Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És akkor a Cat and Mouse és a Hidden Enemy után jött a mozifilm. Mint írtam a Hidden Enemy-nél is, hiányzik legalább egy epizód a két TCW rész között, és abból egy jelenetet láthatunk itt a mozifilmben.

17j26ioosbvdy60xkw5o.jpg

A két Delta-7B röpköd egy Venator mellett és erősen lövöldözik, a háttérben pedig ott a Christophsis bolygó. Mivel pont egy olyan részt hiányolok, amiben hőseink legyűrik a blokádot és Obi-Wan elküldi utánpótlásért a csillagrombolókat (ugye a Cat and Mouse-ban lövi szét Tranch a hadtáphajók egy részét, a mozifilmben meg éppen készletvételezésen vannak, viszont a Hidden Enemy-ben speciel nincs sehol a Szeparatista blokád; szóval valamikor elűzték őket, és a HE-ben jöttek vissza), a jelenetben meg űrcsata dúl eme bolygó fölött, szerintem ez a hiányzó láncszem. Mondjuk arra az epizódra is kíváncsi leszek, amelyikben Plo Koon és Kit Fisto fog együtt akciózni, illetve a Dooku, Gunray, Grievous, Tambor négyes jelenete is sokat sejtető. Felteszem ezek is egy-egy még be nem mutatott részből vannak (a Palpatine-os jelenetet viszont kétlem, bár még az is lehet egy epizód jelenete).

Ami a mozifilmet illeti, az elmúlt három évben, főleg az első két évad után kicsit megváltozott róla a véleményem. Régen jó kis pilotepizódnak tartottam, most már csak egy jó kis négy részből összevágott epizódnak. A TV-ben adott duplarészeknél mindenképpen jobban összevágottnak.

Viszont érdekes, hogy mennyire összekapcsolódik a Christophsis három (négy?) epizódja a három részes Rotta történetszállal. Ez nekem azt sugallja, hogy ha minden részt leadnak, és végre időrendi sorrendbe állíthatjuk az epizódokat, akkor egy viszonylag szorosan összefüggő szériát kaphatunk. Elvégre, ha ezt a filmet az eredeti négy epizódra tagolva a sorozat részeként adták volna le, valószínűleg a benne szereplő két egymástól független, mégis összekapcsolt cselekmény szál más-más időpontban kerültek volna leadásra. Elvégre a mozifilmből egyáltalán nem derült ki, hogy a christophsisi csata is része volt Rotta elrablásának, mégis utaltak rá (Yoda: Unusual, it is, a problem Obi-Wan has, subduing the droid army./Szokatlan, hogy egy droid sereg problémát okoz Obi-Wannak.) Apropó, az utalás jelenetében szó van egy másik admirálisról, egy bizonyos Wurtzról. Vajon ő ki lehet, látjuk-e majd? Ráadásul ez egyre erősebbé teszi azt a feltételezést, hogy a Jediken kívül van egy másik katonai vezérkar is. Jó lenne még ilyen admirálisokat látni, nem csak Yularent és Kiliant.

A film amúgy még mindig tetszik, baromi jó hangulata van szerintem, és olyan kis mesei bája, ami mostanra már kissé kikopott a TCW-ből. Itt főleg a droidok poénkodására gondolok, illetve Ahsoka és Anakin csipkelődésére. Talán a második évadban már nem is szólították egymást Snipsnek és Skyguy-nak, és mivel Ahsoka szobafogságra ítéltetett a szezon nagy részében, a csipkelődések is alább hagytak. A harmadik évad trailere pedig azt sugallja, hogy az még sötétebb lesz, szóval ez a filmben észrevehető gyerekes báj nagyon eltűnt. Hogy jó-e vagy rossz, azt döntse el ki-ki maga, én azért picit hiányolom az Ambush és Bombad Jedi szerű könnyed epizódokat, illetve a mozifilmre is jellemző lüke motívumokat. Másrészről, ezen is látszódik, hogy fejlődik a sorozat, van cél, ami felé tartanak.

 

Legtetszetősebb jelenet: pfff... film elejei csata? Piszok hangulatos. Teth lerohanása? Ám mégis inkább arra a pillanatra tenném le a voksomat, mikor Ahsoka bánatosan ücsörög, Anakin pedig leül mellé és végül elvállalja az oktatást. Az egy remek Star Wars pillanat, amit még fokoznak is, mikor felszállnak a LAAT/i-re és Rex is megdicséri Ahsokát.

