Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Pedig számomra az EU ettől szép: mindenki annyit fogad el belőle, amennyit akar. Hiába imádom a TOR regényeket, a Sötét Nagyurat és számos más EU művet, ettől még a gyomrom nem veszi be a Palpatine-klónokat, Palpatine háromszemű fiát, vagy az abszolút univerzumon kívüli, hasonló SW-idegen őrültségeket. De ettől még számos (szerencsére túlsúlyban lévő) szelete van az EU-nak, amit kedvelek és a hivatalos SW univerzum (Ep1-2-3-4-5-6-TCW) részének tartok.

Ettől még értem, amit írsz, és a véleményedet sem próbálom átformálni. ;) Egyszerűen csak értelmetlennek látom az Ahsoka esetleges EU-s sorsán való aggódást, mivel: 1. valószínűleg nem sokat tehetünk ellene, 2. ha nem jön be, félre lehet söpörni, még ha sokaknak nehéz is figyelmen kívül hagyni. Bár én nagyon elfogult vagyok a témát illetően, ezt kár lenne tagadnom, így nagy valószínűséggel számomra csak a Filoni által kreált elemek lesznek mérvadók a karakter kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván, ha közel annyi SW témájú művet olvashattam volna, mint te, nekem sem lenne túl sok nehézségem szemezgetni az egyes művek közül. De tekintve, hogy én alig 4 hónapja vagyok azon a szinten, hogy egyáltalán foglalkozzak ezekkel a könyvekkel/képregényekkel, eddig csak nagyon keveset tudtam elolvasni, és hiába akarok többet is, a folyamatos írás, fordítás, borítókészítés, beírás, blogvezetés és még nagyon sokminden mellett egyszerűen nincs időm rá. Ha már én is túljutok néhány ezer oldalon, akkor biztosan meg tudok majd vonatkozni a lány sorsától. És tekintve, hogy már a hatodik évadról is pletykák terjengnek, addigra már remélhetőleg leszek azon a szinten, de ha most szembesülnék vele biztosan nem menne ilyen könnyen, s addig ezer más dolog is közbejöhet.

Szerintem az, hogy valaki aggódik egy szereplő sorsa felől és ezért nem akarja, hogy bizonyos dolgok történjenek vele természetes. Elvégre ki nem izgult volna a felsorakoztatott példáknál maradva Skywalkernél, mielőtt megnézhette volna a VI. részt? Pedig az sokak esetében már rég elkészült, mikor odajutottak, szóval az égvilágon semmit sem tehettek ellene, de attól még szerették volna, ha nem hal meg, győzelemre viszi a Lázadást, nem állt át a sötét oldalra stb. Ez a filmnézés része, ha nem izgul/aggódik valakiért az ember, akkor nem is érdekli az adott szereplő és unalmában nézi az egészet, vagy csak képben akar lenni a történéseket illetően, de akkor ne tegye, mert nagyon meg fogja bánni - én az SGU-val jártam így.

 

És mivel az egész beszélgetés úgy kezdődött, hogy én kifejtettem, miszerint személy szerint miért akarom, hogy Ahsoka meghaljon és ezt magyaráztam az azt követő hozzászólásaimban, már tényleg nem értem, hogy mit olyan nehéz megérteni abban, hogy azért nem szeretném, hogy az EU-ban haljon meg, mivel csak nehezen tudom különválasztani az EU-s műveket. És ennek értelmében bármi is történik majd vele ott, igen nagy vonzata lesz az általam elgondolt sorsában, bármennyire is próbálom majd a kérdéses művet figyelmen kívül hagyni, ráadásul jó eséllyel nagy csalódásként élem majd meg. Ezért én jobban járok, ha így történik, és általában, ha egy kitalált világban szeretnék valamit, azt azért szeretném, mert úgy számomra jobb lenne. A személyes vélemény ettől személyes vélemény és nem egy mindenki más nézeteire hatni kívánó kijelentés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nagyon egyszerű: ha már love-sztorit kell néznem a sorozatban, akkor egy jól megírtat akarok nézni, nem pedig egy Klónok Támadása 2.0-át. Ami a bemutatást illetti, sokkal jobban is meg lehetett volna oldani. Az egész "A Friend in Need" elméletileg arról kellett volna szóljon, hogy Ahsoka és Lux közelebb kerülnek egymáshoz. A probléma az, hogy semmi másról nem volt szó köztük, mint Lux bosszúhadjáratáról és a Halálőrségről, ennek ellenére a rész végén úgy viselkedtek, mintha heteket töltöttek volna együtt és alaposan megismerték egymást. Egész egyszerűen szörnyű felvezetés volt

