Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

:facepalm:

Werebazs válaszára írtam ezt, a "milliószor átérezhetőbb, magával ragadóbb volt, mint a Klónok Támadása teljes szerelmi szála.".

De akkor miért nem rakod be idézetbe? Azért van az a gomb, és akkor nincs félreértés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon-nagyon tetszett! Az eddigi 3 rész is jó volt, de most nagyon sikerült összehozni az izgalmakat, az akciót és a meglepetést, az érzelmekről nem is beszélve. :) Nekem Katooni volt végig a kedvencem, azzal az ártatlan mosolyával, és hogy nem esett hasra Petro hősködései előtt. Örültem, hogy Hondo a végén neki kacsintott. :)

Az ifjak a második résztől kezdve példamutatóan viselkedtek (az első epizódban erről még nem teljesen beszélhetünk), volt köztük összetartás, tudtak egy vezető mögött felsorakozni, bátrak voltak, de nem vakmerőek, és a körülményekhez képest átgondoltan cselekedtek. Ráadásul ennél élesebb helyzetekbe kevés elődjük kerülhetett a háború előtt. Yoda is büszke lett volna rájuk, kár hogy a végén őt nem hozták be a képbe, pedig szép keret lett volna, ha már vele kezdték a próbákat.

Ahsoka helytálásáról pedig már szinte nem is kell szólni, annyira egyértelmű. :) Olyan jó látni, hogy nemrég még ő volt az ifjú (a legifjabb), akiért izgulhattunk, most meg már kompetens mentorként lép fel a következő generációnál. Egyre jobban sajnálom, hogy vagy így, vagy úgy, de nem fogja megérni, hogy Jedi lovag lehessen belőle, pedig a legjobbak egyike válna belőle.

 

Hondo-val kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, amit Kiskósa:

Szinte szó szerint ezek jutottak eszembe nekem is, Jack Sparrow-val és agyonhasználással együtt. :) Nálam is abszolút favorit a jó öreg kalóz, de szeretem, amikor meglepetés, amikor megint felbukkan egy-egy epizódban, és nem megszokott. :)

 

Szerintem a sorozat végén meghal Asoka, hiszem a III.részben nincs benne ,már nem Anakin tanítványa , és 2-3 év alatt (ami a II.-III.rész között van) pedig nem lesz jedi lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sorozat végén meghal Asoka, hiszem a III.részben nincs benne ,már nem Anakin tanítványa , és 2-3 év alatt (ami a II.-III.rész között van) pedig nem lesz jedi lovag.

Én is attól tartok, hogy nem lesz elég idő már ahhoz, hogy lovaggá váljon, ahogy írtam is, de a halála nem biztos egyáltalán. El kell tűnnie valahogy, ez tiszta sor, de minden más mozgásban van. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elgondolkoztam rajta, hogy ha tényleg a halál lenne Ahsoka sorsa a sorozat végén, akkor mégis ki ölné meg. És mivel úgy gondolom, hogy a karakter presztízséhez illő halállal írnák ki a sorozatból, elképzelhető, hogy párbajban halna meg mondjuk Dooku, vagy ha még elvetemültebben gondolkodom Sidious ellen. Miért is ne? Leleplezi a Sith nagyurat, aki megöli, és senki sem tudja meg mi történt Ahsokával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Természetes dolog. Levágta a karodat, bosszút akartál állni." - hogy Palpatine-t idézzem. Baromi hülyén venné ki magát, ha Anakinnak egy végtagja elvesztése előbb érdemelne bosszút, mint tulajdon tanítványa halála. Ezen kívül, a "féktelen haragja" mindössze addig tart, amíg meg nem látja a fegyvertelen grófot, és belé hasít a gondolat, hogy a megölése méltatlan lenne egy Jedihez. Pedig egy Sith nagyúrról van szó, sőt, később még a dogmatikus Kenobi is megdicsérte Skywalkert a hőstettéért.

