrepült ez a háromnegyen óra, de ami rosszabb, hogy messze van még a szerda.

 

Grogu kapcsán az jutott még eszembe, hogy lelencként elvileg ő is teljes jogú mandalorinak számít, ha átmegy a szertartáson, ahogy pl. Ragnar (aki nem Lothbrok). A beskar láncinge már megvan. A Jedi-tudás és Erő-használat fejlesztése folyamatban. A Sötétkard "apunál". Lehet, hogy Grogu lesz a következő mandalori Jedi Tarre Vizsla után? Ki másnál lenne jobb kezekben az a legendás fénykard? Persze nem hiszem, hogy erre ténylegesen sor kerülne (a sorozat keretein belül legalábbis nem), inkább csak ötletelek. Grogu még lényegében egy csecsemő/kisgyermek, így aligha lesz a Mandók következő vezetője (és Jedi) a közeljövőben. 

 

Noha mindegyiket csípem, ha rangsorolnom kéne, számomra még mindig ez a Nr.1 élőszereplős SW-sorozat, ami remélhetőleg csak az Ahsokáig lesz így. :) 

 

Na, ez se csak 2-3 bekezdés lett, mint ahogy leültem elé, de nem baj. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte már mindent leírtatok, így csak pár gondolat.

 

- Jó látni, hogy a Tatooine és ezzel együtt Mos Eisley egyre élhetőbb helynek mutatkozik. A Boonta Eve valódi népünnepélynek tűnt a tömeggel és a tűzijátékkal. Jaj de megnéznék egy olyan részt, ami a versenyre magára fókuszál.

- Tetszett, hogy R5-D4 előtérbe lett hozva, a kis droid egyébként is a Star Wars egyik hétköznapi hőse (hiszen annak idején R2 kifejezett kérésére "robbant le", hogy aztán Owen bácsi ne őt válassza). Ezzel együtt is Din azért kurtán-furcsán lemondott arról a szándékáról, hogy IG-t rendbe hozza, pedig az előző rész éppen erre fókuszált.

- A saját temetőjévé váló Mandalore káprázatos helyszín lett, tényleg mintha egy régesrég letűnt civilizáció romjait látnánk, nem pedig a Birodalom egy 10-20 éve elkövetett háborús bűntettének színhelyét.

- Az a rovarszerű kiborg-droid igen eredeti megoldás volt, a design nekem nagyon tetszett. Az alamitákkal már kevésbé voltam kibékülve, a kinézetük túl gumiszerű lett, inkább a régi 80-90-es fantasy filmeket idézte a megjelenésük.

- Tetszett, hogy Bo-Katan habozás nélkül Din segítségére sietett, amikor megjelent nála Grogu. Akármennyire is belesüppedt az önsajnálatba, a nőben bizony van még becsület. Jó volt, hogy a későbbi beszélgetésük során érintették Bo-Katan gyermekkorát a Kryze-dinasztia tagjaként. 

- Bo-Katan sokkal jobb harcosnak tűnik, mint Din, ez nagyon szembetűnő volt az alamitákkal és a gépszörnnyel elleni harc során.

- A mythosaurus a végén... jesszusom, mi lesz itt a következő részben. Din megfogja szelidíteni, hogy visszaadja a reményt a Mandalore civilizációjának?

 

Jól szórakoztam tehát, de egyelőre a Bad Batch mindkét egyidejűleg leadott része azért jobban tetszett. Ott jóval erősebbnek érzem a mondanivalót.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ez és Kuiil programozása késztethette Djarint arra, hogy konkrétan IG-t akarja visszahozni - holott, ahogy az előző résznél is írtam, és itt is kiderült: egy másik droid is képes elvégezni a feladatot, még ha csak részben is. Ettől függetlenül, én nem érzem "feleslegesnek" az előző részbeli szálat.

