Ugrás a kommentre

1x02 - Rising Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Erre én is vágyom, már most.Kb hány évadot szoktak kiadni egy dvd-n egy tv-sorozatból?

Szerintem inkább itt epizódokra céloztál. ;) Ha a kapacitást nézzük akkor ezekből a 22 perces részekből, egy lemezre felmegy a kódolt DD hangcsatornákkal olyan 8-9 rész is. Azt most nem tudom, hogy egy évad hány részből áll, de ezek után ki lehet számolni, mennyi lemez kell hozzá. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit elgondolkodtam ezen a Malevolence hajón. Igen nagy erejű fegyver, és amint látható volt hatalmas fejtörést okozott a Köztársaságiaknak. Elképzeltem milyen károkat tudott volna ez okozni a Coruscanti csatában. Vagy egy ilyen hajókból álló flotta mire lett volna képes? Valószínűleg a Malevolence volt a prototípus, ezért is rejtegették annyira. Remélem később erről is többet fogunk majd megtudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszem, hogy konkrétan említenék a prototípus mivoltát, de ezen kívül minden arra utal, hogy az első példány a hajóból. ;) Tesztelési fázisban. Grievous nagyon örült, amikor szétlőhette a cirkálókat. Érdekes, hogy Krande még nem futott itt egy tisztelet kört Grivi miatt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscanti csatában már akkora volt a kavarodás, hogyha egy ilyen fegyvert elsütnek akkor lehet hogy legalább annyi szeparatista hajó marad pajzs nélkül, mint amennyi köztársasági. Talán ez a fegyver hátulütője: rajtaütések alkalmával kiválóan müködik de csatában már nem igen használható.

Egyébként az epizódhoz lelehet tölteni egy "holonet"-es hangfájlt. Akárcsak a webcomic ez is az előzményekről szól ezuttal arról, hogy mindebből mi jut át az átlag-polgárnak ;) A hajók titokzatos eltünésének hirére Orn Free Taa szenátor (a twilekek képviselője) tart nagy ivü beszédet az elején a Szentáusban majd egy kerek-asztal beszélgetést tartanak, ahol szakértők (pl. a tudományügyi miniszter) beszélik meg, hogy milyen lehetőségek vannak: mi lehet ez ami teljes flottákat tüntet el a föld szinéről és mennyire nagy a baj. Jópofa.

ITT meglehet hallgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a csatában a hajókban nem tudott volna hatékonyan fellépni, de mekkora kárt tett volna, ha Coruscantra irányozva sütik el. Egy olyan technológia függő világban ez minimum egy természeti katasztrófa lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ugyanilyen elven működnek az ionágyúk a Birodalom visszavágban is? Ez annyira érdekelne, és hiába kérdeztem pár napja, nem kaptam rá választ.. ;)

A lényegét tekintve igen. Mindkét esetben a másik fél energiaellátásának tönkretételéről van szó. Energia híján pedig nincs védőpajzs, így ezek után az ellenfél hajója könnyűszerrel támadhatóvá válik a lézerekkel és más fegyverekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ! Ezek szerint maga a technológia fennmaradt, és két évtized alatt már elég jól elterjedhetett a galaxisban.

