Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Bennem is felmerült már korábban, hogy miért nem nyomja meg a kapcsolót az Erővel, de arra jutottam, amit lentebb írtam. És az a magyarázat sok mindenre használható.

Vagy mert felesleges az Erőt használni :) Obi-Wan vajon miért tapintja ki Padmé pulzusát a Mustafaron? Hasonló szitu...

Úgy gondolom, hogy ezeknek a kisebb momentumoknak is jelentőségük van. Nyilván elfogadható magyarázat, hogy meg lehetett oldani Erőhasználat nélkül is (bár szerintem kockázatosabban), bejött neki a húzása, így nincs miről beszélni. Ennek ellenére én árulkodónak érzem a jelenetet.

 

Nekem Luke eseténél mindig az jött le, hogy ő elsősorban még mindig egy egyszerű srác a Tatooine-ról, aki a "józan paraszteszét" használja és csak másodsorban egy tudatos Erőhasználó. Neki akkor és ott hirtelen az tűnt a a legtriviálisabb megoldásnak, hogy odadob egy követ, ez volt az első ötlete, nem pedig az Erőhasználat. Több lehetősége is volt, nem volt rákényszerülve az Erőhasználatra, nem is azt választotta. Könnyen lehet, hogy ha célt téveszt a dobása, akkor már használt volna mondjuk egy Erőlökést.

Nincs kétségem afelől, hogy egy klasszikus jedinek/sithnek már ösztönösen az az első ötlete, hogy az Erővel oldja meg a problémát. Aki kicsi gyerek kora óta használja az Erőt, annak ez ugyanolyan magától értetődő, mint a földhöz ragadtabb megoldások. Luke amúgy is gyakorlatilag csak akkor nyúlt az Erőhöz, ha már semmilyen más alternatíva nem volt.

 

Obi-Wan és Padmé eseténél szerintem inkább humán okai voltak annak, hogy Obi lehajolt és csekkolta a lányt. Amúgy szerintem nem a pulzusát vizslatja, legalábbis nem úgy néz ki. :) Ez egy emberi "gesztus" volt, a törődés jele. Korábban pl. se Anakin, se Obi nem használta az Erőt Padmé faggatására, inkább kérdeztek. Obi is elfogadta, hogy Padmé védi Anakin-t és inkább belopódzott a hajóra, noha az Erővel nyilván kiszedhette volna belőle hova ment Anakin. Ez lehet egy in-universe magyarázat.

Amúgy meg dramaturgiailag így jött át a jelenet üzenete. Ha Obi csak leszűri az Erőn át, hogy mi a helyzet, akkor lemaradunk a mustafar-i jelenet egyik legjellemzőbb jelentéről. Amikor Anakin a fojtogatás után otthagyja a "szerelmét" és hatalomittasan szónokol, döngeti a mellét, miközben Obi hajol oda és nézi meg milyen állapotban van Padmé. Ez mindkettejükről kiállít egyfajta bizonyítványt, ami így jön le igazán a képernyőről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"józan paraszteszét" használja és csak másodsorban egy tudatos Erőhasználó.

 

Ez nem is rossz magyarázat, valóban lehet az volt az első ötlete, hogy "nini ott a kő nekidobom a kapcsolónak" :)

 

Off: Egyébként csak én nem találok ennek a filmnek elemzős topicot vagy nincs ahol az ilyen dolgokat ki lehetne vesézni? Mert még van 1-2 kérdés amit érdemes lenne csak nem hinném, hogy ideillő lenne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hibrid magyarázatom van a dologra összerakva az alábbi hozzászólásokból:

 

1. Luke élete nagyobb részét egyszerű emberként élte és nem pedig Jediként ezért a kődobás jött neki ösztönből.

 

2. Ugyanezen ok miatt, tehát az ösztönei miatt gondolom, hogy használta a dobáshoz az Erőt. Nem szándékosan, csak kb. úgy, mint amikor Anakin belelátott kicsiként a jövőbe. Elképzeli a kő útját és az Erővel finomhangolt dobást ösztönösen/automatikusan megejti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanezen ok miatt, tehát az ösztönei miatt gondolom, hogy használta a dobáshoz az Erőt. Nem szándékosan, csak kb. úgy, mint amikor Anakin belelátott kicsiként a jövőbe. Elképzeli a kő útját és az Erővel finomhangolt dobást ösztönösen/automatikusan megejti.

