Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Viszont, ahogy arra Ody is rávilágított, a pilot sokkal változatosabb. A Malevolance eddigi két részében mi van? Két híd, egy vezérlője, egy kabin belseje, egy hangár, és néhány vadászgép pilótafülkéje. A 3. epizódban meg valószínűleg ehhez hozzávesznek néhány folyosót és meg hajó hídját. Új faj és új világ is nuku. A pilotban meg volt egy új faj, jobban megismerhettük a huttokat, volt két bazi nagy földi ütközet, kisebb űrharc, légi csata, fénykardpárbajok. Szóval, sztorira és hangulatra ez a trilógia nekem is jobban tetszik, de összeségében ezen jobban is látszódik, hogy egy sorozatból van (nincs meg benne a monumentalitás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a "Coruscant nagy üvegekkel" bolygó és a magas-sziklabolygó olyan túl sok ötletességet nem adott hozzá... szerintem a gázban élő "sáskák" a második Malevolenceben sokkalta több fantáziáról árulkodnak ráadásul az első Malevolence rész tipikusan az amivel meg lehetett volna győzni a többséget, hogy ezt a sorozatot érdemes nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A függöleges csata, mint ötlet okés (bár szerintem hangulatban a két Malevolence epizod bármely tetszölegesen kiválasztott fél perce lekörözi). A kivitelezés már so-so szerintem. Két jó snitt van benne: amikor lezuhan a mini-lépegető, meg amikor Anakin meglódul a végén. De egyébként a droid-marhulások, meg a borzalmasan beleillesztett aláfestő zene (ami önmagában hallgatva még egészen jópofa volt, de mintha nem tudták volna normálisan bele rakni és inkább önmaga parodiájába forditották volna az egész jelenetet) miatt elég felejtős szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Malevolence epizódokban én egy jó csatára emlékszem, amikor Anakinék rátámadnak a konzervszállítóra, mivel csak ott volt kétirányú lövöldözés. A többi az én szememben nem csata volt, hanem egyszerű és sima mészárlás. A mentőakció végi menekülést meg azért nem tekintem csatának, mert összesen egyetlen lövést látunk a Malevolence ionágyújából, semmi mást.

Ja de! A Plo Koonék vs. éneklő droidok is csatának nevezhető! :roll: Az is jó volt. Szóval azért ebben a két epizódban igazi csaták tekintetében nem állunk túl jól... Majd talán a 3. epizódban javul az arány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval... majd 2 hónap csúszással ugyan, de végül is jobb később, mint soha.

 

Hatalmasat csalódtam. Pozitív értelemben ;) Azt hittem, hogy a film nem lesz kerek, nyitva hagy egy csomó kérdést, a karakterek alig lesznek kicsiszolva, a történet helyett csak a látvány kerül a középpontba, de mindennek az ellenkezője valósult meg.

 

A történet nekem személy szerint nagyon tetszik - ahogy belefolyunk a közepébe, és ahogy felépül a Jabba-s szál, konspirációval, Padméval, Ventress-szel, az valami csodás - a karakterek, kezdve Ashokával, akit egyszerűen imádok, Rottával, aki komolyan mondom, hogy nagyon aranyos, Rex-szel, Obi-val, Anakinnel és persze Ventress-szel... egyedül talán Palpatine-t nem éreztem kellően erőteljesnek, de ennek inkább grafikai okai vannak.

 

Ha már a megjelenítés, én komolyan el sem hittem, hogy amit látok, az nem egy valóságos film. Nekem nagyon tetszett a látvány, egyedül Palpatine arca hagyott nálam némi kívánni valót maga után. De Padmé (!), Yoda, Ventress, Anakin és nem utolsó sorban Windu (!) arca remek lett, nekem legalább is nagyon tetszett.

 

A film kerek lett, egyedül a zene volt átlagos, az elején fura volt ez az új bevezetés, de a végén nagyot szólt, amolyan Williamsesen a zárás.

 

Összességében sokkal többet kaptam a CW-től, mint amit vártam, és alig várom, hogy láthassam a folytatást, amire valószínűleg hétvégén kerül sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átraktam ide a hsz-ed Donát! Megmondom őszintén nem hittem volna, hogy tetszeni fog a film. Ezért is örülök most duplán a roppant pozitív véleményednek. A sorozat pedig marha jó majd meglátod!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a csata a lényeg hanem a feeling és a sorozat eddigi részei ilyen szempontból túlteljesítenek nálam a mozifilmnél.

Egyszerűen sokkal hangulatosabb a sorozat, sokkal StarWars-osabb. Szerintem Bomarr is erre gondolt...szerintem.

