Ugrás a kommentre

Kezdődik a 'The Clone Wars' sorozat!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kezdődik a ’The Clone Wars’ sorozat!

 

clonewars.jpg

 

 

Október harmadikán, azaz holnap után mutatják be Észak –Amerikában a Klón háború idején játszódó animációs filmsorozat első két részét. Ezek a száraz tények, de azért most is –hasonlóan a korábbi Star Wars eseményekhez- ennél jóval több bújik meg a háttérben.

 

A rajongók lelkére már közvetlenül a Revenge of the Sith bemutatója után hatalmas letargia telepedett, hiszen tudták, éppen az utolsó Star Wars mozifilmet tekintették meg a nagy vásznon. A legtöbbeknek azokban a napokban fogalmuk sem volt mi lesz a franchise sorsa.

Persze nem kellett sokat várnunk az örömteli hírre, mely szerint a Star Wars átköltözik a kis képernyőre, és a televízióban folytatódik tovább. Teltek az évek, a projektek pedig körvonalazódtak. Első körben egy 3D animációs sorozatot visz a rajongók elé Lucas, majd jön a várva-várt élőszereplős széria, amely egy teljesen új szeletét mutatja majd be a Star Wars univerzumnak. Láthatóan Lucas a maga teremtette világ két olyan korszakára próbál fókuszálni, melyek eddig homályban voltak. Bár a Klón háborúról korábban már készült egy sorozat (Genndy Tartakovsky prezentálásában), de az igazat megvallva az nem volt se elég átfogó, se elég méltó ehhez a történelmi korszakhoz.

 

Yoda_clonewarsanimated_gal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Megtartva hát a három éves ciklikusságot, idén debütál a ’The Clone Wars’, melynek összevágott első három epizódját a moziban láthattuk először. Ez nagyon jó jel volt a rajongóknak, mert előrevetítette egy hétről-hétre látható minőségi sorozat képét. Bár a kritikusok és az örök fanyalgók most is erőteljesen hallatták hangjukat, én szokás szerint csak a saját szememnek hittem, és az alapján amit láttam, a filmmel kapcsolatos minden várakozásom teljesült. Azt kell mondjam, hogy egyes jelenetek a moziban is megállták a helyüket! Kell-e ennél jobb előjel egy TV- sorozatnak? A kikerült előzetesek is mind azt az érzést erősítik, hogy ez egy eszméletlen jó széria lesz tele akcióval, humorral, és remek látvánnyal! Persze a történetet se vegyük félvállról, de én bízom benne, hogy az is megfelel majd az elvárásoknak.

 

Kinek szól tehát a Clone Wars? Nem kell nagy jóstehetség ama kijelentéshez, hogy valószínűleg azoknak a rajongóknak lesz nagy kedvence, akiket az első három mozifilm is rabul ejtett. Persze bárki tehet vele egy próbát, hátha rákap az ízére. Az igazat megvallva ez lenne a legjobb! Bátran ajánlom a fórum Clone Wars szekcióját, ahol mind az epizódokat, mind az aktuális témákat meg lehet beszélni. Gyertek minél többen!

 

Sajnos a magyar bemutatóról (szokás szerint…) semmi hír, így marad a kerülő út, amit mindenki maga találhat majd meg. Mi azt ígérhetjük, hogy amilyen gyorsan csak lehet, magyar feliratot biztosítunk a legfrissebb részhez, így segítve az élmény teljessé tételét.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elég lelkes lettem! :D Ez lesz az első sorozat, amit torrentről töltögetni fogok, ami már önmagában elég izgalom, és hát had ne mondjam, milyen jó lesz rendszeresen Star Warst nézni! :) Bárcsak a gyerekkoromban lett volna ilyen - akkor még lett volna időm is jobban kiélvezni az egészet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre a sorozatvárás kiteljesedik a Star Wars témakörre is :D (tudni kell rólam, hogy eddig is 5 sorozatot nézek párhuzamosan, ez lesz a 6. :D )

Sajnos a régi CW-nél ez kimaradt az életemből, mivel nem volt netem, így a magyar CN-n kellett várnom, hogy láthassam a részeket :)

Szerencsére (hála Milnet és Cern) ez már nem így van többet. (valahogy van egy olyan érzésem, hogy szombaton hajnali 3-4 körül kelek :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lelkesítő lett. Én már nagyon várom. Tűkön ülök és próbálom visszafogni magam, hogy ne nyomjam be már megint a filmet.