Tetszetős. A nemtudatos Erőhasználatra jó esély mutatkozik. ;)

 

Off: Egyébként csak én nem találok ennek a filmnek elemzős topicot vagy nincs ahol az ilyen dolgokat ki lehetne vesézni? Mert még van 1-2 kérdés amit érdemes lenne csak nem hinném, hogy ideillő lenne :)

Van pár konkrét jelenetre, kérdéskörre vonatkozó topik. Ha semelyikhez nem kapcsolódik, akkor vagy csinálhatsz külön-külön, ha elég érdekesnek gondolod őket, vagy esetleg vmi összefoglaló topikot is, ahol tisztázni lehet a dolgokat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hibrid magyarázatom van a dologra összerakva az alábbi hozzászólásokból:

 

1. Luke élete nagyobb részét egyszerű emberként élte és nem pedig Jediként ezért a kődobás jött neki ösztönből.

 

2. Ugyanezen ok miatt, tehát az ösztönei miatt gondolom, hogy használta a dobáshoz az Erőt. Nem szándékosan, csak kb. úgy, mint amikor Anakin belelátott kicsiként a jövőbe. Elképzeli a kő útját és az Erővel finomhangolt dobást ösztönösen/automatikusan megejti.

Nekem tetszik, megvettem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Férfiasan bevallom, ebben a filmben sok könnyezős jelent van. Az EPVII -el ezek száma nagyban megnőtt. A legjobb ilyen példa a Luke vallomása utáni jelenet, amikor Han kimegy Leia -hoz. Eleve a tény, hogy Vader Leia apja, majd az ölelkezés Han -nal.... Kylo, és általa a jövő képe olyan erővel tör fel, hogy az embernek sírhatnékja támad. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfiasan bevallom, ebben a filmben sok könnyezős jelent van. Az EPVII -el ezek száma nagyban megnőtt. A legjobb ilyen példa a Luke vallomása utáni jelenet, amikor Han kimegy Leia -hoz. Eleve a tény, hogy Vader Leia apja, majd az ölelkezés Han -nal.... Kylo, és általa a jövő képe olyan erővel tör fel, hogy az embernek sírhatnékja támad. :cry:

Hát igen. Főképp az az ölelés nagyon sokatmondó már így a későbbiek ismeretében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ölelés eddig alapvetően pozitív jelentéssel bírt, pont volt is róla szó a kibeszélős topikban, mennyire sokat tesz hozzá Han karakteréhez, ahogy ott viselkedik. De mert már tdjuk, hová jut az életük majd, már nem lehet olyan őszintén örülni ennek a bensőséges pillanatnak. :( Talán ők maguk is gondoltak rá, hogy nem lesz egyszerű életük együtt, de ilyen tragédiákra biztosan nem számítottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ölelés eddig alapvetően pozitív jelentéssel bírt, pont volt is róla szó a kibeszélős topikban, mennyire sokat tesz hozzá Han karakteréhez, ahogy ott viselkedik. De mert már tdjuk, hová jut az életük majd, már nem lehet olyan őszintén örülni ennek a bensőséges pillanatnak. :(

Ellenkezőleg gondolom. Pont amiatt lehet örülni ennek a jelenetnek, mert láthatjuk, hogy mennyi pozitívum is volt az életükben (Leia az ep7-ben kimondja, hogy volt), amiért megérte a kapcsolatuk függetlenül attól, milyen véget ért. Han feláldozta magát a fiukért, ami megmutatja, milyen fontosak is voltak egymás számára, bár külön éltek -, és nem hiszem, hogy Leiában a halála után keserűség vagy bármi más hasonló maradt volna a szomorúság mellett/helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy bér van némi szomorú mellékíze a jelenetnek már, azért annyira mégsem az. Ahogy Karrde írta, az életüknek volt szép szakasza, amire Leia is szívesen megemlékszik. Sok boldog évet élhettek le együtt, mire minden újra rosszra fordult, és ha nem találtak volna egymásra, talán sokkal nyomorúságosabb lett volna az életük - oké, a Galaxist megkímélik a következő Darth Vadertől, aki kiirtja a Jediket, de Kylo nélkül is sok minden elcsesződhetett. Valószínűleg akárcsak Palpatine, Snoke sem Ben hátán mászott fel a trónusára, ő csak egy külön jutalom a számára.

Plusz azért az se utolsó szempont, hogy szép kort éltek meg együtt. Lássuk be, ha már csak öt évig éltek boldog házasságban, gyereküket nevelve, akkor is jócskán túltettek Anakinon és Padmén. De valószínűnek tartom, hogy jóval több évet töltöttek együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.