Ezzel meg én értek egyet nagyrészt, bár mint az epizódértékelésemben is írtam, ez csak egy része a problémának. A másik a szerelem karakterhez való viszonyulása. Tehát, ha összejön Lux-szal, akkor valami hihető, karakterhez méltó oka legyen, ne az, hogy kicsapják a Rendből, csak mert minden elvét sutba dobó kis hercegnő lesz...

 

Szerintem el se tudjuk még képzelni, hogy mi vár Ahsokára ebben a szálban. Drámára számítok!

Remélem igazad lesz, de az is igaz, hogy a TCW-ben legtöbbször minden az, aminek látszik. Maul visszatérése kapcsán is szőttük a teóriákat, erre egyszerűen csak visszatért. Ahsoka és Lux esetébe se akarok többet belelátni, mint amire eddig utaltak. Legfeljebb kellemesen csalódok majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashley ejtett néhány szót a karakterről. Amennyire tudom, a fórum nagy része tökéletesen megérti angolul is, így inkább nem állnék neki a fordításnak...

 

The rough journey Ahsoka Tano has taken as a Padawan learner may pale in comparison to the road she’s traveled to fan acceptance.

“I know that a lot of people did not like her in the movie and then in Season 1,” says Ashley Eckstein, who has given voice to the Star Wars: The Clone Wars character since her first appearance in the 2008 feature film, and in now five seasons on Cartoon Network. “She was very snippy, she was very sassy, kind of a know-it-all. But I think now she’s comfortable in her own skin. She’s learned so much from Anakin, Obi-Wan, Plo Koon, even though she’s still a Padawan by title, it’s like she’s one of the gang. She’s earned their respect.”

Ahsoka makes her first appearance of Season 5 in Saturday’s episode, airing at 9:30am. Eckstein talked with me about what Ahsoka is up to this season, what it’s like being part of the Star Wars family, and about the secondary career (designing clothes aimed at female sci-fi fans) that she’s made for herself:

Channel Guide Magazine: So what does Ahsoka have going on this season on The Clone Wars?

Ashley Eckstein: Ahsoka has a lot going on in Season 5. You’re going to see her interacting with Lux Bonteri again. That relationship between Ahsoka and Lux has definitely been a much-talked about relationship with the fans. The fans don’t quite know what’s going on with Ahsoka and Lux, and there’s definitely some interesting feelings there that Ahsoka doesn’t know what to do with. I think the interesting thing about Ahsoka is we’ve seen her be so tough on the battlefield and in the Clone Wars that we forget that she’s only 16. While she is mature and wise beyond her years with her fighting skills, but when it comes to her emotions, sometime she still acts her age and we realize how immature she is. I guess immature is the wrong word, it’s just that she’s still 16. So in these episodes you get to see her have some emotions that are true to her own age. I guess that’s all I can say.

CGM: Ahsoka isn’t in every episode, sort of popping up for big stretches here and there. Is that how the series was always planned?

