Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szereti ő, csak sajnos azon a szinten ahová hál isten nem akar eljutni a saga. A másik srác se semmi véleményt írt, ő szerinte egyenesen aláznia kellett volna a Ryan közlegényt. :D

Olvastam. :D Felnőttek az SW viszont megmaradt mesének. Magukba kellene nézni, nem szapulni. Quarron lehet, hogy szereti a régi SW-t, de a szememben akkor sem rajongó az ilyen fikagép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a moziban a filmet. 490-volt a jegy a mozi ünnep alkalmából és persze, hogy egy ilyen lehetőséget nem lehet kihagyni, így testvéremmel beültünk rá. Tömve volt a terem. Utoljára a 90-es évek végén láttam ennyi embert egy teremben. Az alacsony mozijegy csalogató és sok ember menne is moziba ha másfél két óra szórakozásért nem kérnének 1200 vagy akár több forintot. Na mindegy ez nem tartozik a témához, pusztán országunk kereskedő rétegének mentalitását tükrözi. Tehát a mozi nem halott, van rá igény, csak szegények az emberek. A szegénység meg nem bűn.

 

A film a vásznon nagyon jól mutat, bár néhány textura kidolgozatlansága így jobban szemet szúr. Ami nagyon tetszett, az mind Jabba, mind Ziro illetve Rotta szemének a grafikai megvalósítása. Mélységet adtak neki és erős karakterisztikát. Érdekes módon Anakin mimikája jobban átjött, mint a ?szar? kézi kamerás verzión, Obi viszont már ott sem rendelkezett arcjátékkal. Nagyon tetszett, hogy a textúráknak is adtak mélységet, mintha több réteg lett volna egymásra pakolva. Assaj Arca pedig sokkal részletesebb és tetszetősebb mint az ugyancsak silány kamerás változatban. Ezeken az apróságokon valóban meglepődtem.

 

Az effekthang nagyon tetszett, a szinkron béna volt, kivétel Ashoka kedves és bájos hangja.

 

Ziro az egyik kedvenc karakterem illetve az egész környezete, klubjának miliője számomra megidézte a régi trilógia hangulatát.

 

A történetről most nem írnék, lévén ahhoz való hozzáállásom nem változott a legelső kritikámban megfogalmazottak óta.

Érdekes viszont, hogy a klónok jelenléte és a harci cselekmények sokkal komolyabb filmbe is illenének. Így a film kissé hullámzik, hiszen egyértelműen a gyermekeket célozta meg ami NEM BAJ...viszont a történet nem túl bonyolult és ezért ez még mindig nem való moziba, illetve az effektek nagyszerűsége ellenére sem engedtem volna nagyvászonra.

 

A látványvilága a harcoknak nagyszerű, imádtam az extrém kameraszögeket és megmondom az őszintét a kardozós jelenetek is nagyon tetszettek. Felfedezni véltem bennük az "eredeti" Clone Wars ütemét.

 

Még mindig sajnálom, hogy a politikai vonalat nem erőltették, gondolom a sorozatban sem fog túlságosan előtérbe kerülni. Ezzel természetesen a fiatalabb közönségnek kívánnak kedvezni, de vajon a sorozat egészét pozitívan vagy negatívan fogja e befolyásolni.

 

Mindent összevetve természetesen nagyon jól nézett ki nagyvásznon, nem bántam meg hogy megnéztem...örömteli alkalom volt. Örültem volna egy jóval bonyolultabb történetnek, mert ez így egy kicsit kilóg a sorból, hiszen az intrika, ami sokak számára az unalmas perceket jelentette új részekben, számomra valami különleges ízt kölcsönöztek a filmfolyamnak, valami pluszt ami visszavette ugyan a pörgőséget, de a komolysági faktort nagyban megnövelte.

 

Talán a 3D animációs műfajnak is kell egy kis idő, hogy felnőjön és megszabaduljon attól a cukormáztól, ami áthatja az amerikai filmeket, amikor USA rajzfilmekről beszélünk. Örültem volna, ha a keleti rajzfilmek felnőtteknek szóló mélysége jelenik meg a Clone Warsban és ebből a szempontból kissé csalódott vagyok.

 

Mindent összevetve, ez egy nagyon jó kis sorozat lesz, mert mint egy hosszúra nyúlt pilóta epizód, bizony nagyon tetszett, de nem mint mozifilm.

Elvitathatatlanul érződik rajta a Star Wars feeling és ez nekem bőven elég.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg jövőhéten fogom megnézni...öhm a Döncin( Laptop). De a véleményetek alapján nagyon jó lesz. :D

Olvasva a többi kritikát, szerintem ez hozzáállás kérdése. Itt a fórumon nem vártunk sokat és nagyjából jóindulattal, tudván, hogy mesefilm, tehát imigyen mentetek moziba.

