Ugrás a kommentre

1x06 - Teach / Corrupt


Ajánlott hozzászólás

27 perccel korábban, Szisz írta:

Én is erre tippelek, hogy Solhoz lesz inkább köze és Qimirnek nincs mestere, vagy már nincs.

A másik az nem az én tippem, hogy Osha marad meg. Szerintem Mae valahogy meghal. A legendák alapján jöhetne Plagueis is, de nem hiszem, hogy behozzák.

Nem sok esélyt látok még egy évadra, sajnos.  Adnám, de nagyon megosztó lett. 

A kettő, vagy társak ereje, ahogy Q hívja, nem hiszem, hogy működhet, mert nem tudta gyógyítani Oshát és úgy tűnik ez csak a diádban aktiválódik, ritka képesség.

 

Az Oshamir elképzelés még mindig meredeknek látszik. Akkor is, ha láttuk már olyat, hogy egy nő érzései el tudtak mélyülni miután a pasi legyak egy egész falut. Vagy külső példának az Alkonyatban van hasonló, de ezeknél mindig volt bűntudat. Qimirben egy szemernyi sincs, ő megalapozottnak látja a tetteit a jedik ellen. 

 

Csak két rész van hátra és nekem most jött meg az étvágyam igazán. Megmagyarázom Sol és Sebhelyes hátú Qimir karaktere kiemelkedő lett. Aki még újranézés után megfogott és úgy érzem keveset kaptam belőle az Torbin. 

 

Quimir lehet egy sötét Jedi, mely szabadjára engedte a sötét oldalát, így "autodidakta" sith lesz főnök nélkül. És Sol-ban is óriási a sötét oldal, melyet többnyire tud uralni. De ugye Vernestra mondja, hogy kezd benne felülkerekedni a sötétség. És a Brendokon is felborult az egyensúly átmenetileg. És lehet ez hívta fel Quikir figyelmét. És a többi Jedi kiiktatása akár a tanuk elnémítása is lehet.

Lehetőségek vannak egy érdekes és ütős végkifejletre, ami feledteti a sorozat minden hibáját. 

 

Bár nem kedvelem az Utolsó Jedi-t, de még akár az ott történteknrk is lehet ez a megalapozása.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Szisz írta:

Aki még újranézés után megfogott és úgy érzem keveset kaptam belőle az Torbin. 

 

Ő biztos, hogy a következő epizódban fontosabb szerepet fog kapni, hiszen meg kell alapoznia annak, hogy akkora bűntudattal élt, hogy szó szerint befelé fordult, hátat fordítva mindennek, aztán habozás nélkül, önként kiitta a mérget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, gafz írta:

Bár nem kedvelem az Utolsó Jedi-t, de még akár az ott történteknrk is lehet ez a megalapozása.

Ezt kifejted? Másfél órát aludtam és nehezen rakom össze mire gondolsz.

 

16 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ő biztos, hogy a következő epizódban fontosabb szerepet fog kapni, hiszen meg kell alapoznia annak, hogy akkora bűntudattal élt, hogy szó szerint befelé fordult, hátat fordítva mindennek, aztán habozás nélkül, önként kiitta a mérget.

Azt hitték, hogy helyesen cselekszenek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Szisz írta:

Ezt kifejted? Másfél órát aludtam és nehezen rakom össze mire gondolsz.

A túl erős sötét oldalú Jedi-k "kezelésére". Ott ugye Luke-nak eszébe jutott, hogy véglegesen pontot tesz Ben sötét oldalának végére. Itt meg Sol-t próbálják a világos oldalon tartani, lehet, sikertelenül. Quimir-nél szinte biztosan sikertelenül.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A másik érdekesség, hogy Sol mester miért szabotálta szándékosan Mae-t a kábítással, pont az előtt, hogy a lány bejelentkezhetett volna a Jediknél a pilótafülkében? Majd a Jedik hívását kikapcsolta a férfi, és a hiperűrbe ugrott, elkerülve Vernestráékat. Mintha nem is akarná, hogy a Jedik tudomására jusson az ügy - legalábbis egyelőre. Ellenkező esetben legalább felvette volna a kapcsolatot társaival. Nem is az, hogy órákat kellett volna várnia a segítségre (amúgy konkrétan 1 másodpercet, bár ezt nem tudhatta), de direkt kinyomta őket a kommon, hogy a saját feje után menjen. Remélem, hogy a történetírási szempontok (Solt mindenképp meg kell ölni, és a Jedik nem vághatják le a Sith-ek érintettségét) mellett ennek in-universe is lesz értelme a folytatásban. 