AE: Dave Filoni was very upfront in the beginning that the great thing about The Clone Wars is that we were going to get to explore so many characters — characters like Ahsoka that weren’t even in the movies, or characters that didn’t necessarily have a huge part in the movies and we would get to expand upon them. So we always knew that we weren’t in every single episode. But to me it’s more about the story development and the character development. Ahsoka may not be in every episode but the episodes she’s in we really get to see a lot of character development with her, and that’s what you’re going to see in Season 5. Particularly at the end of the season, she has I would say the most character development we’ve ever seen with her. It’s almost the culmination of five seasons coming to a head and we get to see how far she’s come and how much she’s learned. She’s definitely faced with some tough decisions. It’s a great season for Ahsoka, she grows up a lot.

 

CGM: Do you feel ownership over Ahsoka after five seasons?

AE: I don’t give suggestions about the character in terms of storylines. I don’t feel that I should, because that’s certainly not my strength. Dave Filoni and his writing staff, their ideas — and George Lucas, I mean, he’s very much involved in our show and in the stories and the writing — I couldn’t come up with anything better. However, where I do get an input is when I’m in the studio and I’m reading the lines. Dave is honestly the best director I’ve ever worked with, and is just great with actors. He gives us flexibility, especially now that we know our characters so well. So many of the episodes are written by different writers, and so they don’t necessarily get every single word right for how our character would say it. So we do have flexibility in saying, “OK, Ahsoka wouldn’t say it this way. But I’ll take this line and change this word and say it this way.” It’s not so much about the overall story but it is in the tone and how she delivers the line that I do have a say.

CGM: What’s the question fans ask you the most about the show?

AE: What happens to Ahsoka? They all ask that question, and I honestly don’t have the answer. I don’t know. They just wonder where she is, since she’s not in Episode III. Our show takes place in between Episode II and Episode III, so, you know, what happens to her? … I’m a fan in that sense, anxiously awaiting to see her future storylines. The questions also depend on the age. Kids are constantly asking me where did Ahsoka get her light saber? How did she make her light saber? The teenagers ask me a lot about Lux Bonteri and that relationship there. The adults, a question I’ve been getting a lot lately is does Ahsoka know about Anakin and Padme? So there’s a variety of questions that I get, and some I can answer, some I can’t, and some I just don’t have the answer to.

CGM: What have you enjoyed most about how the character has changed over the years?

AE: I’ve definitely grown attached to Ahsoka. She’s grown so much, and I think she’s grown into — and of course I’m a little biased — but I think she’s grown into the character that the fans always wanted her to be. I am definitely honest and I know that a lot of people did not like her in the movie and then in Season 1. She was very snippy, she was very sassy. She was kind of a know-it-all, but yet she was often finding herself getting into trouble. But I think now she’s comfortable in her own skin. She’s learned so much from Anakin, Obi-Wan, Plo Koon, even though she’s still a Padawan by title, it’s like she’s one of the gang. She’s earned their respect and she’s earned her stripes as they would say. She really is just good through and through. She tries to be the best Jedi that she can be and make the best decisions. Yes, she becomes more and more like Anakin as she’s trained under him, but in my opinion she’s still far from the Dark Side, and I do think she’s a great role model for kids.

CGM: Talk about just being part of the Star Wars community now, and what that’s been like.

AE: Being part of the Star Wars universe is definitely and honor and a privilege. It’s an opportunity that I realize not everyone gets, and so because of that, I don’t take that responsibility lightly. I kind of hit the jackpot in terms of characters and especially in the sci-fi world, so I want to do right by it. I want to do right by Lucasfilm and let them know they made the right decision and Dave Filoni for giving me this opportunity, and also to the fans. This is a beloved franchise that I’ve also been a fan of ever since, jeez, I don’t even remember the first time I watched Star Wars. It was definitely when I was under the age of 4. I don’t want fans to ever think I take it for granted, because I don’t. I want to make the most of it. I want to bring fans as much information and experiences from this world as I can. I just did my video diary from Celebration VI. I took them behind the scenes with me, because I felt like they mean so much to me, and they’ve been so kind, I feel like I’ve gained an army of friends throughout this whole process and I want to bring them with me as much as possible because it really is a community and I feel a responsibility to do my part in that community.