Ha Dooku megölte volna Ahsokát, a srác gondolkodás nélkül felszeleteli... emlékezzünk, mit tett a thusken táborban. Akkor nem gondolkodott el azon, hogy ártatlan, fegyvertelen nőket és gyerekeket mészárol le, akik egy Sith-el ellentétben semmivel nem szolgáltak rá erre. Meg akarta bosszulni az anyja halálát. Ezt elég indoknak tartom arra, hogy a tanítványa gyilkosával se bánt volna másként.

 

De ha már gyilkost kell keresni, Ventress-t mondanám... a rajta való bosszú kapóra jönne Anakinnak, aki így közelebb kerülne a sötét oldalhoz. Ráadásul a készítők így két elvarratlan szálat intéznének el egyszerre.

 

Egyébként én is eljutottam már odáig, hogy a halál lenne a legjobb sors Ahsokának... a TCW "szülötte", így annak keretein belül kell lezárni a sorsát. A TCW-t igen, de az EU-t nem figyelemmel követő nézők (akikből ismereteim szerint akad néhány) furcsán pislognának, ha a lány sorsára semmi választ nem kapnánk a sorozatban, mondván XY regényből megtudhatjuk majd. A kritériumoknak megfelelően csak két opció jut eszembe (kíváncsi lennék arra a 7-8-ra, amiről Filoni magyarázott), a halál és a szerelem. Parancstúlélőt kreálni belőle nem lenne túl szerencsés, a Rendből való kirúgás, vagy annak elhagyása pedig csak egy reális, és eddig felvezetett módon jöhetne össze. De a szerelemről, mint sorsról már 6 milliárdszor leírtam, mit gondolok, így értelemszerűen marad a másik verzió. Azt pedig inkább egy társai életét megmentő önfeláldozásként képzelem el, mint egy másik karakter által kiosztott halálnak. Sokkal drámaibb, karakterépítőbb és szebb befejezést nyújtana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem lenne jó, ha Dooku ölné meg Ahsokát, Anakin egy pillanatig nem habozott volna, hogy lefejezze-e a grófot, ha így lett volna. Azt meg elég nehéz elképzelni, hogy Palpatine-t, aki évekig az orránál fogva vezette az egész Jedi tanácsot, pont egy padawan tudná lefülelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értettem valamelyik Sith esetleges szerepét Ahsoka halálában, hogy szépen elsuttyogják, nem tudják meg a Jedik, ezzel is fokozva Anakin hajlását a düh és a Sötét oldal felé.

Ja, és kit okolna Anakin azért, hogy nem derül ki Ahsoka gyilkosának kiléte? Hát a Jedi Tanácsot. Gondoljunk csak arra, hogy amikor "Rako Hardeen" szökésben volt, milyen pipa volt a Tanácsra, hogy "futni hagyták".

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ahsokával mi az úristen fog történni? :o A Sky által belinkelt videó végén azért rendesen zörög a bokor... Érti valaki tisztán, mit mond Yoda? Nekem csak a vége van meg.

 

Egyébként...

 

 

Szerintem most fog elszakadni Anakintól Ahsoka. És Palpi keze biztos benne lesz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha még jön 1 évad, akkor korainak tartom. :)

 

Nem semmi, pár képkocka hogy fel tudja csigázni az embert. Már eddig is a legvárósabb szál volt számomra az évadból, de úgy fest, beigazolódni látszik a fan teória, amit még Werebazs írt be anno. Miszerint (már ha jól rémlik)...

 

Palpatine mesterkedése okán Ahsokát valami miatt a Köztársaság árulójának bélyegzik, ezért vadásznak rá klónok (ez érdekes előszele lehet a 66-os Parancsnak). Így Coruscant Alvilágába menekül, ahol szembekerül a rá vadászó Ventress-szel... De ezt Werebazs precízebben le tudná írni. A lényeg, hogy valószínű ennek bekövetkezése. Azt korainak tartom, hogy bármi lezárás jellegű történjen a karakterrel, de fejlődést mindenképp várok egy érdekes sztori keretében. :yes: Talán itt kerül sor a rég óta emlegetett sötét döntésére is... :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:

"Hozzátok vissza ezt az elveszett gyermeket, mielőtt túl késő."

Ezt mondja Yoda :)

Szerintem az lesz, hogy csak a Jedik menthetik meg Ahsokát, és a klónokat nem lehet leállítani mert Palpitól kapják a parancsot.

