Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 mozzanatot nem értettem, az egyik, hogy miért kellett a klónoknak az első utcai harcnál kirohanni és megütközni a droidokkal,

Mert ez Star Wars. Abban így mennek a dolgok. Mondjuk az, hogy lerohanták a droidokat nem volt rossz ötlet, mert nyilván nem akarták megvárni amíg a vonalaikat elérik.

 

Később próbáltak a bolygóról menekülni, de a pajzsok felnyitása után berobbant a raktér, eztán miért ugrottak hipertérbe, ha jól tudom ezeken a hajókon több dokkolási lehetőség is van, a művelet sikeressége egy nagyobb hajóval, biztosabb védelemmel jobb lett volna

Llew vagy álruhában? :D Ennyi erővel mindenbe bele lehetne kötni.

 

Végül, hogy a roham droid nem ismerte fel az eszközt, amivel hívták Padmét...hát, ez eléggé hihetetlen a számomra, főleg, hogy több típusú egység is volt ott, nem hiszem, hogy egyik sem látott még olyat, főleg a hut katonái közül...

Nem ismerték fel, akármilyen hihetetlen. :) Nyilván ezek a droidok Ziro elzártságában éltek és ezért ostobák voltak. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranézés Után:

 

Nos, hosszú ideje óta most néztem meg először a The Clone Warst és sajnos azt kell mondanom, hogy mai fejjel már nem tartom annyira szórakoztatónak, mint azelőtt és ez nem azért van, mert rossz volt a film, közel sem. Annak idején, amikor moziban néztem meg először és három év után újra Star Wars-ot nézhettem a moziban, hát meg kell hagyni, hatalmas élmény volt. De azóta már sokat fejlődött a sorozat és a színvonal sokat emelkedett a sorozat elindulása óta, ezért a megváltozott körülményekhez képest a The Clone Wars pusztán egy erős közepes.

 

Mindez mit sem von le abból a megállapításból, hogy nagyon erősen kezdett ezáltal a sorozat, bár lényegében nem volt több négy epizód összevágásánál és egységesítésénél. Ez helyenként még meglátszik, elvégre a Christophsison zajló események eléggé elütnek a film későbbi témájától, ennek ellenére nagyon jó felvezető. Egyébként, amikor Obi-Wan Kenobi felszáll a Jedi Vadászgépével szinte gondolatban megjelenik előttem, hogy ha ez egy önálló epizód lenne, akkor most következne a stáblista, itt érezni egyedül, hogy egy kicsit erős a váltás a két téma között.

 

A filmben azóta számos bakit véltem felfedezni, ezek legnagyobb része vagy az alacsonyabb költségvetés, vagy az idő előtt még el nem készült karaktermodelleknek volt köszönhető. Mondhatni, egy kicsit hamarabb kezdték el a sorozatot, mint ahogy arra megérett. Például, hogyan lehetséges az, hogy amikor Anakin ráugrik az egyik octuptarra magna tri-droid sugárvető csövére és az 180 fokban elfordul, hogyan képes a droid mögül érkező másik droid lövéseit visszaverni a droid fejére, amikor elvileg pont takarásba került? Vagy... Hogyan képes Obi-Wan Kenobi eldobott csészéje belemászni a lábába? :D Na jó, erre tudom a választ, az animátorok elfelejtették a csészét a háttérbe tenni.

 

nvtelenga.jpg

 

De például feltehetnék több ilyen kérdést is, például hogyan tudott az az AT-TE pont olyan szögben úgy odamászni, hogy lelője a droidekákat, amelyeket Anakinra küldtek? Tudván, hogy milyen az erkély alja, kvázi lehetetlen. Vagy éppen mit keres R2-D2 egy piros Jedi Vadászgépben, amikor Obi-Wannal beszélnek, hogy ha egyszer Anakinnak sárga van? A kesztyűn keresztüli lázmérés mellett azt, hogy majdnem minden háttérszereplőnek Obi-Wan vagy Palpatine teste van még nem is beszéltem, sőt, a Jabba Palotájából áradó vakító, fehér fényről sem.