CGM: How do you feel about Clone Wars coming to an end, whenever that day arrives?

AE: Oh, I don’t even want to think about that! Being a part of the Star Wars universe has truly changed my life. Even past the show I will have these friends for the rest of my life. It definitely is sad to think that I won’t be able to work with them on a regular basis — and I don’t know when that is, so I hope we are still working for quite a while. But I also had the amazing opportunity to start Her Universe, my clothing line for girls, and it truly is because of Star Wars and my role of Ahsoka on The Clone Wars. I’m an actress, I’m not a fashion designer. I didn’t go to school for it, I don’t have the expertise and nobody would have given me a shot at designing apparel and merchandise for fans. Lucasfilm did. I had to start my own company, I didn’t get to cut any corners in terms of the licensing world. However, once I did that, they gave me the opportunity and I know I wouldn’t have gotten that if it hadn’t been for The Clone Wars. I’ll be forever grateful. I hope to continue to be making Star Wars merchandise for female fans for many years to come. Even if I’m not voicing Ahsoka, I hope to be in the Star Wars world even past that.

CGM: Other than the cuts and designs, what are some differences in clothes you make for female sci-fi fans?

AE: Half of all sci-fi fans are women. That’s a fact. Close to half of all Star Wars fans are women. We’re debunking that stereotype that Star Wars and sci-fi is just for the men. For me, it’s universal. It’s a story of hope, it’s a story that should be beloved by both genders. It transcends genders. However, we sometimes love these beloved properties for different reasons. Just because we like the same properties doesn’t mean we like the same designs. Sometimes we do, and I will just put it on a female-cut shirt, but sometimes we don’t. There are several designs that I don’t believe would have ever worked on a men’s shirt, but are very popular for Her Universe. I think we just listened to female fans. That’s the biggest thing that people didn’t do in the past, and that’s why maybe some merchandise didn’t work is they didn’t listen to the female fans for what they wanted. One thing with us women is we like to talk, and if you ask us what we want we’ll tell you. I think that’s the biggest thing is that I just really had an open dialogue with the female fans and asked them what they wanted. When you go to the Her Universe Facebook page or the Her Universe Twitter feed on my blog, that really is me running it and writing it. It’s no one else. I really get direct feedback from the fans and what they’re looking for. It’s been an interesting process, it’s been a learning experience, but it’s been fun. It’s been a lot of fun.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Mi van, ha a Disney akar valamit kezdeni Ahsoka karakterével az EP7-tel kapcsolatban? :hmm:

Szerintem képtelenség, túl sok idő telt el a TCW és az EP7 eseményei között, akármikor is játszódjon az új film. Remélem, hogy Ahsoka nem éli túl a Klónháborúkat, erőltetett lenne véleményem szerint ennek az ellenkezője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz látni a végzetét, bármi legyen is az.

 

Mi van, ha a Disney akar valamit kezdeni Ahsoka karakterével az EP7-tel kapcsolatban? :hmm:

Jajj hagyjál már a hülyeséggel. Ahsoka mint hatvan éves vén kripli? Meg miért is? A mozinézők zöme azt se tudná ki az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj hagyjál már a hülyeséggel. Ahsoka mint hatvan éves vén kripli? Meg miért is? A mozinézők zöme azt se tudná ki az.

Darth Maul visszatérését se gondoltuk volna soha komolyan még évekkel ezelőtt. Az ő esete után bármi megtörténhet.

Egyébként én is képtelenségnek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne? Az ő esete a leghihetetlenebb, amit a franchise-ba tettek.

Ahsoka szerepeltetése tényleg túlzás lenne.

