Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én leszedtem a 720p verziót és azt kell hogy mondjam, csodálatos. Nem veszem meg DVD-n, csak BlueRayen majd valamikor. Számomra itt már a DVD nem játszik, szeretem a formátumot és fogok rajta venni továbbra is filmeket, de nem a Clone Warst. Ez így HDben az igazi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most szedem az 1080p-t is. :D Pont egy DVD a mérete.

 

HD minőségben lehet értékelni igazán a technikai milyenségét az animációnak. A textúráknak mélysége van, olyan mintha több réteg temperát kentek volna szét a felületeken. Gyönyörködteti a szemet ez az újszerűség, hogy minden felület recés, rongálódott és leharcolt. Nekem ez az animációs stílus messze jobban bejön mint bármelyik PIXAR alkotásé.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Estére talán lent lesz nekem is. Amúgy a 720p és 1080p között nincs akkora különbség. Ez abból adódik, hogy mindkettő tömörített Xvid, természetesen a felbontásuk más, de egyik sem igazi FULL HD...hiszen annak a tömörítése MPG1...ezért kell neki vagy 25 giga hely.

 

A Diamond DVD ripp egy borzadáj a 720p-hez képest. Javaslom mindenkinek a 720p-t a maga 2 gigájával, mert megéri a látvány miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zéé: mindkettő 1280x544 és 23,976 az FPS

 

Tatooine 720p

Tatooine 1080p

 

Sajnos ugyanolyan beállítottságú képet nem tudok mutatni, mert így is kb. másodpercenként 1 képet látok a gépem fejletlensége miatt :)

De még így is szebbnek látszik a 1080p-s verzió, a 720p kicsit sötétebb

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilán: Jól hitted, a soronkénti 1080 pixelpontos megjelenítés az valóban 1920x1080 as felbontás, ezt nevezzük FULL HD-nek, aminek a tömörítése MPG2. Az alant belinkelt Xvid tömörítések egyike sem rendes HD. A minőségük High Deff, a kép tűéles és csodaszép, de nem a gyári szabványnak megfelelő. Ettől függetlenül mind a kettő HD felbontású, mert nagyobb mint a DVD szabvány felbontása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Diamond DVD ripp egy borzadáj a 720p-hez képest. Javaslom mindenkinek a 720p-t a maga 2 gigájával, mert megéri a látvány miatt.

Sajnos nekem elég vacak a sebességem, így aztán egy giga feletti anyagokat mostanában már nem szedek, csak ritkán, így marad valami szimpla verzió. De inkább majd a dvd (mivel láttam moziban, aztán nem sürgős újra megnézni ilyen hamar), családtól kérem majd névnapomra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon jó a gépem, csak a vinyóm kicsi, mindössze 40 gigás. Összesen 2 giga van szabadon, korongom meg nincs üres. Érdekes, hogy HD minőségben ez a film sokkal jobban tetszik, mint annak elötte moziban. A színek dinamikája, a textúrák és a modellek tökéletessége HDban nekem annyit tesz hozzá az élményhez, hogy 100 százalékot adok rá.

Így ebben a formájában 5 csillagot adok a filmnek, pedig szapultam a hibáit. DE amióta a sorozattal együtt értékelem, nos megváltozott a véleményem némely tekintetben. Természetesen a sorozat eddig leadott 5 része jobban tetszik a 22 perces bontás miatt. Már ki is néztem azokat a potenciális dolgokat, amiket makettben meg kívánok valósítani. :) A Malevolence zászlóshajót már el is kezdtem gyártani, jelenleg a bordázásnál tartok...60 centis a modell hossza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap megnéztem másodszor is moziban a filmet. (Paks, VMK, II. helyár, 450 Ft :D ) A kezdést néptáncpróba zavarta meg, de végül leeresztették a vásznat. :D Az a jó, hogy nem vetítenek előtte reklámot. :D :D

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma újranéztem a filmet, már a közelgő DVD kiadásra hangolva. Azt kell mondjam nagyon jó még mindig! Remekül felvezeti a sorozatot, és az új karaktereket. Lényegében itt nyílik tér a külső területek csatározásaihoz, amiről végül is az egész CW sorozat szól. Már csak két hét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Akik kimentik Amidalát azok milyen őrök? Van valamilyen jelzés a páncéljukon.

A szenátus jele van a vállvédőjükön. Ez az a klónlégió amibe Thire és a haverjai, Rys és Jek tartozik. Meg persze Fox parancsnok, aki volt a mozifilmben, meg a Hostage Crisis végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátus jele van a vállvédőjükön. Ez az a klónlégió amibe Thire és a haverjai, Rys és Jek tartozik. Meg persze Fox parancsnok, aki volt a mozifilmben, meg a Hostage Crisis végén.

Ők voltak az EPIII -ban is ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Nemrég újból megnéztem a mozifilmet, és valami szemet szúrt... Ahsoka említi, hogy Rotta lázas, tűzforró. Odanyújtja Anakinnak, aki ráteszi a kezét, és megállapítja, hogy igaza van... Ez eddig okés, de ő a mechanikus kezét teszi Rotta homlokára...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.