Egyébként ez lesz a valaha legjobban várt szál nálam, hihetetlenül izgi lesz.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dramaturgiailag nem lenne túl jó, ha Dooku ölné meg. Az EPIII vívójelenetében ugyanis egy szó se esik erről, ami Ahsoka jelentőségét elnézve, érthetetlen lenne.

 

Abszolút egyet értek veled. Működik a jelenet már 7-8 éve, tehát semmi szükség effajta (utólagos belemagyarázott) összekötésekre a tcw és a mozifilm közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az lesz, hogy csak a Jedik menthetik meg Ahsokát, és a klónokat nem lehet leállítani mert Palpitól kapják a parancsot.

Egyébként ez lesz a valaha legjobban várt szál nálam, hihetetlenül izgi lesz.

Szerintem is nagyjából erről lesz szó. De jó kapocs lehet a 66-os Paranccsal, ha néhány klón esetleg megtagadja a parancsot (Rex lenne az egyik leglogikusabb, így őt is továbbépítenék) és nem végez Ahsokával egy kihagyhatatlan alkalom során...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, mondjuk lehet nagyon mellé lövök majd ezzel:

 

 

Több lehetőség is összeállt a fejemben. Én most csak azokat vázolom fel amik konkrét befejezést szán neki. Mert olvastam olyat is, hogy lehet, hogy elküldik egy távoli misszióra, vagy csak simán más mesterhez kerül valamilyen oknál fogva. Ezekkel nekem az a bajom, hogy nem vállalják fel vele a befejezést tehát, hogy úgy mondjam a kényelmesebb megoldást választanák ezzel az írók, remélem azért ennél kreatívabbak lesznek + tökösebbek is.

Tehát a túlélős részt én úgy képzelném el, hogy lehet ez most túl meredek, de én még nem mondtam le a Lux-al való kapcsolatáról. Tudom, hogy maga a műfaj nem egy love story, de attól még kaphat fontos szerepet a szerelmi szál és ez lehetne az, ami miatt esetleg kilép/kizárják a Rendből. Lehet, hogy úgy alakul egy akció, hogy eltűnt és azt hiszik, hogy meghalt és így maga mögött tudná hagyni az előző életét a szerelméért és együtt élnének Luxal. Ami még ütősebb lehetne, ha Anakin is benne lenne, vagy legalábbis ő tanácsolná neki, mert a maga példájából tudná, hogy milyen nehéz így "hazugságban élni" (ahogy ők mondják az Ep. II-ben) persze azt is lehetne, hogy ő, mármint Anakin pont ellenzi és ebből lehetne egy nagyon jó kis mester-tanítvány konfliktus (amit hiányoltam az Onderon szálból) Mondjuk ehhez egy jó felvezetés kellene a következő évadban...

Ha az egy kicsit csöpögős, vagy romantikus volt akkor nézzük a negatív befejezést: itt Ahsoka halálánál egyértelműen azt képzelem el, hogy még a 66-os parancs előtt, tehát a sorozat keretein belül nem pedig offscreen végeznek vele (az megint nem lenne egy tökös húzás). Én itt mindenképpen valami olyasmire gondolok, hogy feláldozza magát Anakin érdekében, aki ez ellen nem tud mit tenni és látja a szeme előtt meghalni Ahsokát, aki őmiatta áldozta fel magát. Valahogy az nincs előttem, hogy Grivi vagy a Gróf úr ölné meg, ugyanis ez egy elég nagy negatív töltésű érzelmi töltetet jelentene Anakinnak az említettek irányába, ami viszont az Ep. III-ból kimaradt. Tehát a filmekben nem volt ilyen jellegű utalás (az is igaz, hogy az ellenkezőjére sem, de nekem ez így nem feküdne) és ezért nem tudom elképzelni, hogy ők ölnék meg. Felvetődhetne Cad Bane is, mint lehetséges gyilkosa, akit én nagyon bírok az egyik kedvencem, de az valahogy az én szemembe az olyan méltatlan lenne Ahsokához, hogy nem egy erőhasználóval szemben maradt alul (ezzel persze nem Bane érdemeit akarom csökkenteni, lehetséges, hogy le tudná győzni Ahsokát, de mondom az olyan méltatlan lenne szerintem). Én inkább valami olyasmit képzeltem el, hogy valamilyen katasztrófa, külső körülmény, vagy legalábbis nem egy személy okozná a halálát, úgy hogy ő feláldozná magát Anakinért. Itt lehetne egy olyan párbeszéd a végén mielőtt végleg elhunyna Ahsoka lángja, hogy még utolsó szavaival elmondaná neki, hogy milyen fontos ő az erőben és a háború szempontjából és ez azért lehetne nagyon drámai, mert később ugye tudjuk mivé vált a mestere :) Közbe eszembe jutott még az is, hogy Sidious is megölhetné, hogy félreállítsa Anakin felé vezető útjáról, mert őt a tanítványa, úgymond túl a világos oldal felé húzza és ezt felismerve állítani félre Ahsokát drasztikus eszközökkel. Az is elképzelhető, hogy az idei széria fináléjában pont Sidious hozza szorult helyzetbe Ahsokát, de mivel itt még nem jár sikerrel ezért keményebb módszerekhez folyamodna a záró évadban :D