 

De ott van pl. Mace Windu, aki csak egy kis Erő-villám sokkot kapott, és zuhant egy kicsit. Ugyebár, Luke is elvesztette a kezét és zuhant egy jó nagyot a Bespinen és mégis túlélte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

...

Igen előfordul a való életben is: hirtelen ami addig nagyon fontos volt másodlagos lesz vagy ha épp a szerelem útjában áll (már pedig Ahsokánál erről lenne szó) akkor eldobhatóvá válik.

...

Nem tudom, miért hasonlítod össze egy Jedi Rendben nevelkedett kamaszlány érzéseit két, érzelmileg finoman szólva sem kiforrott kiskorúéval? Teljesen más életkörülmények, értékrend, stb. Persze, a szerelem megváltoztatja az illetőt bizonyos tekintetben, de nem fog mindenáron kifordítani önmagadból. Ha mondjuk egy 13 éves lánnyal szakít a barátja, majd az emiatt öngyilkos lesz (igen, valós példa), még nem fogom azt mondani, hogy ha XY-nal is szakítanának, szintén öngyilkos lenne. A szerelem nem egy konstans, szigorú határok között definiálható valami... megváltoztat, de nem hathat mindenkire ugyanúgy. Különben én SW-univerzumbeli példát hoztam, az miért nem számít? Obi-Wan Kenobi is volt szerelmes, ennek ellenére a kötelességét választotta... a Jedi-ügy máshová szólította, pedig nem volt neki közömbös Satine, maradhatott volna Mandalore-on. Ezt hívják kötelességtudatnak.

 

De hogy témánál maradjak, akármennyire is szeretne bele valakibe Ahsoka (akit egyébként hároméves kora óta a Jedik neveltek fel és tanították, többek közt a fegyelemre, és a már említett kötelességtudatra - nem egy olasz család, vagy egy tatooine-i anyuka), nagyon erősen kétlem, hogy amiatt elhagyná a Rendet. Azt nem egy, és nem is két személy tudja, hogy a Köztársaságban valami nagyon elromlott, mégsem fordul mindenki az ellen, ami mellett harcol. Ha esetleg Ahsoka is úgy látná, hogy a Köztársaság romlott, mi a garancia arra, hogy hátat fordít mindennek, elmegy a naplementébe valami kölyökkel, ahelyett, hogy tovább harcol, és megpróbálja menteni, amit lehet? Elvégre ez egy Jedi dolga, ő pedig az eddigiek alapján jó úton halad a Jedivé válás terén. Az eddigi viselkedése és fejlődése alapján ő olyan személy, akit sokkal jobban foglalkoztat az, hogy másoknak jó legyen, mindent helyrehozzon, magyarán a kötelességtudata, mint az, hogy elmeneküljön a problémák elől és önös érdekekből hátrahagyjon mindent - mondván kit érdekel -, és eltűnni egy sráccal. Igen, én ezt karakteridegenségnek hívom. Abba pedig nem szeretnék belemenni, Anakin mennyire más tészta ezen a téren, mert evidens.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy részt egyet értek Sky, bár én még azt is el tudnám fogadni, ha Ahsoka tényleg Lux miatt hagyná ott a Rendet, csak írják meg normálisan ahogy egymásba szeretnek! Bár az alapján, hogy eddig milyen minősíthetetlen munkát végeztek ezen a téren, erre nem sok esélyt látok :(

