Ugrás a kommentre

1x06 - Downfall of a Droid


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Artuba csak Anakin kívánságára táplálták az infókat, hogy a droid csata közben ,vagy előtt elemzést tudjon készíteni és ezáltal tudja segítení az ifjú Jedit.

 

Szerintem magukat ezeket az információkat a Jedi Templomban tárolták.

 

 

Pildi: Greviousék kicsalták Anakint a hajóból és direkt kilőtték a gépét, hogy Artu "elvesszen".A többi már R3 dolga volt.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Greviousék kicsalták Anakint a hajóból és direkt kilőtték a gépét, hogy Artu "elvesszen".A többi már R3 dolga volt.

Anakint nem lőtték le. Egy alkatrész fúródott a gépébe az egyik felrobbanó cirkálóról, ami mellett elrepült. Az rongálta meg. Eleve veszélyes játék lett volna, ha ők akarják kilőni, hiszen mi van, ha túlságosan eltrafálják és az egész hajó pilótástól és droidostól kozmikus hamuvá válik.

 

R2 csak véletlen veszett el, és utánna R3 meg véletlen került Anakin mellé. Ha R4 veszik el, akkor lehet, hogy Obi-Wan mellé kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De túl sok a véletlen.Úgy tűnik, hogy szándékosan került R3 Anakin mellé.A találatot meg jól félrenéztem.

Szerintem is szándékos volt, amit Grievous említ is. "Most Skywalker kerül az én csapdámba"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is szándékos volt, amit Grievous említ is. "Most Skywalker kerül az én csapdámba"

De arra már Anakin személyi követőjele is figyelmeztethette.

Kicsit azért nagy lutri lett volna ez az egész szándékosnak. Anakin gépének meg kellett sérülnie, ami csak egy balesetnek köszönhetően jött össze. Anakinnak hátra kellett hagynia R2-t. Ezt csak önszántán kívül volt hajlandó megtenni. Imádkozni kellett, hogy ne robbanjon szét R2 és a hajó Anakinostul.

Az már viszont lehet, hogy R2 eltűnése után a droid elosztó központban direkt manipuláltak úgy, hogy R3 kerüljön Anakin mellé. De, hogy ez már a Bothawuinál előre el volt tervezve, azt kétlem. Eleve, Grievous azt sem tudta, hogy Anakin, vagy a Köztársaság ott lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most volt szerencsém megnézni a részt... és szerintem gyenge.

 

Mind Grievous terve, mind a megvalósítás (egyébként valaki megmagyarázná nekem, hogy mit jelent az, hogy ezt készítették el először? Akkor az eddigiek mik voltak? Miért ez az első rész?), mind a cselekmény.

 

A szeparatisták győznek... végre, kárhogy épp ebből semmit sem látunk, mert az első 10 másodpercben szövegesen összefoglalják. Grievous huszadjára is az "impossible!" felkiáltással él, és pancserkodik, a szeparatistákról meg el sem tudom képzelni, hogy hogyan űzték ki a Köztársaságiakat a szektorból, ha ennyire gyenge haderőt képviselnek, amit láttunk a részben. AT-TE-k lelövik őket az aszteroidákról...? Miből készültek ezek a hajók, műanyagból?

 

A Trandoshi szál sem tetszett, a fingós poénokat én sem csípem.

 

Egyedül az Anakin - R2 szál jött be, illetve az Anakin - Ashoka szál, de minden más...

 

Remélem, hogy ez tényleg csak egy "rossz vicc" volt, ahogy Bomarr azt megfogalmazta lentebb.

 

Ja és még valami: a zene valami borzalom volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, valaki említette, hogy eredetileg ez lett volna az első rész, de aztán beszúrták elé a már látott ötöt. De én azt is el tudom képzelni, hogy mivel az egyes részeket nem sorrendben készítették, hanem "ömlesztve", ez állt össze először. Aztán látva az eredményt sürgősen javítottak a technikán és koncepción, így a többi rész már jobb lett minden téren.

 

Grivi "Impossible!" felkiáltásait szerintem az ő szavajárásának akarják beállítani, mint Obi-Wan esetében a "Hello there!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én azt is el tudom képzelni, hogy mivel az egyes részeket nem sorrendben készítették, hanem "ömlesztve", ez állt össze először.

Azt nem tudom, hogy ezt szánták-e elsőnek (szerintem nem), de ez a lényeg, amit Gyoka mondott. A sorozat részei közül (nem számolva a pilotot) ez készült el először. A sorozatokat sohasem időrendben forgatják (ahogy egy filmet se). Ez volt a 2. a sorban, a folytatása pedig a 6. Eddig a Rookies volt a legkésőbb elkészült, az a 14 volt a sorban.

 

AT-TE-k lelövik őket az aszteroidákról...? Miből készültek ezek a hajók, műanyagból?

