Ugrás a kommentre

3x15 - The Cavalry Has Arrived


Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Attól hogy nem gondolja ugyanazt mint te, még nem lesz ettől "kevesebb".

Biztos azért vettem ennyire rosszul mert @Dzséjt írása után hallgattam meg. :) Amúgy hol írtam, hogy kevesebb?

 

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Ráadásul elég szépen pontokba szedte mi nem tetszett neki (és jópár pontja teljesen valid is szerintem), nem csak odalökte, hogy "sz*r"

Az ezüst papír hasonlatot felhozhatnám, de inkább nem. :) Melyek a valid pontok?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy hol írtam, hogy kevesebb?

Azt, írtad, ennél ő "többet" szokott nyújtani, ebből következik, hogy az gondolod, hogy keveset nyújtott most.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyek a valid pontok?

Hogy a sorozat felvetett egy rakás kérdést, amit nem válaszolt meg. Azért az ne legyen már elég, hogy ezek majd talán meg lesznek válaszolva egy (vagy több) talán elkészülő sorozatban.

 

De akkor én is hadd tegyem fel a kérdést, hogy szerinted mely pontok nem állják meg a helyüket a videóban, és miért? :D szerintem egy helyen amúgy tévedett Rixon, hogy "mi lett Howzerrel?". Howzer beállt Rex csapatába, és szerepelt is ebben az évadban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt, írtad, ennél ő "többet" szokott nyújtani, ebből következik, hogy az gondolod, hogy keveset nyújtott most.

 

Hogy a sorozat felvetett egy rakás kérdést, amit nem válaszolt meg. Azért az ne legyen már elég, hogy ezek majd talán meg lesznek válaszolva egy (vagy több) talán elkészülő sorozatban.

 

De akkor én is hadd tegyem fel a kérdést, hogy szerinted mely pontok nem állják meg a helyüket a videóban, és miért? :D szerintem egy helyen amúgy tévedett Rixon, hogy "mi lett Howzerrel?". Howzer beállt Rex csapatába, és szerepelt is ebben az évadban.

 


A mi lett Howzerrel kérdést arra értettem, hogy mi történt vele, ami miatt már nem volt ott a Seeloson. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen események vezettek oda, hogy 3 főre redukálódott ez az egész a Lázadók idejére. Például ha részt vesznek a csatában a Tantisson és annak lesz ez az eredménye, az egy tökéletes megválaszolása lett volna ennek a kérdésnek. Főleg, ha mondjuk ebben Cody is részt vesz, ha már egy egész epizódot szenteltek annak, hogy ő is dezertált. Rex egész szerveződésének az volt a fő célja, hogy megtalálják a Tantisst és nekimenjenek, erre teljesen kimaradtak az akcióból. Mit csináltak ezidő alatt? Volt valami jobb dolguk, vagy wtf? :D Igazából ez a legnagyobb bajom, a többi csak rárakódik (Emerie hátterének és rendeltetésének hiánya, Schrödinger inhibitor chipje, "Scorch" halála stb).

Tök jó híd lehetett volna ez a sorozat a TCW és a Rebels között. Nem lett, vagy maximum egy ilyen 200 éves kötélhíd, ahol ha rossz helyre lépsz leszakad és leesel :D Sokkal több potenciál lett volna ebben, és egész egyszerűen összecsapottnak érződik az egész zárás, amit ráadásul három teljesen random és ad hoc módon építkező résszel vezettek fel. Üres kapura rúgtak és bedobás lett belőle. Gyakorlatilag csak azt zárták le, amit feltétlenül muszáj volt, és az epilógus révén még ott is benne hagyták egy folytatás lehetőségét. Nem érzem azt, hogy egy kerek egész történetet kaptunk volna, hanem mindent majd egyszer megválaszolnak, ami lehet, hogy jövőre, de lehet, hogy 10 év múlva, mint Barrisst. Miközben ezt itt is megtehették volna nagyon könnyen.

Ettől függetlenül azt a néhány pozitívumot is kifejtettem, ami viszont tetszett, külön kiemelve Nala Se önfeláldozását, ami tényleg az egész sorozat egyik legjobb pillanata volt. De ha valaki mindezzel nem ért egyet, vagy másnak ezek a dolgok nem annyira hangsúlyosak, hát ez van. Nem lehet mindig, mindenben egyetérteni. @Ody Mandrell ezt nem vallja. Neki csak akkor vagyok jó, ha épp az ő álláspontját megerősítő dolgokat mondok :'(

 

Idézet

Amúgy hol írtam, hogy kevesebb?


Kérdezte Ody. Nos, itt épp nem, de a YT-n írt hozzászólásod, miszerint még a hater szintet se éri el az okfejtésem, azért egy pöppet degradáló :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Azt, írtad, ennél ő "többet" szokott nyújtani, ebből következik, hogy az gondolod, hogy keveset nyújtott most.

Számomra többet. :) Lelkesen mentem fel az oldalra, aztán koppantam egy nagyot. Azért látogatom mert pozitív, lelkesítő. Hát ez most épp az ellenkezője lett. Elfogadom, hogy ez a véleménye, csak nem értem. 

 

13 perccel korábban, Yoda József írta:

De akkor én is hadd tegyem fel a kérdést, hogy szerinted mely pontok nem állják meg a helyüket a videóban, és miért? :D

Pl. Emerie létezése.... Most komolyan! Ez kit érdekelt ebben a részben? Meg úgy általában ezt miért létkérdés tudni? Biztos érdekes lehet, de ez csak széljegyzet, semmit nem határoz hogy tudod vagy nem. Aztán itt van Crosshair chipje. Nincs benne, ő mondta. Ezt Rixon nem hiszi el és fel van háborodva. :? Nem is értem... Ennyi erővel az SW-ben mindent meg lehet kérdőjelezni. Scorch, aki egy utolsó féreg volt a sorozatban végre megdöglött. Ez se tetszett mert ő a kedvenc kommandós valami videójátékban, a páncélja meg miért nem bírja ki a lövéseket? Ezek nekem nem valid kritikák, inkább mondanám erőltetettnek.