 

Legjobb szöveg:

Anakin: Hang on, this landing could get a little rough. (Kapaszkodj, kicsit durva lesz a leszállás.)

Ahsoka: Crashes are rough. Landings are not. (A lezuhanás az durva. A leszállás nem az.)

Anakin: Then it's a crash landing. (Akkor ez egy zuhanó leszállás lesz.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap, miután húgommal az elmúlt 2 vasárnap megnéztük a Baljós árnyak-at és a Klónok támadását, a kérésére megnéztük ezt is. Miután megkérdeztem, melyik tetszett legjobban a 3 közül, azt mondta, hogy ez :cry: . És míg az első 2 rész látszólag nem tudta annyira lekötni (szerintem a történetet se nagyon követte) addig ez egyértelműen a képernyőhöz szegezte, és a sztorira is nagyon figyelt(néha jobban mint én ;) ). A kedvence Jabba fia volt, de Ahsoka-t is megszerette. Most megszeretné nézni a sorozatot is, úgyhogy majd én is újra kezdhetem, de vasárnap a Sithek bosszúját, meg majd a többi 3 részt is, de szerintem neki a sorozat fog legjobban tetszeni, annak a világa lesz hozzá legközelebb. Szóval ez az ötlet, hogy Lucasék a fiatalabb közönséget is meghódítsák nekem úgy tűnik sikerült, (bár nekem már 6 évesen a Birodalom visszavág volt a kedvenc filmem) és én őszintén örültem, hogy ezt tudta élvezni a húgom, ha a filmek nem is annyira jöttek be neki (eddig).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Most nem olvasom végig ezt az egészet, mert fáradt vagyok. De baszki. Te komolyan azt tudod mondani erre hogy jó volt?

 

Hogy megérdemli azt, hogy Star Wars-nak hívják? Komolyan így gondolod?

 

Skysrácostul, meg poénkodó harci droidostul?

 

Kurva élet.

 

A Star wWars halott. George Lucas-t már 20 éve bekelett volna zárni egy mély, sötét verembe.

 

Egy értelmes hozzászólás a blogomról. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Végülis egy hét áll rendelkzésre a kibeszélésre. :) De azért jó lenne szombaton belevágni, hisz akkor friss az élmény. :) Meglátjuk majd hogy sikerül. Ha nem lesz érdeklődő akkor nem fogjuk erőltetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis egy hét áll rendelkzésre a kibeszélésre. :) De azért jó lenne szombaton belevágni, hisz akkor friss az élmény. :) Meglátjuk majd hogy sikerül. Ha nem lesz érdeklődő akkor nem fogjuk erőltetni.

Persze én is szombatra gondoltam. Szorítok némi időt neki A Jó, A Rossz És A Csúf mellett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnos el vagyok maradva az epizódok 720p Web-DL (angol) beszerzésével. A 3-4. évad megvan már magyar felirattal együtt, de az 1-2. évadot és a mozifilmet eddig nem találtam ebben a minőségben. Terveim szerint az általam felállított időrend szerint fogom nézni, így később (vagy előbb, attól függ, melyik jön) valószínűleg írni fogok a kiemelkedőbb részekről. A mozifilmet szinte biztos, hogy nem tudom mostanában megnézni.

 

Egyébként furcsa ez a minimális visszajelzés, korábban mintha jóval többen jelentkeztek volna az újranézésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj azokkal a részekkel, hogy akkor még nem volt annyira népszerű a HD, így nekem is az első két évad kedvenc részeit nehezen sikerült levadászni, de a 3.-4. legalább 4példányban fent volt, ilyen minőségben is. A seedről nem is beszélek, a Downfall .... epizód kőkemény 2napig jött a maga 800 mega méretével. Ez a torrent egyik nagy hátránya. Warezen, meg a linkek 70% halott volt, így nem keresem tovább, de a TCW filmről tudok jó linkeket adni, habár készülj fel, hogy annak aztán baromi nagy a mérete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnos el vagyok maradva az epizódok 720p Web-DL (angol) beszerzésével. A 3-4. évad megvan már magyar felirattal együtt, de az 1-2. évadot és a mozifilmet eddig nem találtam ebben a minőségben. Terveim szerint az általam felállított időrend szerint fogom nézni, így később (vagy előbb, attól függ, melyik jön) valószínűleg írni fogok a kiemelkedőbb részekről. A mozifilmet szinte biztos, hogy nem tudom mostanában megnézni.

