Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a jelenlegi rendszer működőképes, csak sokszor aránytalanul erős a "vétkes" leteremtése, pedig hát nem sok rosszat tesz, csak információt szeretne megosztani a többiekkel, igaz, figyelmetlenül. Véleményem szerint a jövőben fókuszáljunk arra, hogy minél hamarabb kerüljön szerkesztésre az ilyen jellegű hiba, de eseti jelleggel lehet az ilyet könnyedebben venni, pl. írásbeli feddést én nem alkalmaznék ezekben az esetekben. Ha sokszor előfordul valakinél... khm... Kudar... :D, akkor kellene fegyelmezni is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Még senkit sem csesztünk le amiatt, mert pár perces eltéréssel posztolta ugyanazt. Mivel olykor percekbe telik megírni egy posztot, az ilyen megesik.

2) Csak akkor jön a szóbeli fenyítés, ha 20-30 percek, órák, esetleg napok teltek el, és az előd még ott van az első oldalon, az esetek többségében pár poszttal lejjebb.

3) És akkor bizony megy a dádá.

4) És igen, egyetlen oldalt TESSÉK VISSZANÉZNI! Akinek ez bonyolult feladat, és arra sincs ideje, hogy azt a tíz másodpercet rászánja az életéből, az nem tudom, hogy tud időt szakítani arra, hogy posztokat írogasson. Az ugyanis időigényesebb és bonyolultabb feladat. Ha arra van időd, akkor egyetlen oldalt legörgetni is van. Ismétlem, a videók, linkek és képek feltűnőek, mert - most kapaszkodjatok meg! - megjeleníti őket az oldal! Nem kell olvasni, csak nézni.

5) Karrde, te meg ne ferdítsd a tényeket, mert a fórumszabályzattal senki nem érvelt! Csak te dobálózol ezzel. :nana:

6) Csoli még csak le sem lett cseszve a videója miatt.

7) Star Wars fórum vagyunk. Ésszel is ki lehetne találni, hogy ha valami Star Wars anyag kikerül a netre, az percekkel később itt is megjelenik. Ha órákkal vagy napokkal később találunk rá, naná, hogy már valaki posztolta itt, sőt, esélyes, hogy már a főoldalon hír is van belőle. Szóval a Star Wars témájú duplákért pláne megérdemli a dádát az illető, ha mondjuk napokkal a megjelenés után EW-képeket linkelget. Csak egy példa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl van ez lihegve. Egyszer kétszer elég alaposan le lettek szólva itt emberek amiatt, hogy meg akartak osztani itt infót. Ez nem jó visszacsatolás. Jó lenne, ha nem az lenne az egésznek a vége, hogy inkább nem osztanak meg az emberek semmit, mert már úgy is berakta valaki korábban, és jól le leszek cs*szve. Szerintem ez nem egy nagy bűn, ezért is írom, hogy nem visszaeső szituációban egyszerűen csak szerkeszteni kéne a modiknak és ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én személy szerint meg is teszek. Kismillió ilyen hozzászólást szerkesztettem már ki. Nem egy esetben visszaesőjét is. Megeshet, hogy a 20. ilyennél elgurul a gyógyszer, pláne, ha azt látom (és azt látom, ez a baj!), hogy két poszttal lejjebb van, órák óta az előző.

Szóval, mint írtam, 11 éve működő dologról van szó - és legjobb tudomásom szerint még senkit sem riasztottunk el. Nem most kéne ezen hepciáskodni. És mi meg igazán nem kérünk nagy dolgot azzal, hogy legalább egy oldalt görgessen már le a delikvens. Ha van ideje posztolni, görgetni is van ideje. Nem lesz lecseszve, ha ezt megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5) Karrde, te meg ne ferdítsd a tényeket, mert a fórumszabályzattal senki nem érvelt! Csak te dobálózol ezzel. :nana:

Hipotetikus volt, mert ha lenne, akkor lehetne használni. Bocs, nem sikerült átadni a ha... -érzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó, de jelen esetben csoli azért kapott egy "ejnye-bejnyét", mert egy olyan videót rakott fel, ami még nem volt, de mivel ideje nem engedi, hogy a topic-kal teljesen naprakész legyen, ezért csak remélte, hogy nem került még be.