 

Tudom, tudom... Úgy tűnhet, hogy kukacoskodom, de hiába van rengeteg ehhez hasonló hibája a filmnek, a magával ragadó hangulata feledtetni tudta mindezt annak idején, amikor először néztem meg a moziban. Úgy, hogy ezek közül gyakorlatilag egyet sem vettem észre. Még a kicsit szájbarágós beszélgetések és az olykor darabosan mozgó karakterek sem. (A Christopsison játszódó eligazítási jelenetben kvázi csak háromszor mondják el ugyanazt.) De érezhető, hogy ez még a kisebb korosztálynak készült, a nézők is fiatalok voltak és a sorozat is. Persze mai fejjel, negyedik évados színvonalhoz szokva könnyedén beszélek itt a magas lóról, innen érződik igazán, hogy a sorozat mekkora utat tett meg.

 

Ugyanis elbűvölő, hogy ahhoz képest, hogy mennyire látszik, hogy szinte minden eddig elkészült munkájukat belefektették, még a félkészeket is, sikerült ilyen grandiózus egészet alkotniuk. Bár formálisan nem tartozik bele, az első évad további epizódjaiban sem nagyon tapasztalhattunk ilyesmit, a történetek legnagyobb része jóformán egy-két szereplős volt, még háttérszereplők is ritkán voltak, ezért voltak olyan üresek és élettelenek bizonyos helyszínek. De ezt azóta a sorozat már rég kiküszöbölte. (Kíváncsi vagyok, hogy abból a Dave Filoni special edition dologból lesz-e valami.)

 

De elég volt a negatív dolgok felsorolásából, a The Clone Wars továbbra is zseniális és grandiózus. A christophsisi csata lenyűgöző, izgalmas és epikus, ez leginkább Kevin Kiner zenéjének köszönhető. Amikor megindulnak a klónok, a moziban olyan volt, mintha mi is ott futottunk volna velük. A sorozat történelmében talán azóta sem volt ilyen nagy kiterjedésű városi harc, Christophsis pedig gyönyörűen megalkotott helyszín. Anakin Skywalker és Ahsoka Tano kapcsolata is itt alapozódik meg igazán. Csipkelődéseik és a becenév osztogatásaik elég gyerekesen hatnak helyenként, de tudom jól, hogy igazából még egyik karakter sem érett meg igazán, különösképpen Ahsoka, jó látni rajta, hogy mekkora utat tett meg azóta. Ekkor még nagyon könnyedén el tudták őt intézni. Whorm Loathsom nem volt olyan jelentős karakter és azóta sem láthattunk viszont, a cameójától eltekintve a The Hidden Enemyben. Ennek ellenére őt is szívesen viszont láttam volna a Deceptionben.

 

A Teth is nagyon ötletes helyszín volt és a mai napig rengeteg kiaknázatlan lehetőség rejlik benne, amit nem használtak ki. Az itt zajló csata volt a film legemlékezetesebb ütközete, főleg a falon mászó AT-TE-ktől, az egyik lépegető zuhanásától pedig a mai napig kiráz a hideg, a mozifilm legigényesebben meganimált jelenetsora.

 

Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy a Tatooine-t találták el a legjobban, magam sem tudom miért, de még mindig ez a sivatagos porgolyó az egyik kedvencem a sok közül. :) A jawás poénok ütöttek a legjobban. :)

 

A Galaktikus Köztársaság és a Hutt Klánok közötti szövetség mögött megbúvó morális kérdések taglalásába inkább nem mennék bele, továbbra is elítélendőnek tartom, de a háború megkövetelte ennek a döntésnek a meghozatalát.

 

Padmé Amidala fejdíszén jópofa volt az a jól ismert nabooi szimbólum, furcsa, hogy hosszú idő után csak most vettem észre először. (Ahogy a paranormális csészét is.)

 

Jabba, A Hutt nevetésénél is a mai napig felismerek némi Nass főnök utalást, mondjuk az meglepett, hogy Anakin nem értette meg, amit mond, elvégre köztük nevelkedett és sokáig azt beszélte Watto műhelyében. Erre fel mégis meglepődött, amikor a droid lefordította nekik, hogy Jabba végezni kíván velük.