 

Rixonnak már jó pár rész óta baja van a sorozattal, végülis nem volt meglepetés ez a látásmód. De hogy a végén magát a szériát is szinte elmeszelte... Egyébként nem is lenne problémám ezzel ha nem róla lenne szó, mert ha egy fikagép írja, le se cs*kizom az egészet. :) 

 

Azt egyébként tudhatta volna, hogy ha az utolsó részig nem voltak ezek az "Emerie származása" szintű kérdések megválaszolva, akkor már nem is lesznek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Rixon írta:

Neki csak akkor vagyok jó, ha épp az ő álláspontját megerősítő dolgokat mondok :'(

Nem erről van szó. Nagyrabecsülöm a munkásságod, de ha valami nagyon nem tetszik annak hangot adok. Való igaz néha túl nyersen, ami talán nem a legjobb. Ezért még nyilván nem leszel a vörös s*ggű ördög. :) Egyébként jó hogy ide is leírtad, lehet reagálni rá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Számomra többet. :) Lelkesen mentem fel az oldalra, aztán koppantam egy nagyot. Azért látogatom mert pozitív, lelkesítő. Hát ez most épp az ellenkezője lett. Elfogadom, hogy ez a véleménye, csak nem értem. 

 

Pl. Emerie létezése.... Most komolyan! Ez kit érdekelt ebben a részben? Meg úgy általában ezt miért létkérdés tudni? Biztos érdekes lehet, de ez csak széljegyzet, semmit nem határoz hogy tudod vagy nem. Aztán itt van Crosshair chipje. Nincs benne, ő mondta. Ezt Rixon nem hiszi el és fel van háborodva. :? Nem is értem... Ennyi erővel az SW-ben mindent meg lehet kérdőjelezni. Scorch, aki egy utolsó féreg volt a sorozatban végre megdöglött. Ez se tetszett mert ő a kedvenc kommandós valami videójátékban, a páncélja meg miért nem bírja ki a lövéseket? Ezek nekem nem valid kritikák, inkább mondanám erőltetettnek.

 

Rixonnak már jó pár rész óta baja van a sorozattal, végülis nem volt meglepetés ez a látásmód. De hogy a végén magát a szériát is szinte elmeszelte... Egyébként nem is lenne problémám ezzel ha nem róla lenne szó, mert ha egy fikagép írja, le se cs*kizom az egészet. :) 

 

Azt egyébként tudhatta volna, hogy ha az utolsó részig nem voltak ezek az "Emerie származása" szintű kérdések megválaszolva, akkor már nem is lesznek. 


Emerie létezése nem egy orbitális kérdés? Ezelőtt a sorozat előtt nem láttunk sose női Jango Fett klónt, Omega eleve módosított volt és a pontos funkciója, jelentősége ki is derült a sorozatból. Ellenben Emerie ugyanolyan klón, mint a férfiak, öregedésgyorsítással, mindennel, csak épp nő. Ne mondd már, hogy nem lényeges kérdése, hogy őt miért alkották, a kaminoiak soha semmit nem csinálnak "csak úgy". Mi lett volna vele a cél, és miért kellett Hemlocknak magához vennie őt? Emerie gyakorlatilag főszereplői státuszba lépett elő a harmadik évadban, és semmi konkrétummal nem rendelkezünk a múltjával, és így a motivációival kapcsolatban sem. Az Echoval való párbeszéde tökéletesen alkalmas lett volna arra, hogy pár mondatban elmondja, miért volt ilyen sokáig hűséges Hemlockhoz, és most mi változott.

Scorch meg lehet, hogy téged nem érdekel, de most miért kell azért megszólni, mert engem igen? Valóban, az egyik kedvenc Star Wars-játékom a Republic Commando, és valóban, Scorch az egyik kedvenc karakterem belőle. Egy tragikus comic relief karakter volt, aki humorkodással fedte el, hogy milyen pszichés megterhelés éri a háború borzalmai alatt, majd dezertált a birodalmi seregből és a Mandalore-on telepedett le az osztaga életben maradt tagjaival. Ehhez képest itt egy random egybites gruntot csináltak belőle. Semmi más funkciója nem volt a jelenlétének, csak az, hogy ott legyen, majd megölték, ezzel elvéve annak a lehetőségét, hogy bármikor később szerepelhessen még más történetben. Elnézést kérek, hogy ez nekem nem esett jól.

Crosshair inhibitor chipjének pedig semmi értelme nincsen. Mivel, hogyan és mikor távolította volna el? És ha eltávolította, akkor minek a hatását erősítették fel a géppel? Egy katyvasz az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Rixon írta:

Emerie létezése nem egy orbitális kérdés? Ezelőtt a sorozat előtt nem láttunk sose női Jango Fett klónt, Omega eleve módosított volt és a pontos funkciója, jelentősége ki is derült a sorozatból. Ellenben Emerie ugyanolyan klón, mint a férfiak, öregedésgyorsítással, mindennel, csak épp nő. Ne mondd már, hogy nem lényeges kérdése, hogy őt miért alkották, a kaminoiak soha semmit nem csinálnak "csak úgy". Mi lett volna vele a cél, és miért kellett Hemlocknak magához vennie őt? Emerie gyakorlatilag főszereplői státuszba lépett elő a harmadik évadban, és semmi konkrétummal nem rendelkezünk a múltjával, és így a motivációival kapcsolatban sem. Az Echoval való párbeszéde tökéletesen alkalmas lett volna arra, hogy pár mondatban elmondja, miért volt ilyen sokáig hűséges Hemlockhoz, és most mi változott.