Azért az AT-TE-k nem a kis mezei lézerágyúkkal lőttek, hanem a toronnyal, amik kb. a turbólézernek felelnek meg (igaz, lőttek a kicsivel is). A hajó pedig leeresztette a hátulsó pajzsokat. Ráadásul, arra azért a készítők odafigyeltek, hogy pont az üzemanyagtartályokra lőjenek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az AT-TE-k nem a kis mezei lézerágyúkkal lőttek, hanem a toronnyal, amik kb. a turbólézernek felelnek meg (igaz, lőttek a kicsivel is). A hajó pedig leeresztette a hátulsó pajzsokat. Ráadásul, arra azért a készítők odafigyeltek, hogy pont az üzemanyagtartályokra lőjenek.

Így van! Teljesen logikus a pusztulásuk. Én azonban még mindig a zene számlájára írom, hogy többeknek nem tetszik. Eléggé lehúzza sajnos. A sztori egyébként nem rossz, bevezetésnek elmegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Teljesen logikus a pusztulásuk. Én azonban még mindig a zene számlájára írom, hogy többeknek nem tetszik. Eléggé lehúzza sajnos. A sztori egyébként nem rossz, bevezetésnek elmegy.

Szerintem még az animáció is rátesz egy lapáttal. Pl. nálam kifejezetten agyoncsapta az űr jelenetek hangulatát az elején a Jedi vadász idióta mozgása. Plusz, hogy már megint/még mindig idióták az ellenségek, gondolok itt arra, hogy nem tudták lelőni az egy helyben álló Anakin gépét (bár itt R3 azt mondja, hogy nem fogják lelőni őket, Grivi mégis minden áron fel akarta robbantani a Delta-7-est, szóval némileg önellentmondásos a dolog). Ez "a történet jó, de a kivitelezés gyatra" effektus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az se tetszett, amikor lövik a rombolókat. Nagyon bénák ott a lézerlövedékek. A Delta 7-es meg talán ebben a részben repül úgy, mint a filmekben. Emlékezz csak Obi miket művelt az aszteroida mezőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az se tetszett, amikor lövik a rombolókat. Nagyon bénák ott a lézerlövedékek. A Delta 7-es meg talán ebben a részben repül úgy, mint a filmekben. Emlékezz csak Obi miket művelt az aszteroida mezőben. :)

A hajó az ep2-ben nem csúszkált, mint autó a jégen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még tudhatta a manővert. :)

Az SW hajókra ez a manőver nem jellemző. Az SW-ben úgy repülnek a röpcsik, mint a valódi (főleg II. világháborús) vadászok. Ez az alapja. Ez a manőver elmegy egy Űrháborúban, vagy Battlestar Galacticában, de nem a Star Warsban. Ott idegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az animáció, a zene, a párbeszédek, a vágások és a történet vezetése az ami miatt nagyon rossznak számit ez a rész (ez utobbiból is kiemelkedik az hogy Anakin meghallja Artu csipogását a hajón, de aztán mégsem keresi tovább az akciózás után inkább lelép űrcsatázni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az animáció, a zene, a párbeszédek, a vágások és a történet vezetése az ami miatt nagyon rossznak számit ez a rész (ez utobbiból is kiemelkedik az hogy Anakin meghallja Artu csipogását a hajón, de aztán mégsem keresi tovább az akciózás után inkább lelép űrcsatázni)

Szerintem ez a jelenet azt sugallta, hogy tévedésben volt Anakin (R2 amúgy is a pilóta fülkében volt). Így már csak a csipogást eredetét kellene megmagyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Aranyos rész volt. A kis Artu mennyire értékes Anakinnak. Szegény R3 mindent megtett, de valahogy mégsem jött össze neki :)

Ahogy csapdába csalták a szepiket az elején, az nagyon tetszett. Kissé emlékeztetett Thrawn stratégiájára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 7 hónappal később...
Megszokás kérdése? :D

Igen. :) Azt is már csak megszokásból mondom, hogy rossz epizód, holott igazából már tetszik. :) Megvannak a jó pillanatai, csak meg kell őket látni. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. :D Azt is már csak megszokásból mondom, hogy rossz epizód, holott igazából már tetszik. :) Megvannak a jó pillanatai, csak meg kell őket látni. :)
Pontosan. Én sose értettem amúgy, hogy miért is húzzák le annyira ezt a részt. Ok, nem a legjobb de pl. Gha Nakt rakterében a harc az IG -kel tök jó lett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, az elsőre "WTF!?" hangulatot keltő zenei aláfestés is egész jónak találom. :)
Érdekes mert most már én is! Elsőre utáltam és nagyon nem tetszett. De ennek a résznek valahogy jól áll. És mert csak itt hallható ez egyben a rész sajátossága is. Nagyon várom, hogy láthassam HD -ben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.