Ugrás a kommentre

Chapter 18: The Mines of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Szisz írta:

III. Látjuk azt is, hogy nem tévéznek és nincs mobiljuk sem. Egyedül az Andorban volt ilyesmi megmutatva.

Van mobiljuk, úgy hívják, komlink, több filmben, élőszereplős és animációs sorozatban, könyvben, képregényben és videójátékban is láthattuk, képes hang és hologram megjelenítésére, sőt még vérmintát is át lehet vele valahogy transzportálni csillaghajókra. És azt is többször mutatták már, hogy bizony a messzi-messzi galaxisban is tévéznek (The Book of Boba FettAndorRebelsThe Clone Wars).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekesség, hogy Din és Grogu valószínűleg ugyananabban az alsóvárosban jártak most, ahol huszonsok évvel ezelőtt Maul és csatlósai rejtőztek az ostrom alatt.

Ez nagyon jó! Pedig annyira figyeltem, hátha látok valami ismerőst de nekem nem jött össze. Viszont ez egy jó kapocs! :clap:

 

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

III. Látjuk azt is, hogy nem tévéznek és nincs mobiljuk sem. Egyedül az Andorban volt ilyesmi megmutatva.

Hosszabban ezt úgy is megvilágítanám, hogy a technikai fejlettség nem feltétlen velejárója az, hogy az ember folyton csinál valamit, ami külső szemlélő számára értelmezhető. Sőt. Ez az off mód vagy üres doboz szindróma.

Sok mai embernek pedig néha nem ártana önmagába néznie, csak hogy kis "én időt" tudjon felmutatni. Jót tenne, szóval legyél olyan, mint Bo-Katan! :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Van mobiljuk, úgy hívják, komlink, több filmben, élőszereplős és animációs sorozatban, könyvben, képregényben és videójátékban is láthattuk, képes hang és hologram megjelenítésére, sőt még vérmintát is át lehet vele valahogy transzportálni csillaghajókra. És azt is többször mutatták már, hogy bizony a messzi-messzi galaxisban is tévéznek (The Book of Boba FettAndorRebelsThe Clone Wars).

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sok mai embernek pedig néha nem ártana önmagába néznie, csak hogy kis "én időt" tudjon felmutatni. Jót tenne, szóval legyél olyan, mint Bo-Katan! :D 

 

 

Pontosítok. Nem technikailag mobilszerűre gondoltam, hanem a társadalmi jelentőségére. Nem olyan központi elem, nem szelfizgetnek vele, nem lógnak úgy rajta, mint sok ember a bolygónk némely hajlatában. Lehet ott is van ilyen. Nem ennyire általános. Tehát a szokásokon van a hangsúly, nem a technikán.

BimBoKatan egy más kaszthoz tartozik, nem munkásosztály, nem megy melóba heti 40+ órát. Valahogy nem illene a karakteréhez, ha drogos bulikat tartana a kastélyban jó dolgában :D

 

Nem kapcsolódik szorosan, de nem vennék rá mérget, hogy nálunk nincsenek, vagy csak sokára lesz olyan technika, mint abban a messzi-messzi galaxisban. Határán vagyunk. Mégis vannak ott is és nálunk is, technikától szinte mentes természeti népek is. Alamiták szinte őshumanoidok. Nem mindenki akar élni ezekkel a vívmányokkal, vagy nem tud.

Részemről volt, hogy napokra kikapcsoltam a telefont és a netet, ahogy Hofi mondaná: kell egy kis áramszünet, időnként mindenkinek. (Nem mindenkinek) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Szisz írta:

BimBoKatan egy más kaszthoz tartozik, nem munkásosztály, nem megy melóba heti 40+ órát. Valahogy nem illene a karakteréhez, ha drogos bulikat tartana a kastélyban jó dolgában :D

Szerintem senki sem vár tőle drogos bulikat, de például egy adattáblát vagy urambocsá', egy könyvet a kezébe vehetne. Vagy csak heverhetne ott mellette. Ezzel például megmutatnák, hogy a karakternek van élete, valami életszerű tevékenysége, nem csak addig létezik, amíg a kamera veszi őt. Én személy szerint ezért csípem a Star Wars-t, régit és újat egyaránt, mert időt és energiát fordítanak ilyen apróságokra. Az újak ráadásul jobban, mint a régiek, pedig Lucas sem aprózta el a dolgot. A depressziót is lehet sokféleképpen ábrázolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem senki sem vár tőle drogos bulikat.