Szerintem már volt előtte is, csupán itt a tűzerő méretében van változás. A következő részben megjelenő Y-szárnyúakon is van ionágyú. Ezek azok a forgó lövegek a kabin fölött rendszerint. Olykor felcserélték őket lézertornyokra. Noh, itt lenne Ortis totál megkérne, hogy szabadíts fel a gépeden némi helyet. Így szokta kezdeni, oszt küld pár giga anyagot ezekben a témákban. Persze repülni azt nem tud a kifutópályaszökevénye. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész tetszett, nagyon jó hangulata volt. A klónok egyre jobbak. Egyetlen bajom az egésszel, hogy a hadviselés formája teljesen a sztorinak lett alárendelve. Hiszen ha Plo Koon hajói eleve úgy ugranak a rendszerbe, hogy körülveszik a Malevolencet, vagy csak simán elkezdik bekeríteni a hossztengelye mentén közeledve, akkor nem sokat ért volna a giga ágyú, mert amíg egyet kilő, addig a másik kettő szépen megsorozta volna. Bár ahogy pillanatok alatt szétlőtte a három cirkálót, a hagyományos tűzereje sem lehet kicsit. Nem tudom megmondani hol, de talán valamilyen enciklopédiás könyvben azt olvastam volna, hogy a Venatorok turbólézerei x fényperc lőtávolsággal rendelkeznek. Ha ez igaz (sajnos a wookiepedian és a databankban nem leletem ilyen adatara), akkor már amikor a rendszerbe értek lőniük kellett volna tudni (látszólag nem voltak messze egymástól). És ez a verébre ágyúval lövés meg már kicsit sok volt. Amikor kiszúrták a Twillightot simán indíthattak volna vadászokat, vagy a lézerekkel megszórják. Ehelyett manővereznek a bazi nagy hajóval meg húzzák az időt a lassú gigafegyverrel.

Persze ezen már csak kétszeri nézés után kezdtem agyalni, előtte tátott szájjal ültem a monitor előtt, mint egy óvodás.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A verébre ágyúval dolog mondjuk nem egyedi eset. Az endori csatában, mikor a II. Halálcsillag cirkálókra kezdett lőni, azok meg egy helyben állva várták a sorsuk beteljesedését (míg Lando gondolkodóba nem esett).

Szerintem vadászok nincsenek a Melvolance-on. Abból gondolom, hogy a kabinok ellen sem vadászokat küldtek, pedig humánusabb lett volna. A szimpla lézerrel meg talán babrás lett volna lőni a Twilightra, mert egyrészt fürgén röpült ide-oda, másrészt a sok roncs megnehezítette volna a célba lövést (mint az ep2-ben a Slave I, ami szintén több aszteroidát lőtt szét, mint Jedi vadászt). De, ha vannak rajta vadászok, akkor tényleg hülyeség volt az ionágyúval lőni.

Ami a Venatorok lőtávját illeti, általában az az igaz, ami a filmekben van, nem az, ami a -pédiákban. Már csak azért, mert elég sok mindent tévesen írnak le, olykor önmaguknak is ellentmondva. És a filmekben sosem volt valami nagy semelyik lézerfegyver lőtávja sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A verébre ágyúval dolog mondjuk nem egyedi eset. Az endori csatában, mikor a II. Halálcsillag cirkálókra kezdett lőni, azok meg egy helyben állva várták a sorsuk beteljesedését (míg Lando gondolkodóba nem esett).

Szerintem vadászok nincsenek a Melvolance-on. Abból gondolom, hogy a kabinok ellen sem vadászokat küldtek, pedig humánusabb lett volna. A szimpla lézerrel meg talán babrás lett volna lőni a Twilightra, mert egyrészt fürgén röpült ide-oda, másrészt a sok roncs megnehezítette volna a célba lövést (mint az ep2-ben a Slave I, ami szintén több aszteroidát lőtt szét, mint Jedi vadászt). De, ha vannak rajta vadászok, akkor tényleg hülyeség volt az ionágyúval lőni.

Ami a Venatorok lőtávját illeti, általában az az igaz, ami a filmekben van, nem az, ami a -pédiákban. Már csak azért, mert elég sok mindent tévesen írnak le, olykor önmaguknak is ellentmondva. És a filmekben sosem volt valami nagy semelyik lézerfegyver lőtávja sem.