 

 

Egyébként nálam jóval hozzáértőbb emberek írják a sorozatot szóval így vegyétek :D

Szerintem is ezen 2 lehetőség közül (szerelem, halál) választanak neki sorsot az írók. Az, hogy agyalnak rajta, talán jó előjel annak fényében, hogy nem a legkézenfekvőbb megoldást választják.

A Lux verzióval továbbra is annyi a gondom, mint eddig... miért hagyná el Ahsoka a Rendet (illetve kockáztatná a kizárását) a saját vágyai miatt? Ebbe nem megyek bele újra, de nálam ez a legnagyobb bökkenő a szerelem, mint sorsban. Facebookon KisKósa írt egy fokkal jobb megoldást erre... a 66-os Parancs után - amikorra a Jedi Rend darabjaira hullott - ismét találkozik Lux-szal, és ekkor alakul ki valami. Mondván, itt már a saját fennmaradása, a Rend eszméinek életben tartása és a következő generáció megteremtése a célja. Ezzel is csak annyi a probléma, hogy TCW-n kívüli sors, vagyis sorozatbeli lezárásnak nem jó.

A halála kapcsán egy Weapons Factory-beli, drámai jelenetet képzelek el, persze hatványozottabb érzelmekkel. Az önfeláldozása sokkal komorabb hatást keltene számomra a gyilkosságnál (ráadásul megalapozná Anakin Ep.3-beli félelmét, hogy elveszti feleségét). A halála sokkal érdekesebb és karakterhez méltóbb befejezést nyújtana a "love story"-nál.

De én sem forgatókönyvírónak készülök. Annak csak örülök, ha nem lesz igazam és találnak egy frappáns lezárást, ami nincs teletömve erőltetett románccal, és a halálát sem kell végignéznem benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nagyjából erről lesz szó. De jó kapocs lehet a 66-os Paranccsal, ha néhány klón esetleg megtagadja a parancsot (Rex lenne az egyik leglogikusabb, így őt is továbbépítenék) és nem végez Ahsokával egy kihagyhatatlan alkalom során...

Csak az a baj, hogy erre még a leghalványabb utalás sincs a filmekben. Sok sebből vérezne a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy oldal: luke skywalker-ről, ott van középen egy ilyen képes adatlap, és a tanítványok között szerepel az "ahsoka tano". Nézzétek meg:

http://kaminopedia.wikia.com/wiki/Luke_Skywalker

 

Ha luke-nak tanítványa volt ahsoka, akkor biztos túlélte a 66-os parancsot, mert luke bőven a 66-os parancs után élt.