Talán olyan kísérlet volt, mint Omega. Emerie-ben semmi speciális nincs azon kívül, hogy nő. Lehet, hogy Omega kvalitásaival akart Nala Se létrehozni egy lányt, de ez elsőre nem jött össze. Nekem ennyi elég. A Hemlock mellé kerüléssel pedig már rég foglalkozni kellett volna, nem az utolsó részben elővezetni. Az alkotók ezt nem tartották fontosnak kifejteni. Szerintem ez nem nagy probléma.

 

8 perccel korábban, Rixon írta:

Scorch meg lehet, hogy téged nem érdekel, de most miért kell azért megszólni, mert engem igen? Valóban, az egyik kedvenc Star Wars-játékom a Republic Commando, és valóban, Scorch az egyik kedvenc karakterem belőle. Egy tragikus comic relief karakter volt, aki humorkodással fedte el, hogy milyen pszichés megterhelés éri a háború borzalmai alatt, majd dezertált a birodalmi seregből és a Mandalore-on telepedett le az osztaga életben maradt tagjaival. Ehhez képest itt egy random egybites gruntot csináltak belőle. Semmi más funkciója nem volt a jelenlétének, csak az, hogy ott legyen, majd megölték, ezzel elvéve annak a lehetőségét, hogy bármikor később szerepelhessen még más történetben. Elnézést kérek, hogy ez nekem nem esett jól.

Sajnálatos, hogy nem ebben a szellemben nyúltak a karakterhez. Ezért nem szóllak meg. Viszont nekem, akinek halvány lövése sincs az RC-ről, teljesen megfelelt a szerepe és a halála. Egyébként lehet, hogy őt is kondicionáltak azért lett teljesen másmilyen, mint a játékban. Ezt se magyarázták meg. :D 

 

13 perccel korábban, Rixon írta:

Crosshair inhibitor chipjének pedig semmi értelme nincsen. Mivel, hogyan és mikor távolította volna el? És ha eltávolította, akkor minek a hatását erősítették fel a géppel? Egy katyvasz az egész.

Biztos, hogy a chipnek a hatását erősítették fel? Hunteréket is elakarták torzítani a géppel, pedig nekik sincs chip a fejükben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Közben eléggé kibuktam Rixon véleményén....komoly csalódás számomra, ő azért ennél többet szokott nyújtani. :( 

 

 

 

Szerintem pedig nagyon nagyon sok igazság van abban, amit Rixon mondott.

 

Gyakorlatilag nem volt egyetlen darab igazi fordulat sem a részben. Egyenes vonalú egyenletes mozgás. Nekem őszintén szólva pontosan olyan volt a befejezés, mint az egész sorozat. És markánsan hasonlít a Mando 3. évadának zavaros és nem kielégítő happy end-befejezésére. Abban ugyanígy van a gonosznak egy nagyszabásúan bevezetett eszköze, ott a Gideon klónjai, itt a Batch átprogramozására szolgáló gépezet (amit Hemlock kihangsúlyoz, hogy tökéletesítette). Ahogy ott Mando egy gombnyomásra, úgy itt is Omega egy pillanat alatt ki tudja iktatni a hiper-szuper, tökéletesített gépet. Kész szerencse, hogy ezekbe a gépekbe mindig raknak önmegsemmisítő gombot! Legalább Wrecker vagy Hunter ébredt volna fel (legalább átmenetileg, ahogy magához nem térítik) úgy, hogy "good soldiers follow orders" - még tök jó payoff is lett volna az order 66-hez. Ha egy ilyet beharangoznak, felvezetnek, talán illene kijátszani. Mert szerintem pont ez az, amit úgy hívnak, hogy sz.r dramaturgia.

 

Emellett ott van Crosshair kézremegése. Egy évadon át vezetik fel, hogy már nem a régi, a minimumnak kéne lennie, hogy a kulcsfontosságú pillanatban, amikor lőnie kell vele, akkor elhibázza. Erre sem volt payoff.

 

Van, aki mindenáron szeretni szeretné a sorozatot, meg úgy általában az SW-t, tök rendben van. Én is többnyire, és elnéző is vagyok. Azt is látom, hogy most a többség ezt, mint pl. Star Wars Theory, ajnározza. Úgyhogy most engedtessék meg az, hogy azt a kisebbséget képviseljem, akik szerint ez nem volt olyan jó, mint ahogy az egész sorozat sem, az összképet tekintve. Ettől még nem diznizek, nem tették tönkre a gyerekkorom, stb. De igazságtalannak érzem ezt azzal a (most már számos) SW-tartalommal szemben, amik így vagy úgy, de megosztóak lettek, miközben szerintem lényegesen jobbak, mint a The Bad Batch zárórésze, záróévada és úgy en bloc az egész sorozat.

 

Arról nem is beszélve, hogy a csodagyerekre vigyázós, elrabolják-megszöktetik sorozatok is kissé felülreprezentáltak lettek (Mando, Obi-Wan, TBB), és ezekben rendre ugyanazok a panelok köszönnek vissza. Innen, a sorozat végéből nézve már tényleg komikus Omega sokszoros elrablása: szerencsére a gyerek feltalálja magát, és gyakorlatilag több ízben is sikeresen megszökteti önmagát a szuperlétesítményből. 

 

Nekem egyébként a sorozat csúcspontját éppen a 2. évad jópár része szolgáltatta: 2x03, 2x06, 2x07, 2x08, 2x12, 2x15, 2x16. A sorozat csúcspontjai is nagyjából nálam azokhoz a pillanatokhoz kapcsolódtak, amikor valaki vendégszerepelt, ami szintén sokat elmond a sorozatról (de idén már Ventress zavaros feltűnése sem tudott annyira feldobni). Üdítő kivétel Crosshair története és figurája, aki nagyon érdekes volt, főleg amíg külön szálon zajlott az ő története.