És mivel a Sport topic tényleg pörög, konkrétan 6 oldalt kellett volna visszanéznie (a posztolás pillanatától a videó feltöltésének dátumáig), és ezért szerintem megfeddni valakit nem túl korrekt, főleg ha csak a jó szándék vezérelte az illetőt.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egyszerűen csak szerkeszteni kéne a modiknak és ennyi.

Akik közé Te is tartozol. Tessék a jövőben így cselekedni.

 

Ez mind szép és jó, de jelen esetben csoli azért kapott egy "ejnye-bejnyét", mert egy olyan videót rakott fel, ami még nem volt, de mivel ideje nem engedi, hogy a topic-kal teljesen naprakész legyen, ezért csak remélte, hogy nem került még be.

És mivel a Sport topic tényleg pörög, konkrétan 6 oldalt kellett volna visszanéznie (a posztolás pillanatától a videó feltöltésének dátumáig), és ezért szerintem megfeddni valakit nem túl korrekt, főleg ha csak a jó szándék vezérelte az illetőt.

Csoli nem lett porig alázva, nem kellene ezen lovagolni. Eleve az volt a bajom vele, hogy láthatólag vissza se nézte az írásokat, hanem eleve a jó szerencsére bízta a dolgot. Én nem voltam rest, visszatekertem 7 oldalt, hogy volt-e már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy nem lett porig alázva, még eshetett neki rosszul, mint ahogy az a hozzászólásából ki is derült.

Én pl. normális esetben ha nagy ritkán kirakok egy videót vagy egy hírt legörgetek addig a dátumig, amikor a videó vagy a hír felkerült, de az ő helyében én sem olvastam volna vissza, hisz ki tudja hány oldalt kellett volna átböngésznem, mire biztosra menjek. Nincs mindenkinek annyi szabadideje/olyan sok türelme/olyan jó gépe (a régi gépemen ha egy oldalon 3 vagy több youtube videó volt beszúrva, akkor már akadt rendesen a Chrome), hogy szívesen végiglapozzon több oldalt, csak azért hogy talán néhány másodpercig mosolyt csaljon a fórumtársai arcára ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody bármily meglepő is ez, de emlékszem, hogy moderátor vagyok. És volt is már rá példa, hogy szerkesztettem emiatt hsz-t. Épp egységes fellépési stílust javasolok a moderátoroknak, hogy ne büntessük azokat, akik csak jó szándékból infot akarnak megosztani. Ez a nem büntetés ugyanis nem igazán valósult meg csoli esetében, de hozhatnék más példát is, amikor csak néztem, milyen keményen lett helyretéve valaki. Ne essünk át a ló túloldalára, ennyi lenne a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán emlékszem amikor bárkit is ok nélkül csesztettünk volna ezért. Fordított eset azonban volt, Rog jó példa rá. Hozhatsz példákat nyugodtan, de így vaktában lőni egy moderátor társadra talán nem illendő. Én most nem emlékszem ilyenre. Érdekes ez a nagy hiszti, korábban meg nagy csend volt.

 

Nabo. Ne röhögtess már. Szerinted csoli telesírt egy 100 -as papírzsepit vagy mi? :D Te úristen....azért kicsit súlyozzuk már a dolgokat. Bár csak mindenkinek ennyi baja lenne az életben, hogy rá van szólva egy sz*ros videó miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én se ok nélkül szóltam le azokat akik berakták utánam azt amit én is. Legalábbis nekem megvolt az ok vagyis (talán a kisebbségi komplexusom miatt) veszélyben éreztem az érvényesülésemet ami miatt felhúztam magam. Magamnak is ártottam vele de az nem igazán érdekel. Arról már nem tehetek hogy egyeseknek az a probléma semmiség. Amúgy meg már jó ideje felhagytam az engem való ismétlések miatti leszólogatással. Még mindig irritál az ismétlős dolog de nem éri meg olyasmiken rugózni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán emlékszem amikor bárkit is ok nélkül csesztettünk volna ezért. Fordított eset azonban volt, Rog jó példa rá. Hozhatsz példákat nyugodtan, de így vaktában lőni egy moderátor társadra talán nem illendő. Én most nem emlékszem ilyenre. Érdekes ez a nagy hiszti, korábban meg nagy csend volt.