 

Sőt, mi több, kyle katarn adatlapján láthatjuk a mesterek alatt, hogy "ahsoka tano".

http://kaminopedia.wikia.com/wiki/Kyle_Katarn

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is: használd a szerkesztés gombot. Másdoszor pedig ez a forrás nem sokat ér. Akár én is írhattam volna. Majd ha a készítők elárulják mi lesz a sorsa, akkor megtudjuk. :) Amúgy Luke -nak, hogy lehetett volna már tanítványa Ahsoka? Ekkora baromságot kitalálni is nehéz, nem hogy bevenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami elvetemült idióta szerkeszthette át, mert még a legnagyobb EU-s tudásommal nézve is marhaság. Már csak Kyle Katarn miatt is. Egyébként sem adok a magyar nyelvű Star Wars enciklopédiák szavára, főleg, hogy valamilyen érthetetlen oknál fogva gyakran szalad el a fantáziájuk és szeretnek lódítani. (Tekintet nélkül arra, hogy ez így történt-e, avagy sem.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyan lehet olyat kitalálni, hogy Luke tanítványa volt Ahsoka? :facepalm::pfff::roll:

Jobbat kérdezek: Hogyan lehet olyan kitalálni, hogy a dugok kihaltak az Új Köztársaság idejére? Ez egy "tény" az úgynevezett Magyar Wookieepedia g-portálos honlapról. Annak idején az számított a "legmegbízhatóbb" magyar Star Wars enciklopédiájának, mert elhitette az olvasókkal, hogy tényleg onnan fordították az értesüléseiket, aztán jobban megnézve kiderült, hogy a felüket csak ők találták ki. -.-" Képregényekben névtelen szereplőnek nevet adtak és kitaláltak nekik háttértörténetet, mindezt eladták úgy, mint tény... Felfordult tőle a gyomrom. És anno ilyenek terjengtek Star Warsos körökben, mert mindenki onnan lopta a cikkeit. Lényegében ennek felszámolása lett volna a honlapom ars poeticája, ami soha nem készült el.

 

Sosem értettem, hogy mi értelme általunk kitalált marhaságokat céltalanul, tényként megetetnünk másokkal. Mert még ha valami érdeke fűződne hozzá, vagy valami haszna lenne belőle, akkor azt mondom, de, ááá... Csak felbosszantom magam rajta. Múltkor csak azért regisztráltam a Wikipédiára, hogy átírjak egy cikket, mert sokakat, köztük engem is átb*sztak, tömény kamu volt az egész. Éljen a SuperShadow mentalitás!

 

Bocs az OFF-ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értitek van aki ilyennel szórakozik a Kaminopédián, abban a reményben hogy valaki megeszi az ilyen suta próbálkozásokat. Egyébként ne nagyon adjatok arra az oldalra. Ezen az Ahsokás dolgon kiégtem. Klónok Háborúja, még a készítők sem tudják a sorsát.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak józan ész kérdése. Ahsoka nem lehetett Luke tanítványa. Aki kicsit ismeri az SW -t annak ez világosabb a napnál. Ehhez nem kell EU ismeret.

Persze, csak ugye az EU-ból sok furcsaságot ki lehet nézni, történt is ott egy, s más, csak érzékeltetni akartam, hogy még az ottani standardekhez képest is abszurd. De látod, Klónok Háborúja is vakon bedőlt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy oldal: luke skywalker-ről, ott van középen egy ilyen képes adatlap, és a tanítványok között szerepel az "ahsoka tano". Nézzétek meg:

http://kaminopedia.wikia.com/wiki/Luke_Skywalker

 

Ha luke-nak tanítványa volt ahsoka, akkor biztos túlélte a 66-os parancsot, mert luke bőven a 66-os parancs után élt.

 

Sőt, mi több, kyle katarn adatlapján láthatjuk a mesterek alatt, hogy "ahsoka tano".

http://kaminopedia.wikia.com/wiki/Kyle_Katarn

Kösz, hogy szóltál, töröltem.

Nem ez az első hasonló eset, még tavaly novemberben vettem észre, hogy Ahsoka lapján valami nagy ész berakta Luke-ot a tanítványai közé, és betoldott pár mondatot arról, hogy túlélte a 66-ost meg mittudomén :facepalm:

Kiskósa nem lehet, hogy akik ezt csinálták véletlen valamelyik Fanonwiki-ről fordítottak, a wookie helyett? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.