Ugrás a kommentre

3x08 - Bad Territory


Ajánlott hozzászólás

8. rész - Bad Territory / Veszélyes vidék 


epguidebb308.jpg

 

Írta: Matt Michnovetz

Rendezte: Nate Villanueva

 

Helyszín: Pabu, Suria, Veelo

 

Szereplők:

Omega - Michelle Ang

Hunter - Dee Bradley Baker

Wrecker - Dee Bradley Baker

Crosshair - Dee Bradley Baker

Fennec Shand - Ming-Na Wen

Phee Genoa - Wanda Sykes

Sylar Saris - Jonathan Lipow

Batcher - Dee Bradley Baker

AZI-3 - Ben Diskin

 

Történet

Hunter és Wrecker megpróbálnak információt szerezni arról, hogy miért kutat a Birodalom magas m-számú egyének után. Ehhez pedig egy régi ellenségüket kell felkutatniuk.

 

Érdekességek

- Egy módosított, kalapos pit droid szolgál fel Tanda bárjában, a Suria bolygó feletti űrállomáson található lebujban.
- Ismerősen cseng, játékosok? Sylar Saris állítólagos beceneve "Az Ordo Eris mészárosa", miután kiiktatott számos bűnözővezért a Haxion Brood nevű szervezetből. A Brood, akárcsak az Ordo Erisen található aszteroida-bázis erődítményük, a Star Wars Jedi: Fallen Order című játékhoz lettek megalkotva.
- Noha számos karakterisztikai hasonlóságon osztoznak az imádkozó sáska-szerű yam'rii-vel (először a Star Wars: Egy új reményben pillanthattuk meg), Sylar Saris egy újonnan megalkotott rovartípus, bár meglehet, hogy a yam'rii egy alfajáról van szó.
- Fennec Shand másodjára tűnik fel a Star Wars: Rossz Osztagban, miután egy alkalommal már összeakaszkodott a csapattal az 1. évadban. Ismételten Ming-Na Wen szólaltatja meg, aki A mandalóriban is Fennec-et alakítja.
- Omega olyan meditációs technikákat tanít Crosshairnek, amelyet a wookiee Jeditől, Gungitól tanult a 2. évad "A törzs" c. részében. Mivel akkor még a Birodalmat szolgálta, Crosshair kihagyta az említett Rossz Osztag kalandot.

 

Concept Art galéria

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni. 

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt ez is, és bár meglettem volna a krokodilok nélkül, a sáska csávó marhára adta a feelinget! :D 

 

Amúgy nagyon érdekes dolgok történtek, haladtunk előre a fő szálban is. A csapat homlokterébe került az M-szám, amit úgy tűnik alig ismer valaki. :D Ha az anyagalaxisban nem ismerik, akkor itt hogy tudnák mi az? :D 

További érdekesség, hogy magas M-számú egyedeket rabolnak fejvadászok a galaxisban. Honnan ismerős ez? Cad Bane! Ő csinálta ezt már anno is Palpatine-nak. Gyanítom (és a trailerből is az következik), hogy most is kék barátunk áll az akció hátterében. A rész végén vajon Fennec neki tett jelentést? Apropó Fennec. Jó volt viszont látni. Szeretem a stílusát. Úgy rossz, hogy közben végig azt hiszed van benne jó is. Aztán a végén jön a felismerés, hogy dehogy van. Csak a pénzt szereti, semmi mást. 

Az akció a lápvidéken tök jó volt, igazán darkos hangulatot adott az epizódnak.

Ennek ellentételezése volt Omega és Crosshair szála, akik egyre jobb kapcsolatba kerülnek. Tetszett a visszautalás a korábbi rész eseményeire, amiből fakadóan próbál segíteni a lány Crosshair-en is. Hatalmas bajtársiasság és elkötelezettség lakozik benne klóntársai iránt, és ez részről részre csak nagyobb lesz.

 

Szerintem Shand lesz a kapocs a Pabuhoz, de ne legyen igazam. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crosshair borzasztóan zárkózott még mindig. Vajon miféle kisérleteket végezhettek rajta, ha ő maga se beszél róla, még Omega-nak sem.....!? 

A kéz remegés pedig egyre nyugtalanitóbb. Lehet valamilyen betegsége van, és abból fakad az is, hogy belőle nem tudtak lelketlen gyilkológépet csinálni? És ha beteg, akkor semmi köze nem lesz ahhoz, hogy ő idézőjelesen "selejtes". 

 

Maga a rész amolyan vihar előtti csendnek tűnt, de egész jó volt. Fennec Shand is visszatért, de most jobban el volt szállva magától, mint amikor utoljára láttuk.