Nem is komolyan írtam. Szerettem volna oldani vele a kavart, amit  a jelenet okozott. :) Nyilván azért keresünk a magyarázatot, mert valahogy nem kerek a kép.

 

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ott volt mellette a lepedő. Valószínűleg ott is pihen/alszik. Szerintem nem kell ezt túlgondolni. :) 

Ez a lényeg. Poén. Mindent ott csinál.  Jönne itt egy megjegyzés beépített valamiről, lehet az kiverné a biztosítékot ;)

Ez is azt támasztaná alá, hogy depis, ahhoz képest elég gyorsan pattan, amikor kell, mert az végre valami, amiért érdemes. A harci képességei sem épp rozsdásak, vagyis ez feltételezi, hogy azért edzésben van. A másik, hogy nyilván a két jelenet közt nem hosszú idő telik el. Kihúzta a dugót pár napra. Előfordul.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Szisz írta:

Nem is komolyan írtam. Szerettem volna oldani vele a kavart, amit  a jelenet okozott. :)

Igazából a jelenet, legalábbis bennem, semmilyen kavart nem okozott. Fura, de vannak sokkal furább momentumok is a Star Warsban, meg az életben is. A posztod viszont annál jobban összekavart, mert nem igazán értettem, mire akartál kilyukadni mindezzel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából a jelenet, legalábbis bennem, semmilyen kavart nem okozott. Fura, de vannak sokkal furább momentumok is a Star Warsban, meg az életben is. A posztod viszont annál jobban összekavart, mert nem igazán értettem, mire akartál kilyukadni mindezzel. :) 

Arra, hogy annyira nem fontos. Nekem elsőre fura volt a jelenet, aztán nem. Később olvastam innen vissza a vonatkozó hozzászólásokat, amin azóta túl vagyok. Az időzítés elcsúszott. A fórumozás bája. Múltkor kaptam megjegyzést, hogy utaztam az időben vissza, mert valami nagyon régi hozzászólásra reagáltam :D. Jelen esetben Ody egy fél mondattal elintézte. Túlgondoltam.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Szisz írta:

Ez is azt támasztaná alá, hogy depis, ahhoz képest elég gyorsan pattan, amikor kell, mert az végre valami, amiért érdemes. A harci képességei sem épp rozsdásak, vagyis ez feltételezi, hogy azért edzésben van. A másik, hogy nyilván a két jelenet közt nem hosszú idő telik el. Kihúzta a dugót pár napra. Előfordul.

Pattan, mert olyan történt a szent bolygón ami személyes jelenlétet kívánt. Meg hát igaza volt. :D Nincs semmi átok. A nagy kérdés, hogy mit kezdenek a bolygóval? Mert attól, hogy lélegezhető a levegő, még mindig élhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nagy kérdés, hogy mit kezdenek a bolygóval? Mert attól, hogy lélegezhető a levegő, még mindig élhetetlen.

És nincs nép, ami összerakhatná. Még ha össze is trombitálják a Nagy Irtást túlélő összes mandit, szerintem akkor sem lennének elegen ahhoz, hogy a bolygót rövid időn belül újjáépítsék - már csak azért sem, mert ahogy fent ecseteltem, a túlélők java valószínűleg nem kovács, mérnök, építész vagy földműves, hanem harcos. Ha tényleg valaha is újra élhetővé akarnák tenni Mandalore-t, akkor szerintem csak utat járhatnak: építenek egy kolóniát egy lakhatóbb térségben, kitanulnak szakmákat, csinálnak jó sok gyereket, és elkezdenek onnan egy több évszázados projektet, ami a bolygó helyreállítását célozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mindenképpen évszázados projekt. Ebből adódik egy izgalmas kérdés, miszerint Grogu lehet a nép vezetője? Generációkon átívelő élete alkalmassá tenné rá, ő lehet a következő Tarre Vizsla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grogu valóban szolgálhatna ilyen célt, a kérdés az, mennyire fogadnák el? Amikor Maul jogszerűen elvette a sötétkardot Pre Vizslától, rögvest ketté szakadt az addig egységes Halálőrség. Mindez azért, mert Maul nem volt mandalore-i, és néhányaknak, első sorban magának Bo-Katannak ez fontosabb volt, mint az, hogy a hagyományoknak megfelelően szerezte meg az uralkodást biztosító fegyvert, és még Vizsla is elismerte ezt a halála előtt. (Ez amúgy jól előre vetítette azt, hogy később ugyanígy a hagyományokra fittyet hányva elfogadta Sabine-tól ugyanazt a kardot és így próbált jogot fomrálni az uralkodásra. De mostanra legalább ezt a leckét megtanulta. Nem csak kihasználnia kell azt, amit a sötétkard képvisel, hanem el is kell fogadnia az azzal járó hagyományokat.)

