Ugrás a kommentre

3x08 - Bad Territory


Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elég ha a klónoknak leesik, hogy valami nagy dologba rondíthatnak bele.

Nem fog nekik leesni, mert gondolom a fejvadász se fog sokat tudni, miért is olyan fontos Omega vére. A Project Necromancer, egy akkoriban még szigorúan titkos projekt volt. Elsődlegesen a klónokat akarják kimenteni Tantiss-ról. Esetlegesen bosszúból kárt tehetnek az egyik létesitményben ott, mert ugye több is van, 2 vagy 3 hegyről beszélünk.

 

Kizárólag abban az esetben eshet le nekik valami onnan, ha Nala Se beszámol róla, amúgy nem.

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondjuk az érdekes, hogy a mi a francot kezd a Batch azzal ha megtudja mi az M-szám? Nagy valószínűséggel a midichlorian szó se fog mondani nekik semmit. 

 

Bennem az merült fel hogy a háború 3 éve alatt a többszázezer klónkatona közül egy sem kérdezte meg a mellé beosztott Jedit hogy komám te hogyan tudsz pl tárgyakat reptetni?

Pl egy csatába való utazás, vagy előestéje során a tábortűz mellett. Úgy ahogy Qui-Gon elmagyarázta a kis Anakinnak úgy a klónoknak is elmondták volna hogy a nagyszámú midi miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy több is megkérdezte és elmagyarázták nekik, csak őket nem castingolták le ehhez a sorozathoz. :) 

Az biztos, hogy Hunter, Wrecker, Crosshair, Echo, Rex, Howzer, Nemec és Fireball nem kérdezte meg. Cody meg lehet, hogy mindent tud a midi-chlorianokról, csak jelenleg off-screen tartózkodik.

 

De az sem kizárt, hogy hallottak a midi-chlorianokról, csak mivel jelenleg nincs semmilyen kontextusuk, nem kapcsolják össze azt az m-szám kifejezéssel. Mi az Erőhasználó Groguval összekapcsolva hallottuk először a rövidítést, majd ezt követte a többi, ami egyre több kontextust adott köré. De a klónoknak nem élnek ebbe a luxusban. Nekik az m-szám csak úgy lóg a levegőben, nem tudják jelenleg mihez kapcsolni.

És talán itt ütközik ki igazán Tech hiánya, ő ugyanis az első évadban alaposan analizálta Omega génállományát, szóval lehet, hogy többet is tudna mondani. Neki talán megvolt a megfelelő alapismerete, hogy kontextusba helyezze az m-szám kifejezést és rájönne, mire is megy ki a játék. Vagy, ha nem, akkor is, esélyes, hogy öt perc alatt meglelné a választ, hiszen ő volt az, aki még a szupertitkos Hemlockról is képes volt előkotorni valamit. Csak sajnos pont ő halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Rex említette, hogy mintha hallotta volna korábban a kifejezést.

 

Anakinnal nagyon jó kapcsolatban volt. Szerintem tőle halhatta.

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De az sem kizárt, hogy hallottak a midi-chlorianokról, csak mivel jelenleg nincs semmilyen kontextusuk, nem kapcsolják össze azt az m-szám kifejezéssel. Mi az Erőhasználó Groguval összekapcsolva hallottuk először a rövidítést, majd ezt követte a többi, ami egyre több kontextust adott köré. De a klónoknak nem élnek ebbe a luxusban. Nekik az m-szám csak úgy lóg a levegőben, nem tudják jelenleg mihez kapcsolni.

 

De mi is egyből tudtuk mi az m-szám ,pedig sose hallottuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De mi is egyből tudtuk mi az m-szám ,pedig sose hallottuk. 

Igen, mert mi "ott voltunk", amikor Qui-Gon elmagyarázta Anakinnak, mi a fene az a midi-chlorian, aztán az m-számot először egy aktív Erőhasználóval kapcsolatban hallottuk, és ekkor már tisztában voltunk azzal, hogy a Birodalom Erőhasználó klónok létrehozásán ügyködik. Vagyis nekünk volt kontextusunk. Ki voltunk művelve azzal kapcsolatban, hogy 1-hez hozzáadjuk a 2-t és megkapjuk a 3-at.

A klónok nem Erőhasználókkal kapcsolatban hallották az m-szám kifejezést, csak úgy bedobták nekik. Lóg a levegőben. Nem tudják, mihez kapcsolódnak a tantisi kutatások (Omega nem tudta megmondani), nem tudják, mivel foglalkozik Hemlock (Tech csak annyit tudott kideríteni, hogy kutató, de ez ezer és egy dolgot takarhat), még azt sem tudják, hogy a magas m-szám az Erőhöz kötődik. Nekik jelenleg ez egy kontextus nélküli kifejezés. Olyan, mint a G3M és a G3F. Én ma ezekkel dolgoztam, de szerintem te nem igazán tudod, ez mit jelent. Ilyen Hunteréknek jelenleg az m-szám kifejezés.

