Ugrás a kommentre

1x02 - Rising Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pedig légmentesen zárt és van oxigén ellátása. A hátukon van az a kis szögletes bütyök, az rejti az oxigénpalackot :yeah: Még az ep4-ben is látható, amint két rohamosztagos a Halálcsillag hangárán kívül strázsál az űrben, vagy ott az ep3, mikor a hajó lövegeinél szaladgálnak.

Az EP4-es jelenet nem ugrott be, (ebből is látszik, hogy már mióta nem láttam a 4-5-6-ot) de legalább kiderült, mik azok a "bütykök" a klónok/rohamosztagosok hátain. Gondolom a sisak oldalán lévő kidudorodás pedig valami cső lehet. :D

Bár ha sűrített levegő van az oxigénpalackokban, akkor igen nagyot lehet robbanni egy-egy pontos találat után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hideget én is bírom, a vákuumot már nem igazán. :P

Azért szerintem az űr hidegével te is bajban lennél :yeah:

 

Engem inkább az nyűgözött le, hogy Plo Koon mennyire bírja a hideget és a vákuumot. :D

Ő is egy alien, az alienek meg bírják :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Azt a mindenit! Itt aztán belevágtak a lecsóba. Hihetetlen jól kinéző beállítások garmadája... :D Amikor szétlövik a Köztársasági cirkálókat az nem semmi. Ahogy írtátok is előttem, kiváló hangulata volt a résznek, emellett nekem is bejött a klónok személyiség jegyeinek további kiemelése. A büdösség emlegetésénél csak lestem, hogy ez mennyire emberi már, és ilyen eddig még csak nem is volt SW-ben! Tetszett Palpatine feltűnése is, és a szinte már könyörgése Anakinnak, hogy azonnal hagyják el a rendszert. Persze ez nem véletlen, hisz ő se akarta, hogy felfedezzék a Malevolence-t. :D Plo-Koon végre aktív részévé vált az SW -nek, nem csak üldögél mint a filmekben. Nem hiába ő Filoni kedvence, ez itt meg is látszott. Remek cselekményt kanyarítottak neki. A vége pedig totál izgalom volt. Én is azon vettem észre magam, hogy izgulok mint egy dedós, hogy megmeneküljenek. :P

 

Szóval eszméletlen jó rész volt, és tűkön ülve várom a folytatást!

Anno milyen rövideket írtam. :D No de nem baj. :)

 

A résznek még ma is remek hangulata van, és négy évad után főleg a karakterekben lehet meglátni az érdekességet. Ahsoka az eligazításon még igazi csitriként vág bele a nagyok mondandójába, hogy aztán a mestere letolhassa. Jó volt látni, hogy itt Palpatine még azt se tudta, hogy ki ő. :D Aztán megtudjuk Ahsoka és Plo mester kapcsolatának történetét is, plusz a klónok személyiségének újabb adalékai is jók. Fura volt Wolffe -ot sima egyenruhában látni. Maga az Abregado rendszer a sok ronccsal és a Malevolence -el igazán ütős elegyet alkotott. A rész végi menekülés pedig még mindig az egyik hatalmas csúcspont, libabőrös feeling. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész valamivel érdektelenebb volt, mint az előző, pl. amikor a Rosszindulat szétlövi a cirkálókat, valamelyik az aljába kapja, valamelyik a tetejébe, amikor pedig megjelennek először a monitoron, egymás mellett repülnek. Azt vágom, hogy gyorsabbak, mint az ellenfél hajói, de ennyivel?

Ahsoka ellent mond, Skywalker ellent mond, Obi-Wan meg örül, hogy ellent mondanak, majd falaz nekik... Ez így elég érdekes felállás, főleg, az utána következő vállveregetéseket nézve. Úgy látszik a saját fejünk után menés elfogadott a Jediknél.

A klónok is mondanak egy érdekes dolgot:

-Csak klónok vagyunk, uram.