 

Ennyit tudtam végül is összehozni, sajnos túl jó lett a sorozat időközben és nálam kicsit elvett a film élvezeti értékéből, meg helyenként erősen látszanak az olcsó megoldások, de tényleg nem fikázni akarom, mert a mai napig nagyon szeretem. :) Csak így a negyedik évad után rögtön visszaugrani az elejére elég furcsa volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és igen...hova lett a Twilight? :D

Továbbra is tartom az elméletem, miszerint megsemmisült a sullusti csatában. :)

 

Az a trandoshan a pultnál Gha Nachkt volt vagy Nack Movers? :D Kinézetre az előbbire tippelnék, de mit keresne egy ócskás Ziro vendégei közt?

Előbbi, de hogy mit keres ott, az számomra rejtély. Gondolom be kellett szúrniuk az animátoroknak még egy elkészült karaktermodellt. :D In-universe magyarázat pedig szerintem csak beugrott egy világító italra. :D Egyébként jópofák a droidok Ziro Palotájában, az astromech droidok ilyen tetovált lilák, akár a gazdájuk, a pultos droid pedig olyan, mint egy nyakkendős komornyik. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy... Hogyan képes Obi-Wan Kenobi eldobott csészéje belemászni a lábába? :D Na jó, erre tudom a választ, az animátorok elfelejtették a csészét a háttérbe tenni.

 

Te jó ég KisKósa. Ugye ezt a kérdést fel se tetted? Mi az, hogy belemászott a lábába a csésze? :lol: Ott volt a földön, csak Obi félig takarta, pont olyan szögben volt. :D Atyaég....

 

Tudom, tudom... Úgy tűnhet, hogy kukacoskodom,
a The Clone Wars továbbra is zseniális és grandiózus.

 

Azért vannak itt ellentmondások bőven. Ezt most nem azért néztük meg, hogy a sorozat jelenjéhez hasonlítsuk hanem azért, hogy felfedezzük azokat a pluszokat amik az idő elteltével rárakódtak. Úgy látom ez nem igazán sikerült. Ha most le fogunk ragadni olyan dolgokon, hogy egy háttérelem rajzolt volt és hasonlók, akkor szerintem hagyjuk is a fenébe az egészet. Ez nem erről akart volna szólni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sem értem, hogy azt Obi és V is megérezte, hogy Anakin elmenekült, pedig nem volt hozzájuk közel, de Anakin nem érezte Ahsoka jelenlétét, amikor a hut palotába tartott a robogón. Érdekes amúgy ez a megérzem, nem érzem dolog, a II. részben is Obi simán kihallgatja a Szeparatistákat, a fejük felett guggolva, Dooku pedig szónokolt. Vagy van egy Erő sugárzó gomb, on-off jelzéssel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 mozzanatot nem értettem, az egyik, hogy miért kellett a klónoknak az első utcai harcnál kirohanni és megütközni a droidokkal, amikor egyértelműen létszámbeli fölényben voltak és ők pedig fedezékben, jó pozicióban. Az egy dolog, hogy Anakin a pók droidokat aprította, de szerintem simán visszaszoríthatták volna minimális áldozattal is szeparatistákat. Vagy ebből látszik, hogy ez egy amerikai animációs film?

Pontosan erről van szó, de ez engem is zavart.

 

Itt jön elő a másik kérdés is, hogy a fél város már romokban, miért nem aknázták alá a hidat, vagy tették arra a tölteteket és mikor a hadsereg ott vonul át, éppen csak fel kellett volna robbantani a tartó pilléreket...

Próbálták minimumon tartani a károkat. A rombolás a szepik stílusa, nem a Jediké. Plusz, mit értek volna ha felrobbantják a hidat? A droidok kerestek volna másik útvonalat, és lehet, hogy az még kedvezőtlenebb lett volna nekik.

 

Később próbáltak a bolygóról menekülni, de a pajzsok felnyitása után berobbant a raktér, eztán miért ugrottak hipertérbe, ha jól tudom ezeken a hajókon több dokkolási lehetőség is van, a művelet sikeressége egy nagyobb hajóval, biztosabb védelemmel jobb lett volna

Nem figyeltél eléggé. A navigációs vagy milyen tiszt mondta, hogy az oldalsó dokk talán eléggé védett, hogy kinyissák. Ebből egyértelmű, hogy a többi dokk közül egyiket sem nyithatták volna meg, hisz még a legbiztonságosabbnak ítéltet is sikerült felrobbantani. Anakinék pedig nem várhattak arra, hogy az egyik majd csak biztonságossá válik egy pillanatra, hisz ők voltak a droidok első számú célpontjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbbi, de hogy mit keres ott, az számomra rejtély.