 

Nabo. Ne röhögtess már. Szerinted csoli telesírt egy 100 -as papírzsepit vagy mi? :D Te úristen....azért kicsit súlyozzuk már a dolgokat. Bár csak mindenkinek ennyi baja lenne az életben, hogy rá van szólva egy sz*ros videó miatt.

Ennyi! Túl van ez lihegve, ráadásul egy évtized után. Most komolyan, nem jutott ez senkinek eszébe egy 10, 5 vagy 9 évvel ezelőtt? Most Karrde úgy döntött, szívózik kicsit Ody-val (miért nem az én letolásaim után indult be ez? sokkal többszőr csesztem le embert emiatt, mint Ody - érdekes kérdés, mi?), erre hirtelen mindenkinek megjött a hangja. Hogy csoli magára vette? Még senkinek sem tűnt fel, hogy csoli hajlamos a legkisebb dolgot is magára venni (bocsi csoli, nem ellened akarok szólni, ez csak egy észrevétel, sokszor veszel magadra ártalmatlan megjegyzéseket is, ez saját tapasztalatom - tévedés jogát fenn tartom, de nekem ez jött le). Ody tett egy ártalmatlan megjegyzést azzal kapcsolatban, hogy csili a posztja alapján már a fáradtságot sem vette (10-30 másodpercet felölelő erőfeszítés - általam lemért idő!!!! ez három oldal gyors átfutására elég!!!!!!), hogy átnézze, egyszerűen fohászkodott azért, hogy ne legyen előtte ugyanaz a videó. Ha előre megnézte volna, akkor nem kell fohászkodni. Ennyi. Nem több, nem kevesebb. Jogos megjegyzés volt! Én is így tettem volna, sőt, jól tudjátok, hogy én még jobban odaszúrok. Nem fohászkodni kell, hanem utána járni. Nem eszement dolgot kérünk, nem olyat, ami órákba telik. PC-n három oldal gyors átgörgetése 30-50 másodperc, netkapcsoalttól függően. Tableten ennél is gyorsabb. Leellenőriztem, csakhogy higgyetek nekem. Nem vesz el egy életet! Komolyan, aki ennyire nem képes, az ne sírjon és ne posztoljon! Igen, most már kijelentem ezt. Akinek nincs egy perce, hogy ellenőrizzen valamit, annak 2-5 perce sem lehet posztolni. Slussz-passz. Aki meg fél attól, hogy lecseszik, mert nem volt hajlandó egy percet rászánni az életéből, hogy ellenőrizzen valamit, hogy aztán ne csesszék le, az meg aztán végképp vessen magára. Aki nem tesz azért, hogy ne szúrják le, ne riadjon meg attól, hogy leszúrják.

 

Igenis, akinek van egy perce megírni azt a posztot, amiben linkeli a videót, annak van egy perce EGY oldalt átnézni. Ez tíz másodperc az ember életéből. Aki képtelen tíz másodpercet (vagy egy-öt percet) feláldozni, annak képtelenség, hogy lenne ideje posztolgatni több perces videók megtekintése után. Nem órákról beszélünk, percekről! Aki megtud írni egy posztot, miután megnézett egy 3-5 perces videót vagy végignyálazott 5-10 képet, az vissza is tud nézni egy perc alatt egy oldalt. Punktum!