Arra szántak minket, hogy meghaljunk. (Nem tudom mit gondolt, a férfiak kihalása ellen hozták létre őket, vagy, hogy ne kelljen különböző méretű zoknikat gyártani a katonáknak?)

Mondjuk már a 2. részben ez a kijelentés kevésbé biztatónak hangzik...főleg tudva a későbbieket!

Összességében szerintem az évad egyik legunalmasabb része, előjátéknak is kevés, szükségességét sem érzem annyira, mint az előzőnek...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Csak klónok vagyunk, uram.

Arra szántak minket, hogy meghaljunk. (Nem tudom mit gondolt, a férfiak kihalása ellen hozták létre őket, vagy, hogy ne kelljen különböző méretű zoknikat gyártani a katonáknak?)

Katonának hozták létre őket, ami viszont nem kéne feltétlenül azt jelentse, hogy az életük értéktelen és hagyják őket meghalni.

 

Egyébként visszanézve az új részek miatt kicsit már kopottasnak tűnik, pláne az animáció, de azért néhol még mindig elég erős, főleg a sci-fi hangulat miatt: van még ilyen rész a sorozatban ami érzékelteti az űr végtelenségét és azt hogy hogy el lehet veszni benne? Nekem nem rémlik. A podos jelenetek nagyon jók. Az hogy a robotok itt még humor-forrásként is szolgáltak az kevésbé, de a végén ahogy Ahsoka megérzi hol vannak és a menekülős jelenet még mindig eléggé ott van. Jó kis rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként visszanézve az új részek miatt kicsit már kopottasnak tűnik, pláne az animáció, de azért néhol még mindig elég erős, főleg a sci-fi hangulat miatt: van még ilyen rész a sorozatban ami érzékelteti az űr végtelenségét és azt hogy hogy el lehet veszni benne? Nekem nem rémlik. A podos jelenetek nagyon jók. Az hogy a robotok itt még humor-forrásként is szolgáltak az kevésbé, de a végén ahogy Ahsoka megérzi hol vannak és a menekülős jelenet még mindig eléggé ott van. Jó kis rész.

Igen, az az Erő téma nagyon ott van feelingben. Vegytiszta SW. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Néhány dolog szöveg szinten hozzá lett igazítva a magyar szinkronhoz (abban is skysrácozik Ahsoka a végén, és a "Hogy került ide egy Jedi?" kérdés is elhangzik). :D

Érdekes, az itthoni kiadású DVD angol sávja is a régebbi változatot tartalmazza. :hmm:

 

Ahogy nézegettem a két verziót, nagyjából húsz helyen találni különbséget. :D Azt nem tudjátok, hogy létezik-e a rendezőihez magyar felirat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Újranézve ez is. Hihetetlen, mennyire erős epizódot csináltak már rögtön az elején. A teljes sorozat top 10-ébe is simán befér ez a rész nálam. Nincs olyan extra nyakatekert sztorija, de minden egyes párbeszéd, hangulati elem és mozdulat a helyén van. Nagyon jól összerakták!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulata az, ami engem minduntalan megragad, az tényleg valami zseniális. Ennyire talán egyik másik részben sem fenyegető a Szeparatista haderő. Persze a színhely is sokat tett ehhez, az Abregado-rendszer pokoli vörös fénye és a roncsmező, a magatehetetlenség érzése a kapszulában, nagyon baba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, nem tudom, nálam szerintem minden remek rész top 10-es, csak az a baj, hogy több, mint tíz remek rész van. :) Inkább azt mondom, hogy benne van azon epizódok csoportjában, amiket nagyon várok, amikor nézem a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Lair of Grievousben bemutatott szobrok tanulsága szerint, Grievous már jóval az ep2 előtt épülőfélben volt. Az biztos, hogy Obi-Wannal itt találkozott először, de egyáltalán nem biztos, hogy a klón háborúk előtt nem volt ismert. Szerintem Dookuék nem egy nullkilométeres tábornokra bízták rá a droid hadseregüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.