Amúgy, elég "k*cs*g" volt Fennec, mert a büdös életbe nem hozta volna le ezt a bounty-t egyedül. És akit elfogtak, még hármójukon is majd kifogott, szóval az osztozkodás része, hogy is fogalmazzak, egészen egyoldalú volt. :P 

De itt lehet a Hunter is hibázott, Shand valamelyest kedveli Omega-t, szóval egy picit többet is elmondhattak volna arról, mi is folyik Omega körül. 

Nem hiszem, hogy feldobná a Batch-et, csak úgy jöhet le nekünk nézőknek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Crosshair borzasztóan zárkózott még mindig. Vajon miféle kisérleteket végezhettek rajta, ha ő maga se beszél róla, még Omega-nak sem.....!? 

A kéz remegés pedig egyre nyugtalanitóbb. Lehet valamilyen betegsége van, és abból fakad az is, hogy belőle nem tudtak lelketlen gyilkológépet csinálni? És ha beteg, akkor semmi köze nem lesz ahhoz, hogy ő idézőjelesen "selejtes". 

Itt talán tisztázódott, hogy nem lelki okai vannak a kézremegésének.

 

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

De itt lehet a Hunter is hibázott, Shand valamelyest kedveli Omega-t, szóval egy picit többet is elmondhattak volna arról, mi is folyik Omega körül. 

Nem hiszem, hogy feldobná a Batch-et, csak úgy jöhet le nekünk nézőknek. 

Teljesen igaza volt Hunternak, és ez az apizód végén be is bizonyosodott, amikor Shand jelentett valakinek róluk. Omegát azonnal elvinné Hemlockhoz. 

 

Az infó, miszerint korábban hagyta szökni Omegát a Pantorán, csak nekem új? Akkor úgy tűnt, hogy alulmaradt abban az akcióban, és nem akarattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másabb jellegű rész volt, mint a korábbiak, de az aluldizájnolt krokikat leszámítva tetszett. A bolygó hangulatosra sikeredett, a célszemély bár nem új lény, mégis nagyon ritkán látott és mindig csak passzívan tűnt fel, leginkább a Cantinában Mos Eisley-ben. Jó volt végre mozgásba is látni, és azért elég para lény.

Bejött, hogy Fennec Shand itt még azért elég más karakter, mint amilyen a The Book of Boba Fett-ben. Számító, köpönyegforgató, pénzhajhász, bár a szarkasztikus humora már most megvan. De ezzel nem csak azt érzékeltetik a készítők, hogy Shand itt még fiatal, vagyis jó sok idő telik el (közel 30 év) Fett gottrájáig, hanem azt is, hogy a vén Boba milyen nagy hatást gyakorolt rá. Illetve az, hogy megmutatják, nem hülye a csaj, szép alapja a The Mandalorianben felvázolt hírnevének.

Szóval, a fejvadászok magas m-számú alanyokra vadásznak. Egyre sanszosabbnak tűnik, hogy akár egy bizonyos Baby Yoda is kameózhat. Érdekes lenne, ha ez a sorozat mutatná be, hogyan került Grogu először a Birodalom karmai közé.

Omega egyre szimpatikusabb. Sosem volt antipatikus, de nekem legalábbis most, a harmadik évadban kezd igazán a szívemhez nőni. Ahogy Crosshairt kezeli, az tök jó. Először azt hittem, majd valami vad ötletet talál ki, például almát tesz a fejére, hogy Crosshair azt lőjje le. Ám szerencsére a készítők nem feltétlen gondolkodnak sablonokban, szóval tök jó volt, hogy behozták ezt a meditálást, így legalább a kashyyyki kaland is szépen több értelmet nyert és be lett ide csatornázva. Amúgy érdekes, hogy Omega megint új ruhát kapott. Az ember hozzászokik, hogy a Star Wars-ban a szereplők akár évekig is ugyanazt hordják (kivéve, ha Padmé Amidalának hívják, mert akkor minden jelenetben más ruhát visel :evil: ), ami azért kicsit röhejes. Szóval jó ezt látni.

Tetszett a Haxion Brood megemlítése is, ez szép kikacsintás a Jedi: Fallen Order és Jedi: Survivor videójátékokra, amikben ez a bűnszindikátus üldözte Cal Kestist.

Persze a legfőbb kérdés az, hogy vajon Shand kinek adta le a drótot Hunterékről. Lehet, hogy így bukják be Pabút? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt talán tisztázódott, hogy nem lelki okai vannak a kézremegésének.

 

Teljesen igaza volt Hunternak, és ez az apizód végén be is bizonyosodott, amikor Shand jelentett valakinek róluk. Omegát azonnal elvinné Hemlockhoz. 

Ha tényleg beteg Crosshair, akkor a meditáció semmit se fog érni. Valami lesz vele később, és én semmi jóra nem számitok vele kapcsolatban..

 

Szóval szerinted Shand simán felnyomja őket, vagy ha nem ő, akkor Cad Bane? 

