Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Sokat szoktuk emlegetni a kedvenc jelenteket, így szerintem beszélni is érdemes róluk. Nehezebb a dolgunk ha egy konkrét képsort kell csak megjelölni. Most épp ez lenne a feladat! Írjátok az EPVI számotokra lekedevsebb jelentéről, ha lehet, egy kis indoklással megfűszerezve. Miért az tetszik a legjobban a filmben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a legvége. A 2004-es DVD-vel eljutott oda, ahol azt mondom, illyen egy filmeposz tökéletes vége. Nagyon szeretem a lezárását a SAGA-nak, ahogy végigvándorlunk a fontosabb bolygókon, láthatjuk a Jedi szellemeket, majd a csapatot, és a zene mesei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader beszélget Luke-kal még az Endoron

Azt hiszem, nekem is ez a leg... Mert itt derül ki számunkra is először teljesen nyilvánvalóan, hogy amit Luke érez, az igaz: Vader nem veszett el teljesen a Sötét Oldal zsigereiben. Az hogy beismeri, hogy számára már késő, burkoltan annak bevallása, hogy elismeri tévedését, és ha tehetné, változtatna rajta. Ez a jelenet mindig nagyon megfog :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, akkor a maszklevevős jelenetet választom. Számomra ez a SAGA csúcspontja, és a legfontosabb történés, ami miatt érdemes végignézni a részeket.

Én a legvégét választom, amikor már mindenki ünnepel, és Luke meglátja a "régiek" szellemét. Akkor mindig görcsbe rándul a gyomrom, elszomorodom, mert tudom, hogy nem lesz több IGAZI film...és kezdeném előrről a filmek nézését. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jövök rá, hogy nem is a Klónokban volt a második legnehezebb döntés, hanem itt lesz... Luke tombolása, Vader visszatérése a világos oldalra (a maszk levétele), Vader elégetése, vagy a szellemek megjelenése a végén?... Nehéz választás, mindegyik szenzációs.

Talán a záróképsort választom, a szellemekkel. A többi jelenet is szorosan ott van a nyomában, nem is tudok dönteni azoknak a sorrendjéről, de ez egy picit előrébb van. Azért, mert ez egy olyan befejezés, melynek láttán eszembe jut minden, ami korábban, a hat film alatt történt - ez a jelenet magába foglalja az összes többit. Megjelenik Anakin szelleme, és értelmet nyer minden korábbi szenvedés. A kör bezárult. És, ahogy kudar is írta, itt lezárul a Star Wars... Örökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik Jabbás jelenetre tenném le a voksom. Bár a legjobb jelenet Luke tombolása, de a kenvenc Jabbánál van.

 

Azt mindig imádtam, mikor vezetik 3PO-ékat az eligazítóba mi lesz a feladatuk.

Megannyi robot és mennyi sors, mennyi életút. Ez mindig izgatott. A jelenet annyira összetett. Minden sarokban van valami észrevenni való. 3Po nyakán a csáp, majd tovább roncsok, droidok kínzó kamra. Majd az eligaító droid.

 

Dezintegráltatta?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Luke és Anakin beszélgetése és a maszklevétel! Talán ez a film érzelmi csúcspontja, és Luke csodálatraméltósága itt domborodik ki igazán. akkora szeretet van a két ember között, ami alig fogható fel, hisz a két ősellenség borul itt egymás nyakába. Szívszorító és megindító jelenet, méltó lezárása apa és fiú kapcsolatának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Először azt hittem, nehéz döntés lesz. De végigolvasva a topicot már nem az. Számomra a kedvenc a győzelmi ünnep a spotlightokkal és a szellemekkel. Ebben minden benne van. És a szellemek megjelenése teszi teljessé. Különösen az, hogy Anakin pár pillanattal később kerül csak képbe, mutatva, hogy most már neki is ott a helye. (Mellesleg kíváncsi lennék, mi zajlott le Anakin és Obi-Wan találkozásakor... :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, Hayden kicsit félszegen álldogál, mint aki nem érti, hogyan is került ő ide. :pfff:

Valahol azt olvastam, hogy tényleg zavarban volt, amikor megtudta, hogy ezt a képkockát is lecserélik vele.

Ezt én is olvastam.

Kicsit olyan, mint aki hirtelen megjelenik, aztán azt sem tudja, hol van. Végignéz magán, elmosolyodik, hogy "hű de király", aztán meg felveszi az elégedett komoly arcot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok, egy kérdésem volna, nagy vitáim vannak valakivel, a kérdésem: a jedi visszatér felujitott verziójában, amikor a film végén megjelenik darth wader szellemként, ugyan az a szereplö játsza-e a szellemet mint az eredeti nem felujitott verzióban? A válaszotokat elöre is köszönöm és várom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sziasztok, egy kérdésem volna, nagy vitáim vannak valakivel, a kérdésem: a jedi visszatér felujitott verziójában, amikor a film végén megjelenik darth wader szellemként, ugyan az a szereplö játsza-e a szellemet mint az eredeti nem felujitott verzióban? A válaszotokat elöre is köszönöm és várom

Hát, amit "felújított változatként" szoktak emlegetni, azaz 1997-es Special Edition változatban még ugyanaz játsza (Sebastian Shaw). Viszont 2004-ben ezt is felújították, abban már nem ugyanaz, hanem az, aki az ep1-2-3-ban, vagyis Hayden Christensen. Szóval a legutóbbi felújítás óta nem ugyanaz játsza (és ha ezzel kezdem, nem gépelek három sort :pfff: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, amit "felújított változatként" szoktak emlegetni, azaz 1997-es Special Edition változatban még ugyanaz játsza (Sebastian Shaw). Viszont 2004-ben ezt is felújították, abban már nem ugyanaz, hanem az, aki az ep1-2-3-ban, vagyis Hayden Christensen. Szóval a legutóbbi felújítás óta nem ugyanaz játsza (és ha ezzel kezdem, nem gépelek három sort :) ).

OFF

Te aztán megtudod kavarni a dolgokat. :D Bonyolultabban nem tudtad leírni? :pfff:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.