 

Őszintén szólva azt érzem, hogy igénytelenek voltak az alkotók, nem tettek bele olyan sok energiát, mint lehetett volna, vagy ki tudja, lehet, hogy átgondolták a scenario-kat és úgy voltak vele, hogy ez kifizetődőbb, ha egy ilyen laposabb akciódús fordulatmentes befejezést kapunk. Szomorú lenne, ha ezt abból a konklúzióból vonták volna le, hogy a merészebb dolgokat elutasítják a rajongók. A végére pedig beraktak egy hatásosnak szánt, de számomra inkább hatásvadászra sikeredett epilógust. Az egyébként becsületes és felelősségteljes tett volt az alkotóktól, hogy lezárták a sorozatot 3 évad után, mert ebben tényleg ennyi volt. Lezárhatták volna egy tartalmasabb záróévaddal, ahol több választ kapunk az első két évad által felvetett ténylegesen komoly és érdekfeszítő kérdésekre, de gondolom, ezek majd kiderülnek másutt. Végülis igazuk van, a rajongói visszajelzések őket igazolják.

 

Epekedve várom a Tales of the Empire-t, és még inkább a következő, nagyobb volumenű animációs sorozatot a Lucasfilmtől. A TBB nem lett se TCW se Rebels, és persze a Resistance-nél jobb, de azért bakker, eleve magasabbra lőtt, komolyabb célokat tűzött ki az elején.

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán olyan kísérlet volt, mint Omega. Emerie-ben semmi speciális nincs azon kívül, hogy nő. Lehet, hogy Omega kvalitásaival akart Nala Se létrehozni egy lányt, de ez elsőre nem jött össze. Nekem ennyi elég. A Hemlock mellé kerüléssel pedig már rég foglalkozni kellett volna, nem az utolsó részben elővezetni. Az alkotók ezt nem tartották fontosnak kifejteni. Szerintem ez nem nagy probléma.

 

Sajnálatos, hogy nem ebben a szellemben nyúltak a karakterhez. Ezért nem szóllak meg. Viszont nekem, akinek halvány lövése sincs az RC-ről, teljesen megfelelt a szerepe és a halála. Egyébként lehet, hogy őt is kondicionáltak azért lett teljesen másmilyen, mint a játékban. Ezt se magyarázták meg. :D 

 

Biztos, hogy a chipnek a hatását erősítették fel? Hunteréket is elakarták torzítani a géppel, pedig nekik sincs chip a fejükben.


Ha csak ennyi van Emerie történetében, akkor tényleg semmi akadálya nem lett volna, hogy legalább ennyit elmondjanak. Egy félresikerült kísérlet, mivel Hemlockot meg kitagadta a tudományos közösség az "etikátlan" munkája miatt, kellett neki egy asszisztens, ez lett Emerie. Mondjuk ahelyett, hogy Omega a falat cseszteti két részen keresztül, meg csúnyán néz a dokinénire, akár ezt kifejthették volna. Vagy ha már a felvezető részekben nem került erre a sor, akkor legalább pár mondatban mesélhetett volna a múltjáról Echonak itt a végén.

Scorch személyiségének változását már az inhibitor chip is magyarázza, nem ezzel van a bajom elsődlegesen, hanem azzal, hogy nem jutott lehetősége redemptionre, plusz mivel igazából a nevén és a kinézetén kívül semmi más jele nincs annak, hogy ő Scorch, így gyakorlatilag bárki más, egy random kommandós is lehetett volna, és akkor nem kell kinyírni. Ez így ebben a formában nem Scorch, a karakter, csak egy klón kommandós, akinek úgy van festve a páncélja, és úgy szólítják meg. Semmi más nem köti az eredeti karakterhez, így teljesen felesleges volt behozni, mint egy baitet az RC fanok számára (miközben amúgy a Bad Batch eleve egy elnagyolt Delta Squad, a Bad Batch sztorija meg jórészt ugyanazokat a kérdéseket boncolgatja, mint az utolsó RepCom könyv).

Explicit ki volt mondva az első évadban, hogy a chip hatását erősítették fel Crosshair esetében. Ami mellett eleve kb. lehetetlen, hogy ellenszegüljön, így a chipet se tudta volna kiszedni. Annyira nem áll ez össze sehogy, hogy én végig abban a hitben voltam, hogy csak úgy kondicionálták, hogy azt gondolja, már nincs a chip a fejében és önállóan cselekszik. A sorozat elején még fixen a fejében van, hiszen csak rá hat a 66-os parancs a csapatból, később meg már nem igazán kellett volna rá lehetősége legyen, vagy ha mégis, ennek igaán szánhattak volna egy olyan Crosshaires epizódot, mint amik jellemzően a legjobbak voltak pl. a második évadban. Az a gép, amibe Hunteréket rakták nem ugyanaz, mint amibe Crosshairt még az első évadban.

Szerkesztve: - Rixon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Rixon írta:

Az a gép, amibe Hunteréket rakták nem ugyanaz, mint amibe Crosshairt még az első évadban.

Ja hogy Te arra a gépre gondolsz. Volt egy teória, hogy kiégett a chip amikor a Braccán voltak. Talán akkor távolították el belőle. Crosshair meggyőződéses támogatója volt a Birodalomnak ezt ő is kimondja. Ezt most vagy elhiszem, vagy nem, de a rendelkezésre álló konkrétumokból ez rajzolódik ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváncsi vagyok hogy fog tetszeni nekem az utsó rész. Meglep hogy ennyire megosztóak igy utólag a vélemények. Nekem ez a sorozat nagyon bejött. Pláne a harmadik évad. A Rebelst is kedveltem, de ott nekem nagyon sok volt hogy szinte bármelyik birodalmi bázisra be tudtak törni úgy hogy még nagyon tervezni se kellett hozzá aztán egy bolygót is felszabadítottak amit valamiért a Birodalom nem szivott mellre. Kedvelem a Rebelst, pláne az Ahsoka sorozat fényében, de azért ott nekem túl sokszor kilógott a lóláb.