Nekem van egy tippem. Valahogy Sol az oka az egész galibának.

 

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

Nem sok esélyt látok még egy évadra, sajnos.  Adnám, de nagyon megosztó lett. 

Olyan gyenge vagy, mint Osha. Könnyen lehet befolyásolni. Tök mindegy mennyire megosztó ha a Disney potenciált lát benne. 

 

1 órával korábban, gafz írta:

Quimir lehet egy sötét Jedi, mely szabadjára engedte a sötét oldalát, így "autodidakta" sith lesz főnök nélkül. És Sol-ban is óriási a sötét oldal, melyet többnyire tud uralni. De ugye Vernestra mondja, hogy kezd benne felülkerekedni a sötétség. És a Brendokon is felborult az egyensúly átmenetileg. És lehet ez hívta fel Quikir figyelmét. És a többi Jedi kiiktatása akár a tanuk elnémítása is lehet.

Lehetőségek vannak egy érdekes és ütős végkiejletre, ami feledteti a sorozat minden hibáját. 

Ahogy elnézem ez a sorozat keltette fel a legjobban a figyelmed az összes közül. :D Ami azért nem semmi.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Olyan gyenge vagy, mint Osha. Könnyen lehet befolyásolni. Tök mindegy mennyire megosztó ha a Disney potenciált lát benne.

 

:o Sok a fék nyúz. A 14% nézői értékelés hihetetlen és az a sok lehúzás, amivel találkoztam. Tudom, már 1980-ban is temették az SW-t :D

Ha lehetne befolyásolni nem is nézném. Az első pár résznél még a lányom magyarázott, mert legtöbbször majd elaludtam mikor néztük. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem van egy tippem. Valahogy Sol az oka az egész galibának.

 

Olyan gyenge vagy, mint Osha. Könnyen lehet befolyásolni. Tök mindegy mennyire megosztó ha a Disney potenciált lát benne. 

 

Ahogy elnézem ez a sorozat keltette fel a legjobban a figyelmed az összes közül. :D Ami azért nem semmi.

 

 

Igen, ezt a 6 részt ma még le is daráltam egyben, mert olyan dolgokat láttam említeni, amire nem is emlékeztem... Bár ha kevéssé lenne rétestészta vagy egyben jött volna  a 8 rész jobban csípném.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, gafz írta:

Igen, ezt a 6 részt ma még le is daráltam egyben, mert olyan dolgokat láttam említeni, amire nem is emlékeztem... Bár ha kevéssé lenne rétestészta vagy egyben jött volna  a 8 rész jobban csípném.

Határozottan jobban összeállnak a karakterek, ha egymás után nézem. Csapongásnak hathat Mae viselkedése, egyben nézve jobban kijön, hogy a motivációja a testvére és a bosszú. Miután megtudja, hogy Osha él megkérdőjelezi az egészet. Majdnem 6. érzék volt a 6. után elölről kezdni.

 

Osha tényleg gyenge? Ha ott lennék egy szigeten összeeresztve egy hidegvérű gyilkossal latolgatnám, hogy van esélyem túlélni. Ha meg akarna ölni már megtette volna. Oshán nem érzem, se azt, hogy fél, se azt, hogy dühös lenne, amikor Qimir után oson. Hiába mondja Qimi, hogy a dühe árulja el. Osi egy pókerarc.

 

Qimir meg ért a „bájitalokhoz”, szerintetek mi lehet abban a levesben? :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Szisz írta:

Qimir meg ért a „bájitalokhoz”, szerintetek mi lehet abban a levesben? :D

Szerintem az Neeeeeew England-i kagylóleves. :P  :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Szisz írta:

Az idegen maszkján kívül van itt még utalás arra, hogy nem véletlenül emlékeztet Abelothra a felvágós mosolya

Éspedig mi? Abeloth lett volna a legutolsó aki eszembe jut. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Éspedig mi? Abeloth lett volna a legutolsó aki eszembe jut. :D

A vámpíros szövegből, miszerint tényleg nagyon rég volt jedi. Erről nekem az Alkonyat ugrott be.

