Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nemrég újból megnéztem a mozifilmet, és valami szemet szúrt... Ahsoka említi, hogy Rotta lázas, tűzforró. Odanyújtja Anakinnak, aki ráteszi a kezét, és megállapítja, hogy igaza van... Ez eddig okés, de ő a mechanikus kezét teszi Rotta homlokára...
Abban is lehetnek receptorok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban is lehetnek receptorok.

Sőt, vannak is. De ez mit sem számít, mivel kesztyű van rajta, így akár a jó kezét is rátehetné, akkor sem érezné, hogy lázas. Viszont erre jó az Erő, aminél meg tök mindegy, melyik kezét teszi oda, csak fókuszálásra kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Tegnap este megnéztem a filmet, de a Hidden Enemy-vel kezdve. Jópofa volt, mintha a filmet megtoldottam volna 20 perccel :)

És most tűnt csak fel, hogy Palpatine itt is milyen ügyes pudukeverő. Az eddig is tiszta volt, hogy Amidalát egy laza mozdulattal a huttok kezére játszotta. De azt figyeltétek, hogy ezzel egyszerre elterelte a figyelmet a Naboo-n meghozott biztonsági szigorításokról? Valószínűleg ez az intézkedés is egy apró lépés lehet a Birodalom felé, és mikor Padmé szóvá tette volna, Palpatine bedobta az elterelő csalit. Amidala meg rá is harapott. Ügyes.

 

(Nem lenne jó átnevezni ezt a topicot Clone Wars - mozibemutatóról The Clone Wars mozifilmre? Az eredeti cím már egy ideje nem aktuális, és amúgy is a filmről beszélünk benne - aminek így nincs személyre szabott topicja.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

Nem tudom ki írta a cikket, de szemmel láthatóan nem szereti a TCW-t... "kifejezetten pocsék, már-már szemétre való felvezető film" Akkor sem értem, miért kell elvenni mások kedvét is a megnézésétől. Az ő személyes véleménye, ha neki nem jött be, de attól még másnak tetszhetett. Legalábbis nekem érdekes módon bejött a "mozifilm" is. Lehet kövezni. :P

Szóval sajnálom, hogy rossz fény vetül a TCW-re (mert nem egy helyen olvastam már, hogy így gáz meg úgy gagyi), de az biztos, hogy a 6 filmet leszámítva Lucas egyik legjobbra sikerült alkotása! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki írta a cikket, de szemmel láthatóan nem szereti a TCW-t... "kifejezetten pocsék, már-már szemétre való felvezető film" Akkor sem értem, miért kell elvenni mások kedvét is a megnézésétől. Az ő személyes véleménye, ha neki nem jött be, de attól még másnak tetszhetett. Legalábbis nekem érdekes módon bejött a "mozifilm" is. Lehet kövezni. :P

Szóval sajnálom, hogy rossz fény vetül a TCW-re (mert nem egy helyen olvastam már, hogy így gáz meg úgy gagyi), de az biztos, hogy a 6 filmet leszámítva Lucas egyik legjobbra sikerült alkotása! :)

Szerintem sem volt rossz a mozifilm, és nem emlékszem, hogy akkor bárki nagyon szidta volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt a baj a Padmés szállal?
Szerintem semmi. Sőt nagyon hangulatos eleme a filmnek. Nekem még mindig nagyon bejön, remek felvezetése volt anno a sorozatnak. Mondjuk az lehet, hogy nem moziba való de én örülök, hogy ott láthattam. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi. Dőt nagyon hangulatos eleme a filmnek. Nekem még mindig nagyon bejön, remek felvezetése volt anno a sorozatnak. Mondjuk az lehet, hogy nem moziba való de én örülök, hogy ott láthattam.

 

Igen, szerintem is. :)

Egyébként tudtommal Lucas sem mozifilmként tekint a TCW felvezető filmjére, csak összevágta a sorozat 1-4 részét és beküldte a mozikba. :P Mert amikor a pilotot nézte szélesvásznú képernyőn, nagyon bejött neki ez a 3D-s syle akkora méretekben.