Az akcióknál gyakran hajlamos vagyok unatkozni, de itt a harmadik évadban ilyesmiről szó se volt: remekül volt összehozva, átélhető, izgalmas volt. Az elején amikor bemutatták Omega mindennapjait az meg hangulatban vitte a pálmát. Ha ezaz "igénytelen SW", akkor hűha...

De oké még nem láttam a végét. Az majd csak most jön nekem. Meglátjuk utána mit mondok. A spoilerek alapján már látom hogy nagy fordulat nem jön, de mondjuk ez pont nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Rixon írta:


Ha csak ennyi van Emerie történetében, akkor tényleg semmi akadálya nem lett volna, hogy legalább ennyit elmondjanak. Egy félresikerült kísérlet, mivel Hemlockot meg kitagadta a tudományos közösség az "etikátlan" munkája miatt, kellett neki egy asszisztens, ez lett Emerie. Mondjuk ahelyett, hogy Omega a falat cseszteti két részen keresztül, meg csúnyán néz a dokinénire, akár ezt kifejthették volna. Vagy ha már a felvezető részekben nem került erre a sor, akkor legalább pár mondatban mesélhetett volna a múltjáról Echonak itt a végén.

Scorch személyiségének változását már az inhibitor chip is magyarázza, nem ezzel van a bajom elsődlegesen, hanem azzal, hogy nem jutott lehetősége redemptionre, plusz mivel igazából a nevén és a kinézetén kívül semmi más jele nincs annak, hogy ő Scorch, így gyakorlatilag bárki más, egy random kommandós is lehetett volna, és akkor nem kell kinyírni. Ez így ebben a formában nem Scorch, a karakter, csak egy klón kommandós, akinek úgy van festve a páncélja, és úgy szólítják meg. Semmi más nem köti az eredeti karakterhez, így teljesen felesleges volt behozni, mint egy baitet az RC fanok számára (miközben amúgy a Bad Batch eleve egy elnagyolt Delta Squad, a Bad Batch sztorija meg jórészt ugyanazokat a kérdéseket boncolgatja, mint az utolsó RepCom könyv).

Explicit ki volt mondva az első évadban, hogy a chip hatását erősítették fel Crosshair esetében. Ami mellett eleve kb. lehetetlen, hogy ellenszegüljön, így a chipet se tudta volna kiszedni. Annyira nem áll ez össze sehogy, hogy én végig abban a hitben voltam, hogy csak úgy kondicionálták, hogy azt gondolja, már nincs a chip a fejében és önállóan cselekszik. A sorozat elején még fixen a fejében van, hiszen csak rá hat a 66-os parancs a csapatból, később meg már nem igazán kellett volna rá lehetősége legyen, vagy ha mégis, ennek igaán szánhattak volna egy olyan Crosshaires epizódot, mint amik jellemzően a legjobbak voltak pl. a második évadban. Az a gép, amibe Hunteréket rakták nem ugyanaz, mint amibe Crosshairt még az első évadban.

 

Tuti,hogy nem halt meg RC-1138 Gregor is felrobbant oszt túl élte . De szerintem sajnos valóban ennyi volt egyenlőre az ő története... Többre számítottam én is ,hogy mik vannak a tartályokban és Cody,RC-1138, exegol, nal see több infomorzsa,és a kaminoie klonozo technológia. De ez van egyenlőre. sok szempontból egyértelműen igazad van. Nagyon sok nyitott kérdés maradt. Reméljük idővel minden helyére kerül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont nekem, akinek halvány lövése sincs az RC-ről, teljesen megfelelt a szerepe és a halála.

Nekem, aki ismeri a Legends-beli változatát is, szintén megfelelt. A Legends-ben jelentős volt (mondjuk szerintem az egész Delta kommandó durván túlértékelt volt anno, mert annyira azért nem nagy számok, ám ez magánvélemény). Itt nem, más státuszt kapott. Nekem megfelelt ez is, és ehhez mérten kapott megfelelő halált. Más lett, de hát nem ő az első legendsbeli karakter, aki teljesen más módon tért vissza a kánonba. Emlékezzünk csak például Rukh-ra. Köze nincs a legendsbeli Rukh-hoz, sőt még a noghrik kinézetét sem tartották meg. Szóval akár Brutusnak is hívhatták volna, aztán lehetne azon vitázni, hogy miért nem Rukhot hozták vissza. :D 

 

1 órával ezelőtt, Rixon írta:

Explicit ki volt mondva az első évadban, hogy a chip hatását erősítették fel Crosshair esetében. Ami mellett eleve kb. lehetetlen, hogy ellenszegüljön, így a chipet se tudta volna kiszedni. Annyira nem áll ez össze sehogy, hogy én végig abban a hitben voltam, hogy csak úgy kondicionálták, hogy azt gondolja, már nincs a chip a fejében és önállóan cselekszik. A sorozat elején még fixen a fejében van, hiszen csak rá hat a 66-os parancs a csapatból, később meg már nem igazán kellett volna rá lehetősége legyen, vagy ha mégis, ennek igaán szánhattak volna egy olyan Crosshaires epizódot, mint amik jellemzően a legjobbak voltak pl. a második évadban. Az a gép, amibe Hunteréket rakták nem ugyanaz, mint amibe Crosshairt még az első évadban.

Ezt mondjuk én sem értem, mert szerintem egyértelmű az egész. A sorozat eléggé jól tisztázta, hogy a chipre hatnak a fejsérülések, illetve idővel amúgy is elmúlik a befolyásoló hatása. Crosshair pedig időt is kapott és, ami fontos, komoly fejsérülést is szenvedett (1x08 Reunion), ráadásul pont ott let hege az eset után, ahol általában a műtéti heg is marad a chip kiszedése után. Vagyis vizuálisan is utaltak rá, hogy Crosshair chipjét károsodás érte.