Amúgy, nem vagyok abban biztos, hogy Hunter Pabu-t elkotyogta volna Fennec-nek. Simán lehet hogy egy másik lokációt adott meg, ahol Shand értesiteni tudja őket. 

Cid esetéből tanulhatott Hunter, szóval szerintem nem Pabu-i elérhetőséget adott meg, Fennec-nek. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az infó, miszerint korábban hagyta szökni Omegát a Pantorán, csak nekem új? Akkor úgy tűnt, hogy alulmaradt abban az akcióban, és nem akarattal.

A Pantorán igen, de nem a pantorai eseményekről beszéltek. A Bora Vio-iról volt szó, ahol Omega maga lépett meg Shand elől (1x09 Bounty Lost). Azután beszél Fennec Nala Se-vel, aki leállítja a fejvadászt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzőek után egy kevésbé intenzív és dinamikus részt kaptunk, de én ezen is jól szórakoztam. Szerintem hozta az elvárt TBB szintet. Elsőre egy szimpla filler kalandnak tűnhet, de szépen kapcsolódik a főszálhoz Omega és az M-szám rejtélyének megoldása kapcsán. Plusz tetszik, ahogy apránként tovább építgetik Omega és Crosshair kapcsolatát.

 

Érdekes volt annak hangsúlyozása, hogy az M-szám mekkora rejtély a galaktikus átlagpolgároknak, de még a komolyabb kapcsolatokkal rendelkező fejvadászoknak is. Viszont, valahol logikus. Hiszen a Jedik berkeiben használt kifejezés lehetett a midi-chlorian (és valószínűleg ebből eredeztethető a kutatók által használt M-szám is), a barna köpenyeseknek pedig már nem maradt sok képviselőjük ekkorra. Egy átlagember nem meglepő, ha életében nem hallott még a midi-chlorianokról, vagy az M-számról, hát még arról, hogy ezek mit is takarnak.

 

Fennec feltűnésének örültem, szerintem kellően érdekes fejvadász ahhoz, hogy jobban megismerjük. A pénz iránti prioritása nem nagy meglepetés, hiszen ritkán áll fejvadásznak az, akit nem az anyagiasság vezérel elsősorban, vagy nem elég könyörtelen, és elhivatott ahhoz, hogy a morális dilemmákon túllendülve, bármit megtegyen a feladat elvégzéséért. Persze időnként a pénzéhségnél erősebb tud lenni a lelkiismeret, ami még a legkeményebb alakokat is megingathatja. Hogy Fennec esetében szó van-e egyáltalán ilyen jellegű megingásról, abban nem vagyok biztos, de ha a skála egyik végén a gátlástalan és erkölcstelen Cad Bane van, míg a másik végén a célszemélyt megmentő, majd örökbe fogadó Din Djarin, akkor a csajszi szerintem inkább az utóbbi személyiségtípushoz áll közelebb. Ez nem jelenti azt, hogy nem dobhatja fel a klónokat (én korábban Cidről is nehezen tudtam elképzelni ezt), de bizom benne, hogy van egyfajta becsületkódexe, ami felülírja a pillanatnyi haszontöbblet lehetőségét. És bár több évtizednyire vagyunk még tőle (így jócskán változhat a jelleme), de azért Fennec-et a The Book of Boba Fettben sem egy gerinctelen alakként ismertük meg, sőt... valamilyen szinten hűséges ahhoz, aki szerinte megérdemli. És azon oknál fogva, amiért később Fett mellé áll (a férfi megmenti az életét), támogathatja itt is az Osztagot (akik megoldották a préda-gondját és jelentős pénzhez segítették) az elárulásuk helyett. Vagyis: aki jót tett vele, azt pénzért sem árulja el. Aztán persze lehet, hogy ez végül csak egy naiv gondolat marad, és a nő ennek ellenére felnyomja Crosshairéket, ami aztán elvezeti a Birodalmat a Pabura. Az epizód végéből azért nem lehet kiidnulni, mert Fennec ugyanúgy kapcsolatba léphetett egy birodalmival a klónok kapcsán, mint egy kontaktjával az M-számú egyedeket kereső fejvadászok kapcsán. Nagyon ügyesen kétértelmű a szöveg...  

 