„- És mióta vagy 17 éves?

 - Egy ideje.”

Valahogy tartósítja magát. De az Abelothos vonal nem az én fejemből pattant ki.

A diád is alkalmas erre, vagy a társak ereje, a sokaságé, valami boszorkányság van a dologban. :)

 

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Kétlem, hogy Abeloth-ot akár említés szintjén is behoznák a sztoriba. Ha van sorozat, ahol helye van, az az Ahsoka második évada lesz. 

Szerintem sem hozzák ezt be ide. Teóriának érdekesnek találtam. Smilo Ren. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem meg eszembe jutott egy vad ötlet: mi van, ha az emlegetett Rayencourt szenátor Qimir mestere? :hmm:

Szerintem az korai, talán ott még nem tartanak a sithek. Ha egyáltalán lesz bővebb szerepe, szerintem Rayencourt inkább egy hasznos idióta lehet a sithek számára, csakúgy mint később Nute Gunray, San Hill és a többiek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megint egy sith szenátor? Túl sok lenne a jóból.

Megint? Ezt most kábé úgy írod, mintha minden második Sith szenátor lett volna. Vagy azon az egy szem Palpatine-on kívül te még ismersz egy tucat másikat? :P Szerintem a sokadik Sith-nek vagy Sith szolgának állt bukott Jedi után baromira elférne egy második Sith szenátor. Ha így lenne. De mint írtam, ez nekem is csak egy vad ötletem volt, de hát vad ötletek is lettek már igazolva.

Ráadásul szerintem pont jó időben vagyunk ehhez. Igen, száz évre van az ep1, de Palpatine már csak 48 évre. Oké, még ez is csak a születése, ugyanakkor valamikor az ő politikai karrierjét is meg kell alapozni. Feltörhet a jelentéktelen Naboo noname Sheev Palpatine-jaként is, de mi van, ha ehhez kap segítséget. Ha nem neki kell önerőből nevet csinálni és kialakítani a semmiből azt a politikai hálózatot, amivel az ep1-ben már rendelkezett? Ha ezekhez más, a politikába már beépült Sith-ek segítették? Ha Qimir mestere köztársasági szenátorként már most meg tudja nyerni ígéretekkel a Kereskedelmi Szövetséget, ha már most fel tudja deríteni, hogy melyek azok a rendszerek, amiknek szenátorai, képviselői vagy uralkodói korruptak. És kik azok a szenátorok, akik aztán támogatják a jövendőbeli Sith politikusokat, mint (talán) Darth Plagueis, Darth Sidious, de még Darth Tyranus is, aki ugye több mint valószínű, hogy Sidious politikai ismereteit felhasználva környékezte meg azokat, akik később a Független Rendszerek Konföderációját alkották.

100 év egy galaktikus méretű politikai és piaci (gondolok ezalatt az olyan szervezetekre, mint a Kereskedelmi Szövetség, a Bankár Klán, a Techno Unio) hálózat kiépítésére azért nem nagy idő. És a Sith mesternek vagy tanítványnak, sőt a szeparatista krízis és a klón háborúk idején mindkettőnek szüksége van egy olyan publikus személyiségre, akinek a megkörnyékezett személyek elhiszik, hogy el tudja érni, amit mond. Például Sidious Palpatine-ként odaléphet egy korrupt köztársasági szenátorhoz, és megteheti neki a szép ígéretet. Az a szenátor pedig, ismerve Palpatine karakterét és teszem azt, hátszelét, baráti körét, elhiszi, hogy képes elintézni neki azokat a szép dolgokat cserébe mondjuk egy szavazatért, amikor indul a kancellári posztért. A másik oldal pedig a rejtélyes Darth Sidiousként Nute Gunray elé lép, és neki is megteszi a szép ígéretet. Nyilván Gunray ezt bemondásra nem fogja elhinni, ugyanakkor itt megint képbe jön az ismert Palpatine személyiség, akin keresztül Sidious elintézheti a szépeket Gunray-nek, ezzel bizonyítva neki a hatalmát.