A változás ráadásul tetten is érhető. A braccai események előtt az árulókat simán kivégezte helyben, lásd 1x03 Replacements, amiben simán agyonlőtte Saw elfogott, immár fegyvertelen katonáját, majd ES-01-et habozás nélkül fejbe lőtte, amikor az megtagadta a parancsot. Végül gond nélkül kivégeztette a menekülteket. A Ryloth-on viszont Howzert és társait már csak letartóztatta (1x12 Rescue on Ryloth), annak ellenére, hogy a százados a célkeresztjében volt, és parancsot is adhatott volna az árulók kivégzésére, ahogy korábban. Semmi oka nem volt kíméleteskedni.

Mi több, az 1x15 Return to Kamino végén van egy fontos jelenet. Miután Crosshair bevallja, hogy eltávolították a chipjét és Hunter elkábítja, a 99-esek vezetője leguggol Crosshair mellé és elfordítja a fejét, megnézi a sebhelyet. Vagyis ellenőrzi Cross sztoriját. És mivel ezután Hunter egyszer sem kérdőjelezi meg birodalomhű társuk szavát ezzel kapcsolatban, biztosra vehetjük, hogy a chip nincs Crosshair fejében, és azután távolították el, hogy fejsérülést szenvedett. Vagyis a chip az 1x08 Reunion és az 1x11 Devil's Deal között került ki Crosshair kobakjából.

MSU3Izq.png

 

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amire már most szép alapokat adtak azzal, hogy pilótaként csatlakozik a Szövetséghez. Vagyis a polgárháborúban összehozhatja a sors Hera Syndullával, aki jelenleg pont az egyik Mando-verzum sorozat fontos szereplője. Már a szakmájuk által is összetalálkozhatnak, de ehhez akkor még hozzá vehetjük azt is, hogy Herának és Omegának van egy közös barátja a lázadásban: Rex.

Én meg közben rájöttem, hogy de hülye vagyok. Hát nem kell ide se közös szakma, se Rex. hiszen Hera és Omega már eleve gyerekkori barátok, te idióta. :facepalm:

8Hsb8af.png

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Bomarr írta:

Az akcióknál gyakran hajlamos vagyok unatkozni, de itt a harmadik évadban ilyesmiről szó se volt: remekül volt összehozva, átélhető, izgalmas volt.

Szerintem most se fogsz csalódni! Kíváncsi leszek mit szólsz majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Emellett ott van Crosshair kézremegése. Egy évadon át vezetik fel, hogy már nem a régi, a minimumnak kéne lennie, hogy a kulcsfontosságú pillanatban, amikor lőnie kell vele, akkor elhibázza. Erre sem volt payoff.

Erre csukló off volt. Onnantól már nem remegett a keze, ki volt iktatva a probléma. :D 

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Van, aki mindenáron szeretni szeretné a sorozatot, meg úgy általában az SW-t, tök rendben van. Én is többnyire, és elnéző is vagyok. Azt is látom, hogy most a többség ezt, mint pl. Star Wars Theory, ajnározza. Úgyhogy most engedtessék meg az, hogy azt a kisebbséget képviseljem, akik szerint ez nem volt olyan jó, mint ahogy az egész sorozat sem, az összképet tekintve.

Nem lehet, hogy tényleg tetszik nekik, nekünk? Azért mert kritikával élsz a sorozat iránt még nem jelenti azt, hogy csak azért "ajnározzák" mert olyan görcsösen szeretni akarnák... Ez önbecsapás lenne, és az SW fanbase-re amúgy se jellemző. 

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

a sorozat végéből nézve már tényleg komikus Omega sokszoros elrablása: szerencsére a gyerek feltalálja magát, és gyakorlatilag több ízben is sikeresen megszökteti önmagát a szuperlétesítményből. 

Egyszer lett elrabolva.

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Őszintén szólva azt érzem, hogy igénytelenek voltak az alkotók,

Haladunk. Mi lesz a következő? :D De tényleg, ha ez az igénytelen akkor még sok ilyen igénytelen sorozatot szeretnék látni. :D 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem lehet, hogy tényleg tetszik nekik, nekünk?

Én teganp úgy rágörcsöltem, hogy mindenáron csakazért is szeressem, hogy a nagy erőlködésben még a könnyem is kibuggyant, amikor Omega megölelte Crosshairt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Rixon! Tiszteletem jeléül kitöröltem a videód alá írt hozzászólásom. :) 

Nem azzal van a baj, hogy kifejezed egyet nem értésedet, inkább ez a retorika az, ami engem egy kicsit felidegesít az igazat megvallva. Azért, mert előfordul, hogy néha nekem se tetszik valami, attól még ne legyek már haterré degradálva, mert szerintem távolabb nem is állhatnék tőle. Ne csak ebben a két végletben lehessen már gondolkodni, hogy vannak a haterek meg a nem haterek. Arról nem is beszélve, hogy elmondtam a videóban is hogy noha nem ez lesz a kedvenc animációs sorozatom, szeretem a karaktereket akiket mozgatott, meg nagyon sok jó pillanat volt benne, csak a lezárás nekem lehúzza egy kicsit. Külön kifejeztem, mennyire várom az Acolyte-ot, mint következő sori, ami ráadásul meghozza a várva várt vérfrissítést. Hadd ne legyek már hater pls. Ez a halálom. Amikor valamiről pozitívan, vagy legalább nem lesújtóan nyilatkozok, ami a többségnek nem tetszett, akkor jönnek az idióták, hogy azért mondom amit mondok mert fizet nekem a Disney. Ne legyél már te a másik véglet, hogy ha meg valami épp nem jön be és ezt elmondom, akkor rögtön én vagyok a hater. Többre tartalak téged és a visszajelzésedet is ettől, ez így baromira nem konstruktív szerintem. Ez volt nekem az elsődleges problémám, nem az, hogy nem értünk egyet.