Omega pozitivitására nem győzöm újra és újra rácsodálkozni, ezért ki is kell hangsúlyoznom. Tényleg ő a lelke ennek a csapatnak, aki mindig próbálja mindenkiből a legjobbat kihozni, és a valamennyi negatív esemény ellenére derűlátó maradni. Jó volt látni, ahogy Crosshair helyzetének javításán dolgozott, és még a Gunjitól eltanult meditációt is bevetette az ügy érdekében. AZ utalt rá, hogy lehet lelki/mentális eredetű Crosshair problémája, de én egyre biztosabb vagyok benne, hogy a tantissi telepen történtek vannak rá ilyen kihatással. Nem véletlenül nem akar beszélni róla, hogy pontosan mit is művelt vele a Birodalom. Bármilyen visszavonhatatlan szörnyűségeket tett is Crosshair a Birodalom zászlaja alatt, akkor is rossz látni, hogy az identitásának egyik kulcsfontosságú darabkájának (a profi mesterlövész képességeinek) az elvesztésével fizet meg ezért. Érdekes, hogy Crosshair karakterfejlődésének egyik legjobb mércéje éppen Omega, amit ebben a részben is nehéz volt nem észrevenni. A korai epizódokban még rideg és tárgyilagos volt a lánnyal kapcsolatban, mint akinek mindegy, él-e vagy sem, baja esik-e vagy sem, csak a parancsok teljesítése számított. Innen eljutottunk oda - ahol jelenleg tartunk - hogy a férfi aggódik Omega testi épségéért és szívén viseli a sorsát. És nem mellesleg, immár Hunterrrel is sokkal harmonikusabb a viszonya, nem ellenkezik az Osztag vezetőjével.

 

Maga az akció része is tetszett (bár helyenként zavaróan sötét volt), egynek bőven megfelelő kis kalandra sikerült. A "krokodilokkal" nem volt nagyobb gondom, mint a Lothalon élő "loth-farkasokkal" vagy "loth-denevérekkel", amik nem voltak kevésbé földi élőlények, mint ezek a mocsári jószágok. A végén, Fennec lelécelésével elég nagy kockázatot vállaltak Hunterék. Mert azért, ez nem így működik: elvégezzük a melót az infóért, de az infót csak a meló elvégzése után hajtja fel az üzlettárs/vagy nem. Persze, Hunteréknek nem volt itt valódi választásuk, maximum az, hogy lenyomják Fennec-et, és annyi infójuk se lesz, mint amennyi az elengedésével lehet. De akkor is nagyon hazárdjáték szaga volt a csajszi elengedésének. Meglátjuk, hogy kifizetődő lesz-e végül. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, lekötötte a figyelmemet, de azért ez egyértelműen eddig a leggyengébb az eddigiek közül. Egy igazi szusszanós epizód volt az előző részek kavalkádjai után.

 

Tetszett, hogy ezúttal nem Wrecker volt a "felvigyázó", így Omega és Crosshair ismét kapott együtt játékidőt. Az ő kettősük nagyon jól működik. Az előző részek során többen pedzegettétek, hogy a kézremegés mögött "pusztán" lelki okok állhatnak, nem kell itt valami összeesküvésre vagy ismeretlen birodalmi technológiára gondolni. Örülök, hogy ez a vonal így valósult meg, mert ez is csak hangsúlyozza az átélt események komolyságát. A SW-ban sokszor a szereplők ki-be járkálnak a börtönökből, büntetőtáborokból stb. Jó, hogy néha azt is megmutatják, hogy az átélt traumák nem múlnak el nyomtalanul. Még egy olyan látszólag zord és sziklaszilárd személyiség esetében sem, mint Crosshair (persze tudjuk, hogy nála komplexebb, önmaga létezésének céljában és jogosságában mindig kételkedő klón nem igazán van). A gyógyulásra meg mi sem lehet kiválóbb helyszín, mint a Pabu. Csak maradjon is így.

 

Jó volt viszontlátni Phee-t, az évadban most bukkant fel először. Viszont nagy hiányérzetem maradt vele kapcsolatban, hogy Tech csak futólag került szóba, főleg ahhoz képest, hogy Phee viszonya sokkal-sokkal bensőségesebb volt irányába (már-már a románcot is súrolva), mint a csapat többi tagját illetően. Persze, hossző hónapok teltek el, nyilván a gyászfeldolgozás stb. off-screen megtörtént. Mégis, így egy kicsit idegenül hatott számomra Phee, kb. mint Cid, aki a második évad során szinte mindvégig már csak holoalak formájában jelent meg a csapat előtt (leszámítva persze a versenyzős részt).

 

Fennec felbukkanásának szintén örültem, teljesen váratlan volt számomra. Minden hidegsége ellenére a nő azért már itt is kiforrott értékrenddel bír (ez az első évadban azért kevésbé látszott meg), s bár nincs szívbaja, ha piszkos melót kell elvégeznie, azért inkább a becsületes utat preferálja, értékeli a bajtársiasságot stb. Egy fórumon azt írták, hogy a rodiai, akivel az elején tárgyalt, az nem más volt, mint Greedo. Lehetséges. A küldetés egyszeri látványos akció volt. A helyszín nekem az amerikai Deep South (mondjuk Louisiana vagy Alabama) hangulatát idézte, és még krokodilszerű lények is voltak. Érdekes volt a rovarszerű fejvadász, Sylar Saris. Szerintem ezt a fajt én már láttam valahol, de hirtelen nem tudom hova tenni. Szívós ellenfél volt az biztos. A végén azért ismét elbizonytalanodtam Fennec-et illetően. Szerintem nem véletlenül mutatták, hogy valakinek leadja a drótot. Lehet, Hunteréknek ismét menekülniük kell? És ez a Pabu végét is jelentheti.