Basszus... Szerinted egy bűnöző mit kereshet Ziro bárjában? Azt amit pl. Greedo keresett Jabba palotájában. Érthetetlenek ezek a kérdések. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálták minimumon tartani a károkat. A rombolás a szepik stílusa, nem a Jediké. Plusz, mit értek volna ha felrobbantják a hidat? A droidok kerestek volna másik útvonalat, és lehet, hogy az még kedvezőtlenebb lett volna nekik.

 

Erre rácáfolnék, Anakin elég sok űrhajót és épületet lerombol, meg szétvagdos és nem éppen rózsás kézzel bánik a környezetével. Amúgy Obi már tudta, hogy az erősítés érkezik, egy dolga volt, húzni az időt, a hidas megoldás, pedig erre tökéletes taktika lett volna, hiszen, amíg a droidok új utat találnak megérkezik Yoda mester, tehát az elméletem így még szilárdabb lábakon, vagyis pilléreken áll! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre rácáfolnék, Anakin elég sok űrhajót és épületet lerombol, meg szétvagdos és nem éppen rózsás kézzel bánik a környezetével. Amúgy Obi már tudta, hogy az erősítés érkezik, egy dolga volt, húzni az időt, a hidas megoldás, pedig erre tökéletes taktika lett volna, hiszen, amíg a droidok új utat találnak megérkezik Yoda mester, tehát az elméletem így még szilárdabb lábakon, vagyis pilléreken áll! :)

De volt arra is példa, hogy pl. Obi-Wan kifejezetten kérte csata előtt a klónoktól, hogy amennyire csak lehet, védjék a bennszülött házakat. Konkrétan a Ryloth -on történt mindez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég KisKósa. Ugye ezt a kérdést fel se tetted? Mi az, hogy belemászott a lábába a csésze? :lol: Ott volt a földön, csak Obi félig takarta, pont olyan szögben volt. :D Atyaég....

De igen, feltettem, poénból, költői kérdés gyanánt, de hogy te is odatekersz és jól megnézed a képet, láthatod, hogy Obi-Wan lábszárvédőjének takarnia kellene a csészét. Tekerj csak oda és nézd meg, a csésze véletlen az előtérben maradt és takarja majd Obi-Wan lábát. Apróság, épphogy észrevettem. :) Volt már ilyen a Legacy Of Terrorban, elvileg. (Ottanit pedig még mindig nem vettem észre. >.<)

 

Azért vannak itt ellentmondások bőven. Ezt most nem azért néztük meg, hogy a sorozat jelenjéhez hasonlítsuk hanem azért, hogy felfedezzük azokat a pluszokat amik az idő elteltével rárakódtak. Úgy látom ez nem igazán sikerült. Ha most le fogunk ragadni olyan dolgokon, hogy egy háttérelem rajzolt volt és hasonlók, akkor szerintem hagyjuk is a fenébe az egészet. Ez nem erről akart volna szólni.

Ebben továbbra sincsenek ellentmondások. :) Elismerem, hogy a sorozat nagy utat tett meg és emiatt bizonyos dolgok jóval szembetűnőbbek voltak, mint eddig. Nem volt ebben semmi kritizáló, vagy rossz szándék. És nem értem mire fel kapod fel a vizet, most csak azért, mert észrevettem ezt-azt? Most ezért nem kell leállítani az újranézést, a mozifilmmel már régóta megvannak ezek az aggályaim, de ez most mindegy. :)

 

Basszus... Szerinted egy bűnöző mit kereshet Ziro bárjában? Azt amit pl. Greedo keresett Jabba palotájában. Érthetetlenek ezek a kérdések. :roll:

Csak tudnám, hogy miért lépsz fel ellenem ilyen támadóan, Ody? Most csak azért, mert nem írtam olyan lelkesen a pozitív dolgokról, még nem kell rögtön a torkomnak ugrani. Te magad mondtad, hogy lehet negatív dolgot ésszerűen és kulturáltan tálalni, de ha ezt megteszem, az sem jó? Mellesleg nem tettem fel kérdést és írtam is, hogy szerintem csak betévedt egy italra. Most azért, mert egyszer negatívat írtam, nem kell minden megnyilvánulásomkor megtámadni. Nyugalom van már. :roll: Pláne azok után, hogy meg is írtam, hogy a mai napig tetszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre rácáfolnék, Anakin elég sok űrhajót és épületet lerombol, meg szétvagdos és nem éppen rózsás kézzel bánik a környezetével.