Örülök, hogy végül így döntött. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem is. :)

Egyébként tudtommal Lucas sem mozifilmként tekint a TCW felvezető filmjére, csak összevágta a sorozat 1-4 részét és beküldte a mozikba. :P Mert amikor a pilotot nézte szélesvásznú képernyőn, nagyon bejött neki ez a 3D-s syle akkora méretekben.

Örülök, hogy végül így döntött. :P

Azért itt-ott toldottak hozzá, hogy filmszerű legyen. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már a Ventress-Obi-wan párbaj is lapos volt elég gyenge dumákkal.

 

Majd Padmé hűdekeményen szenátorként egyedül elmegy Coruscant egyik legveszélyesebb részére(Palpatin figyelmeztetése ellenére) és szép szavakkal megpróbál meggyőzni egy huttot (ismétlem egy huttot akikre köztudottan csak a pénz hat) hogy győzze meg a bácsikáját hogy támogassa a Köztársaságot a semmiért(bocs nem semmiért hanem szép szavakért).Merthogy Padmé semmilyen jutalmat nem ígért emlékezeteim szerint és még elvárja hogy segítsen.

 

De a legidegesítőbb számomra az egész mozifilmben az hogy mirt pont a huttokkal kell szövetségre lépniük. Miért a Galaxis legnagyobb bűnözőivel. Nem találhattak volna valaki másokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a legidegesítőbb számomra az egész mozifilmben az hogy mirt pont a huttokkal kell szövetségre lépniük. Miért a Galaxis legnagyobb bűnözőivel. Nem találhattak volna valaki másokat.
Ezt vagy háromszor elmondják a film alatt. :P Engem csak Rotta bosszant kissé. Főleg a nyávogása irritál.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Padmé hűdekeményen szenátorként egyedül elmegy Coruscant egyik legveszélyesebb részére(Palpatin figyelmeztetése ellenére)...

Ez így leírva tényleg elég szerencsétlen lépésnek tűnik :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Padmé hűdekeményen szenátorként egyedül elmegy Coruscant egyik legveszélyesebb részére(Palpatin figyelmeztetése ellenére)

Mikor hallgatott Padmé Palpatine-re? Egyszer, mikor leváltotta Valorumot, azt nézd, mi lett belőle... :P Ez a "veszélyes, megölik, ha odamegy" duma valahogy sose hatott Padméra. Szerintem direkt csinálja. Ep1-ben Palpatine figyelmezteti, hogy ha visszamegy a Naboo-ra, kampeca lesz. Padmé mit csinál? Visszamegy lövöldözni. Ep2-ben Windu megmondja nekik, hogy maradjanak a hátsójukon a Tatooine-on, mert ott biztonságos. Mit csinál Amidala, átruccan a Geonosisra, ami kb. annyira biztonságos a számára, mintha meztelenül betévedne a Cantina bárba. Ep3-ban Typho mondja, hogy ne menjen már el egyedül a Coruscantról, mert veszélyes, erre Amidala mit csinál? Azért is elmegy, persze viszi magával C-3PO-t, mint testőrt, de hát az annyira jó testőrnek, mint Jar Jar.

Szóval, hogy Padmé figyelmeztetés ellenére elcaplat egy életveszélyes helyre, az teljesen benne van a karakterében :P Amúgy meg, ha nem megy vissza hallgatózni, simán kisétálhatott volna. Azért a huttok se hülyék, hogy kinyírjanak egy szenátort a Coruscanton, legalábbis amíg az nem hallott terhelő dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor hallgatott Padmé Palpatine-re? Egyszer, mikor leváltotta Valorumot, azt nézd, mi lett belőle... :P Ez a "veszélyes, megölik, ha odamegy" duma valahogy sose hatott Padméra. Szerintem direkt csinálja. Ep1-ben Palpatine figyelmezteti, hogy ha visszamegy a Naboo-ra, kampeca lesz. Padmé mit csinál? Visszamegy lövöldözni. Ep2-ben Windu megmondja nekik, hogy maradjanak a hátsójukon a Tatooine-on, mert ott biztonságos. Mit csinál Amidala, átruccan a Geonosisra, ami kb. annyira biztonságos a számára, mintha meztelenül betévedne a Cantina bárba. Ep3-ban Typho mondja, hogy ne menjen már el egyedül a Coruscantról, mert veszélyes, erre Amidala mit csinál? Azért is elmegy, persze viszi magával C-3PO-t, mint testőrt, de hát az annyira jó testőrnek, mint Jar Jar.