 

Egyébként furcsa ez a minimális visszajelzés, korábban mintha jóval többen jelentkeztek volna az újranézésre.

Kapd le torrentről a mozifilmet. Nem kell HD -ben, elég az DVD -ben is a gépre. Egyébként a torrent oldalakon hemzsegnek a TCW film linkek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj azokkal a részekkel, hogy akkor még nem volt annyira népszerű a HD, így nekem is az első két évad kedvenc részeit nehezen sikerült levadászni, de a 3.-4. legalább 4példányban fent volt, ilyen minőségben is. A seedről nem is beszélek, a Downfall .... epizód kőkemény 2napig jött a maga 800 mega méretével. Ez a torrent egyik nagy hátránya. Warezen, meg a linkek 70% halott volt, így nem keresem tovább, de a TCW filmről tudok jó linkeket adni, habár készülj fel, hogy annak aztán baromi nagy a mérete.

Annak idején megvolt (az 1080p-s mozifilmmel együtt) az 1-3. évad logómentes 720p-ben (dualosan), de formázni kellett a winchesteremet, így minden rajta lévő adat elveszett. :( Azóta sem tudtam újra beszerezni, mivel az oldal sajnos megszűnt (R.I.P. Megaupload). Torrenteken nem találtam működőképes verziót, jobb híján valószínűleg marad a logós 720p, pedig a dual "nyersanyag" is tökéletes lenne.

 

A TCW mozihoz viszont megköszönném a linket. :peace:

 

Kapd le torrentről a mozifilmet. Nem kell HD -ben, elég az DVD -ben is a gépre. Egyébként a torrent oldalakon hemzsegnek a TCW film linkek.

DVD-ben megvannak a részek, de gépen nem épp a legszebb minőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ncore-on nem volt fent a TCW mozifilm angolul! :o Postoltam is gyorsan, igaz az AXXO-s, 700megás 2 csatornás DVDrip, de azért azt a hatalmas űrt pótolja, amit az oldal elszenvedett. Szégyen! :)

 

PM-ben küldök egy linket, de kérlek majd seedeld, mert ez arány számolós oldal! :P

 

Ezt találtam, feliratoknál mi is figyel be???????????,,

 

Movies : Animation : HD 1080p / 1080i : English

VIDEO: 1920x820 x264 5000kbit/s (2 pass) 23.976 fps

AUDIO1: AC3 640 kbit/s Dolby Digital 5.1 English

AUDIO2: AC3 640 kbit/s Dolby Digital 5.1 Hungarian

SUB1: English

SUB2: Hungarian

Source: Star Wars The Clone Wars CEE 1080p DD 5.1 :D

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sütök ki 3db Cordon Bleu-t, meg mellé hambi zsömle és jó kis salátamajonéz, meg lehet venni a Tescoban cserepes zöldhagymát, egy cserép nekem 2hétre is elég. No, meg jó hideg ásványvíz, nem is ettem normálisan ebédet, gondoltam majd a film alatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég! Kész étterem. :) Kíváncsi vagyok milyen lesz a filmet újra látni, elér régen nem néztem meg. Még jó, hogy megvettem BD -n. :D Van más is aki megnézni majd?

Én itt vagyok és várok a startra. :) BDRippel. :) Viszont nem szeretnék kizökkenni a film hangulatából, ezért nem fogom élőben véleményezni, csak utána. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így összességében ez egy jó kis évadindító volt, sok szó- és szituáció viccet próbáltak elsütni benne. A legtöbbet valóban viccesnek is tartottam, de mivel a későbbiekben már kevesebb lesz a vidámkodás és a beszólások mennyisége, betudtam a dolgot kezdő lendületnek.