Bocsi, de nekem semmi ilyesmi nem rémlik. Szepi hajókat meg épületeket igen, de nem egy megszállt város infrastruktúráját. A cristopsis-t megszállták a szeparatisták, és a köztársaságiak próbálták felszabadítani. Nem állhattak úgy neki, hogy mindent lerombolnak, amit a szepik használnak. A jedik nem így dolgoznak.

 

Amúgy Obi már tudta, hogy az erősítés érkezik, egy dolga volt, húzni az időt, a hidas megoldás, pedig erre tökéletes taktika lett volna, hiszen, amíg a droidok új utat találnak megérkezik Yoda mester, tehát az elméletem így még szilárdabb lábakon, vagyis pilléreken áll! :)

Kiakasztó ez a hülyeséged, már ne is haragudj. Obi-Wan egy minta Jedi. Nem fogja egy város infarstruktúráját tönkretenni néhány perc haladékért.

 

Én azt sem értem, hogy azt Obi és V is megérezte, hogy Anakin elmenekült, pedig nem volt hozzájuk közel, de Anakin nem érezte Ahsoka jelenlétét, amikor a hut palotába tartott a robogón. Érdekes amúgy ez a megérzem, nem érzem dolog, a II. részben is Obi simán kihallgatja a Szeparatistákat, a fejük felett guggolva, Dooku pedig szónokolt. Vagy van egy Erő sugárzó gomb, on-off jelzéssel?

Ezen is csak el kéne gondolkodni. :roll: Anakin kétségbe volt esve, hogy mit művelhet Jabba Ahsokával, nem figyelt a környezetére. Ami a Dooku-t illetti, pontosan az volt a terv, hogy a Jedik értesüljenek a droid seregről. Úgyhogy nyilván tudott róla, hogy Obi-Wan hallgatózik, csak szándékosan megvárta, hogy jelentse a helyzetet a Tanácsnak.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy a mozifilm alatt és a 4. évad végére is Obi-Wan maradt a legeredetibb és egyik legtaktikusabb Jedi. Mindezek mellett szerintem Yoda után ő a 2. legjobb kardforgató, ez itt is erősen megmutatkozott. Mace Windu hangja amúgy miért lett más, miért nem Jules Winnfield szólal meg, hiszen a filmekben ő volt a hangja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igen, feltettem, poénból, költői kérdés gyanánt, de hogy te is odatekersz és jól megnézed a képet, láthatod, hogy Obi-Wan lábszárvédőjének takarnia kellene a csészét. Tekerj csak oda és nézd meg, a csésze véletlen az előtérben maradt és takarja majd Obi-Wan lábát. Apróság, épphogy észrevettem. :) Volt már ilyen a Legacy Of Terrorban, elvileg. (Ottanit pedig még mindig nem vettem észre. >.<)

Bocsánat de én továbbra se látom ezt, pedig full HD plazmán nézem eredeti forrásból.

 

Ebben továbbra sincsenek ellentmondások. :) Elismerem, hogy a sorozat nagy utat tett meg és emiatt bizonyos dolgok jóval szembetűnőbbek voltak, mint eddig. Nem volt ebben semmi kritizáló, vagy rossz szándék. És nem értem mire fel kapod fel a vizet, most csak azért, mert észrevettem ezt-azt? Most ezért nem kell leállítani az újranézést, a mozifilmmel már régóta megvannak ezek az aggályaim, de ez most mindegy. :)

Azért kapom fel a vizet, mert nem erre számítottam. Kit érdekelnek csészék elhelyezkedései? Azt hittem érdemi beszélgetés is kialakulhat de már látom, hogy kevés az esély rá.

 

Csak tudnám, hogy miért lépsz fel ellenem ilyen támadóan, Ody?

Lásd fentebb.

 

Az biztos, hogy a mozifilm alatt és a 4. évad végére is Obi-Wan maradt a legeredetibb és egyik legtaktikusabb Jedi. Mindezek mellett szerintem Yoda után ő a 2. legjobb kardforgató, ez itt is erősen megmutatkozott. Mace Windu hangja amúgy miért lett más, miért nem Jules Winnfield szólal meg, hiszen a filmekben ő volt a hangja...