 

Tetszett, egynek jó volt ez a rész, de azért nem ez az epizód fog késre menő vitákat generálni itt a fórumon vagy éppen szövevényes gondolatmeneteket beindítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az epizód végéből azért nem lehet kiidnulni, mert Fennec ugyanúgy kapcsolatba léphetett egy birodalmival a klónok kapcsán, mint egy kontaktjával az M-számú egyedeket kereső fejvadászok kapcsán. Nagyon ügyesen kétértelmű a szöveg...  

Nem is birodalmira gondoltam, hanem mondjuk Cad Bane-re. De lehet, hogy az emlegetett Assajj lesz a nyerő, aki utolsó éveiben fejvadászok között is volt.

 

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem ezt a fajt én már láttam valahol, de hirtelen nem tudom hova tenni.

Az EPIV kantin jelenetében tűnt fel először. Amúgy tényleg szívós volt. Hányszor kellett kábítóval eltalálni, hogy kifeküdjön? Hatszor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az epizód végi zene elég Ventress-es, szerintem vele beszélt Fennec

Nekem is Ventress ugrott be elsőre, elvégre a trailerekben már láttuk.  És túl vagyunk az évad felén, talán ideje is behozni, ha érdemben akarják szerepeltetni, nem csak egy rövid cameo erejéig.

 

Meglátjuk.

 

Jó rész volt ez is, mint kb minden rész az évadban, még tudtak az első két évadhoz képest is kapcsolni a fokozaton legalább egyet. 
Hiányozni fog ez a sorozat nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt ez a rész ezzel a két szálon futó dinamikával. Az előző epizódban együtt volt a csapat és igazából ott nyerte el Crosshair a megbocsátást, ahol szembe kellett néznie neki is azzal, hogy milyen károkat okozott másoknak azáltal, hogy a Birodalomhoz csatlakozott. Itt a Pabu-n játszódó történetben ügyesen vitték tovább az ő történetét azon a vonalon, hogy miután maga mögött hagyta a régi életét, most meg kell találnia az új helyét ebben a világban. A többiek számára már az előző évad során megvolt ez a próbatétel, amikor idejöttek a Pabura. Ez egy olyan világ, ami gyökeresen más volt, mint amit ők ismertek katonaként és ehhez alkalmazkodniuk kellett. Crosshairnek azáltal, hogy van ez a kézremgése és nem tud már úgy lőni, így a puszta létezése, mint mesterlövész is átgondolásra szorul. Eleve a klónoknak van egy olyan létkérdése, amit már anno Rex is feszegetett a TCW végén, hogy ők direkt a háborúra lett létrehozva, így nehéz elképzelni azt az életet, amiben nem ekörül forog az életük.

 

Crosshair ráadásul tényleg egy extrán zárkózott figura volt régebben is, tehát mielőtt megtörtént volna a szakadás a csoportban, azelőtt is olyan magának valónak tűnt. Most, hogy van ez a kézproblémája és át kell gondolnia, hogy mit tud kezdeni magával, ki is ő valójában a célkereszt nélkül, amibe belenéz a fegyver csövén, ezen túlmenően ő kicsoda. Ebben Omega nagy segítsége volt, akinek van egy olyan képessége, hogy érzelmileg nagyon jól tud kapcsolódni másokhoz és még a kifejezetten zárkózott Crosshairre is képes hatni. Ha visszaemlékeztek, már az első epizódban is megérezte, hogy Crosshairrel valami gond van, de itt a közösen átélt szökés a Tantissról is szerepet játszhat abban, hogy így tudnak egymáshoz kapcsolódni. Azért az első évad során, amikor hőseink végig Crosshair ellen mentek, nem gondoltam volna, hogy ekkorát tud fordulni úgy a világ velük, hogy közben tökéletesen koherensnek érződjön a történet.

 

A másik szál, ami talán nagyobb figyelmet is kapott az pedig Hunterék nyomozása volt, ami szintén élvezetesre sikerült. Adta magát a lehetőség, hogy Fennec Shand is visszatérjen, hiszen korábban ő is kutatott Omega után még az első évadban és ő egy olyan karakter, akit máshonnan is ismerhetünk. Ez a helyszín egészen egyedi volt, korábban nem emlékszem, hogy találkoztunk volna hasonlóval, talán egyedül a TCW 3. évada rémlik, ahol a Nal Huttán láttunk mocsarakat, de ez sokkal hangulatosabb volt. A krokodilok engem annyira nem zavartak, bár az igaz, hogy lehettek volna ennél ötletesebbek is, de amikor Hunterék hatástalanították az aknákat, az a jelenet szerintem így is remek volt, ahogy adagolták a feszültséget, meg az is jó volt, hogy itt maszkot kellett viselni a levegő miatt, ami nem annyira gyakori a SW-ban, pedig sok helyen adhatná magát. Az is tetszett, hogy a sáskaembert nem sikerült egyből lekapcsolni, hanem rendesen megszenvedtek vele, de annak örültem, hogy Fennec még itt nem verte át őket, mert közben felmerült bennem, hogy mi van, ha Hunterék már itt hoppon maradnak. Arra valahol számítottam, hogy nem lesz ez olyan egyszerű, hogy segítenek neki elkapni a célpontot és ő egyből el is árulja a fejvadász nevét aki segíthet, de érdekes opciókat nyitottak meg azzal, hogy nem mutatták meg a másik felet Fennec holohívásánál a végén...