Biztos vagyok benne, hogy IG-11 vissza fog térni Djarin mellé, méghozzá megjavítva. :) 

 

45 perccel korábban, Darth Sky írta:

Először felvontam a szemöldököm, hogy Din miért törődött annyira a levegő belélegezhetőségével, ha a sisakja hermetikusan lezárható és még oxigénje is van.

Mert azt is bizonyítani akarta, hogy a bolygó levegője nem mérgező. Ezzel megnyitva az utat a többiek előtt. 

 

48 perccel korábban, Darth Sky írta:

Bo kapcsán is milyen durva a kontraszt az egykori és mostani énje között: amikor először megismertem a TCW-ben, kifejezetten negatív figuraként könyveltem el. Hiszen a Carlac-en részt vett ártatlan falusiak terrorizálásában a "pasija" oldalán, a béke helyett az erőszak híve volt,

Bo-Katan valóban egy terrorista volt, ezt könnyen elfelejtjük. Volt honnan feljönni, de úgy tűnik sikerült neki. Azért ehhez kellett Maul hatalomra kerülése is. Ha Vizsla életben marad akkor érdekes kérdés, hogy mi lett volna vele. 

 

50 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ellenben most, gyakorlatilag első szóra ugrott, és Din iránti ellenérzéseit félretéve, a segítségére indult. Ez nekem azt bizonyítja, hogy még mindig megvan benne a kellő elszántság és bajtársiasság, ami a mandalori kultúrát jellemzi.

Volt abban jó adag kíváncsiság is azok után, hogy kiderült igaza volt a bolygóval kapcsolatban. Azt se feledjük, hogy a kard Dinnél van, az is lehetett hajtóerő a nő számára. Nem vagyok benne biztos, hogy ezek hiányában (Mandalore és sötét kard) ilyen gyorsan ugrott volna. :) 

 

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ezzel együtt is Din azért kurtán-furcsán lemondott arról a szándékáról, hogy IG-t rendbe hozza, pedig az előző rész éppen erre fókuszált.

Szerintem csak talonba tette. Egyelőre nincs alkatrész hozzá, és szegény ember vízzel főz. Bár Din elvileg megvette R5-öt, szóval érdekes ez az IG11 dilemma. :D 

 

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A mythosaurus a végén... jesszusom, mi lesz itt a következő részben.

Szerintem most jön a Gideon-Coruscantos rész. Csak, hogy minden szálat felvezessenek. 

 

8 perccel korábban, Nute Gunray írta:

egyelőre a Bad Batch mindkét egyidejűleg leadott része azért jobban tetszett.

Mert ott a végén járunk itt meg az elején. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényről: nekem Grievous mellett a dianoga jutott eszembe. Ez persze értelmesnek tűnt, az pedig ösztönlénynek. De ki tudja. Ez az egy szem... Ha egy dianogából csak ennyi maradt volna, meg tudnám érteni, ha ilyen perverz formát öltene. 

És a környezet. A sok szemét, a rozsda, olyan Lotho Minoros is volt kicsit nekem amúgy. Szóval, a lepusztult környezet, mint élettér, és hogy nem veti meg az elő áldozatot sem, mindenképp hasonlóvá teszi a dianogához is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, csoli1138 írta:

A lényről: nekem Grievous mellett a dianoga jutott eszembe. Ez persze értelmesnek tűnt, az pedig ösztönlénynek. 

Ösztönlény? akkor biztos nem olvastad az EPIV-es elbeszéléseket. :D 

 

16 perccel korábban, csoli1138 írta:

És a környezet. A sok szemét, a rozsda, olyan Lotho Minoros is volt kicsit nekem amúgy. Szóval, a lepusztult környezet, mint élettér, és hogy nem veti meg az elő áldozatot sem, mindenképp hasonlóvá teszi a dianogához is.

