Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

vagy inkább nem láttam a legutóbbi 2004-es verziót, most akkor szerintetek ki nyerte a fogadást?

Kérdezd meg tőlük, hogy az Uralkodó a Birodalom visszavágban ugyanúgy néz-e ki, mint addig, azaz olyan, mint egy majomszemű öregasszony. Ha igent mondanak, te nyertél. Ha azt, hogy olyan, mint az ep3-ban, akkor sajnos vesztettél.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 4 héttel később...
Sokat szoktuk emlegetni a kedvenc jelenteket, így szerintem beszélni is érdemes róluk. Nehezebb a dolgunk ha egy konkrét képsort kell csak megjelölni. Most épp ez lenne a feladat! Írjátok az EPVI számotokra lekedevsebb jelentéről, ha lehet, egy kis indoklással megfűszerezve. Miért az tetszik a legjobban a filmben?

 

Nekem a film végi űrcsata visz mindent,ahogy a lázadók flottája kétségbeesetten próbál kitartani addíg amíg a pajzsot semlegesítik Hanék,az egyik legjobb űrcsatajelenet,remélem fogunk látni egy pár ilyet az élőszereplős sorozatban is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 évvel később...

A rész végén az ünneplés az én kedvencem. Még ma is beleborzongok, ha meghallom a zenét (Special Edition). Nagyon jól eltalált jelenet. A tűzijáték, az Uralkodó szobrának ledöntése, a rohamosztagos lefegyverzése a tömeg által... fantasztikus. :)

 

Kicsit talán ezért is érzem hibának, hogy a saga folytatódik. Minden tekintetben ez a jelenet a tökéletes lezárása egy eposznak.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a lázadók megérkezése a kedvencem, nagyon jól néz ki, ahogy egyszerre megjelenik a sok űrhajó, majd támadást indítanak és reménykednek, hogy a pajzs már nem aktív. Az egyik legizgalmasabb és látványosabb része a régen készült filmeknek, vagyis szerintem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a jelenetet, egy ideig angolul néztem, de elég halk volt, magyarul meg hangosabb és élesebb az egész a műsoros DVD. A jelenet tökéletes, egyetlen egy kivétellel, sajnos Shrek is megjelenik, már akkor is olyan szinten volt, mint Bucika, nélküle nem lehet szinkes film.... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 6 hónappal később...

Luke a rancor verem ajtaját vajon, miért egy kővel indítja be ezzel ráejtve szegény :) rancor fejére? Miért nem kapcsolja be egyszerűen az Erővel a zárómechanizmust?

Mert még nem áll hozzá közel annyira az Erőhasználat, hogy egy ilyen szituban ösztönösen az Erőt próbálja használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke a rancor verem ajtaját vajon, miért egy kővel indítja be ezzel ráejtve szegény :) rancor fejére? Miért nem kapcsolja be egyszerűen az Erővel a zárómechanizmust?

 

 

Szerintem mikor eldobta a követ akkor az Erőt használta a célbaéréshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. És így talán gyorsabb is volt neki, mint odalebegtetni.

Persze. Eldobta a követ(vagy koponyát) és a dobás pillanatában az Erővel odavágta a kapcsolóhoz. Hogy miért nem az Erővel kapcsolta be az ajtó lezárását? Mert feszült volt, mert a húga éppen egy nyálas és vérszomjas gengszter karmaiban vergődött és a barátját meg éppen pár perce itélték halálra. Hát rögtönzött. Akár elképzelhető az hogy nem akarta hogy Jabba tudja mekkora tudásra tett szert a Jedi tanokban. Luke mindent arra tett fel hogy Jabba lenézi a Jediket és tudásukat. Ha Luke elkezdi az Erővel kapcsolgatni a kapcsolókat hát Jabba figyelme felhívódik. Ez nem, jó egy nagyon jó barát kiszabadítása elött.

Jabbát abban a hitben kellet hagyni hogy egy magát Jedinek képzelő valaki jön szabadítani. Még Han sem hitt Luke képességeiben. Ez volt a lényeg. Aztán a végén Jabba megtudta hogy mire képes egyetlen Jedi. Az még különösen szánalmas volt hogy a rettegett Jabbát a gengsztervezért a láncon tartott rabnője ölte meg azzal a lánccal amivel ezen hölgyet magához láncolta. És most az mellékes momentum hogy ez Leia vot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. És így talán gyorsabb is volt neki, mint odalebegtetni.

Darth Maulnak két Jedivel egyszerre vívva egy másodpercébe sem telt az Erővel hozzávágni egy ugyanilyen kapcsolóhoz egy droid testet, hogy kinyissa a hidakhoz vezető ajtót, szóval kétlem, hogy annyira sok időt vett volna igénybe az Erővel megmozgatni azt a kavicsot, ha Luke-nak ilyen céljai lettek volna. Amúgy szerintem egyáltalán nem nyúlt az Erőhöz. Minek, azért egy kő eldobása nem egy földöntúli feladat. Megtehette volna az Erővel is, azzal a zármechanizmust is megpiszkálhatta volna, de a megoldás így is a kívánt hatást érte el.