Itt is SLJ volt Windu hangja, a sorozatban lett más. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy azt kérdezted, hogy a sorozatban miért nem Jackson a hangja! Oké, bocsi félreértettelek :yeah::)

A sorozatban senkinek nem az a hangja, mint aki a filmekben alakította -hál'istennek, Haydensen-t elég volt az EP2-3-ban elviselni! - nyilván a költségvetésük sem akkora, hogy két sorokért kifizessék S.L.J munkadíját, meg valószínűleg neki sincs annyi szabadideje, hogy naponta elkocsikázzon a Big Rock Ranch-ra két sor szöveg miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jules-winnfield-mobile-wallpaper.jpg

 

:) Ő Jules, ha valaki nem látta volna azt a filmet. De nem értem, felhívták, hogy: Hé Sami, készül a sorozat, nem akarsz továbbra is szinkron hang lenni?

Bocs fiúk, meguntam, akar Jedi lenni a f....om!

 

Én észre sem vettem, hogy Obi Wan és Dooku hangja más lenne, mondjuk nekem az utóbbié tetszik a legjobban, itt is jó kis szónoklatokat mondott, kicsit olyan operaénekes beütése van.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én észre sem vettem, hogy Obi Wan és Dooku hangja más lenne, mondjuk nekem az utóbbié tetszik a legjobban, itt is jó kis szónoklatokat mondott, kicsit olyan operaénekes beütése van.

Asszem Dooku hangja is eredeti volt itt. SLJ pedig drága lett volna a sorozatra.

 

A sorozatban senkinek nem az a hangja, mint aki a filmekben alakította

Nem igaz, mert C3PO hangja ugyanaz mint a filmekben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban látszik, kb. egy milliomod másodpercre. És most ezen vetyengünk már mióta. Akasszuk fel az animátort. :D

Hihi, nosza. :lol: Csak vicceltem, azokat az animátorok azóta igazi zsenikké nőtték ki magukat, bár már ekkor sem kellett őket félteni. :)

 

Asszem Dooku hangja is eredeti volt itt. SLJ pedig drága lett volna a sorozatra.

Valahogy ennek örülök, hogy Christopher Lee nem vállalta a továbbiakat, bármennyire is kedvelem a színészt, Corey Burton valahogy jobban tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én észre sem vettem, hogy Obi Wan és Dooku hangja más lenne, mondjuk nekem az utóbbié tetszik a legjobban, itt is jó kis szónoklatokat mondott, kicsit olyan operaénekes beütése van.

Dooku-val kapcsolatban érdekesség, hogy Cristopher Lee utószinkronizálta Dooku-t, mert már kész volt az anyag Corey Burton-nel, amikor Lucas gondolt egyet és behívta Lee-t, hogy vegye vissza a szerepet a filmre.

 

 

Nem igaz, mert C3PO hangja ugyanaz mint a filmekben.

Upsz, tényleg :oops:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legfontosabb két tényező R2D2 és Chewie hangja sem változott az évek során, ez kimaradt a felsorolásból. Igaz én a teljes sorozatot és ezt a filmet is 2011végén, 2012 elején néztem meg, szinte egyben, míg a filmeket utoljára 2009ben néztem meg asszem egymás után, egy nap. Persze minden esetben eredeti hanggal, így sem tűnt fel azonban a váltások ténye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku-val kapcsolatban érdekesség, hogy Cristopher Lee utószinkronizálta Dooku-t, mert már kész volt az anyag Corey Burton-nel, amikor Lucas gondolt egyet és behívta Lee-t, hogy vegye vissza a szerepet a filmre.

 

És Lee idén 90 éves!

Ez ám a nem semmi teljestítmény!

7 éve még, tokkal vonóval Dooku volt. 4 éve itt beugrott még a hangjának.

Ja és idén és jövőre eljátsza még egyszer Szarumánt!

 

Isten éltesse "Dooku grófot"!