Nos, lehet, hogy Rayencourt egy báb. Ezen a ponton ugyanakkor esély van arra, hogy az, mint annak, hogy Sith vagy egy olyan ember, aki minden Sith ráhatás nélkül magától teszi azt, amit. De, ha nem is Sith és nem saját kútfőből dolgozik, hanem tényleg báb, akkor is, az őt befolyásoló Sith-nek rendelkeznie kell egy olyan személyiséggel, amiről ez a Rayencourt szenátor elhiszi, hogy ő is jól jár azzal, ha a kedvében jár. Ergo: a kor egyik Sith-jének, ha nem mindegyikének rendelkeznie kell egy olyan publikus személyiséggel, ami mögött valós, nyilvánosan is felhasználható hatalom áll. Pénz, üzleti, politikai és akár alvilágbeli kapcsolatok. Noname senkiként egy politikus, cégvezető vagy maffiafőnök sem fog a szövetségesed lenni. Kell egy hatalmi háttér.

Ennek pedig már most meg kell lennie, ha a Sith képes köztársasági szenátorokat manipulálni. És szerintem azért is lenne ez jó, mert még jobban árnyalná a Sith-ek tevékenységét az elmúlt ezer évben. Látnánk, hogy generációról generációra örökítve alapozták meg és építették fel azt a galaktikus kapcsolatrendszert és teremtették meg ezáltal azokat a lehetőségeket és viszonyokat, amiket Palpatine zseniálisan felhasználva kipöckölte a Jedi Rendet és megalkotta az Első Galaktikus Birodalmat.

Amiért nekem jobban tetszene az a lehetőség, hogy Rayencourt maga a Sith mester, nem csak egy báb, hogy ezzel ugyan politikus Sith-ként valóban hajazna Sidiousra, ugyanakkor láthatóan nyíltabban lép fel a Jedikkel szemben, mint "leszármazottja". Palpatine az "enged közel a barátaidat, de még közelebb az ellenségeidet" elvet vallotta, és így rendszeresen beszélt a Jedi Tanáccsal, megvitatta velük politikai döntéseit, mások előtt, de akár még nyilvánosan is méltatta őket. Érdekes lenne látni, hogy ezzel szemben egy másik, a politikai elitbe beépült Sith nyíltabb támadást hajt végre. Így láthatnánk két hasonló pozícióban lévő, de más-más módon operáló Sith nagyurat.

Plusz szerintem a sorozat jelenlegi sztorivonalába is illene. Mestere utasítására a Sith tanítvány Qimirként elindította azokat a folyamatokat, amik elvezetnek oda, hogy a Jedik eltusolt brendoki vétke az egész Galaxis, vagy legalábbis a Galaktikus Szenátus előtt lelepleződjön. Ezzel párhuzamosan a Sith mester Rayencourtként elindítja azt a mozgalmat, ami a brendoki incidens hatására hirtelen nagy erőre kap és így át tudja vinni a Szenátuson azt az indítványt, aminek hála a Jedi Rend a Szenátus, vagy most még csak egy szenátusi bizottság (azt úgyis úgy szeretik), ellenőrzése alá kerül. Amibe akár Rayencourt maga is helyet foglalhat, sőt lehetne az elnök, és voala, a Sith-ek anélkül "épültek be" a Jedi Rendbe, hogy ez a szó hagyományos módján megtörtént volna.

Persze nyilván a fenti verzió úgy is működhet, hogy Rayencourt csak egy Sith báb, csak nekem izgalmasabb lenne, ha ténylegesen a Sith lenne az, mert egy ilyen bravúr remekül megmutatná, hogy nem Sidious volt 1000 év alatt az egyetlen májer ebben a rendben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Plusz szerintem a sorozat jelenlegi sztorivonalába is illene. A Sith tanítvány Qimirként elindította azokat a folyamatokat, amik elvezetnek oda, hogy a Jedik eltusolt brendoki vétke az egész Galaxis, vagy legalábbis a Galaktikus Szenátus előtt lelepleződjön. Ezzel párhuzamosan a Sith mester Rayencourtként elindítja azt a mozgalmat, ami a brendoki incidens hatására hirtelen nagy erőre kap és így át tudja vinni a Szenátuson azt az indítványt, aminek hála a Jedi Rend a Szenátus, vagy most még csak egy szenátusi bizottság (azt úgyis úgy szeretik), ellenőrzése alá kerül. Amibe akár Rayencourt maga is helyet foglalhat, sőt lehetne az elnök, és voala, a Sith-ek anélkül "épültek be" a Jedi Rendbe, hogy ez a szó hagyományos módján megtörtént volna.