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Klónok Támadása románca csak akkor cukrozott műanyag, ha nem nézel mögé (egyébként ez a mai kor sajátja. Miért cukrozott műanyag, ha két ember szereti egymást? Ja hogy ma a"teccő g*ci kő kóla" stílus van? Akkor bocsánat!). Gondolom a nagy szerelmi tapasztalatokkal a hátad mögött ez nem sikerült. :) És mi az, hogy minősíthetetlen munkát végeztek eddig? Láthatóan nem akarták még kettejüket komolyan összehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, egyáltalán nem a "kő kóla"-stílusra gondoltam, éppen ellenkezőleg. Egy szerelmi-szál szerintem akkor jó, ha nem kell mögé nézni, hanem ordít a szereplőkről, hogy oda vannak egymásért. Ott van például Han és Leia, akik nem kaptak félórányi giccses idillt a Birodalom visszavág-ban, de az az öt perc, ami róluk szólt milliószor átérezhetőbb, magával ragadóbb volt, mint a Klónok Támadása teljes szerelmi szála. Ne érts félre, elhiszem én, hogy Anakin és Padmé őszintén szerették egymást, de úgy gondolom, hogy néhány jelenetet leszámítva a film borzalmasan mutatta ezt be. Az alapján pedig, hogy eddig milyen szegényes volt Lux és Ahsoka kapcsolatának bemutatása tartok tőle, hogy a TCW-ben is meg fogják ismételni ezt a hibát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ott van például Han és Leia, akik nem kaptak félórányi giccses idillt a Birodalom visszavág-ban, de az az öt perc, ami róluk szólt milliószor átérezhetőbb, magával ragadóbb volt, mint a Klónok Támadása teljes szerelmi szála.

Tudtam, hogy ezt hozod fel példának. Az ő esetük teljesen más volt mint Anakiné és Padméé. Össze se lehet hasonlítani a kettőt. Az a "szeretlek" "tudom" románc pedig minden, csak nem átérezhetőbb és magával ragadóbb. A maga módján pedig sokkal giccsesebb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért nem jár kitiltás, ez 3 rész fikázása volt egyben! :)

Amúgy nekem is jobban bejön és átérezhetőbb a régi részek szerelmi szála, de ez csupán azért van, mert azt a két karaktert fényévekkel jobban kedvelem, mint a rinyagép Anakint és az amazon Padmét. A filmek alapján Anakinból teljesen hiányolom a lazaságot és a saját gondolatokat, Solo, ha nem is a légpéldamutatóbb karakter, jó szövegekben és cseles húzásokban sosincs nála hiány. Ellentétben a Jedinél néha még a fonalakat is lehet látni, amin rángatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj Ody lapozzunk, mert megint vélemény különbségeken vitázunk, pedig a múltkor megállapítottuk, hogy annak semmi értelme.

 

A lényeg: egyetlen kikötésem van az Ahsoka és Lux kapcsolatához (akár tényleg szerelem lesz belőle akár megmaradnak barátoknak), és pedig, hogy csinálják meg jól.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért nem jár kitiltás, ez 3 rész fikázása volt egyben! :)

Ne hallucinálj. :) Bár csak Te is ennyit "fikáznál" mint én... És nem kell poénkodni ezen, mert tudod, hogy nem nyerő, ráadásul erőltetett is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm:

Werebazs válaszára írtam ezt, a "milliószor átérezhetőbb, magával ragadóbb volt, mint a Klónok Támadása teljes szerelmi szála.". Nem tudom, miért kell a két szálat összehasonlítani, a régi egy mellékvágány volt, aminek nem volt olyan sorsfordító "végeredménye", mint az új részeknél. Ettől függetlenül, én pont ezért szeretem jobban, nem kellett belepillantanunk a pár legapróbb ügyeibe és nem kellett annyi nyálas, semmitmondó jelenetet végignézni a bimbózásról... Remélem Ahsoka és a kis barátja sem fog beleesni ebbe a csapdába és kap majd a TCW-ben még pár részt kettejük kapcsolata, jobban örülnék annak, ha epikusan meghalna (habár ez akkor mély nyomot hagyna a mesterében, ez pedig azért lenne rossz dolog, mert a filmekben említést sem kapott, így halála, úgymond feledhető lenne) , mint annak, hogy a szerelem miatt kilép, vagy eltűnik. Sajnos ő 100%-ban TCW sztár, amit kifejezetten sajnálok, szerintem jelenléte nagyon sokat dobott volna, főleg a III. részen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.