Ugrás a kommentre

1x06 - Downfall of a Droid


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Ez a rész egy különleges színfolt a sorozat palettáján. A nem szokványos zenei betétek teszik unikummá. Valószínűleg az első elkészült epizód lehetett a sorozatban, ahol még kísérleteztek. Fura, hogy megint Ahsoka akarja kioktatni a mesterét, mi lenne a helyes az adott helyzetben. A sorozat elején Ahsoka sokszor nem tudja, hogy nem ő a mester hanem csak a padawan. :) A harc Griviel az aszteroidákon mesteri volt, mint ahogy a droid poénok is ütöttek. :) A fingós Ga Nacht is jó, valamint a harc az IG droidokkal. Stuby -t pedig már itt dezintegráltam volna. Anakin osztja is rendesen. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legjobb rész az évadban, ez tény. Jók a zenék, Grivi terve is megfelelő, de azért nyomhatott volna egy scan-t a mezőre, akkor egyből kiderül, hogy ott élőlények vannak. Az is tetszett, hogy a vezérhajón több (kék és sárga) ponttal jelölt droid is van, ezzel is mutatva, hogy ez a fő, irányító hajó.

Azt azonban nem értem, hogy Grivi már majdnem kiér a mezőből, mutatja is a kamera, hogy az első 3 hajó kint van...aztán Anakin szól R2D2-nak, hogy adjon rá extra kakót, ekkor mutatják a csatateret és az összes Szeparatista hajó még a kövek között mozog! Visszatolattak?

Az is érdekes, amikor az összes energiát az első pajzsba helyezik, durva látni, hogy mennyivel erősebbek ezek a hajók. Ha gyorsaságban nem is érik utol a Köztársaságot, tűzerőben és szerkezeti integritásban sokkal ütősebbek.

Ebben a részben éreztem először azt, hogy amit a készítők humorosnak szántak, az most az is, és bárki nevethet rajta, ellentétben pl. a nyitó mozifilm erőltetett poénjaival. Megnéztem a hogyan készültet ennél a résznél és az nem egy effekt puki, hanem valós... Örüljünk, hogy nincsen még 4D, szerintem csípné a szemünket. :psycho:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi terve is megfelelő, de azért nyomhatott volna egy scan-t a mezőre, akkor egyből kiderül, hogy ott élőlények vannak.

Azért az epV óta tudjuk hogy az aszteroida mezőkön igenis lehetnek élőlények. Egy mynock pl. nem sokkal kisebb mint egy ember.

 

Az is érdekes, amikor az összes energiát az első pajzsba helyezik, durva látni, hogy mennyivel erősebbek ezek a hajók. Ha gyorsaságban nem is érik utol a Köztársaságot, tűzerőben és szerkezeti integritásban sokkal ütősebbek.

Hogyha a Munificent-ekről beszélsz, akor egy kicsit el vagy tévedve. Normál körülmények között 3 ilyen kell egy Venator térdre kényszerítéséhet, csapatszállításban is messze alulmarad. Legfeljebb kísérőhajóknak jók Providence-ok Lucrehulk-ok mellé, de a Recusant-ok még jobbak voltak erre a célra. Egyetlen előnyük hogy piszok sok volt belőlük a Recusant-okkal ellentétben.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért mondja azt 6 támadó hajóra a 3 Venator, hogy túlerőben vannak? Meg miért nevezik Grivit gyávának, ha ezzel az aránnyal is simán nyerniük kéne?

Azért mert ez az epizód a sorozat legelőször elkészített részei közé tartozik, és a rendező még piszkosul nem volt képben, hogy mik is az erőviszonyok. Szerencsére a későbbi részekre már helyreállt az egyensúly.

A hsz-ed másik részét meg majd holnap értelmezem, mert ma már fáradt vagyok az ilyen kacifántos mondatokhoz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor, ha még a készítők sem tudják és logikailag helytelen dolgokat tesznek az animációba, ne úgy állítsad be, mintha az én hibám lenne amiért észreveszem, hanem nekik írjál, hogy WTF...

Csakhogy Te már láthattad az összes részt a 4. évadig bezárólag, és ezekből már le lehet szűrni a valós erőviszonyokat

 

Szerk.: Mellesleg a Rookies-ra már stimmelnek az erőviszonyok (6 Venator > 2 Lucrehulk + 9 Munificent)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértem amit mondasz, de ettől függetlenül a leadási sorrend sem jó, tehát előbb leadták az előzményt és utána a múltbéli dolgokat. Oké-oké, a SW-ben ez mindennapos dolog, de mi most kiadás szerint nézzük újra és ezek a hibák szembe ötlöttek. Azért az is tény, hogy a Szeparatisták, majd a Birodalmiak is a lassabb, de nagy tűzerejű hajókat kedvelik, amik jelképpé válhatnak és félelmet keltenek, míg a jó oldal mindig a gyors, menekülésre és manőverezésre képes hajókat részesítette előnyben, amit egy kisebb csoport irányít, akik úgymond már barátokká válnak.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Anakin és Ahsoka nem azért állomásozott a Bothawui mellett, mert fülest kaptak a támadásról, épp ellenkezőleg, Obi azt tanácsolta, húzzák el a csíkot, mert Grievous nekik akar menni.

Ami a másik kettőt illeti, nos gondolj bele, nem véletlenül volt velük R3-S6. Ő Grievousnak dolgozott, és ezért történtek úgy az események. A Skytop Station-re úgy bukkantak rá, hogy Gha Nacht hajójáról indított R2 egy vészjelzést, és így egybeesik, hogy hogyan találták meg a tábornok urat és az állomást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nekem nagyon tetszett ez a rész, akkoriban rengetegszer megnéztem. Örültem neki, hogy R2 is kapott egy rövidke történetszálat.

Amúgy a cselekménye szerintem az egyik legjobb az évadban. Jó volt így, hogy két részben csinálták meg, az első rész végén lehetett kiért/miért izgulni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.