 

Azt meg már csak mellékesen jegyzem meg, hogy még senki sem halt bele, ha egy videót vagy egy tucat képet nem tudott posztolni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde szemében már évek óta én vagyok a vörös s*ggű ördög. Ezt nehéz nem észrevenni, sőt egyre inkább kilóg a lóláb. Ez sok tekintetben furcsa, főleg a hétvégi kacarászás után, de van ilyen is. Én már ezen annyira nem tudok fennakadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, 20x szerkesztem, 21-re elszakad a cérna, mert nem veszi észre magától az illető, hogy két posztot kéne lenéznie (hadd ne mondjak nevet - már megtette helyettem más -, de van olyan, aki még rászólás után sem képes visszanézni két posztot, nemhogy oldalakat!!!!). Bocsánat, emberből vagyok, nincs végtelen türelmem és szabadidőm, hogy mások lustasága és módszeres nemtörődömsége miatt folyamatosan én szívjak. Igen, ilyenkor leteremtem őket, mert ebből tanul - vagy sem, de akkor újra le lesz cseszve.

 

Tán neked, mint moderátornak, tiltva van, hogy te hozd fel a témát esetleg a közös PM-ünkben vagy itt, a nyílt fórumon? ;) Mint a vezéregerek egyke, nem kéne másra várnod. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi! Túl van ez lihegve, ráadásul egy évtized után. Most komolyan, nem jutott ez senkinek eszébe egy 10, 5 vagy 9 évvel ezelőtt? Most Karrde úgy döntött, szívózik kicsit Ody-val (miért nem az én letolásaim után indult be ez? sokkal többszőr csesztem le embert emiatt, mint Ody - érdekes kérdés, mi?),

Csak hogy ez nem igaz :shocked: A túlzottnak érzett reakciója volt az, ami kiváltotta belőlem, hogy felhozzam a kérdést, mert fontosan éreztem, pont azért, mert nem volt még róla szó, és évek óta probléma, ami valahogy nem akar megoldódni magától - korábban is megfordult a fejemben, csak nem írtam róla egy sort sem.

Az egy oldal visszaolvasása meg teljesen reális, csak az a kár, hogy ez mindössze "szájhagyomány útján" létező, de mindegy. Pont arról van szó, ha rögzítve lenne, akkor nem kellene ennyit javítgatnotok sem - mert elolvasná mindenki a szabályt, és a többség betartaná -, és egységesen lehetne rá hivatkozni.

 

Ody, már megbocsáss, de nem egyszer élőszóban is megmondtam a problémámat, voltak rá tanúk is, pont nem is olyan régen történt meg, plusz évekkel ezelőtt is volt rá példa, de az emlékezeted már biztosan nem a régi. Vissza lehet olvasni a fórumot, nekünk 10 éve is voltak nézeteltéréseink. Fene tudja, miért érzed most kirívónak, hiszen pont az utóbbi években jóval kevesebb van belőlük, mint a korábbiakban - talán emlékezetprobléma a részedről. Az utóbbi néhány hónapban akkor akadtam ki, amikor kiderült, hogy nagy elegánsan átléptél a hozzászólásaimon - totálisan ignorálva őket, ami nem kicsit volt fura abban a helyzetben.

A hétvégén pedig csak akkor beszéltem veled, amikor úgy hozta a helyzet mások társaságában, de egyetlen másodpercig sem kerestem a társaságodat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem neked a legsúlyosabb problémáid magaddal vannak, de ebbe ne menjünk bele itt. Élőben meg többet nem hiszem, hogy kerülgetni kellene egymást mert nem igazán lesz alkalom rá. Még annyit zárszóként, hogy kicsit magadba is nézhetnél néha mielőtt másokat pellengérre állítasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy ez nem igaz :shocked: A túlzottnak érzett reakciója volt az, ami kiváltotta belőlem, hogy felhozzam a kérdést, mert fontosan éreztem, pont azért, mert nem volt még róla szó, és évek óta probléma, ami valahogy nem akar megoldódni magától - korábban is megfordult a fejemben, csak nem írtam róla egy sort sem.

