Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Ha elsőre kitalálja mire gondoltam, akkor fizetek neked egy pohár tejet.

Obi nem kap tejet, se kakaót, mert tényleg nem tudom. Összesen két dolgot tudok, bár abból az egyik talán véletlen, a másik meg hát tuti nem az, mivel angolban az rendesen használt mondat volt az ep4 előtt is.

Az egyiket Bomarr már mondta, a másik meg az, hogy leszálláskor az egyik katona (Frost) elsüti, hogy "I have a bad feeling about this."

 

Szóval, képi vagy hangbeli utalás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így beugrott valami, ami akár párhuzam is lehet:

14433467835.jpeg

14433466665.jpeg

 

Bár lehet nem erre gondoltál. De minkét jelenetben a lemenő napot nézik a szereplők, akik írtóra elvágyódnak arról a kietlen bolygóról, ahol éppen tartózkodnak (bár lehet, hogy Ripley és Nyuszi jobban vágyik erre, mint Luke :)). Ráadásul a naplemente mindkét esetben jelképezi egyben a dolgok rosszra fordulását is (egyikben ugye jön a Birodalom, másikban meg az alienek másznak elő éjjel).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erre gondoltam. :)

 

Konkrétan arról van szó, amikor a Lars farmnál a droidokat pakolják ki a Jawak. Na ott látható egy olyan alakú szerkezet, mint amilyen a királynőnek is volt. Azzal rakta a tojásokat. :D Nem tudom így mennyire ugrik be mire gondolok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan arról van szó, amikor a Lars farmnál a droidokat pakolják ki a Jawak. Na ott látható egy olyan alakú szerkezet, mint amilyen a királynőnek is volt. Azzal rakta a tojásokat. :D Nem tudom így mennyire ugrik be mire gondolok. :D

Hát így most nem ugrik be semmi olyan, ami az ep4-ben emlékeztetne a királynő tolyócsövére... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez szerintem nem igazán utalás. Egyrészt ez egy mindentől külön álló droid, az meg organikus dolog mely egy szülőcsatornaként kötődik a királynőhö. Az SW-ben a droid lefelé megy, nem pottyant ki semmit, az Aliensben fölfelé megy a kamera, miközben a lény életet szül, plusz az egyetlen hasonlóság, hogy henger alakú mindkettő.

 

17084289378.jpeg

 

17084240565.jpeg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyértelmű a dolog, bár lehet, hogy nem direkt a hasonlóság. Amúgy ez az Alien még mindig undorító. :)

Formásabb, mintr egy homokkúszó... bár az utóbbi SW-ben szerepel s ez utolérhetetlen előnye! :D

 

Ami nekem mint Alien-összefüggés eszembe jut, hogy mind a kettőben tetek a díszletek közé gyerekeket a felnőtek jelmezében, hogy még ennyivel is nagyobnak tűnjön. Bár biztos volt már ez még jópár filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyértelmű a dolog, bár lehet, hogy nem direkt a hasonlóság. Amúgy ez az Alien még mindig undorító. :D

Arra mérget vehetsz, hogy nem direkt a hasonlóság. Mivel a királynő tolyócsövét a hangya- vagy méhkirálynő hasonló szervéről mintázták (Cameron eredeti rajzain ráadásul még egybe is volt nőve a királynővel).

Az biztos, hogy undorító, de éppen azért gyönyörűek ezek a dögök. Különben is az emberek kifordított tükörképei :D

 

A homokkúszót viszont én sem értem, hogyan jött ide :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra mérget vehetsz, hogy nem direkt a hasonlóság. Mivel a királynő tolyócsövét a hangya- vagy méhkirálynő hasonló szervéről mintázták (Cameron eredeti rajzain ráadásul még egybe is volt nőve a királynővel).

Az biztos, hogy undorító, de éppen azért gyönyörűek ezek a dögök. Különben is az emberek kifordított tükörképei :D

 

A homokkúszót viszont én sem értem, hogyan jött ide :)

Ezek gyönyörűek?A világtörténelem legocsmányabb, legaljasabban szaporodó lényei.Egyetlen dolog jut eszembe róluk.Hatvan m-60-as gépuska, amivel tüzelni őket addig míg azutolsó példány is létezik.Teljes mértékben tudok azonosulni Ripley nézeteivel.Kiírtani őket az utolsó szálig.

 

Lehet, hogy te tulajdonképpen Burke vagy? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom kilátta a Masters of the Universe c filmet (87-es) He-man film.

 

nem egy Star wars utalás van benne.