Egy apró észrevétel:

"Október elsején, azaz holnap után"

Az én naptáramon ma van október elseje, és holnap után harmadika lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

valahogy van egy olyan érzésem, hogy szombaton hajnali 3-4 körül kelek :)

Én meg úgy hétkor, vagy hatkor, és egy óra szórakozással kezdem, utána pedig közmunkával folytatom a napot. :D Bár lehet, hogy megfontolom a 4 órát. :D

Mi azt ígérhetjük, hogy amilyen gyorsan csak lehet, magyar feliratot biztosítunk a legfrissebb részhez, így segítve az élmény teljessé tételét.

Ígérem, gyors leszek és alapos. :eltökélt: :D

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt! Javítottam.

 

Nekem a szombati napom eléggé eseménydús lesz. Délelőtt oktatáson leszek, délután Cegléd -Fradi meccs és este jön a CW orba-szájba. Először a mozifilmet nézem meg, majd ha addigra van új rész akkor elkezdem tölteni. :D Persze veszek majd jó fajta rosé -t is, így lesz teljes az élmény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt! Javítottam.

 

Nekem a szombati napom eléggé eseménydús lesz. Délelőtt oktatáson leszek, délután Cegléd -Fradi meccs és este jön a CW orba-szájba. Először a mozifilmet nézem meg, majd ha addigra van új rész akkor elkezdem tölteni. :D Persze veszek majd jó fajta rosé -t is, így lesz teljes az élmény. :)

 

 

Az az Ody.Nálam itthon a hűtőben van pár Staropramen amit élvezettel fogok elfogyasztani ha torrenten lesz az első rész.Kolmilan:Rohadt gyorsnak kell majd lenned a fordításnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg szombaton érkezik meg a TCW könyv, szóval én tuti azt fogom olvasgatni (már ha tudom), míg meg nem jelenik a rész. Aztán utánna már csak kolmilantól függ, mikor tudom megnézni (de ne érezd, hogy nyomás alatt vagy, kolmilan :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg szombaton érkezik meg a TCW könyv, szóval én tuti azt fogom olvasgatni (már ha tudom), míg meg nem jelenik a rész. Aztán utánna már csak kolmilantól függ, mikor tudom megnézni (de ne érezd, hogy nyomás alatt vagy, kolmilan :) ).

Én a könyvet már megvettem. :D Megláttam egy könyvesbolt kirakatában, és nem sokat gondolkodtam... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a könyvet már megvettem. :) Megláttam egy könyvesbolt kirakatában, és nem sokat gondolkodtam... :D

Én nem találtam ebben a városban. Igaz, csak két könyvesboltban kerestem, de a másodikban azt mondták, hogy megrendelik és még kedvezményt is kapok. Én meg mondom, miért ne? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nah, nem tudjátok megmondani véletlenül, hogy Durge fel fog tűnni a sorozat folyamán? Gyakran dolgozott együtt Ventressel, és szerintem nagyon jó kis karakter volt... Nekem valahogy csak vele együtt lenne teljes a Dooku - Grievous - Asajj főgonosz gárda... Bár a Wookieepedián először azt írták ki, hogy szerepelni fog, aztán kivágták a listából, aztán megint ott van. Fene se érti ezt. Amúgy örülnék, ha egyszer a sorozatban még feltűnnének a karakterek, akik benne voltak a filmben, mondjuk Whorm Loathsom tábornok, például egy vallatási jelenetben, vagy bármi... Meg arra is kíváncsi lettem volna, hogy mi lett Ziroval? Megbüntették? És ha meg hogy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zironak szerintem elkobozták a vagyona nagy részét, és életben hagyták úgy, hogy ne is szerezhessen nagy vagyont. Egy hutt számára ennél nagyobb büntetés nem létezik.

 

Ebben tökéletesen egyetértek. A Huttoknál mindig is sokat számított a vagyon, és a pénz. A képregény, aminek a borítójának egy részlete a képeden van, Gyoka, abban is szerepelt Aarrba, aki például mindenáron titokban akarta tartani, hogy hitelt nyújtott valakinek, mert a Huttoknál ez abszolút nem szokás. Ami pedig Zirót illeti, én úgy hallottam, hogy maga Lucas kérdezte meg Filonitól, hogy ez a karakter nem meleg? Aztán a Filoni azt mondta, hogy nem lehet meleg, mert a Huttok hermafroditák. De félig igazat adok Lucasnak, mert eléggé úgy nézett ki.