Szóval, hogy Padmé figyelmeztetés ellenére elcaplat egy életveszélyes helyre, az teljesen benne van a karakterében :P Amúgy meg, ha nem megy vissza hallgatózni, simán kisétálhatott volna. Azért a huttok se hülyék, hogy kinyírjanak egy szenátort a Coruscanton, legalábbis amíg az nem hallott terhelő dolgokat.

Ez mind így igaz. De elég csak abból kiindulni, hogy Leia anyja nem is nagyon lehetett volna másmilyen. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A TCW mozifilmben is kibírták a pálcák a fénykardot. Az Ahsoka - Magna Guards jelenetre gondolok, a Tatooine-on.

Az a jelenet valahogy nem tetszett a mozifilmben. Egy padavan csak így elbánik a MagnaGuardokkal, a retegett Jedi gyilkosokkal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jelenet valahogy nem tetszett a mozifilmben. Egy padavan csak így elbánik a MagnaGuardokkal, a retegett Jedi gyilkosokkal?

Ahsoka valószínűleg nem 'csak egy' közönséges padawan. Máskülönben Yoda nem hiszem, hogy előléptette volna padawanná fiatal kora ellenére. Egyébként abban a bizonyos Tatooine-i jelenetben Ahsoka jóideig harcolt a 3 Magna Guarddal, ahhoz képest, hogy például Anakin az 1x07-ben, vagy Obi-Wan a 2x09-ben, sőt az EP3-ban az Invasible Hand fedélzetén -Jedi mesterek lévén- viszonylag hamar elbántak velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka valószínűleg nem 'csak egy' közönséges padawan. Máskülönben Yoda nem hiszem, hogy előléptette volna padawanná fiatal kora ellenére. Egyébként abban a bizonyos Tatooine-i jelenetben Ahsoka jóideig harcolt a 3 Magna Guarddal, ahhoz képest, hogy például Anakin az 1x07-ben, vagy Obi-Wan a 2x09-ben, sőt az EP3-ban az Invasible Hand fedélzetén -Jedi mesterek lévén- viszonylag hamar elbántak velük.

Lehet benne valami. Vagy lehet, hogy azok a droidok még fejletlenek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jelenet valahogy nem tetszett a mozifilmben. Egy padavan csak így elbánik a MagnaGuardokkal, a retegett Jedi gyilkosokkal?

Eleve nem hiszem, hogy azok a droidok valami nagyon halálos cuccok lehetnek. Már az ep3-ban is nagyon hamar ócskavassá avanzsálták őket. Plusz a pálcikájuk mindennek tűnik, csak halálosnak nem. A legnagyobb erényük (ami több TCW epizódból is kitűnt), hogy ha sokan vannak, és körbeveszik áldozatukat, akkor Grievous kihasználhatja az ellenfele korlátozottságát.

Másrészt, egyszer egy egyszerű padawan legyőz egy Sith nagyurat is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve nem hiszem, hogy azok a droidok valami nagyon halálos cuccok lehetnek. Már az ep3-ban is nagyon hamar ócskavassá avanzsálták őket. Plusz a pálcikájuk mindennek tűnik, csak halálosnak nem. A legnagyobb erényük (ami több TCW epizódból is kitűnt), hogy ha sokan vannak, és körbeveszik áldozatukat, akkor Grievous kihasználhatja az ellenfele korlátozottságát.

Másrészt, egyszer egy egyszerű padawan legyőz egy Sith nagyurat is :lol:

Jó, de azok Obi-van és Anakin voltak akik felaprították őket az EP3-ban. Ők a legerősebbek a Jedik közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-van bár még csak padavan volt akkor, de már a kiképzése végén járt. Már majdnem lovag volt. Majdnem ugyanannyi ideig tanult, mint Maul. Ahsoka meg ugyebár padavan éveinek elejét tapossa csak. Kb olyan erős, mint Obi-van volt a Jedi-növendék sorozat idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.