Persze nyilván a fenti verzió úgy is működhet, hogy Rayencourt csak egy Sith báb, csak nekem izgalmasabb lenne, ha ténylegesen a Sith lenne az, mert egy ilyen bravúr remekül megmutatná, hogy nem Sidious volt 1000 év alatt az egyetlen májer ebben a rendben.

Plusz így Rayencourtnak lenne plusz infója is, nemcsak a sötétben tapogatózna. Pontosan tudná, hogy a Jedik mit titkolnak el, anélkül, hogy a Jedik erről a plusz tudásáról értesülnének. Így naná hogy addig ütné a vasat, amíg forró. Míg egy mezei szenátor, aki nem paktàlt le a Sith-ekkel csupán olyan jófej mint pl. Hamato Xiono nem is tudná hogy épp mibe nyúlt bele. Nyilván a kettő között ott a "báb" opció, de annál szerintem is ütősebb lenne, ha a Sithek maguk lennének benne a buliban. Az igazán durva pedig az lenne, ha kiderülne hogy végig ez volt a Sith mester terve: a tanítvány mozgásba lendül, felfedi magát valamelyest, a Jedik döntési helyzetbe kerülnek hogy beszámoljanak-e a Szenátusnak (aminek sejthető, hogy milyen kimenetele lesz) a Sith mester pedig a sötétben maradva kihasználja ezt hogy a Jedik autonómiàjàt korlátozza a Szenátus révén. 

 

Ha ezt meglépnék, én tapsikolnék az örömtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 04. - 18:25, Darth Cupsy írta:

Én nem gondoltam Ahch-To-ra egy pillanatig sem, bár kísértetiesen hasonlít, de szerintem nincs az az Isten, hogy Ahch-To-t nyavalyás porgok nélkül ábrázolták volna. :lol:

 

2024. 07. 05. - 18:31, Ody Mandrell írta:

Ja, és porgok se voltak. :P 

 

Márpedig voltak porgok ezen az ismeretlen bolygón. Legalábbis egy biztos. Emiat gondoltam én is az Ach-to-ra. Most nincs időm leszedni a részt és kivágni a képet, de akkor látni mikor legelőször mutatja a kamera az új bolygót. A földön svenkel a kamera a legelső képnél, mikor átváltunk a bolygóra. Na ott látni egy arréb ugró porgot, igaz csak egy pillanatra. Szerintem egy baby porg mert kisebb mint Ach-to-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie, az nem porg, hanem ugyanolyan ormányos miaroseb, amit a főcím kiírása után mutattak:

OS8TKWv.png

mOXPoIr.png

 

Ugyanakkkor még szintén a kezdőjelenetben látni egy repülő madarat, aminek a hangja is kísértetiesen emlékeztet a porgokéra. Engem ez győzött meg arról az első nézéskor, hogy ez Ahch-To.

jtr5ik5.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Megint? Ezt most kábé úgy írod, mintha minden második Sith szenátor lett volna. Vagy azon az egy szem Palpatine-on kívül te még ismersz egy tucat másikat? :P Szerintem a sokadik Sith-nek vagy Sith szolgának állt bukott Jedi után baromira elférne egy második Sith szenátor. Ha így lenne. De mint írtam, ez nekem is csak egy vad ötletem volt, de hát vad ötletek is lettek már igazolva.

Ráadásul szerintem pont jó időben vagyunk ehhez. Igen, száz évre van az ep1, de Palpatine már csak 48 évre. Oké, még ez is csak a születése, ugyanakkor valamikor az ő politikai karrierjét is meg kell alapozni. Feltörhet a jelentéktelen Naboo noname Sheev Palpatine-jaként is, de mi van, ha ehhez kap segítséget. Ha nem neki kell önerőből nevet csinálni és kialakítani a semmiből azt a politikai hálózatot, amivel az ep1-ben már rendelkezett? Ha ezekhez más, a politikába már beépült Sith-ek segítették? Ha Qimir mestere köztársasági szenátorként már most meg tudja nyerni ígéretekkel a Kereskedelmi Szövetséget, ha már most fel tudja deríteni, hogy melyek azok a rendszerek, amiknek szenátorai, képviselői vagy uralkodói korruptak. És kik azok a szenátorok, akik aztán támogatják a jövendőbeli Sith politikusokat, mint (talán) Darth Plagueis, Darth Sidious, de még Darth Tyranus is, aki ugye több mint valószínű, hogy Sidious politikai ismereteit felhasználva környékezte meg azokat, akik később a Független Rendszerek Konföderációját alkották.