Grogunál ugyanez a helyzet. Faját tekintve igencsak távol áll a mandalore-iktól, és bár a Fegyverkovács elfogadta, mint a Mudhorn klán egyik tagját, de kérdéses, hogy a faja miatt követnék-e más mandalore-ik. Bár lelencnek titulálták, azért szerintem nem véletlen, hogy ismereteink szerint egészen eddig idegen fajút nem vettek be a soraikba. Minderre csak rátesz egy lapáttal, hogy Grogu megjelenésében nem sugároz erőt, még annyit sem, mint Yoda. Kétlem, hogy Paz Vizsla fejet hajtana olyasvalaki előtt, aki a térdéig sem ér és megjelenése alapján legfeljebb a cukiságával tudna lefegyverezni bárkit. Persze, hamar helyre lehetne tenni Paz Vizslát, de így is sanszos, hogy Grogunak is sokat kellene küzdenie azért, hogy megtarthassa hatalmi helyzetét, mert méreiteiből és másfajúságából adódóan állandó támadásoknak lenne kitéve. Amiről tudjuk, hogy könnyen pusztító viszálykodásba sodródhat, akkor meg ugyanott vannak, ahonnan már többször is veszítettek.

Ezért lenne jobb választás Din Djarin, hosszú távon meg Grogu, mint afféle tanácsadó és/vagy az új nemzedékek tanára ott maradhat. Persze azt is tudjuk, hogy az sem feltétlen jó, ha valkai évszázadokig befolyásolja egy csoport fejlődését, vagy éppen pont ezzel elhozza a stagnálását. Lásd Yoda hatását a Jedi Rendre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzőhöz nem írtam semmit. Itt pótolom gyorsan: nekem kicsit olyan csapongós volt az az epizód. 

 

A mostani viszont nagyon betalált. Csodálatosan fényképezett és megfelelően izgalnas is volt. Jó történet fog ebből kerekedni, úgy érzem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy írok kommentet, hogy nem olvasom most el a korábbi hozzászólásokat, bocsi ha valami már szóba került.

 

Szóval nekem valamiért a Bad Batch feelingje jobban bejön, mint a Mandalorian sztorija. Nem tudom megmagyarázni miért, valahogy nekem (idétlen, sokszor elcsépelt szóval élve) starwarsosabb a BB. Bocsi.

De persze a Mando is tetszik, ha nem tetszene nem nézném nyilván.

Ami a mostani epizódban tetszett, az Bo Katan valamiféle színeváltozása, illetve hogy azért látszik, hogy a karddal jobb barátságban van mint Din. Komfortosabban harcolt vele, Mando kicsit esetlenül bánik a karddal, de lesz ez még így se.

 

Én még mindig tartok tőle, hogy majd Bo lesz a gonosz, remélem nem, mert én a Clone Wars-ban nagyon kedveltem, a kedvenc Mandom volt, a ruha dizájn is nagyobb bejött nála, meg a hangja nagyon passzol a karakterhez.