Én örülök, hogy a mozifilmben villantott Jacksonnal együtt, kicsit hitelesebb tőlük a kapcsolat a filmekkel, mert a stáblistán jól mutattak Anthony Daniels-el együtt az eredetiek közül!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 mozzanatot nem értettem, az egyik, hogy miért kellett a klónoknak az első utcai harcnál kirohanni és megütközni a droidokkal, amikor egyértelműen létszámbeli fölényben voltak és ők pedig fedezékben, jó pozicióban. Az egy dolog, hogy Anakin a pók droidokat aprította, de szerintem simán visszaszoríthatták volna minimális áldozattal is szeparatistákat. Vagy ebből látszik, hogy ez egy amerikai animációs film? Itt jön elő a másik kérdés is, hogy a fél város már romokban, miért nem aknázták alá a hidat, vagy tették arra a tölteteket és mikor a hadsereg ott vonul át, éppen csak fel kellett volna robbantani a tartó pilléreket...

Azért rohantak ki mert ez volt a terv. Skywalker és a Torrent század rajtaüt a droid lépegetőkön, Kenobiék pedig biztosítják a visszautat, és ezt úgy elég nehéz lett volna, ha fülüket farkukat visszahúzva ott lapulnak a fedezékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelme szerintem 0 volt, a fél egységet lemészárolták, Skywalker pedig egyedül is leverte volna a lépegetőket, utána pedig simán visszajutott volna, útvágásban mindig jó volt. De azzal, hogy fedezékből leszedek 20 droidot, meg kamikaze módra kirohanok és leszedek 3at, aztán meghalok még mindig kevesebb a ráció, ahogy menetelt előre a sor, odaértek volna azok. :) Mindegy, taktkailag néha ezek a filmek elég sánták, inkább feláldozzák a katonákat és egy reménytelen patthelyzetet hoznak létre, amiből szinte biztos, hogy alig lesz majd túlélő, minthogy robbantsanak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelme szerintem 0 volt, a fél egységet lemészárolták, Skywalker pedig egyedül is leverte volna a lépegetőket, utána pedig simán visszajutott volna, útvágásban mindig jó volt. De azzal, hogy fedezékből leszedek 20 droidot, meg kamikaze módra kirohanok és leszedek 3at, aztán meghalok még mindig kevesebb a ráció, ahogy menetelt előre a sor, odaértek volna azok. :) Mindegy, taktkailag néha ezek a filmek elég sánták, inkább feláldozzák a katonákat és egy reménytelen patthelyzetet hoznak létre, amiből szinte biztos, hogy alig lesz majd túlélő, minthogy robbantsanak...

At egy: Amit Skywalkerről írtál egy picit túlzás, ok ő a kiválasztott de ő sem mindenható.(Persze ha a szkriptben úgy lett volna megírva hogy egyedül gyakja le a droidokat akkor az úgy is lett volna, de ez esetben a készítők még nem voltak nagyon elszállva.)

At kettő: Az okés hogy leszednek pár droidot, de akkoris csak idő kérdése volt, hogy a lépegetők mikorra kerülnek olyan pozícióba, ahonnan már vígan ritkíthatták volna a romok mögött lapulót klónokat. Akkor b*szhatták volna a fedezéküket. És mivel ahogy láthattuk a tüzérség valamilyen okból kifolyólag nem tudott mit kezdeni velük, muszáj volt rajtaütéssel leszedni őket.

At három: (Most eltekintek attól, hogy én ezt soha egy pillanatig nem néztem hídnak, inkább csak egy sztrádának.) Szerinted mennyi robbanóanyag maradt meg Slick őrmester magánakciója után, mert szerintem nem sok, pláne nem annyi, hogy azzal érdemben alá lehessen aknázni akármit is.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor maradjunk annyiban, hogy érdekes rész volt ez, mivel én sem értem, hogy miért nem ágyuzták őket folyamatosan, hiszen, ha utána arra maradt energia, hogy max erővel lőjék a pajzsot, akkor szórhatták is volna rendesen a robotok közé. Vannak amúgy olyan kameraállások, ahol látni, hogy ahol menetelnek és harcolnak, az magasabban van, mint a város többi része, tehát lehetett volna hova leomlasztani a dolgokat.

 

Amúgy az elég érzékenyen érintette Rexet amikor Tano elmagyarázta neki, hogy ő a felettese, bizonyos szemszögből. Nem tudom ez mennyire zavarhatta a klónokat, főleg, hogy a későbbiekben elég sok lombikbébit fel is áldoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.