Ami pedig a Durge dolgot illeti. Én csak a rajzfilmben láttam, abban is csak abban a kevés részben, amiben szerepelt. Azt, hogy milyen a képregényben, azt még nem tudom, képeket láttam belőle, sokkal keményebb, és ijesztőbben van ábrázolva, mint a rajzfilmben. A személyiségéről pedig nem tudtam mit megállapítani, mert csak a röhögését hallottam, amikor Obi-Wan átszúrta. Bár amikor megláttam, hogy kettévágták, és hogy összeáll... Tudom, Tartakovskynál meg sem lepődök az ilyesmin, de egyébként a képregényben is ilyen elpusztíthatatlan volt? Mert én úgy tudom, hogy Anakin úgy nyírta ki, hogy beküldte egy napba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig a Durge dolgot illeti. Én csak a rajzfilmben láttam, abban is csak abban a kevés részben, amiben szerepelt.

Én láttam azokban a részekben is, amelyekben nem is szerepelt :)

Nem, durge a képregényekben nem ilyen nagyon elpuszítathatatlan, bár ott sem egy könnyű eset. Nem mellesleg ott beszélni is tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam azokban a részekben is, amelyekben nem is szerepelt :)

Nem, durge a képregényekben nem ilyen nagyon elpuszítathatatlan, bár ott sem egy könnyű eset. Nem mellesleg ott beszélni is tud.

 

Én is láttam... :D

Most egyébként csak tippelgetek, de lehet, hogy a képregényekben nem olyan "nagyon elpusztíthatatlan", de a képek alapján sokkal keményebb legény, mint a rajzfilmekben. De ha jól tudom Durge már élt körülbelül ezer évvel a Yavini Csata előtt is... Nyilván azért élt el ilyen sokáig, mert a fajának ilyen különleges képessége van, hogy ilyen sokáig él, meg hogy ilyen kegyetlen regenerálódik. Bár a képregényekben ugyanúgy ilyen középkorra emlékeztető szerszámokkal küzd, mint a robbanó parittya, meg ilyesmik. Gondoltam, hogy tud beszélni... És, milyen? Jó a karaktere, vagy csak ilyen jellegtelen személyiség, aki inkább csak pózol a képregény oldalain, és küzd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És, milyen? Jó a karaktere, vagy csak ilyen jellegtelen személyiség, aki inkább csak pózol a képregény oldalain, és küzd?

Mint Ventress. Beképzelt, lenézi a Jediket - "már-ezer-éve-nem-öltem-jedit-naa-hadd". Annyira utálja őket, hogy Ventressnek kell visszafognia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint Ventress. Beképzelt, lenézi a Jediket - "már-ezer-éve-nem-öltem-jedit-naa-hadd". Annyira utálja őket, hogy Ventressnek kell visszafognia. :)

 

Atyám... Mit nem adnék, hogy egyszer elolvassak egy ilyet, lehetőleg magyarul... Nem tudom kiadták-e magyarul, de én SW képregényt azóta gyűjtöm, amióta megjelent a Episode III. különszám... Szóval azokban már se Ventress, se Durge... Sajna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egyébként nekem van egy olyan érzésem, hogy megint az lesz, mint a régi Clone Wars esetében, hogy megint Grievous lesz a sztár-főgonosz. Míg a filmben örültem, hogy Dooku és Asajj kapta a főbb szerepeket, megint azt látom, hogy Grievousnek van egyre növekvő szerepe. Nem mintha nem bírnám a karaktert, de akkor is.

Ezt a Durge témát is azért hoztam fel, mert kellemes színfolt lehetne a sorozatban, mert ha jól tudom csak az Obsessionben hal meg, és itt még lazán szerepelhetne. Mert attól is tartok egy kicsit, hogy ha Asajj mindig ilyen szerepeket kap, mint az Ambushban, akkor rövid időn belül eléggé elcsépelt egy főgonosz lesz. De remélem a forgatókönyvírok nem esnek bele ezekbe a hibákba. Dooku meg nagy kedvencem, szóval nála még a legkisebb szerepnél is örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Míg a filmben örültem, hogy Dooku és Asajj kapta a főbb szerepeket, megint azt látom, hogy Grievousnek van egyre növekvő szerepe. Nem mintha nem bírnám a karaktert, de akkor is.

Mivel Szeparatista részről Grievous az aktív szereplője a háborúnak, Dooku meg a háttérben mozgó politikai elem. Eleve, a filmekben is machinátor volt, nem harcos, csak akkor került összetűzésbe másokkal, ha elkerülhetetlen volt. Szerintem nem is illene hozzá, ha túl sokszor lépne a tettek mezsgyéjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben Ventress többet is szerepelhet, az már igaz. Meg nem is feltétlenül kell felvonultatni valamilyen főgonoszt az epizódok során. Lehet egy-egy droid parancsnok is az adott részben a szep. csapatok parancsnoka (vagy valami mellékes szereplő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.