Sokaknak nagyon tetszett és pozitívan csalódtak. A másik sw tábor pedig, már megint hatalmas elvárásokkal ült be és nagyot koppant. Ez van! :evil:

 

(lassan kezdem felfogni, hogy ez az élet más területeire is igaz) :roll:

 

Jaj de várom, látni akarom! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Zééé, én voltam pár éve tömött moziteremben nem is egyszer, de akkor a GYU-t vagy a Mátrix-folytatást adták, és normál áron :D Nem a 90-es években :evil:

On

OFF rossz moziba jártok, én a Transformersen is tömött moziban voltam, meg az Elveszett világ: Jurassic Parkon és az Alien 4-en is ON

 

Ma megint megnéztem, átkozottúl bejön. Könnyed, mégis militarista, érződik, hogy azért háborúról szól a fáma (a hangulata engem kicsit a Stargate-re emlékeztet, az is ilyen könnyeden humoros, mégis katonás, komolyabb). Azon a tethi függőleges csatán meg nem tudok túllépni, iszonyú ötletes és feelinges.

Kedvenc jelenetem mégis az, mikor Anakin elmondja Ashokának, hogy mellette van esélye Jedivé vállnia. Egy animációs széria epizódjához képest szerintem sikerült abba a jelentbe megfelelően sok érzelmet súvasztani.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye meg a bejnye! Eszedbe ne jusson laptopon nézni! Ha Lucas azt mondta hogy ennek kicsi a szobai tévé, akkor a laptop pláne kicsi. Hacsak nem 5X8 méter a vászna neki :D

Nem nagy ügy... Csak egy kivetítő, egy SOK.1-es hangrendszer és egy megfelelő méretű fehér fal kell hozzá... :roll:

Ja, és egy kényelmes fotelféleség! És innentől irigykedhetünk Orkira, hogy ő laptopon nézi... :evil:

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quarron kritika:Írtam az "úriembernek" egy választ.Hogy lehet valaki ennyire korlátolt?Mi az hogy nem derül ki, hogy miért fontos a huttokkal jóban lenni?Ez a barom mit nézett?Ez a csávó nem rajongó, hanem egy fikázó, életet megkeserítő idióta.Hihetetlen az, hogy a ptrequel után valaki ennyife ne lássa a Saga összefüggéseit.Könyörgöm miért kell a régi trilógiára hasonlítani mindennek ami Star Wars?Miért?Hisz annyira csodálatos világ ez, annyira újszerű a prequel, hogy az ember beleborzong.Ott vagyunk élőben Qui-gonnal, együtt félünk Obi-wannal, eggyüttérzünk Anakinnal, érezzük a Jedik gyengeségét.Mi kell még?Legyen nekik csillagromboló a Birodalom elött pár évvel?Mit vártak?Ki k ezek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quarron kritika:Írtam az "úriembernek" egy választ.Hogy lehet valaki ennyire korlátolt?Mi az hogy nem derül ki, hogy miért fontos a huttokkal jóban lenni?Ez a barom mit nézett?Ez a csávó nem rajongó, hanem egy fikázó, életet megkeserítő idióta.Hihetetlen az, hogy a ptrequel után valaki ennyife ne lássa a Saga összefüggéseit.Könyörgöm miért kell a régi trilógiára hasonlítani mindennek ami Star Wars?Miért?Hisz annyira csodálatos világ ez, annyira újszerű a prequel, hogy az ember beleborzong.Ott vagyunk élőben Qui-gonnal, együtt félünk Obi-wannal, eggyüttérzünk Anakinnal, érezzük a Jedik gyengeségét.Mi kell még?Legyen nekik csillagromboló a Birodalom elött pár évvel?Mit vártak?Ki k ezek?

Frenkie. Azt amit a topicba írtál kimoderáltam. Alpári stílust nem nagyon szeretnék ott mégegyszer viszontlátni, még ha igazad is van és én se értek egyet Quarronnal. Le lehet értelmesen is írni a véleményedet, esetleg privát csatornán közlöd vele. De ilyet sw topicba soha többet. Hagyni kell a rákba a gyereket, vannak ott más jóval értelmesebb emberek akikkel meg lehet vitatni a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem várok estig, mert most jobban ráérek: szóval remek volt a film másodszor is! A gyerekek is imádták, a teremből kifelé jövet idézgették a poénokat, és amikor rákérdeztem, hogy nem találták-e túl erőszakosnak, akkor teljesen értetlenül néztek rám, mintha valami totális baromságot kérdeztem volna. Ahsoka nagyon tetszett nekik is, különösen, hogy még szinte gyerek - vele könnyen tudtak azonosulni. :evil: Ez a gyerekek filmje, ehhez kétség sem férhet (meg a gyerek lelkű SW-rajongóké :roll:). Ők nem hiányoltak belőle semmit, egyszerűen csak élvezték az egészet! :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már egy hete nem láttam és nagyon hiányzik! Szombat este biztos megnézem, ráhangolódásként a sorozat első két epizódjára. Remélem akkor már fent lesznek torrenten. Bár a felirat.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Azt amit a topicba írtál kimoderáltam. Alpári stílust nem nagyon szeretnék ott mégegyszer viszontlátni, még ha igazad is van és én se értek egyet Quarronnal. Le lehet értelmesen is írni a véleményedet, esetleg privát csatornán közlöd vele. De ilyet sw topicba soha többet. Hagyni kell a rákba a gyereket, vannak ott más jóval értelmesebb emberek akikkel meg lehet vitatni a filmet.

