Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Megpiszkáltam a bannereket, amik most 1280*1024 -es felbontásra és Mozillára vannak optimalizálva. Tehát ha így nézitek, tökéletes illeszkedést láthattok. Az IE mondjon le!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hét szombaton a tekepályánal Krandéval megpróbáltuk megkérdezni a jelenlevőket hogy mit szólnának ahhoz ha újra SW-kvízelnénk a fórumosok vezényletével de a kérdésünk nem hallatszott eléggé és így nem kaptunk választ.

Szóval ki mit szól hozzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hét szombaton a tekepályánal Krandéval megpróbáltuk megkérdezni a jelenlevőket hogy mit szólnának ahhoz ha újra SW-kvízelnénk a fórumosok vezényletével de a kérdésünk nem hallatszott eléggé és így nem kaptunk választ.

Szóval ki mit szól hozzá?

Adok egy linket, ahol meg lehet beszélni. :lol:

 

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=161

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh, bocsi, tegnap megnéztem, és még akartam is írni, hogy egyelőre még nem sok mindent mutat, de azt hittem, hogy új ablakban nyitja meg, és rányomtam a bezárásra. Erre mindenestül lecsapta a firefoxot, aztán meg már valamiért nem jöttem vissza. Azóta meg jól elfelejtettem, hogy írni akartam :lol:

Szóval jó, én amúgy is szoktam bújni a statisztikai részt, ami a fórum alatt van (legaktívabb hozzászólók, 24 óra legaktívabb hozzászólói, stb). Szóval én biztos használni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fórum eddig is nagyon tip-top volt a megjelenést és a felhasználhatóságot tekintve, de minden jót lehet még fokozni :lol: . A statisztikákat én eddig is csak néhányszor kértem le, de jó tudni, hogy mostantól még szélesebb körben lehet nézelődni, ha valakit érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Üdvözlöm az új arcokat. Örömmel veszem észre, hogy bövülünk! Nem mintha a régi darabokkal probléma lenne. :hmm:

Igaz, de mindig jó újakat látni, akik szeretik az SW SAGA-t! :D Üdv skacok mégegyszer!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis alakítás, de mégis fontos. A fórum nyitó oldala mostantól egyedi. Abban az értelemben mindenképpen, hogy csak ott láthatóak a bannerek, és csak onnan tölthetők le a forgatókönyvek.

 

Az átalakításnak köszönhetően ezek a belső topikokból eltűntek, így a sokszor egymásra csúszott banner-epizód-statgép hármas fórumrondító hatása is a múlté. A statgép ugyanúgy olvasható, a forum alján, a tartalomjegyzékhez igazodva.

 

További jó fórumozást! LeGaS mester, köszi a szikrát! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyomatékosan felhívnám minden új fórumozó figyelmét a szabályzatra. Annak betartása felgyorsítja a teljeskörű taggá válás folyamatát!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Új évre új banner dukál, ami természetesen ismét Simon Zoli munkáját dicséri! Talán majd ír róla pár sort, mert bizony van mögötte koncepció. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, ha tetszik az új banner.:D Nyugtassatok meg, hogy nálatok nincs elcsúszva a két rész egymáshoz képest, mert hiába nézem Firefoxszal, 1024*768-ban nálam bizony el van...

Valóban van koncepciója, bár ez talán nem meglepő. :)

Odynak az volt a kérése, ahogy ő is említette, hogy a helyszínekre összpontosítsak, és viszonylag kevés karakter legyen a képen. Innen jött a gondolat, hogy két témát foglalok össze.

Az egyik a helyszíneké, de meglehetősen egyedi módon: a bolygókat bemutatva. A bolygók reprezentálják a két trilógia epizódjait. A bal felső sarokból indulva oldalt lefelé látható az első három részt megjelenítő planétasorozat:

Naboo - EP1

Coruscant - EP2

Mustafar - EP3

Ilyen sorrendben egyre nagyobbak, ahogy közelednek felénk, és a fény egyre kevesebb rajtuk, ahogy sötétedik a galaxis az egyes epizódok során.

A sarokból jobb felé indulva a régi részek jelennek meg:

Tatuin - EP4

Dagoba - EP5

2. Halálcsillag - EP6

A Tatuin kiemelkedik a többi planéta közül, és központi helyet foglal el, hiszen mindkét trilógiában fontos helyszín, a Star Wars "lelke". A Mustafar és a Halálcsillag pedig párhuzamba állíthatóak egymással: két pokoli helyszín, bár az egyiket a természet formálta, a másikat pedig a Birodalom.

A hat bolygó (azaz 5 bolygó meg 1 űrállomás) füzért alkotva jelzi a hat film egységét.

 

A másik fő téma a három alak a felső banneren. Ők azok, akik nagyok voltak az Erőben, és tevékenységük nagyot alakított a galaxison:

Anakin, a Kiválasztott, aki egyensúlyt hozott.

Qui-Gon, aki felfedezte a Kiválasztottat.

Luke, aki megváltotta a Kiválasztottat.

(Az új Luke Skywalker-topik adta az ötletet ehhez a képrészlethez.)

Akiknek 1280*1024-es a monitorfelbontása, azok láthatják, hogy a banner jobb szélén van még egy képelem: Vader testének elégetése. Ezt úgy helyeztem el, hogy 1024*768-as felbontásban nem látszódik belőle semmi, nem zavarja meg a képet. Azonban fontosnak tartottam, hogy a klasszikus Vader is szerepeljen a banneren, viszont ez ne törje meg az egész kép összességében pozitív kicsengését. Ezért esett a választásom Vader égetésére, hiszen Vader karakterével összefonódva ekkor érezhetünk igazán elégedettséget, megbékélést - amikor Luke elégeti az üres páncélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugtassatok meg, hogy nálatok nincs elcsúszva a két rész egymáshoz képest, mert hiába nézem Firefoxszal, 1024*768-ban nálam bizony el van...

Sajnos én nem tudlak megnyugtatni.

Nálan is el van csúszva egy picit, ugyanezekkel a beállításokkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szupi-szuper banner, az külön tetszik benne hogy egyben baljós és emelkedett hangulatot áraszt magából. :)

 

1024x768-ban nekem is elcsúszik de az ilyesmit már megszoktam mert a nagyobb méretek miatt 800x600-on tartom a monitorom felbontását és úgy még jobban elcsúszik.

Persze azért átállítottam 1280x1024-re hogy tökéletesen meg tudjam nézni. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan írás a lap alján, hogy: "Az oldal Firefox -ra, és 1280*1024 -es felbontásra optimalizálva." :) Tehát ezekben, és CSAKIS ezekben a paraméterekben tökéletes a látvány.

 

Zoli! Köszi az elemzést. Elmondható, hogy a fórum történetének legjobb bannerje született meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan írás a lap alján, hogy: "Az oldal Firefox -ra, és 1280*1024 -es felbontásra optimalizálva." :) Tehát ezekben, és CSAK is ezekben a paraméterekben tökéletes a látvány.

Szerintem ez már elég régóta világos mindenki számára. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy vettem észre alább...

Miért?

Azt írtam hogy direkt átállítottam 1280x1024-re hogy tökéletesen meg tudjam nézni. Ebből szerintem elég világosnak kell lennie.

Vagy azt hiszed hogy hazudok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért?

Azt írtam hogy direkt átállítottam 1280x1024-re hogy tökéletesen meg tudjam nézni. Ebből szerintem elég világosnak kell lennie.

Vagy azt hiszed hogy hazudok?

Rog. Nem csak Te vagy a fórumon! Abszolut nem rólad volt szó, hanem az 1024x768 -as aggódókról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.