Igen, erre gondoltam ;)

 

Donát: ha a film tetszett a sorozattól egyenesen kész leszel. Alig várom, hogy csatlakozz a szériát megvitatók táborába :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet nekem személy szerint nagyon tetszik - ahogy belefolyunk a közepébe, és ahogy felépül a Jabba-s szál, konspirációval, Padméval, Ventress-szel, az valami csodás

Egyetértek! Valahol olvastam, hogy a CW -nek bonyolultabb sztorija mint pl. a Baljós Árnyaké. És ebben van némi igazság. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek! Valahol olvastam, hogy a CW -nek bonyolultabb sztorija mint pl. a Baljós Árnyaké. És ebben van némi igazság. ;)

Szerintem ég és föld a kettő között a különbség, de a Baljós javára. Annak a sztorija nagyon sokrétü, mig a CW nemcsakhogy szimpla, de ráadásul eléggé szájba is van rágva (a filmben számtalanszor elmondják, hogy miért is kell Jabba kisfiát kimenteni, sokszor olyan karaktereknek ismételve, akik már hallották egyszer). Ráadásul a Baljós nemcsak a felszin alatt de imho a felszinen, akár a szimpla sztori-vázat szemlélve is nagyságrendekkel komplexebb. A CW kiinduló és végpontja között gyakorlatilag az egyetlen igazán érdemi változás, hogy Anakin kap egy új tanitványt. Ezzel szemben a Baljós nemcsak számtalan karaktert vezet be és indit el, de számtalannak változtatja meg a sorsát is egy életre. Arról tényleg nem is beszélve, hogy a Baljós ugy vezeti egy szálon a cselekményt, hogy azon keresztül egyszerre kapjunk képet a Jedi Rendről, a régi Köztársaság végóráiról, a Kiválasztott Rendbe kerüléséről és a Gonosz felemelkedéséről. A Baljós Árnyak történetmesélői bravur szerintem, ami akár a rá aggatott látvány nélkül is méltatást érdemel. A Büdike megmentése köré rendezett sztori meg... hát az meg szerintem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ugyan nagyon bejön a TCW sztorija, de azért az jócskán leszűrhető a sorozattal együtt, hogy tele van közhelyekkel, ergó tényleg leegyszerűsít mindent mínusz nulla intelligenciára. ;)

Senki se mondta, hogy a CW -t az IQ faktora miatt szeretnénk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:

"Valahol olvastam, hogy a CW -nek bonyolultabb sztorija mint pl. a Baljós Árnyaké. És ebben van némi igazság."

"Senki se mondta, hogy a CW -t az IQ faktora miatt szeretnénk."

 

Én itt némi ellentmondást érzek...

És egyetértek Bomarr-ral, a Baljós árnyak igen mély dolgokat feszeget, amelyekről a CW-ben szó sem esik. (Persze nem is kéne, mert nem erről szól.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem láttam túl mély dolgokat a mozifilmekben sem. ;)

Te nem is a mondanivalót keresed a filmekben. :D Pedig azért van nekik mondandója, messze nem csak látványfilmek. :D Na de ez már OFF kezd lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem is a mondanivalót keresed a filmekben. :D Pedig azért van nekik mondandója, messze nem csak látványfilmek. :D Na de ez már OFF kezd lenni.

Én nem ezt mondtam, de tény, ez már ide off. :P A mondanivaló nem mindig mély dolgokat takar. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár a Clone Wars mozifilmet, akár a sorozatot teljesen felesleges összehasonlítani a Saga bármelyik filmjével, mert azon a közös tulajdonságukon kívül, hogy SW-t látunk, sok közös nincs bennük.

 

A mozifilm jó nagyon, de a sorozat elkezdésével nyilvánvaló, hogy bevezetőnek, reklámnak szánták, amely funkcióját ugyan ellentmondásosan töltötte be, tekintve a "sikerességét", de a figyelmet mindenesetre felhívta a sorozatra, ami sokkal jobb lett, és imádják is a népek. Ilyen értelemben én a mozifilmet immáron a sorozathoz tartozónak sorolom, tényleg pilot volt.

 

És vajon hogy is lehetne igazságosan összevetni egy jó hangulatú, ámde a filmeknél jóval könnyedebb, humorosabb, pörgősebb rajzfilmsorozatot a Saga bármelyik filmjével... Ez olyan (sőt még olyanabb), mintha az almát akarnád összehasonlítani a körtével, hogy melyiknek jobb az íze. Az almáé almás, a körtéé körtés, és mindkettő finom, csak másként (legalábbis szerintem) - és aki szereti a gyümölcsöket, az ezen nem fog fennakadni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó! :) Még szerencse, hogy a Saga bevezető epizódja több új karaktert mutat be, mint egy sorozat pilot a Saga közepén. De más tekintetben sem hasonlítható az Ep1-6 össze egyikével sem. Azok mindegyike a sztori egy-egy nagy fordulópontját mutatják be. A TCW pedig csak egy momentumot, egy viszonylag homogén történetfolyamban. Ezt viszont a lehetőségekhez képest szerintem elég jól megoldották. (Mellesleg én az elmúlt 10-20 év alatt nem láttam túl sok olyan filmet, amit ne lehetne agyon rágot klisékre lebontani...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.