 

Kíváncsi vagyok hova fut ki a sztori, elég gyorsan haladunk, két rész eltelt és már meg is jártuk a Mandaloriant. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Grogu valóban szolgálhatna ilyen célt, a kérdés az, mennyire fogadnák el? Amikor Maul jogszerűen elvette a sötétkardot Pre Vizslától, rögvest ketté szakadt az addig egységes Halálőrség. Mindez azért, mert Maul nem volt mandalore-i, és néhányaknak, első sorban magának Bo-Katannak ez fontosabb volt, mint az, hogy a hagyományoknak megfelelően szerezte meg az uralkodást biztosító fegyvert, és még Vizsla is elismerte ezt a halála előtt. (Ez amúgy jól előre vetítette azt, hogy később ugyanígy a hagyományokra fittyet hányva elfogadta Sabine-tól ugyanazt a kardot és így próbált jogot fomrálni az uralkodásra. De mostanra legalább ezt a leckét megtanulta. Nem csak kihasználnia kell azt, amit a sötétkard képvisel, hanem el is kell fogadnia az azzal járó hagyományokat.)

Grogunál ugyanez a helyzet. Faját tekintve igencsak távol áll a mandalore-iktól, és bár a Fegyverkovács elfogadta, mint a Mudhorn klán egyik tagját, de kérdéses, hogy a faja miatt követnék-e más mandalore-ik. Bár lelencnek titulálták, azért szerintem nem véletlen, hogy ismereteink szerint egészen eddig idegen fajút nem vettek be a soraikba. Minderre csak rátesz egy lapáttal, hogy Grogu megjelenésében nem sugároz erőt, még annyit sem, mint Yoda. Kétlem, hogy Paz Vizsla fejet hajtana olyasvalaki előtt, aki a térdéig sem ér és megjelenése alapján legfeljebb a cukiságával tudna lefegyverezni bárkit. Persze, hamar helyre lehetne tenni Paz Vizslát, de így is sanszos, hogy Grogunak is sokat kellene küzdenie azért, hogy megtarthassa hatalmi helyzetét, mert méreiteiből és másfajúságából adódóan állandó támadásoknak lenne kitéve. Amiről tudjuk, hogy könnyen pusztító viszálykodásba sodródhat, akkor meg ugyanott vannak, ahonnan már többször is veszítettek.

Ezért lenne jobb választás Din Djarin, hosszú távon meg Grogu, mint afféle tanácsadó és/vagy az új nemzedékek tanára ott maradhat. Persze azt is tudjuk, hogy az sem feltétlen jó, ha valkai évszázadokig befolyásolja egy csoport fejlődését, vagy éppen pont ezzel elhozza a stagnálását. Lásd Yoda hatását a Jedi Rendre.

Ez színtiszta rasszizmus, de valószínűleg így lenne. A tanácsadó mivolta viszont jobban elfogadható, de az is csak akkor ha már ebből a generációból senki nem él, szóval nem lesz senki aki "jobban tudja okosok". :P 

 

1 órával korábban, Galen Malek89 írta:

Kíváncsi vagyok hova fut ki a sztori, elég gyorsan haladunk, két rész eltelt és már meg is jártuk a Mandaloriant. 

A nyolc részes évad nem ad teret sok t*kölésre. :D 

 

Valószínűleg Bo-Katan és Din összeállnak, aztán együtt próbálják összeszedni a szétszóródott klánokat. A mythosaur feltűnése a nőt is sokkolta, új célt adhatott neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Grogunál ugyanez a helyzet. Faját tekintve igencsak távol áll a mandalore-iktól, és bár a Fegyverkovács elfogadta, mint a Mudhorn klán egyik tagját, de kérdéses, hogy a faja miatt követnék-e más mandalore-ik. Bár lelencnek titulálták, azért szerintem nem véletlen, hogy ismereteink szerint egészen eddig idegen fajút nem vettek be a soraikba. Minderre csak rátesz egy lapáttal, hogy Grogu megjelenésében nem sugároz erőt, még annyit sem, mint Yoda. Kétlem, hogy Paz Vizsla fejet hajtana olyasvalaki előtt, aki a térdéig sem ér és megjelenése alapján legfeljebb a cukiságával tudna lefegyverezni bárkit. 