Amúgy nekem is beugrott Lotho Minor és Maul. Meglehetősen sok a hasonlóság a környezet és a hangulat között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Rég olvastam, de annyi rémlik, hogy megtudjuk hogy került a dianoga a Halálcsillag szemétgyűjtőjébe. Ezzel még nem lenne gond, de mindezt a dianoga gondolatain keresztül mesélték el. Bizony... álmodozik a szülőbolygójáról amiről elhozták, stb. Ja és megérzi, hogy Luke Erőérzékeny. :D 

  • Meglepő 1
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy gyakorlatilag nem lett Bo Katané a kard? :D a kiborg legyőzte Dint, elvette tőle a kardot, ezzel az övé lett :D ezután Bo győzte le a lényt, megszerezve a kardot:D

Azért ez nem Harry Potter varázspálcája. :) Különben is, Bo-Katan technikailag csak felvette a földről az ott heverő kardot, azaz nem harcban került hozzá. Na perzse, ahogy Gideon mondta, a sztori számít, nem a kard, szóval, ha a kiborg legyőzése után Din véletlen hátbaszúrná magát a karddal, vagy ügyetlenségében levágná a saját fejét, esetleg megbotlana és nyakkal előre beleesne a pengébe, akkor Bo-Katan olyan mesével állhatna elő, amilyennel csak akar. Bár lehet, hogy az is kell, hogy a sztorit néhány hiteles szemtanú is megerősítse, amely esetben nem elég az, ha Din a WC-n véletlen beleül az aktivált kardba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, csodás látványvilággal! Grogu nagyon ügyesen hozott segítséget, és Bo-Katannak szerencsére fontosabb Mandalore sorsa, és persze kicsit Din Djarin maga is biztosan, mint a büszkesége, mert azonnal indult segíteni. Engem is leginkább az ragadott meg a nő kiszabadítási akciójában, hogy mennyire könnyedén forgatta a sötét kardot, egyértelmű, hogy az ő kezébe sokkal inkább való, mint Mando kezébe, és ezt már nem először tudatja velünk a sorozat.

 

Erről nekem, bevallom, most egy kicsit vad elmélet jutott az eszembe. Mi van, ha ezután Din elveszíti a kardot, mondjuk Gideonnak sikerül megszereznie valahogy, aztán tőle végül Bo-Katan harcban elnyeri? Tudom, hogy a nő eddig nem volt jó vezető, de talán át tud gondolni pár dolgot, hogy mit kellene másként csinálnia, és nagy különbség Dinhez képest, hogy ő meg akarja teremteni Mandalore egységét. Dinnek nincsenek ilyen ambíciói, ő a saját népéhez akar visszatérni, és Grogura vigyázni. A vezetést pedig nehéz úgy jól csinálni, ha nincs meg hozzá az elszántság.

Momentán sokkal inkább tudom elképzelni, hogy Din segít Bo-Katannak véghez vinni a Mandalore-i egyesítési küldetését, és aztán elfogadja Greef Carga ajánlatát a letelepedésről, marshallként pénzt keresve és támogatva a népét továbbra is anyagilag, mint azt, hogy ő lesz Mandalore ura.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre tényleg semmi jel nem utal arra, hogy Din lenne a trón várományosa. Sőt ennek ellenkezője látszik. Ebben a részben Bo-Katan volt a hős, Din pedig egy egyszerű halandó, akit a hősnő megment. Adalékként a mythosaursut is a nő vette észre. Nem lennék meglepve ha az lenne amit írsz, hogy Bo-Katan kap egy második lehetőséget. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát ahhoz Kryze asszonyságnak nagy fejlődést kell még produkálnia, ha jó uralkodó is szeretne lenni, mert attól biza elég messze van jelenleg.

 

Biztos ezen gondolkodik mindig annyit a trónon ülve :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem lennék meglepve ha az lenne amit írsz, hogy Bo-Katan kap egy második lehetőséget. 