100 év egy galaktikus méretű politikai és piaci (gondolok ezalatt az olyan szervezetekre, mint a Kereskedelmi Szövetség, a Bankár Klán, a Techno Unio) hálózat kiépítésére azért nem nagy idő. És a Sith mesternek vagy tanítványnak, sőt a szeparatista krízis és a klón háborúk idején mindkettőnek szüksége van egy olyan publikus személyiségre, akinek a megkörnyékezett személyek elhiszik, hogy el tudja érni, amit mond. Például Sidious Palpatine-ként odaléphet egy korrupt köztársasági szenátorhoz, és megteheti neki a szép ígéretet. Az a szenátor pedig, ismerve Palpatine karakterét és teszem azt, hátszelét, baráti körét, elhiszi, hogy képes elintézni neki azokat a szép dolgokat cserébe mondjuk egy szavazatért, amikor indul a kancellári posztért. A másik oldal pedig a rejtélyes Darth Sidiousként Nute Gunray elé lép, és neki is megteszi a szép ígéretet. Nyilván Gunray ezt bemondásra nem fogja elhinni, ugyanakkor itt megint képbe jön az ismert Palpatine személyiség, akin keresztül Sidious elintézheti a szépeket Gunray-nek, ezzel bizonyítva neki a hatalmát.

Nos, lehet, hogy Rayencourt egy báb. Ezen a ponton ugyanakkor esély van arra, hogy az, mint annak, hogy Sith vagy egy olyan ember, aki minden Sith ráhatás nélkül magától teszi azt, amit. De, ha nem is Sith és nem saját kútfőből dolgozik, hanem tényleg báb, akkor is, az őt befolyásoló Sith-nek rendelkeznie kell egy olyan személyiséggel, amiről ez a Rayencourt szenátor elhiszi, hogy ő is jól jár azzal, ha a kedvében jár. Ergo: a kor egyik Sith-jének, ha nem mindegyikének rendelkeznie kell egy olyan publikus személyiséggel, ami mögött valós, nyilvánosan is felhasználható hatalom áll. Pénz, üzleti, politikai és akár alvilágbeli kapcsolatok. Noname senkiként egy politikus, cégvezető vagy maffiafőnök sem fog a szövetségesed lenni. Kell egy hatalmi háttér.

Ennek pedig már most meg kell lennie, ha a Sith képes köztársasági szenátorokat manipulálni. És szerintem azért is lenne ez jó, mert még jobban árnyalná a Sith-ek tevékenységét az elmúlt ezer évben. Látnánk, hogy generációról generációra örökítve alapozták meg és építették fel azt a galaktikus kapcsolatrendszert és teremtették meg ezáltal azokat a lehetőségeket és viszonyokat, amiket Palpatine zseniálisan felhasználva kipöckölte a Jedi Rendet és megalkotta az Első Galaktikus Birodalmat.

Amiért nekem jobban tetszene az a lehetőség, hogy Rayencourt maga a Sith mester, nem csak egy báb, hogy ezzel ugyan politikus Sith-ként valóban hajazna Sidiousra, ugyanakkor láthatóan nyíltabban lép fel a Jedikkel szemben, mint "leszármazottja". Palpatine az "enged közel a barátaidat, de még közelebb az ellenségeidet" elvet vallotta, és így rendszeresen beszélt a Jedi Tanáccsal, megvitatta velük politikai döntéseit, mások előtt, de akár még nyilvánosan is méltatta őket. Érdekes lenne látni, hogy ezzel szemben egy másik, a politikai elitbe beépült Sith nyíltabb támadást hajt végre. Így láthatnánk két hasonló pozícióban lévő, de más-más módon operáló Sith nagyurat.