 

Kezdve azzal persze hogy Gwildor-nak olyan a kinézete mint Yodának. Ő is eldugott helyen lakik egy kis házban ami 1 kősziklából készült, ő is nagytudásal rendelkezik. Át azon hogy a zsarunak a beszólása mikor bekerül He-man világába. Hogy " Olyan mintha a Csillagok háborújában lennék". egésszen addig hogy a gonosz Skeletor úgy zuhan bele a mélybe mint a Császár az Ep6-ban.Természetesen az utolsó percek a végső harcban is kisérteties kicsit a Sw hez képest. :lol: Nagyon komoly. :)

 

Szerkesztve: - Derb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom ezt a filmet!

GYerekként sokat láttam.

Még figura gyűjteményem is megvan. Bár azok az egyik rajzfilm sori kollekciója.

 

Mindig úgy vártam, hogy legyen folytatása. Skeletor a felirat után: "Még találkozunk!"

Volt is folytatsa. El is készült.Csak nem let anyira híres és érdekes.A remék filmekhez hasonlóan az első rész szintjét nem utödte meg sajnos. Így hozzánk sem jutott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben olvastam hogy az EP1 fogatversenyét a Ben-Hur fogatversenyének a mintájára alkották meg és a napokban végre meg tudtam nézni.

Aki vmikor már látta az tudja miről van szó de azért gondoltam nagyjából mégis beírom.

 

- Ben Anakinnek, Messala aki a barátjából lett az ellensége pedig Sebulbának felel meg.

- A versenyeket indítók befolyásos személyek, az egyiknél Pilátus, a másiknál pedig Jabba.

- A körök kezdetekor mindig képbe kerül a körjelző szerkentyű.

- Messala csakúgy mint Sebulba elég sportszerűtlenül versenyez mivel görög fogattal indul aminek a kerekeiből pengék állnak ki és azokkal hasogatja szét az ellenfelek fogatait így a versenytársak elég hatalmasakat buknak, persze vannak olyanok is akiknek a kiesésért nem ő a felelős.

- Bent és Anit is itt-ott a kiesés veszélye fenyegeti de mindketten megússzák.

- Messi és Ben addig viaskodik egymással amíg a fogataik kerekei összakadnak és valameddig úgy száguldanak mint Ani és Sebi miután a lökdösődésük miatt összeakadnak a fogataik.

- A fogatok szétválása után Messi és Sebi is bukik egy jókorát csak előbbi nagyon pórul jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben olvastam hogy az EP1 fogatversenyét a Ben-Hur fogatversenyének a mintájára alkották meg és a napokban végre meg tudtam nézni.

Aki vmikor már látta az tudja miről van szó de azért gondoltam nagyjából mégis beírom.

 

- Ben Anakinnek, Messala aki a barátjából lett az ellensége pedig Sebulbának felel meg.

- A versenyeket indítók befolyásos személyek, az egyiknél Pilátus, a másiknál pedig Jabba.

- A körök kezdetekor mindig képbe kerül a körjelző szerkentyű.

- Messala csakúgy mint Sebulba elég sportszerűtlenül versenyez mivel görög fogattal indul aminek a kerekeiből pengék állnak ki és azokkal hasogatja szét az ellenfelek fogatait így a versenytársak elég hatalmasakat buknak, persze vannak olyanok is akiknek a kiesésért nem ő a felelős.

- Bent és Anit is itt-ott a kiesés veszélye fenyegeti de mindketten megússzák.

- Messi és Ben addig viaskodik egymással amíg a fogataik kerekei összakadnak és valameddig úgy száguldanak mint Ani és Sebi miután a lökdösődésük miatt összeakadnak a fogataik.

- A fogatok szétválása után Messi és Sebi is bukik egy jókorát csak előbbi nagyon pórul jár.

Imádom a Ben Hurt. A Kedvenc jelenetem a fogatos. A sok szép ló és a remek bukások miat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy voltam vele hogy ha az EP4 ceremóniájának a mintája már bekerült ide akkor ez is elférhet.

 

A Hegylakósakat meg csak érdekességnek szántam. Az a két "bepózolás" akár minta is lehetne bár az is valószínű hogy csak véletlen az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Edgemont egyik részében elkószál egy kissrác akiért a bátyja és a nővére halálra izgulja magát. Az egyik csaj akivel egy suliba járnak odamegy hozzájuk hogy menjenek vele mert megtalálta a kocsijában alvó srácot.

A kocsinál azt mondja a srác tesóinak: "Egyszercsak azt hallottam hogy valaki úgy lélegzik mint Darth Vader".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.