 

Megoldja, ne aggódj :D 

 

jedi-starwars.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez már egy kiváló epizód volt. Elejétől a végéig nagyon, de nagyon élveztem. Jó volt újra látni Mandalore-t, még ha romokban is. Fel se ismertem, hogy Sundariban vagyunk. Elképesztő dolgok történtek itt. Amikor Din fogságba került, látszott, hogy Grogu próbál Jedihez méltó módon segíteni. De mikor nem ment, inkább Bo Katan segítségét kérte. Imádtam azt a jelenetet, amikor menekül és száguldozik a kis lebegtetőjén. Ahogy a fülét fújta a szél, az nagyon cuki volt. Bo Katan szerencsére jött is segíteni. Érdekes volt ez a kiborg rovarszerű lény. A mythoszaurusz átemelése a Legendákból szintén. Öt csillagot adok a részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pattan, mert olyan történt a szent bolygón ami személyes jelenlétet kívánt. Meg hát igaza volt. :D Nincs semmi átok. A nagy kérdés, hogy mit kezdenek a bolygóval? Mert attól, hogy lélegezhető a levegő, még mindig élhetetlen.

Cilivilizáltaknak. Amikor először épült sem pár nap volt. És miért is terjedt el, hogy átkozott? Átkozott vagy mérgező? Nem mindegy. Tudom, tudom, nem kell kombinálni, mert kimondták, hogy nem az és mindegy is. 

 

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Din egyébként ugyanúgy nem fejezte be a rituálét, mint Ragnar. 

Most megtisztult vagy nem?

Még nem tudjuk mi történik később. Befejezheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Szisz írta:

Cilivilizáltaknak. Amikor először épült sem pár nap volt. És miért is terjedt el, hogy átkozott? Átkozott vagy mérgező? Nem mindegy. Tudom, tudom, nem kell kombinálni, mert kimondták, hogy nem az és mindegy is. 

Kombinálni jó. Egy pontig. :D Miért lett átkozott? Ami ott történt és amiket Bo mesélt. Maga a nép elátkozott. Kicsit olyanok, mint mi, magyarok. Eszik egymást és a széthúzás az úr. :( Ezt kellene valahogy megoldania nekik, amit egyelőre nem látok miként fog sikerülni. Dinről még mindig nem tudom elképzelni, hogy a hajóján kívül mást is vezetne.

 

41 perccel korábban, Szisz írta:

Még nem tudjuk mi történik később. Befejezheti.

Ez igaz.

 

 

Egyébként Mandalore tökéletes búvóhely. Nem lehet szkennelni, és lakhatatlannak van titulálva. Din mondja, hogy a felszíne eél van vágva a galaxistól. Na most tudjuk, hogy Gideon keverte itt a fekáliát, és mi van, ha a bolygón van valami titkos ex-birodalmi támaszpont vagy hasonló? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Din egyébként ugyanúgy nem fejezte be a rituálét, mint Ragnar. 

Most megtisztult vagy nem?

 

Ha az a lényeg, hogy mártózzon meg, akkor több mint túlteljesített :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bo-Katant előbb ütné agyon, mint elhinne neki bármit is. :D 

 

Más. R5 ha jó sokára is, de R2 nyomdokaiba lépett. Ezt talán ő se gondolta akkor amikor feláldozta magát a Lars farmnál. :) TESB párhuzamok.

 

esb1.jpg

man1.jpg

 

esb2.jpgman2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bo-Katant előbb ütné agyon, mint elhinne neki bármit is. :D 

Csak jobban meg kell egymást ismerniük, aztán öribarik lesznek. :) Azért kíváncsi lennék egy találkozásra kettejük között. Lehet, hogy új értelmet nyere a cicaharc kifejezés. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálom, hogy erről még senki sem tett említést, de az epizód elején újra Boonta Este járunk a Tatooine-on. Vagyis kereken 41-42 éve annak, hogy Anakin Skywalker fogatversenyt nyert. És micsoda élet van Mos Eilsey-ben is. Az utcán siklóverseny zajlik (az egyik jól ütközik is), máshol egy robogós drift-bemutatót tart, az éjjeli tüzijáték meg igazán pazar. Vajon Mos Epsában tartanak még fogatversenyeken, és ha igen, Jabba egykori páholyában most vajon Boba Fett és gotrája kapott helyet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.