Az egy oldal visszaolvasása meg teljesen reális, csak az a kár, hogy ez mindössze "szájhagyomány útján" létező, de mindegy. Pont arról van szó, ha rögzítve lenne, akkor nem kellene ennyit javítgatnotok sem - mert elolvasná mindenki a szabályt, és a többség betartaná -, és egységesen lehetne rá hivatkozni.

Egy ideális világban talán, a valóságban egyáltalán nem (szintén tapasztalat - nem csak itt vagyok moderátor, de itt a legjobb moderátornak lenni, mert hiába nincs írásos szabályzat, itt heti egy-két dolgot kell rendezni, azok sem nagy dolgok). Ugyanannyit kéne javítanunk, csak a "szájhagyomány" helyett akkor mutogathatnánk valamit, amit ugyanúgy nem vesz figyelembe az elenyésző kisebbségen kívül senki mert A) arra sincs ideje, hogy elolvassa (ha valakinek nincs 10 másodperce visszagörgetni, nem lesz arra se, hogy a szabályzatot bebiflázza), B) ugyanúgy sz*rik rá, mint amikor csak szólunk, nem lengetünk szabálykönyvet (miért törné magát jobban néhány leírt betű miatt?), C) elfelejti. Legfeljebb "jogalapunk" lenne arra, hogy szabályszegésért kibaszkuráljunk embereket, de ez meg aztán végképp fölösleges.

 

És mi lenne, ha ezeket az összezörrenéseket PM-ben intéznétek, nem a fórumon? Mert sajnos én is kirívónak érzem mostanában a hajbakapásokat, és bocsi Karrde, abban biza te is ugyanúgy ludas vagy. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ideális világban talán, a valóságban egyáltalán nem (szintén tapasztalat - nem csak itt vagyok moderátor, de itt a legjobb moderátornak lenni, mert hiába nincs írásos szabályzat, itt heti egy-két dolgot kell rendezni, azok sem nagy dolgok). Ugyanannyit kéne javítanunk, csak a "szájhagyomány" helyett akkor mutogathatnánk valamit, amit ugyanúgy nem vesz figyelembe az elenyésző kisebbségen kívül senki mert A) arra sincs ideje, hogy elolvassa (ha valakinek nincs 10 másodperce visszagörgetni, nem lesz arra se, hogy a szabályzatot bebiflázza), B) ugyanúgy sz*rik rá, mint amikor csak szólunk, nem lengetünk szabálykönyvet (miért törné magát jobban néhány leírt betű miatt?), C) elfelejti. Legfeljebb "jogalapunk" lenne arra, hogy szabályszegésért kibaszkuráljunk embereket, de ez meg aztán végképp fölösleges.

Ok, végül csak eljutottunk oda, hogy érdemben is történt magyarázat arra, hogy miért nem működne a szabályzatba foglalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórum a társalgás szinhelye. Akinek nincs ideje mások gondolataira és csak a saját hozzászólásaival tud foglalkozni az indítson blogot. A fórum azoknak van akiknek van pár másodperce arra hogy mások gondolatait is elolvassák. Szerintem ez olyan alap dolog egy fórumon mint az hogy nem káromkodunk.

 

Abban ugyanakkor Donáttal értek egyet, hogy figyelni kell rá, hogy ne essünk túlzásba: ha valaki mondjuk megoszt egy képet/videót amit egy másik topikban tettek közzé vagy több oldallal ezelőtt az teljesen belefér. Egy hozzászólás beírása ne járjon kutatómunkával, viszont pár korábbi bejegyzés átfutása igazán elvárható. Különben annyi látszik hogy az illetőt egyáltalán nem érdekli hogy ide mit írnak az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Minden tiszteletem és részvétem szeretném kinyilvánítani a főoldali portálos hír témájában.

De baromi lehangoló az arcunkba ugró kép. Remélem nem lesz sokáig első hír.

Nem lehetne ezeket a "tovább" mögé rendezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.