A II. HCS vs cirkálót az még inkább elfogadom, mert egyszerűbb volt egy lövéssel kiiktatni őket, mint a csillagrombolókkal lövetni egy ideig. Persze az ácsorgásra nincs ésszerű magyarázat. Az, hogy vannak e a Malevolencen vadászok, majd kiderül talán a következő részből. Az SW-ben a legtöbb cirkáló, csatahajó hordoz vadászkíséretett. Ha meg így egymagában akciózgat, akkor logikus lenne, bár lehet pont ezen hiányossága miatt mennek majd az Y-wingekkel. A szimpla lézeres lövöldözés alatt arra gondoltam, hogy a roncsmező azon részére ahol a Twilight halad össztüzet nyitnak és ha nem is találják el közvetlenül, a roncsok megteszik a hatásukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Warsban alapvetően nincs logikus és kikezdhetetlen taktikázás... az milyen már, hogy a bolygó méretü első Halálcsillag nem tudja normálisan megvédeni magát pár idegen géptől? Vagy hogy a birodalom óriási lábakon járó földi transzportokat használ? Ha Star Warsban nagy seregek lövöldözni kezdik egymást akkor jobb felfüggeszteni egy darabig a logikus gondolkodást... ha a Szeparatisták marháskodásra és poén-szorásra programozott harci robotokkal akarja megnyerni a háborút akkor igazán semmiség, hogy a titkos fegyverüknek nincsenek saját vadászai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha a Szeparatisták marháskodásra és poén-szorásra programozott harci robotokkal akarja megnyerni a háborút
A legfelsőbb szinten nem ez a cél, szóval ezek a poénkodó robotok mondhatni megfelelnek a funkciójuknak. :) Ebben a részben már teljesen visszafogott volt a droidok poénkodása. Ami volt, az szerintem pont megfelelőnek mondható. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ne legyenek annyira hatékonyak az még lehet cél de hogy háború közben még mókázzanak is az már inkább a nézők felé tett kikacsintás, mintsem a világ logikus része (és valamennyire itt a stilus része is, elvégre a filmekben ilyeneket azért nem csináltak), ami végülis rendben van, űroperáról lévén szó. A technika szintjén az SW mindig nagyon engedékeny volt. A második rész -a dudorászást leszámitva- pedig szerintem is rendben volt ebből a szempontból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dudorászás nekem bejött, bár elég szokatlan. A droidoktól ilyen szintű dolgokat a filmek alapján nem szokhattunk meg, illetve nem várhattunk. Ez egy újítás, ami nyilván a fiatalabb korosztálynak szól.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dudorászással nekem föleg az a bajom, hogy szerintem rossz helyre van rakva. Egy kifejezetten jól müködő drámai jelentsor kellős közepén van. A zene, a vágás és ugy általában minden a feszültségkeltésre játszik rá (a zene itt is különösen jó) és akkor bejön a dudorászó robot... mintha valaki oldalbalökne filmnézés közben. Egy pillanatra kibillent. De gyakorlatilag ezt az egy pillanatot leszámitva elképesztően jó epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, valóban meghökkentő és ki is billenti az embert egy pillanatra. De a második gondolatom az volt, hogy ez tök jó!

Engem kicsit emlékeztetett az Armageddon azon jelenetére amikor meglovagolták az atombombát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon a 1977-es mentőkabin száma utalás 1977-re, vagy csak véletlen? :)

Szándékos, mint ahogy a Booster és Sinker szereléses párbeszéde is Han és Chewie Ep V beli párbeszédének ("No, that's not it. This one goes here, that one goes there." magyarul szó szerint nem tudom idézni, de az Ez, megy ide, az pedig oda.) az átemelése.

 

"The second escape pod, Pod 1977, is named after the release year of the original Star Wars.

 

Az episode guideban a lap közepe táján a Trivia & Details alatt írják az ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vizuális téren eddig ebben az epizódban volt a legötletesebb jelenet. A Köztársasági romboló felrobbanása utáni a hajtómű neki ütközik a másik romboló hídjának. A belső nézet első rangúvá teszi a jelenetet. Van súlya a becsapódásnak és átérezhető a klón félelme is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.