 

3 mozzanatot nem értettem, az egyik, hogy miért kellett a klónoknak az első utcai harcnál kirohanni és megütközni a droidokkal, amikor egyértelműen létszámbeli fölényben voltak és ők pedig fedezékben, jó pozicióban. Az egy dolog, hogy Anakin a pók droidokat aprította, de szerintem simán visszaszoríthatták volna minimális áldozattal is szeparatistákat. Vagy ebből látszik, hogy ez egy amerikai animációs film? Itt jön elő a másik kérdés is, hogy a fél város már romokban, miért nem aknázták alá a hidat, vagy tették arra a tölteteket és mikor a hadsereg ott vonul át, éppen csak fel kellett volna robbantani a tartó pilléreket...

 

Később próbáltak a bolygóról menekülni, de a pajzsok felnyitása után berobbant a raktér, eztán miért ugrottak hipertérbe, ha jól tudom ezeken a hajókon több dokkolási lehetőség is van, a művelet sikeressége egy nagyobb hajóval, biztosabb védelemmel jobb lett volna

 

Végül, hogy a roham droid nem ismerte fel az eszközt, amivel hívták Padmét...hát, ez eléggé hihetetlen a számomra, főleg, hogy több típusú egység is volt ott, nem hiszem, hogy egyik sem látott még olyat, főleg a hut katonái közül...

 

Tehát kezdésnek nagyon beillett, főleg mikor Ventress is elnyomta a Jedi Scum-ot, szereintem Dooku tartott egy képzést a bázison, az első padban ült Grievous és Ventress, ő meg felirta ezt a két szót a táblára és gyakorolni kellett a szóösszetételt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt! Oltári! :D Az egésznek adott egy különleges ízt, hogy egyes karakterek igen messzire jutottak attól az állapottól ahogy megismertük őket. Ahsoka....Te jó ég! Nagyon gyerek még! Pimasz, kicsit arrogáns. Anakinnak nagyon beszólogat. Óriási utat jár be innen, de ez nem is csoda hisz ő új karakter. Nagyon jó jelenet amikor megjelenik a szállító hajó ajtajában. :) Annak idején nem gondoltam furának ahogy viselkedik, de a mai önmagához képest már nagyon megmosolyogtató. Persze jó értelemben. :) Rex...ő itt még egy igazi mellékszereplő, de az alapokat már remekül lehelyezik. A Christophsisi csata rohadtul jó! Számomra az Umbarai ütközet szinonimája, itt még a helyzethez illő miliővel. A zene és az akció remek ritmusú. Aztán itt van Ventress. Vigyorogva néztem az összes feltűnését. :) Az a vak hűség ami jellemzi itt még....remek. Persze a csúcspont az Obi elleni harca. :cool: Ki gondolta volna még akkor, hogy ők ketten egyszer majd vállvetve küzdenek? Bár az feltűnt, hogy Ventress egyik kardja aláhullt a vívás során. Vajon azt miképp szerezte vissza? Jó volt a sztori, a poénok ültek. :) Jól átjön az a hangulat, ami jellemezte a sorozatot az első évad végéig. Ja és igen...hova lett a Twilight? :D

 

Egyelőre ennyi, pedig volt még sok más is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig az a véleményem, hogy igazán jól sikerült ez a film, bár egy kicsit lehet túl hosszú.

A christophsis-i csata elég bugyuta, pl a klónok kijönnek a fedezék mögül és berohannak a droid sorok közé csak azért, hogy Cody lekaratéjozzon kettőt meg hasonlók.

A teth-i csata első fele a falmászással sokkal jobban tetszett, izgalmas, pergő és látványos lett. Utána valahogy belassultak a dolgok, vagy lehet hogy túl sok minden történt egyszerre, mert az egyetlen dolog, ami innen tetszett az Ahsoka reakciója volt amikor megtalálták Rottát. :D

A csata második fele szintén nem fogott meg, hiába az Obi-Wan Ventress párbaj, valahogy unalmas volt ez a rész, és ez meg is maradt egészen Ziro feltűnéséig, amikor ismét felgyorsultak az események. Nagyon jó noir hangulata volt Ziro palotájának. Az a trandoshan a pultnál Gha Nachkt volt vagy Nack Movers? :D Kinézetre az előbbire tippelnék, de mit keresne egy ócskás Ziro vendégei közt?

A végét egy kissé kapkodósnak, rohanósnak éreztem. Nagyon jó pofa volt, mikor Jabba meglátta, hogy Rotta él és és virul :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.