Szerkesztve: - Rixon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem azt írtam, hogy hater vagy, hanem az érveidet hoztam párhuzamba velük, ami így utólag nyilvánvaló túlzás volt részemről. Ezért is töröltem. Abszolút nem az SW-hez való hozzáállásodat kritizáltam. Egyébként is hogy lennél már hater? Szóval kicsit félreértetted ezt. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem én is a részt de nem volt kedvem még írni róla. Nem olvastam még el mindent amit írtatok, ezért lehet lesznek a válaszok.

 

Szóval nekem nagyon bejött ez a pozitív zárás: Féltem a negtívumoktól. A szívemhez nőttek a srácok, nem akartam hogy meghaljanak. Még Crosshair sem, pedig az első évadban rühelltem.

 Az sejthető volt hogy Zilo takarít majd, így is lett. @Dzséjt-nek bejött az a gondolata hogy annyira ismerik már egymás észjárását hogy a 99-esek tudni fogják Omega mit lép. Hát Echo egyből tudta hogy Omega engedte el Zillot és onnan hova megy.

Azt el nem tudtam képzelni hogy 3 klón hogy fog ennyi katonát legyőzni. Hát úgy hogy a fogvatartott klónokat kiszabaídtják és fegyvert adnak neki. Ez tök jó ötlet volt.

Végig izgultam a rész alatt mert bárki meghallhatott és itt komoly harcok voltak. Akkor meghült az ereimben a vér mikor elkapták a 99-eseket és Hemlock rájuk adta az áramot. Na mondom ha belőlük is CX lesz akkor mindennek vége. De hálistennek nem így lett és ez a nyomorult féreg elpusztult. Azt sajnáltam csak hogy nem rakták be az agyrohasztó gépbe és a legnagyobb dózist nem kapcsolták rá. Így egyszerü halála lett. Apropó Hemlock. Milyen megalázó volt már mikor Tarkin gyakorlatilag felmosta vele a padlót mikor mondta neki hogy odamegy. Ő fontosnak tartott magát aztán le se tojták a halálát.

Nagyon örültem hogy a kicsik elmenekültek Emerivel és annak meg külön örültem hogy a 99-esek éles sugarat használtak.  A klónkommandósok ellen is. Ők már nem a testvéreik.

Az is kemény jelenet volt mikor az a sok CX-klón megjelent. Őket azért nem egyszerü legyőzni. Itt azért belegondoltam hogy ezek a CX-ek is egykor normális klónok voltak és az agyturkászás miatt arra kényszerültek hogy az egykori bajtársaik ellen forduljanak. Hú de utálom ezt a Hemlock-ot.

Én mondjuk az egész rész alatt meghatottság alatt álltam. Fantasztikus ahogy ez a kis csapat összetart és nem engedik el egymást. Kiemelném Crosshairt aki párszor fel akarta magát áldozni de a többiek nem hagyták. Példaértékü mind az ő tette mind a többieké. Én itt bocsájtottam meg teljesen Crosshair nek. Mikor kimondta hogy megérdemlem. Már teljesen tisztában van vele miket művelt és őszintén megbánta.

Amúgy melyik kezét vágták le? Mert a végén mikor a bilincset ellövi a jobb mutatóujja van a ravaszon. Vagy rosszul láttam?

A vége is nagyon megható. A pabun letelepednek hőseink. Hát megérdemlik a pihenést. Amikor meg a felnőtt Omega le akart lépni és megjelent az idős Hunter azt megkönnyeztem. Még mindig vigyáz a "kislány"-ra.

Az hogy miért biztonságos a Pabu az könnyen magyarázható. Csak a tantissi bázison szolgáló Bbrodalmiak tudtak róla. Hemlock csak a saját embereit a saját hajóival küldte oda.  Ők meg meghaltak a végén. Magyarán a Birodalomban senki nem tudja hol vannak a 99-esek. Amikor Cid révén kiderült hogy a Pabun vannak akkor nem általános birodalmi mozgósítás volt, hanem csak a tantiss-i bázis intézkedett.

 

Amit hiányoltam és egyben furának tartottam hogy Tarkin csak így a Császár nélkül "belovagolt" és meglátva az eredményt nem értesítette Sidioust, hanem önhatalmulag bezáratta a létesítményt az anyagi forrásokat meg átcsoportosított a Halálcsillag-projektre.

Ma már ezt is meg tudom magamnak magyarázni. Szerintem találtak időközben egy jobb megoldást(látván milyen balfék Hemlock akinek a kezéből egy kislány meglépett) de persze partíban tarva a Tantisst is.

Tarkin látva az újabb káoszt, out off screen beszélt Palpival ő meg mondta neki hogy oldja meg a problémát és semmísitse meg a bázist(annak tudatában hogy van jobb megoldás, vagy más úton sikert értek el).

Persze ez csak az én agyszüleményem.

 

Szóval nagyon jó lezárást kapott a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Szerintem találtak időközben egy jobb megoldást(látván milyen balfék Hemlock akinek a kezéből egy kislány meglépett) de persze partíban tarva a Tantisst is.

Tarkin látva az újabb káoszt, out off screen beszélt Palpival ő meg mondta neki hogy oldja meg a problémát és semmísitse meg a bázist(annak tudatában hogy van jobb megoldás, vagy más úton sikert értek el).

Palpatine nem tudott Omegáról, így ez az elmélet nem igazán működik.

Jó lett volna Palpatine-tól valamilyen reakciót látni a fejleményekre, hogy ne kelljen ezt nekünk találgatni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Frenkie írta:

Amúgy melyik kezét vágták le? Mert a végén mikor a bilincset ellövi a jobb mutatóujja van a ravaszon. Vagy rosszul láttam?

Szerintem a jobb csuklója bánta. Az amelyik remegett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

Palpatine nem tudott Omegáról, így ez az elmélet nem igazán működik.