 

Persze. Eldobta a követ(vagy koponyát) és a dobás pillanatában az Erővel odavágta a kapcsolóhoz. Hogy miért nem az Erővel kapcsolta be az ajtó lezárását? Mert feszült volt, mert a húga éppen egy nyálas és vérszomjas gengszter karmaiban vergődött és a barátját meg éppen pár perce itélték halálra. Hát rögtönzött. Akár elképzelhető az hogy nem akarta hogy Jabba tudja mekkora tudásra tett szert a Jedi tanokban. Luke mindent arra tett fel hogy Jabba lenézi a Jediket és tudásukat. Ha Luke elkezdi az Erővel kapcsolgatni a kapcsolókat hát Jabba figyelme felhívódik. Ez nem, jó egy nagyon jó barát kiszabadítása elött.

Jabbát abban a hitben kellet hagyni hogy egy magát Jedinek képzelő valaki jön szabadítani. Még Han sem hitt Luke képességeiben. Ez volt a lényeg. Aztán a végén Jabba megtudta hogy mire képes egyetlen Jedi. Az még különösen szánalmas volt hogy a rettegett Jabbát a gengsztervezért a láncon tartott rabnője ölte meg azzal a lánccal amivel ezen hölgyet magához láncolta. És most az mellékes momentum hogy ez Leia vot.

Luke ekkor még nem tudta, hogy Leia a testvére, halálra a barátait pedig csak ez után ítélték, vele együtt - vagyis hát, őt már itt is, csak kinyírta a hóhért. :)

Jabba pedig látta, amint az Erővel manipulálja Bib Fortunát - még rá is szól Luke-ra, hogy őt hagyja ezzel a trükkel, mert ő nem gyengeelméjű -, aztán a gengszter és sleppje orra előtt kapja ki az Erővel az egyik figura fegyverét a tokjából (ami szintén nem tartott túl sokáig, szóval a lebegtetés még Luke-nak se tartott percekbe). Ha ennyiből Jabba nem jött rá, hogy a fiúval ott az Erő, akkor egy kő megmozgatása az Erővel sem keltette volna fel jobban az érdeklődését. Pláne, hogy Luke-ot abban a szobában már nem is láthatta Jabba, hiszen az a kapun túl volt (ráadásul a Rancor is takarta), Jabba és sleppje pedig csak a verembe látott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a kő célba érésében az Erő is szerepet játszott, de én se tartom valószínűnek. Ha Luke használta volna az Erőt, akkor egy kapcsoló benyomása (meglökése) egy pillanat kérdése, de (ahogyan Dzséjt is írta) akár egy bármilyen tárgyat hozzávágni se lett volna több, mint odadobni egy követ. Ha már Erőhasználat, akkor sokkal egyszerűbb és kézenfekvőbb megoldás is adódott volna ennél. Én se úgy kapcsolom fel a villanyt, hogy fogok pl. egy ceruzát és azzal nyomom a kapcsolót, helyette simán a kapcsolóhoz nyúlok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah én nem arra gondoltam, hogy követ lebegtesse oda, hanem, hogy az Erővel nyomja meg a kapcsolót :)

Bennem is felmerült már korábban, hogy miért nem nyomja meg a kapcsolót az Erővel, de arra jutottam, amit lentebb írtam. És az a magyarázat sok mindenre használható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maulnak két Jedivel egyszerre vívva egy másodpercébe sem telt az Erővel hozzávágni egy ugyanilyen kapcsolóhoz egy droid testet, hogy kinyissa a hidakhoz vezető ajtót, szóval kétlem, hogy annyira sok időt vett volna igénybe az Erővel megmozgatni azt a kavicsot, ha Luke-nak ilyen céljai lettek volna. Amúgy szerintem egyáltalán nem nyúlt az Erőhöz. Minek, azért egy kő eldobása nem egy földöntúli feladat. Megtehette volna az Erővel is, azzal a zármechanizmust is megpiszkálhatta volna, de a megoldás így is a kívánt hatást érte el.

 

 

Luke ekkor még nem tudta, hogy Leia a testvére, halálra a barátait pedig csak ez után ítélték, vele együtt - vagyis hát, őt már itt is, csak kinyírta a hóhért. :)

Jabba pedig látta, amint az Erővel manipulálja Bib Fortunát - még rá is szól Luke-ra, hogy őt hagyja ezzel a trükkel, mert ő nem gyengeelméjű -, aztán a gengszter és sleppje orra előtt kapja ki az Erővel az egyik figura fegyverét a tokjából (ami szintén nem tartott túl sokáig, szóval a lebegtetés még Luke-nak se tartott percekbe). Ha ennyiből Jabba nem jött rá, hogy a fiúval ott az Erő, akkor egy kő megmozgatása az Erővel sem keltette volna fel jobban az érdeklődését. Pláne, hogy Luke-ot abban a szobában már nem is láthatta Jabba, hiszen az a kapun túl volt (ráadásul a Rancor is takarta), Jabba és sleppje pedig csak a verembe látott be.

 

 

Hát akkor nem volt kedve használni. Szerintem pedig a kö eldobása után használta hisz hajszálpontosan eltalálta a kapcsolót. Van abban valami amit írsz, hát akkor meg ki tudja miért nem használta? Én mindig is úgy gondoltam hogy a követ az Erő vitte a célba. De lehet nem. Ezt csak Luke tudná megmondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.