Plusz szerintem a sorozat jelenlegi sztorivonalába is illene. Mestere utasítására a Sith tanítvány Qimirként elindította azokat a folyamatokat, amik elvezetnek oda, hogy a Jedik eltusolt brendoki vétke az egész Galaxis, vagy legalábbis a Galaktikus Szenátus előtt lelepleződjön. Ezzel párhuzamosan a Sith mester Rayencourtként elindítja azt a mozgalmat, ami a brendoki incidens hatására hirtelen nagy erőre kap és így át tudja vinni a Szenátuson azt az indítványt, aminek hála a Jedi Rend a Szenátus, vagy most még csak egy szenátusi bizottság (azt úgyis úgy szeretik), ellenőrzése alá kerül. Amibe akár Rayencourt maga is helyet foglalhat, sőt lehetne az elnök, és voala, a Sith-ek anélkül "épültek be" a Jedi Rendbe, hogy ez a szó hagyományos módján megtörtént volna.

Persze nyilván a fenti verzió úgy is működhet, hogy Rayencourt csak egy Sith báb, csak nekem izgalmasabb lenne, ha ténylegesen a Sith lenne az, mert egy ilyen bravúr remekül megmutatná, hogy nem Sidious volt 1000 év alatt az egyetlen májer ebben a rendben.

Így kifejtve már mindjárt jobban hangzik és izgalmas is lenne egy ilyen hatalmi játszma. A sith akár el is bukhatna valami módon, amiből később Palpatine tanul és nem követi el ugyanazt a hibát.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Plusz így Rayencourtnak lenne plusz infója is, nemcsak a sötétben tapogatózna. Pontosan tudná, hogy a Jedik mit titkolnak el, anélkül, hogy a Jedik erről a plusz tudásáról értesülnének. Így naná hogy addig ütné a vasat, amíg forró. Míg egy mezei szenátor, aki nem paktàlt le a Sith-ekkel csupán olyan jófej mint pl. Hamato Xiono nem is tudná hogy épp mibe nyúlt bele. Nyilván a kettő között ott a "báb" opció, de annál szerintem is ütősebb lenne, ha a Sithek maguk lennének benne a buliban. Az igazán durva pedig az lenne, ha kiderülne hogy végig ez volt a Sith mester terve: a tanítvány mozgásba lendül, felfedi magát valamelyest, a Jedik döntési helyzetbe kerülnek hogy beszámoljanak-e a Szenátusnak (aminek sejthető, hogy milyen kimenetele lesz) a Sith mester pedig a sötétben maradva kihasználja ezt hogy a Jedik autonómiàjàt korlátozza a Szenátus révén. 

 

Ha ezt meglépnék, én tapsikolnék az örömtől.

Ez hasonló lenne, mint a Klónháborús két oldali játszma, csak kicsiben. Tetszene. 

 

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

ormányos miaroseb,

Skura. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fent leírt politikai játszmákat már a Darth Plagueis regény is hasonlóképpen vázolta fel. Abban egyetérthetünk, hogy a sitheknek a felső politikai, gazdasági körökkel kialakult kapcsolata kell, hogy legyen 100 évvel a TPM előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

A fent leírt politikai játszmákat már a Darth Plagueis regény is hasonlóképpen vázolta fel. Abban egyetérthetünk, hogy a sitheknek a felső politikai, gazdasági körökkel kialakult kapcsolata kell, hogy legyen 100 évvel a TPM előtt.

Off: Épp most olvasom, de még csak az elején járok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A fent leírt politikai játszmákat már a Darth Plagueis regény is hasonlóképpen vázolta fel. Abban egyetérthetünk, hogy a sitheknek a felső politikai, gazdasági körökkel kialakult kapcsolata kell, hogy legyen 100 évvel a TPM előtt.

Valóban, mert akkor nem egyedül Palpatin mesterkedése lenne az egész, hanem már egy szervezett „maffiába" lépne be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

The Acolyte 6. rész spoiler

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Párhuzam, mégis micsoda különbség! Vadernek nem volt más választása, mint felvenni az életben tartó cyborg ruhát. Minden kín, félelem és rettegés ott van a megégett arcán amikor a sisak rákerül. Ő nem ezt akarta. Osha ezzel szemben saját akaratából, a kíváncsiság által hajtva bújik bele a sisakba.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.