Jó lett volna Palpatine-tól valamilyen reakciót látni a fejleményekre, hogy ne kelljen ezt nekünk találgatni

 

Rosszul fogalmaztam. Tarkin sugalhatta Palpina hogy ez a bázis nem igazán lesz jó. Ha viszont Palpi nem tudott Omegáról, akkor meg is van a reakció hiányára a magyarázat. Valószinü az van neki beadva hogy zajlanak a kisérletek de nincs átttörés. Ezért tojik rá és adja át Tarkinnak a helyzet megoldását. Mondjuk az érdekes hogy Hemlock nem szólt Palpinak hogy Omega vére ok lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Rixon írta:


Emerie létezése nem egy orbitális kérdés? Ezelőtt a sorozat előtt nem láttunk sose női Jango Fett klónt, Omega eleve módosított volt és a pontos funkciója, jelentősége ki is derült a sorozatból. Ellenben Emerie ugyanolyan klón, mint a férfiak, öregedésgyorsítással, mindennel, csak épp nő. Ne mondd már, hogy nem lényeges kérdése, hogy őt miért alkották, a kaminoiak soha semmit nem csinálnak "csak úgy". Mi lett volna vele a cél, és miért kellett Hemlocknak magához vennie őt? Emerie gyakorlatilag főszereplői státuszba lépett elő a harmadik évadban, és semmi konkrétummal nem rendelkezünk a múltjával, és így a motivációival kapcsolatban sem. Az Echoval való párbeszéde tökéletesen alkalmas lett volna arra, hogy pár mondatban elmondja, miért volt ilyen sokáig hűséges Hemlockhoz, és most mi változott.

Scorch meg lehet, hogy téged nem érdekel, de most miért kell azért megszólni, mert engem igen? Valóban, az egyik kedvenc Star Wars-játékom a Republic Commando, és valóban, Scorch az egyik kedvenc karakterem belőle. Egy tragikus comic relief karakter volt, aki humorkodással fedte el, hogy milyen pszichés megterhelés éri a háború borzalmai alatt, majd dezertált a birodalmi seregből és a Mandalore-on telepedett le az osztaga életben maradt tagjaival. Ehhez képest itt egy random egybites gruntot csináltak belőle. Semmi más funkciója nem volt a jelenlétének, csak az, hogy ott legyen, majd megölték, ezzel elvéve annak a lehetőségét, hogy bármikor később szerepelhessen még más történetben. Elnézést kérek, hogy ez nekem nem esett jól.

Crosshair inhibitor chipjének pedig semmi értelme nincsen. Mivel, hogyan és mikor távolította volna el? És ha eltávolította, akkor minek a hatását erősítették fel a géppel? Egy katyvasz az egész.

 

IMG_20240502_232020.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tarkin se tudta mi folyik ott, nekem úgy tűnik saját szakállára cselekedett, már nem először. 

Szerintem is saját szakállára cselekedett Tarkin, ugyanakkor az egész balhéért Hemlock a felelős. Amit itt lezártak a Tantiss-ból, az kábé olyan, mintha azt mondanád, bezársz egy szétbontott gyárat. A vezető kutatók meghaltak, a kutatási anyagok elpusztultak, az áttörést jelentő alanyról meg már senki sem tud, ráadásul még le is lépett. Semmi ok már arra, hogy a Tantiss-létesítmény tovább üzemeljen. Maradtak azok a rejtélyes tartályok, amikben 99 százalék, hogy Palpatine-klónok vannak, mert mi más lehetne. De azokat a létesítmény lezárása és szétszedése során át lehet szállítani akár az Exegolra, akár máshová (bár mivel Palpatine az Exegolon támadt fel, nyilvánvaló, hogy oda viszik őket). A strand-crast kísérleteket már az Exegolon kezdték el, ezt abból tudjuk, hogy Snoke és Dathan már ott születtek. Valószínűleg az itteni kudarc sarkallja majd azokra a műveletekre. A sima klónozás lehetősége csak "amíg nincs jobb, ez is megfelel" elvben maradt, más megoldás után kell nézni mindezen események után. Jöhetnek a strand-castek.

Szóval mit kéne látnunk Sidioustól? Hogy morog a bajsza alatt? Mást nagyon nem tehet. Mindenki, aki ezért a kudarcért felelős, halott. És mindenki, aki ezeket a kísérleteket folytathatná, szintén halott. Na jó, Emerie még él, de sanszos, hogy az Uralkodó nem is tud Emerie létezéséről. Amikor utoljára ott járt, még Nala Se volt a vezető, Emerie Sidiousszal nem is találkozott, és csak egy klón asszisztens volt. Amúgy sem szokott Sidious olyan marha látványosan dühöngeni. Elkönyvel egy újabb kudarcot, talán kiélvezi, hogy Hemlock megmurdelt, vagyis megbűnhődött a kudarcáért, aztán mint mindig, tovább lép.

 

24 perccel korábban, Frenkie írta:

Mondjuk az érdekes hogy Hemlock nem szólt Palpinak hogy Omega vére ok lesz.

Szerintem főleg azért, mert amikor megtudta, hogy Omega a kulcs, akkor a kislány épp megszökött előle. Sidious meg pár perccel azelőtt adta a tudtára, hogy mennyire kibebatyottúl fontos ez a projekt. Aztán, amikor Omega meglett, még meg akarta várni, hogy kész eredményeket kapjon. Vagyis le akart tenni Sidious asztalára egy 100% m-számú Palpatine-klónt. Jobb a teljes sikert bejelenteni, mint elkiabálni az eredményt. Mert bár egy üvegcsényi vérre pozitív eredményt kaptak, egy kifejlett, életképes klón azért mégis más szint. Az üvegcsés teszt még nem garantálja feltétlen a klón m-számának megmaradását, csak pozitív irányba mutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.