Amikor elárulta Fennec, hogy a Birodalomtól akarta megóvni Omegát, ott nem tudom, hogy Hunterék összerakták e, hogy Nala Se bérelte fel Fennecet (aki vagy már akkor tudta, hogy mire lehet képes Omega és milyen veszélyt jelentene rá, ha kiderülni milyen értékes genetikai örökséget hordoz, vagy csak szimplán nem akarta, hogy a Birodalom kezére kerüljön), de azt tudhatják, hogy Nala Se segített neki megszökni. Az, ahogy Fennec bánt Omegával, meg ahogy elváltak ott egymással Cad Bane-nel, nekem valahogy azt sejteti, hogy nem az öreg kalapos volt, akit itt felhívott Shand, hanem valaki más. Adná magát Ventress, azt nem tudom, hogy valamelyik regényből, vagy képregényből ők ismerték e egymást, de történhetett ez az ismeretség akár offscreen is, de az még mindig kérdéses, hogy milyen formában tervezik visszahozni Ventresst... Most, hogy már ráfordulunk a szezon második felére tényleg adhatná magát, hogy Ventress nem csak a fináléra teszi esetleg tiszteletét, hanem már hamarabb is láthatjuk, de lehetne akár egy másik fejvadász is. Nem tudom Boba Fettel ők ismerhették e egymást, vagy van e valami ami ennek ellentmondhat a BoBF-ből, de ha már egyszer itt van Omega érdekes lenne az ő esetleges találkozásuk Alfával, esetleg az, hogy mit tudhat véletlenül Boba úgy, hogy hallott ezt azt a Kaminón.
 

Amúgy fura belegondolni, hogy ez a fogdossunk össze Erőérzékeny gyerekeket terv ez már benne volt a TCW-ben, benne volt a Rebels-ben és ott is nagyon aljasnak tűnt, de azt gondolni sem mertük volna, hogy közben Palpatinenak ilyen hátsó szándékai, ilyen gonosz elképzelései vannak. Arról ugyanis van egy sejtésem, hogy sok jóra nem számíthat az, akit elvisznek a Tantissra kísérleti alanynak. 
Az igazán nagy dolgok még hátra vannak, de addig is, ha ilyen részeket kapunk én nagyon boldog leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Wilde írta:

Ebben Omega nagy segítsége volt, akinek van egy olyan képessége, hogy érzelmileg nagyon jól tud kapcsolódni másokhoz

Olyan, mint egy terapeuta. :) A lány amúgy is feltűnően Crosshair-re van hangolódva a Tantiss óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az epizód is tetszett, bár egy kicsit visszafogottabb volt. A mocsárvilág nagyon hangulatos volt. A rovarszerű fejvadász érdekes ellenfél. volt. Jó volt újra látni Fennec Shandot. Illetve már a végkifejlet megelőlegezett valamit, amit az előzetes óta várunk. Érdekes lesz ez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem  volt rossz az eheti rész sem. Folytatódik a nyomozás az M-szám(Vajon mi lehet?:evil:) ügyében. Kiderül hogy fejvadászok sok M-számú egyedeket keresnek és rabolnak el a Birodalom számára.

Maga a történetvezetés hajazott az EP2-re ,illetve az EP5-re. Különválnak hőseink és felváltva nézhetjük a kalandjaikat.

Amit nem gondoltam volna még az első évadban, hogy  Crosshairt sajnálni fogom. Nagyon megható nézni hogy a kőkemény katona mennyi szeretet kap Omegától.

Szép ősszekötés az EP8-al, konkrétabban Rose szavaival Finn-ek a craiti csatában.

Mivel nem orvosi probléma Crosshair kézremegése, ezért továbbra is a lelki bajt sejtem a háttérben. Nagyon aranyos volt köztük az a párbeszéd mikor Omega mondta hogy javasolna valamit.