Oldie! Ez nem az sw.hu admin felülete ahol üzenni lehet a usereknek... Legközelebb írj neki privit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kész lesz... vasárnapra-hétfőre. :) Ha addigra lesz időzítés. :| De akkor is max. kedd. :D

 

Na, ne már.... Szombat maximum délig van időd. Különben nyavalyogni fogok és folyton küldök e-mailt, hogy mikor lesz már felirat? ;)

Na, ne vegyél komolyan, csak vannak ilyen emberek akik ezt csinálják :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Azt amit a topicba írtál kimoderáltam. Alpári stílust nem nagyon szeretnék ott mégegyszer viszontlátni, még ha igazad is van és én se értek egyet Quarronnal. Le lehet értelmesen is írni a véleményedet, esetleg privát csatornán közlöd vele. De ilyet sw topicba soha többet. Hagyni kell a rákba a gyereket, vannak ott más jóval értelmesebb emberek akikkel meg lehet vitatni a filmet.

 

 

OK, igazad van.Bocs csak most olvastam.Sajnos olyan vagyok ami a szívemen az a számon.Amúgy nem szoktam oda írni, csak megláttam ennek a baromnak az írását és már gőz jött a fejemből.Mégegyszer elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre egy egész napi és fárasztó élettan tanulás után, mikor sikerült mindent összekavarnom az elmémben, megkaptam az áhított dvd-t. Igazi mozi feeling volt, ugyanis onnét volt felvéve. Úgy éreztem magam, mintha ott ülnék a teremben. A film alatt sikerült magam köré képzelnem egy csapat lámát, akik mindenszámítás szerint egy petricsészében szocializálódtak. Valaki zörgött, más állandóan susogott, a harmadik meg csámcsogott.

 

Ez semmit sem von le a film értékéből. A starwarst alá festő zene nagyon tetszett, olyan rockosabb volt, öröm füleimnek. A csaták isteniek voltak. Anakin és Ashoka civódásai által betekintést kaptam, hogy Ani drágánk ifjabb korában hasonlóan szólogatott be Kenobinak. Szerintem pont, ezért kapott egy ilyen életrevaló tanítványt. Jabba gyereke leginkább egy tarkón vágott pontyra hasonlitott, de aranyos volt, nem éreztem eröltetettnek, olyan babaként viselkedett.

 

Másik fórumon olvastam pár lehúzós kritikát a grafikáról. Lehet, hogy most megbotránkoztató leszek, de szerintem a rajzfilm halála, mikor megpróbálja a valóságot utánozni. Pölö Final Fantasy mozis változat. Szeretem, ha látszik, hogy ez egy mese, a grafikával inkább egy másik világba utaztasson és ne a reálisat mutassa.

 

 

A történet nem volt túl szájbarágós szerintem, csak kétszer mondták el, hogy a huttok uralják a peremvidékek útvonalát. Ha megnézünk egy természet filmet, ott kb negyedóránként ismétli a narrátor magát. ( A gemenci anyakoca sétálni viszi malacait- aranyos zene, balettozó kis csíkos hátúak- A gemenci anya koca sétálni vitte kicsinyeit......)

 

A droidok néhol teljesen lököttek voltak. Kezdem azt hinni, hogy hatékonyságuk a késöbbi HCs-t védő rohamosztagosokkal egyezik.

Olvastam, hogy néhol túl agresszív.........Tán, mikor lelőnek egy klónt? Ők sem hallhatatlanok. ( Bár néhány filmben, Mennyei Királyság, tetszett, hogy ha lefejeznek valakit a csatahevében, akkor végre elkezd sprickolni a vér, és nem csak egy fejjel rövidebb a harcos)

 

Nagyon várom, hogy megszerezzem a sorozat többi részét is. Nagyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát lehet. Kevesebb droid humor, komolyabb (de nem bonyolultabb) történet, Y-Wingek (hogy az ep4-5-6-ért epekedők is örüljenek). Lehet, hogy az általános tetszésnek jobban megfelelt volna, bár még nem láttuk a lezáró etápot. Minden esetre, nekem jobban tetszik már így is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak így beugrott egyébként. A moziban azért sokkal eredetibbek voltak a helyszínek és az ötletek (az a vertikális csata verhetetlen). Nekem nagyon tetszik még mindig. Alig várom a DVD-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így elnézve a sorozatot lehet, hogy jobban jártak volna ha a Malevolence trilógiát mutatják be a moziban.

Mi tagadás, ezzel egyetértek. Egész más kicsengése van a mozifilmek és ennek a trilógiának. Utóbbi hemzseg a prequel világba oltott klasszikus hangulatú, vagy más szempontból kiváló pillanatoktól, és komolyabb is. Igazából a mozifilm sokkal fiatalabb célközönséget sugall a sorozatnak, mint amilyen valójában. Ashoka felvezetését kellett volna még beletenni a trilógiába valahogy, aztán utána lehetett volna Yodával kezdeni a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.