Inkább harmadik. Az első esélye akkor volt, amikor Maul kiűzése után helytartóvá vált, ám ezt elbukta. Utána jött Sabine és az ajándék kardja, ezt is bebukta. Sőt, igazából már a negyedik, hiszen lett volna esélye már Dintől is megszerezni a kardot, de fura mód, vele nem mer kiállni (azért ez is ad egyfajta jellemrajzot: a vén Gideontól, aki csak egy birodalmi, el akarta venni küzdelemben a kardot, de a harcedzett, fiatalabb Din Djarint meg sem próbálja kihívni). Szóval ezt az esélyt passzolta.

Én egy mandalore-i helyében sem állnék be mögé, esélyt sem adnék neki. Ez a nő többszörösen csúnyán elbukott, a népét a romlásba és a halálba vezette. Segített Maulnak hatalomra kerülni, aztán polgárháborút robbantott ki, majd meginvitálta a Köztársaságot a bolygóra, ami így Birodalommá alakulva könnyen bevehette. Végül fellázadt a Birodalom ellen, aminek következménye az lett, hogy már a mandalore egy kihalófélben lévő faj. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fegyverkovács férje vagy? :D A Köztársaság meginvitálása nem volt rossz gondolta, azt nem tudhatta, hogy mivé válik.

 

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Utána jött Sabine és az ajándék kardja, ezt is bebukta.

Ezt megnéztem volna hogy történt. 

 

Ok, az tény, hogy elég borzalmas Bo-Katan munkássága (és akkor még meglepődünk, hogy miért üldögél egyedül a trónján, egy ilyen életút után....) Valószínűleg nagy rivalizálás lesz, Din pedig ott lesz az ütközőzónába. Ő lesz az SW Havas Jon-ja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A Fegyverkovács férje vagy? :D 

Hát ő... Nem tudom, hogy ha a csőlátású, bigott vallási, fegyvermániás fanatikus vagy a bukott, a népét halálba vezető ex-terrorista hercegnő között kellene választanom, melyikre böknék rá. Nézzük racionálisan.

Pro: Az egyik fegyvermániás, a másik katona, és mindkettőnek király páncélja van, király fegyverekkel. Plusz:

Spoiler

desktop-wallpaper-pin-on-emily-swallow-e

katee-sackhoff-feet-hot-pics-406093296.j

 

Kontra: az egyik egy bigott vallási fanatikus, a másik ex-terrorista. Egyik sem a zsánerem.

Back To The Future Love GIF

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A Köztársaság meginvitálása nem volt rossz gondolta, azt nem tudhatta, hogy mivé válik.

Igazából Maul hatalomra segítésén kívül semmi sem volt rossz ötlet. Oké, talán még a kard elfogadása az volt, bár az is csak akkor, ha elfogadjuk, hogy ez a tett balszerencsét hozott. Szerintem ez nem igaz, Mandalore-nak akkor is lőttek volna, ha Bo-Katan harcban szerzi meg Sabine-tól. Ha csak az ajándék elfogadása nem azt eredményezte, hogy néhány klán és ház nem állt mellé, de a Heroes of Mandalore című Rebels epizód vége ennek épp az ellenkezőjét sugallja.

A baj, hogy ezen gondolatok következményeit nem tudta jól kezelni. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából Maul hatalomra segítésén kívül semmi sem volt rossz ötlet. Oké, talán még a kard elfogadása az volt, bár az is csak akkor, ha elfogadjuk, hogy ez a tett balszerencsét hozott. Szerintem ez nem igaz, Mandalore-nak akkor is lőttek volna, ha Bo-Katan harcban szerzi meg Sabine-tól. Ha csak az ajándék elfogadása nem azt eredményezte, hogy néhány klán és ház nem állt mellé, de a Heroes of Mandalore című Rebels epizód vége ennek épp az ellenkezőjét sugallja.

A baj, hogy ezen gondolatok következményeit nem tudta jól kezelni. 

Ezért lett volna jó látni, hogy bukott el az a próbálkozás. Akkor ugye azt hittük, vagy legalábbis én, hogy onnantól minden happy lesz és elindulnak felfelé. Erre pont az ellenkezője történt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.