Mire Crosshair azt mondja hogy nem fogok örülni neki ugye? Erre Omega mondja hogy te semminek nem örülsz. Crosshair rábólint: Hát nem.:D

A másik szál meg inkább dűhített Shand miatt. Elképesztően arrogáns, fennhéjázó és beképzelt. Hát én a klónok helyébe biztos hogy elkapom a csirkenyakát és elkezdem levagdosni az ujjait amig nem beszél és nem mentem volna el helyette elvégezni a munkát. De még ott is milyen paraszt volt a klónokkal.. A végén a két klón meg szerintem nagyon naív volt. Elengedik Fennec-et mert azt igérte hogy visszajön? 

Simán lábon lehetett volna lőni a következő meg megy a fejébe ha nem beszél.

Na ő tényleg nagyon sokat fejlődik 30 év alatt a jó irányba.

Szerintem is Ventressnek szólt Fennec a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Simán lábon lehetett volna lőni a következő meg megy a fejébe ha nem beszél.

 

Az egyáltalán nem illett volna sem Hunter, sem Wrecker karakteréhez, hogy így próbálják szóra bírni Shandet, de errő a nő szerintem rá is játszott. Mármint úgy, hogy ő nincs birtokában az információnak, de ennek tudatában kihasználja a két klónt a saját céljaira. Egy ilyet mondjuk egy Cad Bane, vagy valami nehézfiú ellen biztosan nem húzott volna meg, ahol félő, hogy a másik tényleg úgy reagál, ahogy te is írtad... de ez a jók keresztje, hogy ők nem élhetnek ilyen módszerekkel.

 

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Olyan, mint egy terapeuta. :) A lány amúgy is feltűnően Crosshair-re van hangolódva a Tantiss óta.

 

Az jutott most eszembe, hogy nem tudom lehet-e erre valami speciális képesség, de a Star Trekben voltak a betazoidok, akik képesek érzékelni mások lelki megnyilvánulásait és lehet, hogy Omegának is van valami ilyesféle képessége, ami akár a klónozás során kerülhetett bele, amivel képes így ráhangolódni másokra, mint itt akár Crosshairre is, de korábban láthattuk ezt vadállatokkal kapcsolatban is, még ha nem is pont ilyen formában. Aztán lehet az Erőhöz is köze, vagy Omega szimplán csak ilyen mentalitásu, aminek jobban is örülnék, mert az ő "nyers klón" mivolta is már eleve kérdéseket vet fel, hogy mennyiben nyers, nem kellene még ilyen plusz képességeket is hozzáadni.

 

Amúgy nagyon kíváncsi leszek, hogyha tényleg Ventress volt a vonal másik végén, akkor ők honnan ismerték egymást Fennec-el. Az addig ok, hogy Ventress egy időben fejvadászként tevékenykedett és hallhatott Ventressről, vagy esetleg keresztezték is egymás útját, de azok után, hogy a Dark Disciple könyvben elvileg halottként hagytuk ott Ventresst, miután visszatér, akkor miért pont Fennec Shand lenne az, akivel olyan kapcsolatba kerül, hogy az csak úgy lazán felhívja, ha valami információ kell neki? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irjátok hogy szerintetek Ventress-el beszélt Fennec. De ő maga is M-szám hordozó nem? Jedi padawan volt először, és utána lett sith tanitvány. 

És mivel fénykardjai vannak, akkor a fejvadász céh tagjainak ez egy kisértés lenne, mert őt is bevihetnék, a birodalom számára... tévedek? 

Én inkább Cad Bane-re, vagy Boba Fett-re tippelnék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

De ő maga is M-szám hordozó nem?

Minden élőlény "m-szám hordozó", hiszen mindenkiben van midi-chlorian. De igen, neki is magas a midi-chlorian értéke, pont azért, mert ex-Éjnővér/ex-Jedi/ex-akolitus/ex-Sith tanítvány/ex-barátnő/ex-élőlény. :) Ugyanakkor nem biztos, hogy köztudomású, hogy ő Erőhasználó. Az meg nem biztos, hogy nyíltan viseli a fénykardot, de még ha igen, az automatikusan nem jelenti azt, hogy Erőhasználó is. Plusz sok sikert annak a fejvadásznak, aki őt próbálja meg bevinni. :evil:

Ventress azért lenne alkalmas jelölt arra, hogy itt lépjen képbe, mert ő el tudná magyarázni, mi a pék az az m-szám. Jedi és Sith is tanította, csak van valami halvány fogalma arról, mi a frász az a midi-chlorian.

Amúgy is Ventress a nagy visszatérő, akit lenne értelme rejtegetni (nyilván az epizódot nem annak tudatában készítették el, hogy aztán majd a trailerben lelövik a csaj megjelenését). Cad Bane rejtegetésére nincs igazán ok, pláne, hogy már szerepeltek is együtt ebben a sorozatban. Sőt mivel alaposan hajbakaptak, így az is valószínűtlen, hogy most meg olyan jóban vannak, hogy Fennec átad egy melót Bane-nek. Legalábbis szerintem fura lenne, ha az ellenlábasának tenne ilyen nagylelkű szívességet.