Szóval ez a nagy különbség köztünk és azon klónok között, akik hallották Omega beszámolóját. Nekünk megvolt az előzetes tudásunk ahhoz, hogy rájöjjünk, mit jelent. Nekik nincsen. Rex hallott valamit, de nagyon úgy tűnik, hogy ő is kontextus nélkül. És bár lehet, hogy tényleg Anakintól, vagy esetleg Obi-Wantól vagy Ahsokától, de a Jedik eddig mindig a teljes nevükön emlegették a midi-chlorianokat, az m-szám kifejezést pedig csak kutatók használták. Szóval lehet, hogy egy kaminóitól hallotta a jó százados.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Cody meg lehet, hogy mindent tud a midi-chlorianokról, csak jelenleg off-screen tartózkodik.

 

Azt pletykálják a fanok, hogy az a CX klón, az Cody lesz. Kiderül.

Először Tech-re gyanakodtak, de aztán Cody-ra tippelnek sokan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Cody-nak biztos nagyobb esélye van, mint a palancsitává lapult Tech-nek. Bár az is megérne pár részt, hogy kaptál el Cody-t, már ha tényleg ő az. 

Nagyon remélem, hogy nem Cody lesz az. Bár ezt a CX-t még nem láttuk sisak nélkül. lehet hogy ha nem is Cody lesz, de valamelyik számunkra ismerős klón majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

lehet hogy ha nem is Cody lesz, de valamelyik számunkra ismerős klón majd. 

Bár így lenne! Nem kell mindenkinek ismerősnek lennie. :) Nekem az nagyon tetszik, hogy a pl. Crosshair sötét oldala, akivel viaskodik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 24. - 3:48, Dzséjt írta:

Igen, mert mi "ott voltunk", amikor Qui-Gon elmagyarázta Anakinnak, mi a fene az a midi-chlorian, aztán az m-számot először egy aktív Erőhasználóval kapcsolatban hallottuk, és ekkor már tisztában voltunk azzal, hogy a Birodalom Erőhasználó klónok létrehozásán ügyködik. Vagyis nekünk volt kontextusunk. Ki voltunk művelve azzal kapcsolatban, hogy 1-hez hozzáadjuk a 2-t és megkapjuk a 3-at.

A klónok nem Erőhasználókkal kapcsolatban hallották az m-szám kifejezést, csak úgy bedobták nekik. Lóg a levegőben. Nem tudják, mihez kapcsolódnak a tantisi kutatások (Omega nem tudta megmondani), nem tudják, mivel foglalkozik Hemlock (Tech csak annyit tudott kideríteni, hogy kutató, de ez ezer és egy dolgot takarhat), még azt sem tudják, hogy a magas m-szám az Erőhöz kötődik. Nekik jelenleg ez egy kontextus nélküli kifejezés. Olyan, mint a G3M és a G3F. Én ma ezekkel dolgoztam, de szerintem te nem igazán tudod, ez mit jelent. Ilyen Hunteréknek jelenleg az m-szám kifejezés.

Szóval ez a nagy különbség köztünk és azon klónok között, akik hallották Omega beszámolóját. Nekünk megvolt az előzetes tudásunk ahhoz, hogy rájöjjünk, mit jelent. Nekik nincsen. Rex hallott valamit, de nagyon úgy tűnik, hogy ő is kontextus nélkül. És bár lehet, hogy tényleg Anakintól, vagy esetleg Obi-Wantól vagy Ahsokától, de a Jedik eddig mindig a teljes nevükön emlegették a midi-chlorianokat, az m-szám kifejezést pedig csak kutatók használták. Szóval lehet, hogy egy kaminóitól hallotta a jó százados.

 

Igy rendben van  Végülis nem biztos hogy a Jedik beszélgettek a klónokkal erről, csak én feltételezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a rész főleg bolygó színvilága, ahol segítettek Fennec-nek. Kicsit mandós volt, hogy egy meló az ára az infónak a továbblépéshez. Most már én is kívánom, hogy valaki kimondja, hogy midichlorián, akivel Fennec a végén konzultált azt a trailer szerintem ellőtte, hogy ki. Na folytatom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Na, ugyan egy hónap csúszással de végre én is láttam a részt. Teljesen korrekt epizód volt, az M szám nyomozgatással teljesen tudok azonosulni, legalább épül erre egy szál, remélhetőleg kibontják majd hogy mi is ez. 

 

Fennec elég genyó volt, a vérdíjat is megtartja, infó helyett is inkább profitálna a szituációból... No nem mintha meglepne. :D 

 

Kíváncsi leszek hova fut ki mindez. Remélem közben Omega segíteni tud Crosshairnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.