Boba Fett meg szóba sem jöhet, hiszen a The Book of Boba Fett-ből tudjuk, hogy ő és Fennec csak hírből ismerték egymást azelőtt.

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

a Star Trekben voltak a betazoidok, akik képesek érzékelni mások lelki megnyilvánulásait

A betazoidok telepaták voltak, nem csak empaták. Az Deanna volt, aki ember/betazoid hibrid, ezért a gondolatolvasó képességei nem fejlődtek ki rendesen. A Star Warsban a gondolatolvasás mindig az Erőhöz kötődik, ahogy a különösen kiélesedett empatikus készség is.

Omega szerintem egyszerűen egy kedves gyerek, aki mindenben megtalálja a jót, mindenkinek próbál segíteni és jó érzéke is van erre. Emellett jó megfigyelő és okos, ami segít neki érzkelni és megérteni a problémákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az Deanna volt,

Ő az én elmémben is kutakodhatott volna (meg a gatyámban is). :love:

 

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Minden élőlény "m-szám hordozó", hiszen mindenkiben van midi-chlorian. De igen, neki is magas a midi-chlorian értéke, pont azért, mert ex-Éjnővér/ex-Jedi/ex-akolitus/ex-Sith tanítvány/ex-barátnő/ex-élőlény. :) Ugyanakkor nem biztos, hogy köztudomású, hogy ő Erőhasználó. Az meg nem biztos, hogy nyíltan viseli a fénykardot, de még ha igen, az automatikusan nem jelenti azt, hogy Erőhasználó is. Plusz sok sikert annak a fejvadásznak, aki őt próbálja meg bevinni. :evil:

Ventress azért lenne alkalmas jelölt arra, hogy itt lépjen képbe, mert ő el tudná magyarázni, mi a pék az az m-szám. Jedi és Sith is tanította, csak van valami halvány fogalma arról, mi a frász az a midi-chlorian.

Mondjuk az érdekes, hogy a mi a francot kezd a Batch azzal ha megtudja mi az M-szám? Nagy valószínűséggel a midichlorian szó se fog mondani nekik semmit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ő az én elmémben is kutakodhatott volna (meg a gatyámban is). :love:

Jó is volt kamaszként Star Trek rajongónak lenni. :lol:

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mondjuk az érdekes, hogy a mi a francot kezd a Batch azzal ha megtudja mi az M-szám? Nagy valószínűséggel a midichlorian szó se fog mondani nekik semmit. 

Szerintem ezért is lenne szükséges minimum egy Jedi, aki ezt elmagyarázza nekik. Ha csak nem Nala Se-t mentik ki, hogy aztán kurzust tartson nekik, vagy fogják el magát Hemlockot e célból, de szerintem még ebben a korban is egyszerűbb egy Jedit találni, mint a másik kettő lehetőséget véghez vinni. :) 

Az meg, hogy a Birodalom Erőhasználókra vadászik valamilyen klónozási célból, szerintem elég nagy dolog lesz számukra, hogy ezt a projektet megpróbálják felszámolni - még ha nem is tudják, mi a Birodalom valódi célja ezzel.

Mondjuk túl nagy sikerrel nem járhatnak, hiszen a Rebels-ben az inkvizítorok mellékefoglalkozásként ugyanúgy vadásztak az Erőérzékenyekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ő az én elmémben is kutakodhatott volna (meg a gatyámban is). :love:

 

Mondjuk az érdekes, hogy a mi a francot kezd a Batch azzal ha megtudja mi az M-szám? Nagy valószínűséggel a midichlorian szó se fog mondani nekik semmit. 

Nagyon remélem, hogy nem az lesz a vége, hogy Omega-ból akár jedi is lehet......

Már nagyon elcsépelt ez a "mindenkiből is lehet jedi" dolog....

 

Hiába magyarázza el Omega-nak egy jedi, hogy mi van a vérében, ha ő maga semmit se tud erről addig a pontig, amig Nala Se be nem számol neki mi célból lett teremtve a kislány....

Ez nekem egy kicsit kusza, ez a szál......

 

A kövi rész cime a "hirnök" lesz, szóval nagy valószinűséggel, az az illető fog felbukanni, akivel Shand beszélt a rész végén. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Nagyon remélem, hogy nem az lesz a vége, hogy Omega-ból akár jedi is lehet......

Már nagyon elcsépelt ez a "mindenkiből is lehet jedi" dolog....

 

Hiába magyarázza el Omega-nak egy jedi, hogy mi van a vérében, ha ő maga semmit se tud erről addig a pontig, amig Nala Se be nem számol neki mi célból lett teremtve a kislány....

Ez nekem egy kicsit kusza, ez a szál......

Elég ha a klónoknak leesik, hogy valami nagy dologba rondíthatnak bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.